Teeks üheskoos midagi kasulikku? Ütle "EI!" ACTA-le.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Kurjam »

ruger kirjutas:Ajage aga 11-ndal fooliummütsikesed pähe. Tea, milline see Ansipi mütsike olema peab. Juutide mütsike, barett, tübeteika... või mis stiilis mütsike see kõige paremini aitab? :scratch:
Müts peaks olema selline terava tipuga nagu eilsetes tv uudistes sellel naisreporteril. :D Maandab hästi kõik kahjulikud kiirgused ja ka "riigiisade" möla.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas allatah »

Küsin, et mis on Teie arust ACTAs halb?
Lugesin läbi inglisekeelse variandi ja selle acta.ee lehekülje poolt väljatoodud probleemid ja need tunduvad küll kummalised.
Et kui seal hirmutati ohuga, youtube ja kommentaarium kinni panna, siis võiks öelda, et internetis saab ju igale poole jälge maha jätta ja siis tuleks kogu nett kinni keerata.
Kas tõesti võib siis tekkida olukord, kus ma ütlen siin foorumis: "Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus!" ning minuga võtavad ühendust Tammsaare järeltulijad? Ei usu sellist asja.
Kui hirmutatakse suurte korporatsioonide huvidega, siis kuidas võidaksid nemad sellisest tobedusest?

Mina olin märksa rohkem häiritud uuest liiklusseadusest, kui sellest. Samas ma olengi rohkem aega rooli taga kui netis. Äkki seletate mulle lahti, miks see ACTA ei peaks mind külmaks jätma.

---
Veel mõni küsimus. Kui ma ostan endale Balti jaama turult Adibase dressid või Baaltmani ülikonna, siis kas see võidakse mul mingi hetk ära võtta? Ja kuidas võidakse arvutada kompensatsiooni originaal dresside või ülikonna ostmatajätmise eest, kui ma ütlen, et neid 3 korda kallimaid originaale ma ei oleks ostnud? Ma saan aru, et ACTA seda otseselt ei sätesta või lihtalt ütleb, et selleks peaks olema riigis mehhanismid. Aga millised mehhanismid?

Mis te pakute siis välja, et vähendada võltsimist?
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas teddybbeer »

lühike vastus allatahile nagu mina asjast olen aru saanud oleks: info piiramine. Ülemine ots on arvama hakanud, et pööblil on liiga head võimalused info levitamiseks.


http://ec.europa.eu/trade/creating-oppo ... erfeiting/ lehelt esimene rida:
■ACTA ensures people everywhere can continue to share non-pirated material and information on the web
ehk siis... Panid netti video kuidas USA merejalaväelased laipade peale kusid? Kust said video ah? Varastasid jah? Aga näe siin on ACTA mis ütleb, et 30 aastat. Elementaarne. Wikileakside lekitaja tõmmatataks ilmselt kohe oksa...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Kurjam »

Kogu jama eesmärgiks on totaalse jälgimisühiskonna kehtestamine. Teatud kõntskonnal on kangesti kiire selle uue maailmakorraga. Autorikaitse on kolmanda järgu mure, nagunii teenivad autorid sellest vähem kui igasugu kaitsjad.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas ügi »

minu arust on kahtlane see, et ACTA pidi peale netipiraatluse vastu võitlemise ka teatud kultuure kasvatavaid põllumehi kottima hakkama, aˇla ei saa omakasvatatud seemet kasutada, vaid peavad ostma suurkorporatsioonide poolt geneetilislet moontatud seemet (soja, mais). ilmselt see euroopa põllumehi niiväga ei puudutagi kui usa omi, aga juba mõte sellest, et avalikud wifi levialad näiteks peale ACTA jõustumist ära kaovad, ajab iiveldama ja näitab ilmekalt, et euroopa on teel totalitaarse korra poole. ja meie poliitikud muidugi nagu kiuste kaagutavad meedias, et demokraatia siin ja demokraatia seal-pla-pla-pla. :x
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Kurjam »

Saksamaa just teatas ACTA ratifitseerimise peatamisest http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=63903417
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19601
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas ruger »

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?fp võimalus mõjutada EL-i ametnike. See jama võib veel üle pea kasvada, kui niiviisi rahva(interneti kogukonna) arvamusele sülitatakse. Ega see muutub juba protestiks mitte niivõrd ACTA enda vastu vaid ka protestiks "ilmeksimatu" PM vastu. Internetikogukonda enda vastu ei taha üles ässitada vist ükski poliitik. "Tule taevas appi" klassikuid tsiteerides...
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas wudu »

Kurjam kirjutas:Saksamaa just teatas ACTA ratifitseerimise peatamisest http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=63903417
Huvitav, kas sellepeale hakkab Ansip kaagutama, et sakslased söövad seemneid ja kannavad fooliumistmütse ning Lang karjub, et Saksamaal on kah igasugused kommud võimul, kelle arust "kunst peab kuuluma rahvale" :shock:
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Kurjam »

Aeg oleks nüüd ka meie politikaanidel oma pikad pruunid keeled tagasi põske pista ja kasutada neid edaspidi vaid algsel otstarbel.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Manurhin »

Tartus oli siis olukord selline:
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Janka »

Mingiks ajaks on kired vaibumas või vaibunud, aga head kaaskodanikud, hoidkem silmad-kõrvad lahti, et ei tallataks meid jalge alla!
Ja andkem ikka üksteisele märku, kui taas miskit väga jamaks hakkab keerama. Kasvõi siinsamas foorumis. Info vaid enese teada hoidmine ei too alati kasu ;). Mõnikord on teabe levitamine kordades parem kui eestlaslik omaette mossitamine, vaikimine.
Olge valvsad!

Tänud teile, kes kaasa mõtlesite!
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas mx77 »

allatah kirjutas:Küsin, et mis on Teie arust ACTAs halb?
Lugesin läbi inglisekeelse variandi ja selle acta.ee lehekülje poolt väljatoodud probleemid ja need tunduvad küll kummalised.
Et kui seal hirmutati ohuga, youtube ja kommentaarium kinni panna, siis võiks öelda, et internetis saab ju igale poole jälge maha jätta ja siis tuleks kogu nett kinni keerata.
Kas tõesti võib siis tekkida olukord, kus ma ütlen siin foorumis: "Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus!" ning minuga võtavad ühendust Tammsaare järeltulijad? Ei usu sellist asja.
Kui hirmutatakse suurte korporatsioonide huvidega, siis kuidas võidaksid nemad sellisest tobedusest?

Mina olin märksa rohkem häiritud uuest liiklusseadusest, kui sellest. Samas ma olengi rohkem aega rooli taga kui netis. Äkki seletate mulle lahti, miks see ACTA ei peaks mind külmaks jätma.

---
Veel mõni küsimus. Kui ma ostan endale Balti jaama turult Adibase dressid või Baaltmani ülikonna, siis kas see võidakse mul mingi hetk ära võtta? Ja kuidas võidakse arvutada kompensatsiooni originaal dresside või ülikonna ostmatajätmise eest, kui ma ütlen, et neid 3 korda kallimaid originaale ma ei oleks ostnud? Ma saan aru, et ACTA seda otseselt ei sätesta või lihtalt ütleb, et selleks peaks olema riigis mehhanismid. Aga millised mehhanismid?

Mis te pakute siis välja, et vähendada võltsimist?
Loe see ACTA eestikeelne tõlge ise läbi (otsin selle lingi üles), siis saad aru, et sisuliselt tekib võimalus sind iga asja eest süüdi mõista pluss terve sul internetielu totaalne jälgmine.
Probleem laiemalt on muidugi selles, et lepe, mis mõjutab kogu elanikkonda laiemalt tahti vaikselt ja salaja nihverdades vastu võtta ja alla kirjutada. Ansipi väga madalast, valelikus (saksa näide) sõnavõtust ma üldse ei räägi.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
nuhk.Albert
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 06 Dets, 2007 20:58

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas nuhk.Albert »

ACTA-st lähemalt:
http://www.acta.ee/
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Lemet »

Mihhail Lotmani poolt väga hästi lahtikirjutatud põhjused olla ACTA poolt või vastu.

http://arvamus.postimees.ee/736568/mihh ... kuri-tahe/
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Re: Teeks üheskoos midagi kasulikku?

Postitus Postitas Janka »

Härrased, hääd kaaskannatajad!

See ACTA-jama ei ole veel möödunud.
Asi on antud või antakse arutlusele Euroopa Inimõiguste Kohtusse.
Mõjutamaks karvavõrdki tulevast otsust, kogutakse taas allkirju.
Oma vastuhääle saad anda siin:
http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win/?fp

Eelmise kampaaniaga koguti 2,4 mil. vastusõna ja Euroopa Komisjon aeti tagajalgadele .

Mina olen oma hääle juba andnud.

Muutsin tiba vormindust, sest keegi tark tüüp kuskil oskas asja ajada nii, et esmalt kuvati leht, millel kiri, et lehte ei leitud...
Tegelikult tuli oodata u. 5 sek. ja kõik korras.
A nüüd töötab ka otse.
Viimati muutis Janka, 07 Mär, 2012 10:38, muudetud 2 korda kokku.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr, Google [Bot] ja 37 külalist