Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas mx77 »

corvus kirjutas:
mx77 kirjutas:
corvus kirjutas:Antud juhul ei ole need nn eliitkoolid ju selles mõttes et eliidi koolid, nagu oleks selleks erakoolid (Tammjärve kool näiteks). Riiklikud koolid on, ilma mingite "erireegliteta" v.a. gümnaasiumi õppekavade suhtes. Kus on reaalainete maht suurem, kus humanitaaraianete maht. Näiteks 21.Keskkool; GAG; Reaalkool jne. Sisuliselt saavad nad vaid osalise valiku teha, ja see valik on pisut laiem, kuna nende kohustuslikus piirkonnas elab mitte just piisavalt elukohajärgselt sinna kooli kohustuslikus korras kuuluvaid lapsi.
Eksid, kahjuks. Sellistesse koolidesse on väga karmid sisseastumiskatsed ja neist saab läbi vaid selline laps, kelle kodus on väga tulemustele orienteeritud õhkkond. Reeglina on selle taga ka väga intelligentne perekond ja hea lastetuba - seega siiski ellit.
Olen ise ühe sellise kooli lõpetanud ja kõik mu klassikaaslased on väga edukad inimesed, peale ühe, kellest sai abilinnapea.

Kulla mees, tee endale ennem vast ikka seadusandlus ja põhikooli vastuvõtutingimused selgeks!
Võin sulle puust ja punaselt ka kohad näidata:

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus

Vastu võetud 09.06.2010

§ 27. Õpilase kooli vastuvõtmine

(1) Põhikool on kohustatud võtma õpilaseks vastu kõik selleks soovi avaldavad koolikohustuslikud isikud, kellele see kool on elukohajärgne kool. Vanema jaoks on koolikohustuslikule isikule kooli valik vaba, kui soovitud koolis on vabu õppekohti.
Lisaks:
Tallinna Linnavalitsuse 21.12.1011 määrus nr 132 „Elukohajärgse munitsipaalkooli määramise tingimused ja kord"

Elukohajärgselt sinna kooli sattunu ei ole alati mingi eliit. Ja ennem põhikooli lõppu ei saa kool ka oma suva järgi teda (näiteks GAGi juhtkonna arvates kui mitte vastav kooli kriteeriumidele või mida iganes) ka minema saata. see asi käib Haridusameti kaudu. Ja seljuhul läheb see elukohajärgne õpilane erikooli. Mitte kuhugi Lasnamäele.
Küll aga on tõsi, et näiteks GAGi või Reaalkooli elukohajärgses piirkonnas on koolikohustuslikke lapsi tunduvalt vähem kui näiteks Kadriorus või Kalamajas. Sestap ka vakantsi rohkem, mis lubab tõesti andekamatel ja susserdamisaltimate vanematega oma koht sinna saada.
Sa oled ikka tõeline Kalev Jaik :)
Tsitterid paragrahvi ühte punktu sujuvalt mööda minnes sama paragrahvi teistest lõikudest. Siis sama §27 aga veidi edasi:
(4) Õpilase kooli vastuvõtmise üldised tingimused ja korra kehtestab haridus- ja teadusminister.
(5) Käesoleva paragrahvi lõike 4 alusel kehtestatud haridus- ja teadusministri määrusega volitatud ulatuses kehtestab kooli pidaja või kooli pidaja volitusel direktor kooli vastuvõtu tingimused ja korra, sealhulgas teadmiste ja oskuste hindamise korra gümnaasiumi vastuvõtmisel. Kooli vastuvõtu tingimuste ja korra eelnõu valmistab ette kooli direktor ning see esitatakse enne kehtestamist hoolekogule arvamuse andmiseks.
(6) Isiku õpilaste nimekirja arvamise otsuse teeb direktor, arvestades käesolevas paragrahvis sätestatut.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas mx77 »

corvus kirjutas:See, mida sa kirjeldad tänase tavana ongi ju initsiatiiv alt ülesse. Mitte ülevalt (näiteks Haridusametist) alla. Ärme nimeta seda täna telefoniõiguseks. Oluline on vahe kust initsiatiiv tuleb siis ja täna.
http://et.wikipedia.org/wiki/Telefoni%C3%B5igus ???
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas mx77 »

Corvus, sa oled nagu musternäidis anektoodist, mis seletab teoreetiku ja praktiku erinevust: teoreetik on pähe õppinud kõik kamasutra asendid aga paljast naist pole elu sees näinud, praktik landib iga nädalavahetus naisi voodisse.

Teoreetiliselt on nii jahh, et need koolid peaksid võtma oma piirkonna lapsi, aga et kuna vanemate soov oma lapsed nendesse koolidesse sisse saada on väga suur, siis kasutatakse sissekirjutustega manipuleerimist ja muid trikke, mis lõpuks tähendabki, et laste valik toimub nägude järgi, eelistatud tuntud nimed, vilistlaste lapsed jne.
Ja gümnaasiumi osasse on niikuinii kõikidesse klassidesse konkruss, seega vahet pole.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Motronicus »

corvus kirjutas:Meil merekoolis (häbi tunnistada) sai keemia õpetaja, kes oli noor ja andekas poiss, nii et tolmas. Sõim, norimine, absoluutne lärm kogu 45 minutit, kriitide loopimine ja jumal teab, mis muud grupid temaga tegid. 1987-88. Täna piinlik meenutada, siis oli jube naljakas.
1982.aastal, tänase Westholmi gümnaasiumi sööklas, ei suutnud noori 10 aastaseid nolke rahustada ei köögi personal ega ka korrapidaja õpetajad. Kogu lagi ja seinad ning korralekutsujad said toiduga "kaunistatud". Mälestuseks tunnistusel "vali noomitus".
1983. noor umbes 30ndates venekeele õpetaja üritas ühte 11 aastast nolki, kelle käitumine analoogne videos nähtule, nattipidi direktori juurde (või oli see õppealajuhataja) toimetada. Sai rusikatega protsessi käigus nii et tolmas...

Nagu ütles soesilm, on kõik suhteline ja väita, et just "siis" oli kord majas oleks enesepete.
Huvitav, et just keemiaõpetajad.
Meil oli põhikoolis, tegelikult tark ja viisakas, selline korralik keskealine naissoost keemiaõpetaja, kes ilmselt meie kooli päris hästi ei sobinud, korrahoidmise mõttes. Noorematega sai enam-vähem hakkama, kuid vanemates klassides läks ikka kord päris käest. Või kuidas iseloomustada tundi, kus viimased read mängivad kaarte, teevad aknal suitsu, lõpuks käis ka kangem kraam ringi. 80'ndate algus, suht sügav stagnaaeg. Nüüd on jah üsna piinlik.
Ja muidugi muud sellised põnevad sündmused, õpilane andis õpetajale molli, õpetaja andis õpilasele molli, direktor peksis harjavarrega õpilasi jne. Kool oli küll nn tavaline, kuid üsna märgatav kogus lastekodulapsi andsid käitumiskultuurile oma mustri. Üks "nipp" seisneski selles, et lastekodulapsed sellist kaitset ei omanud, kui nn kodused. Said (õpetajalt/direktorilt/jms) molli, siis kuhu sa kaebad. Jama tekkis siis, kui kogemata segamini aeti, mida oli samas suht raske teha. Nii läks asi päris kõrgele ja kaugele, kui direktor mu klassivennal kulmu rulli lõi. Vend oli tõsine spordipoiss ja kevadel juuksed suht nulliga maha ajanud, nii et nägi sel hetkel üsnagi lastikas välja. Tegelikult täitsa tühise asja peale direktor ärritus ja ära ta äsaski. Kena latern oli. Pärast suuremat tormi jäi direktor lõpuks ikkagi pukki.

Mõnel vedas, mõnel mitte, eks mitmete lastekodulaste tee viis lõpuks Puiatusse, Sinti, Viljandisse jne.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Need mõned eliitkoolid, mida siin justkui tüüpilise näitena tuuakse, harivad ehk mõnda protsenti õpilastest, üheksakümmend mõni protsenti käib ikka üsna tavapärastes konkursi-, ringkäendus- ja sponsorlusannetuste vabades tavakoolides, kuhu tänapäeval määratakse - ja seal on see õpetaja roll ikka tükati haledalt degradeeritud küll. Olen näinud juhtumit, kus 10 nägu sisuliselt käkkis oma lõputunnistuse ära ja nendega midagi ei juhtunudki, paar nägu tundsid huvi parandamise vastu ja see oli kõik - arusaamatu, kas teemad "õppenõukogu", "erikooli suunamine", "vanemate kooli kasvatusvestlusele kutsumine" vms enam ei tööta üldse? :shock:

Meil põhikoolis oli ka mõned "kõvad mehed", kes tundides oma alfaisasust näitama kippusid, oli üks õppenõukogu, oli teine, tehti paar käskkkirja ja ühel hetkel külastas kooli miilitsaonu, kes viis käekõrval kõvad mehed kõvadele meestele mõeldud kooli.

Jah, meil kakeldi, olen ka ise küllalt seda teinud. Siiski ei olnud kordagi sellist filmi "Klass" stiilis kambaga ühe mehe peksmist ja mõnitamist, kakeldi oma lahkarvamused ära, õpsile öeldi, et kukkusid trepil (kui jäljed näha jäid) ja elu läks edasi. Ilmselt mingid organiseeritud koolivägivalla teemad (selleks ei ole 1 vs 1 kaklus) oleks kiirelt lõppenud erikooli või kohtuinstantside ette astumisega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Nõukogude Eestis söödi nagu Kanadas 19. sajandil (254)
06.12.2012 08:28

Eestis söödi nõukogude ajal nagu Kanadas sada aastat tagasi – süüa tehti ise ja enamik toorainest oli pärit lähiümbrusest, kinnitab Eesti NSV köögikultuuri uurinud Kanada eestlane Kristina Lupp (29). Muide, üheks nõukogude toidukultuuri näiteks peab ta grillimist.

«Ma uurisin, milline oli Eesti toidukultuur enne nõukogude aega, ja tahtsin leida, kas toimusid ka riigikorra vahetudes mingid muudatused,» rääkis Lupp ladusas eesti keeles. Mullu kaitses ta sel teemal Austraalia Adelaide’i ülikoolis magistrikraadi, väljaõppinud kokana on ta aga mitu aastat töötanud Itaalias.

Vanu kokaraamatuid uurides ja inimestega vesteldes jõudis Lupp järeldusele, et tegelikult Eesti köögikultuur võimu vahetudes väga palju ei muutunud. «Kui olid perekonnaretseptid, siis neid kasutati ikka edasi, tehti süüa nii, nagu ema käest oli õpitud,» rääkis ta. Ise nimetab ta 1930. aastatest pärit retsepte mitte baltisaksa, vaid pigem tsaariköögi esindajateks.

Alles nõukogude perioodi lõpu poole hakkasid inimesed kasutama ka kokaraamatutest pärit retsepte. Tema uurimuse kohaselt jõudsid teiste rahvaste toidud eestlaste toidulauale 1960. aastate lõpus ja 1970. aastate alguses.

«Kui ma tegin intervjuusid, siis vanemad inimesed rääkisid n-ö Eesti toitudest, aga nooremad pelmeenidest ja seljankast ning meenutasid neid nostalgiaga,» selgitas Lupp. Ta lisas, et selline nostalgia on ka loomulik, sest kõigil on nostalgia oma lapsepõlve toitude suhtes.

Grillimine kui nõukaaegne komme

«Ma nimetan neid toite comfort food (tuttav maitse – H. R.),» tõdes Lupp, kes ka enda sõnul sööb oma lapsepõlvest pärit toite, isegi kui need talle erilist maitseelamust ei paku.

Kui aga võrrelda Lupi lapsepõlve ja tema Eestis elanud eakaaslaste toidulauda, siis siin söödi rohkem isetehtud kodust toitu. «Mu mõlemad vanemad käisid tööl ja me sõime palju valmistoite,» selgitas ta.

Sel ajal oli suur osa Kanadas kasutatud toiduainetest pärit USAst ja teistest soojematest maadest. «Nüüd on seal see kultuur, et tahetakse süüa seda, mis kasvab kohapeal,» selgitas Lupp. «Sama asi toimub ka siin.»

Kohaliku toidu propageerimisest rääkides muigas ta, et Eestis on see tegelikult pisut kummaline, sest mitte väga ammu – kõigest paarikümne aasta eest – just nii ju iga päev söödigi. «Kanadas söödi nii saja aasta eest,» lisas ta.

Kui nimetada mõningaid tänapäeva tüüpilisi nõukogude köögist pärit toite, siis nimetas ta esimese asjana liha grillimise. «Ma tulin Eestisse suve hakul ja kui läksin sugulastele külla, siis oli iga päev juttu, et täna on nii ilus ilm, lähme grillime,» meenutas ta. Lupi vanavanemad aga kinnitasid, et Eesti ajal liha ei grillitud. Kõik oli kas praetud või ahjus tehtud.

Nõukogudeaegsetest eestlaste toitumisharjumistest inimestega rääkides oli Lupi sõnul üllatav, et ei mainitud värske salati söömist. «Kui mainitigi värsket salatit, siis oli see kapsas,» lisas ta. Kui Kanadas söödi sel ajal alati salatit või köögivilju, siis eestlased sõid rohkem kartulit. Köögiviljadest neid, mida sai pikka aega säilitada.

Peedisiirupi katse

«Asi, millest ma ei saanud aru, et inimesed kasvatasid ise marju ja aedvilju, aga need tehti rohkem hoidisteks, näiteks moosiks,» imestas ta. Nõukogudeaegseid kokaraamatuid uurides leidis ta sealt mitmeid õpetusi, kuidas näiteks teha mustikamoosi, -mahla, -kooki. «Aga mitte kusagil ei öeldud, et neid võiks ka niisama süüa,» imestas ta, kuid lisas kiiresti, et muidugi saab ta aru, et ka talvel oli vaja midagi süüa.

Ta proovis ka ise kunagise Nõukogude Naise retsepti järgi teha peedisiirupit, mida omal ajal keedeti suhkrunappuse ajal. «See oli õudne töö. Mu köök oli must, käed olid punased ja see, mis välja tuli, ei olnud suhkur,» meenutas ta.

Lupp lisas, et võib-olla mõnedes toitudes peedisiirup n-ö töötaks. «Aga iga päev ma seda ei sööks,» on ta veendunud. Ka on ta kindel, et nõukogude naistel tuli omal ajal märksa enam vaeva näha kui läänes.

«Mul on tunne, et naised käisid tööl, olid lapsehoidjad, pidid süüa tegema ja aeda pidama. Ma imestasin, et kust kõik see aeg võeti. Ma arvan, et mu emal oli luksuslik elu võrreldes siinse eluga,» arvas ta.

Osaliselt on Lupi jaoks siiani mõistatuseks ka see, kuidas ajal, mil poes müüdi vaid seapäid ja konte, oli eestlaste toidulaual ka korralik liha. «Mu vanavanemad hakkasid Eestis külas käima juba 1970. aastatest ja nemad rääkisid, et sugulased tegid neile ilusad õhtu- ja lõunasöögid, kus oli nii head liha kui ka vorsti, mida poes ei olnud,» rääkis ta.

Ka püüdis ta oma magistritööd tehes aru saada, kuidas toimis letialune kaubandus, aga päris selgust ei saanudki. «Uurisin sugulastelt, et kas tuli kellelegi ümbrikuga raha viia, aga ka nemad ei osanud seda täpselt selgitada,» tunnistas ta.

Ketšup kui vabaduse sümbol

Lupi sõnul tuli vestlustes kohe välja, kuidas muutusid siinsed toitumisharjumised pärast nõukogude aja lõppu. «Siis tulid sisse igasugused välismaa toidud, mis olid kui sümbol, et me ei ole enam osake Nõukogude Liidust ja sööme ka ketšupit,» naeris ta ja lisas, et nüüd on olukord taas muutunud.

«Mina näen, et olete tagasi läinud, et leida üles need eesti köögi traditsioonid, aga teinud natuke teistmoodi, ma mõtlen näiteks kohvik Mooni või Peeter Piheli peale,» selgitas ta.

Rääkides maitseainete kasutamisest siinses köögis, arvas Lupp, et eestlased on väga uhked oma köögi ja kohalike toorainete üle. «Seetõttu te mõtlete, et teil ei ole vaja maitseaineid. Mu sugulased kasutavad ainult soola ja pipart,» tõi ta näite. «Nad elavad maal, võib-olla kui nad elaksid Tallinnas, siis oleks teistmoodi.»

Lõpuks tunnistas Lupp, et teema oli tegelikult liiga mahukas. «Oleks pidanud välja valima kümmekond aastat,» arvab ta nüüd, pärast töö kaitsmist.

Kui ta aga mõnel konverentsil sel teemal ettekande peab, siis leidub alati keegi, kes teab, kuidas asjad tegelikult olid. «See asi on mulle raske, sest ma ei kasvanud üles sel ajal ja siin,» tunnistas ta.

Muide, pärast magistritöö valmimist jäi Kristina Eestisse edasi.
http://www.tarbija24.ee/1065146/noukogu ... -sajandil/
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas metssiga »

No ma olen pidanud sind, Lemet, ikka targaks meheks. See siin sinu poolt edastatud tekst on ju lihtsalt loll iba. Jah, mina ise elasin sellel maal ja selles ajas, ei olnud midagi nii, nagu seal eit kirjutas. Jah, ei olnud, elu ja olu oli, aga oli teist moodi.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

väga õpetlik lugemine. ma lugesin täpselt selle kohani, kus ta punapeedist siirupit üritas keeta...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas tommy »

No mulle tundub, et need "läänes" üleskasvanud inimesed polegi suutelised lõpuni mõistma Nõuka süsteemi(ja muuhulgas ka selle olme) olemust ja iseärasusi...
Kui väga nad ka ei üritaks.
«Mu vanavanemad hakkasid Eestis külas käima juba 1970. aastatest ja nemad rääkisid, et sugulased tegid neile ilusad õhtu- ja lõunasöögid, kus oli nii head liha kui ka vorsti, mida poes ei olnud,» rääkis ta
No kurat, kui ikka Kanadast(tol ajal) sugulased külla tulid, siis pandi või hing panti, aga laud pidi lookas olema...
Tulgu pärast või...
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Aitähh selle esimese poole eest, isand Metssiga. Aga silmaringi avardamise mõttes ju ka see kirjatükk lugemist väärt. Et mõista, kuidas ja kust erinevad kajastused toitu saavad. Sest mingi aja pärast leidub keegi, kes tõsimeeli hakkab näiteks punapeedist peedisiirupi keetmist propageerima...ja siis teine seltskond, kes sama raudselt teab, et peedist pole võimalik siirupit keeta. :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

linnalapsena ma siiski tean, misasi on suhkrupeet. ei maksa kaasfoorumlasi idiootideks pidada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Ja miks lugupeetav küll arvab, et just temast jutt on? No ei ole onu Enn see tegelane, kelle peale ma ööd ja päevad mõtleksin...postitatudki sai asi enne ja vastuseks isand Metsseale, kui ma lugupeetava kirjutist silmasin.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

"postitatudki sai asi enne ja vastuseks isand Metsseale, kui ma lugupeetava kirjutist silmasin."

et siis teda on nagu lubatud idioodiks pidada?!
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

et siis teda on nagu lubatud idioodiks pidada?!
:shock: :dont_know:

Mis värk lugupeetaval selle idioodikspidamisega on? Miski kinnisidee... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ppp »

metssiga kirjutas:No ma olen pidanud sind, Lemet, ikka targaks meheks. See siin sinu poolt edastatud tekst on ju lihtsalt loll iba. Jah, mina ise elasin sellel maal ja selles ajas, ei olnud midagi nii, nagu seal eit kirjutas. Jah, ei olnud, elu ja olu oli, aga oli teist moodi.
Mina mäletan ka, ei olnud jah midagi sellist!
Ise toitu ei valmistatud, marju - vilju ei kasvatatud, moosi ei tehtud! Pelmene ja seljankat ei söödud, või sõid seda ainult eesti rahva reeturid!
Kartulit ka ei söödud! Soola ja pipraga isevalmistatud toite (mida tegelikult ei valmistatud) ei maitsestatud!
"Šašlõkitamist" ei olnud.
Igaks juhuks mainin ka üle, et me ei teinud isaga ka suhkrupeedi õlut (mis oleks olnud paras solk, juhul, kui me seda oleksime siiski korra prooviks teinud)!
Ütleks isegi rohkem, midagi sellist, nagu "seal eit" kirjutas, tõesti ei olnud, lisaks ei olnud ka elu ja olu, mitte midagi ei olnud! 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist