Suured koerad ja väiksed koerad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Suured koerad ja väiksed koerad

Postitus Postitas Some »

Eile ööbisin AirBNB majakeses, seda kaitses ketis peni, kes tiba märatses meie sisenedes. Abikaasa tegi ümber maja ringi, et asju tuppa viia, mina tegelesin peniga. Nihkusin tasapisi ketiringi sisse, lasin nuusutada ja ajapikku võttis omaks. Hommikul laskis kõrva tagant sügada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina võtsin endale cane corso, mis oli aasta vanune. Mis tähendab umbes täpselt vasika suurune. Turi maast 70 cm ja kaal 60 kg. Keskmise täiskasvanu jooksem mängeldes pikali. Ja antud tõug on võõraste suhtes vägagi umbusklik. Ja noh, temaga tutvumine nägi välja nii, et pidin temaga samasse aeda minema. Käsi püsti, kes julgeks? Protsessi käigus antud elukas haukus raevukalt :shock: .
Veerand tunni pärast olid aga peni jalad taeva poole kõhualust sügamist ootamas (usalduse märk). Koer tunneb koera ära, on vist resümee.

Koer muide on võõraste suhtes jätkuvalt kuri ega võta neid naljalt omaks. Kuidas ta mind oma peremeheks nii kähku tunnistas, on müstika. Ma olin tegelikult valmis ka rünnakuks või vähemalt hammustamiskatseks. Mu tütre peika pidas igatahes paremaks mitte peniga kohtuda. Samas oma pere keskel on nagu plastiliin, keera kuidas tahad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Siki »

Lugesin äsja Gulagi vangide mälestusi ja üks poliitvang meenutas, kuidas ta laagrist põgenes koos kahe kaaslasega, kes olid vanad kogenud jahimehed. Kõik kolm olid muide eestlased. Alguses olid nad kaunis edukad ja jõudsid laagrist üsna kaugele, jahimehed said taigas orienteerumisega hästi hakkama. Aga ühe puhkepausi ajal jõudsid jälitajad neile siiski kannule ja piirasid põgenikud sisse. Üks jahimeestest proovis küll veel põgeneda, aga jooksis soises pinnases mülkasse ning jäi sinna kinni. Jälitajad lasid talle ennem arreteerimist veel koera kallale, aga nagu kaaslased pärast täheldasid, ei olnud tal ühtegi vigastust. Ja ometi oli see koer õpetatud vange kiskuma ning purema, mehed olid peale sellist töötlust tavaliselt haavades ja verised. Jahimees oli siis uudishimuliku küsimise peale vastanud: "Kui koera silitada, siis ta sind ei hammusta."
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Suured koerad ja väiksed koerad

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas: 17 Aug, 2023 9:23 Mina võtsin endale cane corso, mis oli aasta vanune. Mis tähendab umbes täpselt vasika suurune. Turi maast 70 cm ja kaal 60 kg. ...
Miks on inimesele sellise suurusega kiskjat koju vaja? Dick contest?

P.S. Ütle mulle, kui suur su koer on ja ma ütlen sulle, kui suurt kogust sitta sa kaasas tassid, kui linnas jalutamas käid.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas isakene »

Kilo Tango kirjutas: 21 Aug, 2023 13:00
Kapten Trumm kirjutas: 17 Aug, 2023 9:23 Mina võtsin endale cane corso, mis oli aasta vanune. Mis tähendab umbes täpselt vasika suurune. Turi maast 70 cm ja kaal 60 kg. ...
Miks on inimesele sellise suurusega kiskjat koju vaja? Dick contest?
P.S. Ütle mulle, kui suur su koer on ja ma ütlen sulle, kui suurt kogust sitta sa kaasas tassid, kui linnas jalutamas käid.
--pistan oma kaks kopkat vahele--

70 cm on ikka päris väike vasikas. Mu enda viimasel iiri hundikoeral oli turi 86 cm ja ma teda ka veel vasikamõõduliseks ei klassifitseerinud.
Aga miks sellise suurusega kiskja, sellele on minu puhul kaks kindlat vastust - esiteks, ta on üübernunnu ja teiseks, mugavus. Ei pea kummarduma, kui tuleb tahtmine koera silitada. :D
Ja reeglina linnas ma temaga jalutamas ei käi, egas ma miski loomapiinaja ole...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Health »

Ma nii suure koeraga ei vehi, ainult isane leon oma kes jääb sinna kusagile 70 ja 80 sentimeetri vahele, kuid nõustun akf isakese hinnangutega.

Suurtel koertel on oma võlud, on ka valud aga see selleks, ning kuna on ka normaalse suurusega aed kus pidada siis ei suuda tuvastada erilist põhjust mingi pudeliharja jaoks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See on tavaliselt selline ekslik arvamus, et "koer vajab suurt aeda". (Liiga) suur aed toob koerale kaasa stressi, kuna ta peab oma territooriumi pidevalt valvama/patrullima. Koer vajab tegelikult oma karja/peremeest ja on heameelega valmis ka sinuga ühikatuba jagama. Vähemalt ta eelistab kitsast tuba oma peremehega koos üksi hiigelsuurele maavaldusele. Ja suurekaalulisemale suurele koerale pole ka liigne jooksutamine hea, kuna tekivad liigestehädad.

Lihtsalt, väikses kohas kipub koer jääma passiivseks ja minema paksuks - et on vaja lisa liikumist. Suur koer võib elada edukalt korteris - aga sellisel juhul on kaks-kolm jalutusringi päevas kohustuslikud.
Miks on inimesele sellise suurusega kiskjat koju vaja? Dick contest?
Suurel koeral on tavaliselt ka suur pea ja seal sees on suur (ja võimekam) aju. Õpivad ruttu ja saavad asjadest üllatavalt hästi aru.
Ma ei suudaks kuidagi võtta tõsiselt mingit pitsut, kelle mõistus on kustukummi suurune ja mõistus suudab kontrollida ainult põhiinstinkte.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas: 24 Aug, 2023 9:14 ...
Suurel koeral on tavaliselt ka suur pea ja seal sees on suur (ja võimekam) aju. Õpivad ruttu ja saavad asjadest üllatavalt hästi aru.
Ma ei suudaks kuidagi võtta tõsiselt mingit pitsut, kelle mõistus on kustukummi suurune ja mõistus suudab kontrollida ainult põhiinstinkte.
Nüüd on akf juba ka erudeeritud bioloog? :shock:
Paluks siis abi - mul kaks sõpra - ühel mütsinumber 54 ja teisel 58. Kas peaksin nendega suhtlemises ülaltoodust järeldusi tegema ja erinevalt käituma? :scratch:

Pun intended!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Ma kunagi kommenteerisin inimese evolutsiooni loengus, et minu keha ja aju masside vahekord on esinejaga võrreldes poolteist korda minu kasuks, aga siiski tema on professor, mina üliõpilane.

Ta vastas, et ei saa küsimusest aru.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas: 25 Aug, 2023 7:57 Ma kunagi kommenteerisin inimese evolutsiooni loengus, et minu keha ja aju masside vahekord on esinejaga võrreldes poolteist korda minu kasuks, aga siiski tema on professor, mina üliõpilane.

Ta vastas, et ei saa küsimusest aru.
:lol: :lol: :lol:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

mart2 kirjutas: 25 Aug, 2023 7:54
Kapten Trumm kirjutas: 24 Aug, 2023 9:14 ...
Suurel koeral on tavaliselt ka suur pea ja seal sees on suur (ja võimekam) aju. Õpivad ruttu ja saavad asjadest üllatavalt hästi aru.
Ma ei suudaks kuidagi võtta tõsiselt mingit pitsut, kelle mõistus on kustukummi suurune ja mõistus suudab kontrollida ainult põhiinstinkte.
Nüüd on akf juba ka erudeeritud bioloog? :shock:
Paluks siis abi - mul kaks sõpra - ühel mütsinumber 54 ja teisel 58. Kas peaksin nendega suhtlemises ülaltoodust järeldusi tegema ja erinevalt käituma? :scratch:

Pun intended!
Tõsiasi on see, et igasugused tillukoerad kipuvad olema üsna tohmakad. Mingist piirist alates (sihuke karjakrantsi mõõt) küll eriti vahet ei ole. Borderkollit on läbi aegade peetud kõige nutikamaks koeraks ja ta ei ole eriti suur. Samamoodi on arukad elukad tollerid (mul üks isend kodus). Muidugi ma kujutan ette elavalt, et (arvestades Trummi muid võimekusi) loeb tema vasikas õhtut Nietzschet, prillid ees.

Selliste jaburüldistuste kohta oli kunagi Raimu Aasal nali, kus ta võttis ette kõnekäänu "pikk juus - lühike aru" ja arutles sealt edasi, et sellisel juhul peaks Vasalemmas olema Teaduste Akadeemia.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Some »

Tillukeste koertega olen kokku puutunud ainult liftis ja nad tundusid kuidagi neurootilised. Üles kasvasin koos selliste keskmist kasvu karja- ja jahohikoertega ja nemad olid küll väga arukad. Näiteks kui okastraataias oli auk siis palusid koeral seda valvama jääda ja läksid ise näpitsate ja okastraati tooma. Piisas ka hüüdmisest, et koju ja koer jooksis kohe kaugematele lehmadele märku andma, et vaja väravasse tulla. Tegelikult enamik lehmi sai ise ka aru, et aeg lauta minna.
Igatahes koerad ei olnud mingit koolitust saanud aga nad said väga hästi aru mida neilt oodatakse. Jahikoertest nii laika kui taksi olid mõlemad teravad pliiatsid ja lahendasid olukordi parimal võimalikul viisil. Koolituseta.
Hetkel koera endale lubada ei saa aga on kaks kassi. Pärslane ja Maine Coon. Viimane on tõepoolest kasside Einstein. Äkki tõesti ajumaht loeb?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mart2 »

Some kirjutas: 25 Aug, 2023 10:09 Tillukeste koertega olen kokku puutunud ainult liftis ja nad tundusid kuidagi neurootilised. Üles kasvasin koos selliste keskmist kasvu karja- ja jahohikoertega ja nemad olid küll väga arukad. Näiteks kui okastraataias oli auk siis palusid koeral seda valvama jääda ja läksid ise näpitsate ja okastraati tooma. Piisas ka hüüdmisest, et koju ja koer jooksis kohe kaugematele lehmadele märku andma, et vaja väravasse tulla. Tegelikult enamik lehmi sai ise ka aru, et aeg lauta minna.
Igatahes koerad ei olnud mingit koolitust saanud aga nad said väga hästi aru mida neilt oodatakse. Jahikoertest nii laika kui taksi olid mõlemad teravad pliiatsid ja lahendasid olukordi parimal võimalikul viisil. Koolituseta.
Hetkel koera endale lubada ei saa aga on kaks kassi. Pärslane ja Maine Coon. Viimane on tõepoolest kasside Einstein. Äkki tõesti ajumaht loeb?
Sinivaala aju on ~4x suurem kui inimesel ... :wall:
Samas, kui võtta arvesse kehamassi ja aju massi suhet, siis on esimene puuhari (tupaiidide esindaja), inimene alles teine ja delfiin kolmas.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
nukkel
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas nukkel »

No ma ei saa aru mis tähtsust omab kui suure koera inimene võttab. Suudab looma eest hoolt kanda siis minu arust pea või hunti.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

nukkel kirjutas: 25 Aug, 2023 17:35 No ma ei saa aru mis tähtsust omab kui suure koera inimene võttab. Suudab looma eest hoolt kanda siis minu arust pea või hunti.
Tegemist on kiskjaga. Mingist piirist alates kasvab tõenäosus, et kriisiolukorras ei käi jõud koerast üle.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist