Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

Minule eluksajaks meeldejääv lugu oli selline,kui rääkisin oma kauge sugulasega keda on küüditatud kaks korda ja kellest NSVL on teinud põhiliselt varemed,(hingeliselt).Kui jutt läks saaremaal asuvas tanki baasi peale jäime vaidlusesse ja korraga ütles ta,et ''jajah muidugi'' ei saanud päris hästi aru mida pidi see tähendaba aga kui nägin pisaraid tema silmis tuli meelde et kõik mis NSV ütles nii ka pidi olema ja vasturääkiad leiavad ennast jälle siberist.Järelikult olin oma jutuga puudutanud valusat teemat tema elus ja enam julgust temal ei olnud,et sellest rääkida kuna hirm punavõimu ees oli lihtsalt nii suur!Eesti kui riik on juba 16 aastat eksiteerinud,kuid hirm jääb üks kõik millises riigis!Ja see toob jälle esile kas sm NSV oli mulle kullakallis või tuleb ka aeg mil me seisame silmitsi kunagi lagunenud NSV uue vormi ja uue vallutusega,ning siis näeb kes on isamaa eest valmis surema ja kes tõmmbab raudseeesriide taha peitu!!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

NL sudames

Postitus Postitas hillart »

Pole ammu enam keegi sellel teemal kirjutanud ja nii paneks kah siis paar rida kirja.
Kuis siin moned mehed rusikaga rinda taovad ja kiitlevad, et nemad, nagu haned, kellelt kommunismipropaganda vesi mooda selga jalgi jatmata maha on jooksnud, siis ... Lubage kahelda. Oigemini ei kahtlegi - see on lihtsalt VALE.
Riiklik propagandamasin tootas aastakumneid ja riiklikul tasemel tootas see vagagi igakulgselt. Susteem tiumis ja sellesse investeeriti tohutult (hoopis teine kusimus on kuidas ja kui ratsionaalset neid vahendeid kasutati). Toodeldi aga peamiselt just inimese alateadvust.
Kus see valja tuli. Toon uhe naite mis oli iseendaga.
Kuigi motlemise tasemel oli koik korras, siis unenagudes olin sageli naiteks mingis lahingusitatsioonis just punaarmee vormis. Ju see siiski nende pidevalt ja lugematul hulgal vaadatud vene sojafilmide tulemuseks oli. Jutt on eluperioodist koolieast kuni ca. 90-ndate keskpaigani.
Kui juba EV Kaitsevae ruhmaga Hollandis rahvusvahelisel oppusel (1994, vist esimene selline praeguse EV ajal, kus meie kaitsevaelased osalesid) uldrivistusel seisime, siis oli ikka selline vaa-aaga ebalev tunne NATO lippude all Briti kindralit tervitada. Vaat, kuidas mangib alateadvus!
Kui 70-ndate keskel Kamtsatkal ajateenistuises olin (ainukese eestlasena ja uleuldse ainukesena Baltikumist), siis teenistuse loppedes oli motlemine ikka taiesti haigeks lainud. Peaaegu oleks uleajateenijaks jaanud (ainult juhus astus asjale vahele) ja ka teine variant oleks aarepealt kaiku lainud. Nimelt kaisid seal merevae vaeosades kohalikud kalaettevotted endale laevameeskondasid varbamas. Noh, et topeltpalk, topeltpuhkus ja topelt toostaaz jne., jne. Nii see ajupesu toimis (ja toimib ka edaspidi).
Ja ise kah motlesin tookord, kui seinal olevat 2 meetri laiust kaarti vaatasin, et mis see pisi-pisi-tilluke Eesti ka ara ei ole. Kata poidlaga kinni.
Tulin tagasi Eestisse muts kuklas ja triibulises sargis rind pungil. Keel oli nii suus, et ukski kohalik vene mees ei saanud aru, et eestlane olen (eesti keel oli kull esimesed paar nadalat vaga-vaga konarlik). See viimane asi mangis mulle, muideks, hiljem kurjasti katte. Laksin nii ulbeks, et suvatsesin tuttavate vene poistega isegi ohvitseride majas, kuhu ukski eestlane nagu naidata ei saanud, tantsupidudel kaia. Mingil momendil aga tuli see kusagilt valja, kellega tegemist ja siis ... Noh, siis puudsid koduteel (kui oma tuttavaid lahedal ei olnud) kinni ja - plasthambad on seda ammust sundmust meenutamas.
Ja seda, et pidevalt hirmutati Hiinaga - noh see oli teadvusesse juba, kui toestisundinud fakt, omaks voetud. Vaidetavalt olla nad pidevalt kuriilidele diversioonigruppe saatnud jne., jne. Ja iga moment pidavat just-just siin poosa taga luusima, jne.
Ja ometi laksin ma kroonusse null-tasemel vene keelega (keeldusin keskkoolis seda keelt oppimast). Keskkoolist oleks mind punavastase protestimeele parast korduvalt peaaegu valja visatud. Pea-aegu oleks 5 aastat tsooni saanud nn. erinevate relvade ja laskemoona ebaseadusliku hoidmise eest.
Aga koige selle juures pean utlema, et laksin vabatahtlikult ajateenistusse. Laksin vabatahtlikult merejalavakke. Ja laksin vabatahtlikult ka Kaug-Itta, et saada voimalikult kaugele. Mind huvitas sojaasjandus ja see oli tollel ajal tegelikult ainuke voimalus sojanduses mingit aimu saada. Sojakooli minek jai puuduliku vene keele parast katki (hea kah, sest muidu oleks praegu voib-olla kes teab kus).
See lugu oleks siis sellest, kuidas toimib ja kui viljakas voib olla jarjekindlalt ning pidevalt (24 tundi oopaevas) labiviidav alateadvuse tootlemine. Ja vahendite ampluaa selleks on vaga lai.
Ja tegelikult pole selles midagi erakordset voi ebatavalist. Koigis tosiseltvoetavates riikides toimub oma kodanikkonna lojaalseks kasvatamine. EW-s oli selleks olemas isegi Propaganda amet (voi nimetati seda kuidagi teisiti, pead ei anna). Iseasi, kuidas keegi seda nimetab. Propagandaks, ajupesuks voi veel millekski. (ainult meie kallil kodumaal ei tahelda ma seda praegusel ajal mitte! - s.t. lojaalsete kodanike kasvatamist)
Riik, kes on oma kodanikkonna enesele soodsas suunas kasvatamise unarusse jatnud, pole tosiseltvoetav (e. Jatkusuutlik).
Soovitan lugeda selliseid EW kirjanduse raudvaramusse kuuluvaid raamatuid, nagu "Moraal ja soda" ning "Distsipliin"(kasiraamat kompanii, eskadroni ja patareiulematele). Teeb paljudes asjades silmad lahti.
Ja veel. Ajakirjanduse ja teleesinemiste pohjal julgen vaita, et need koige suuremad tanases paevas lausa tattipritsivad noukogude korra pohjajad ja monitajad on just need, kes asjast isegi parima tahtmise juures mitte s..gi ei tea. Ja kust voetakse veel selline enesekindlus seda ja teist vaita, kui ise pole selles elus teadlikult elanud (lasteaiaiga ei saa teadlikuls eluks nimetada).
Monikord hakka voi habenema, et uleuldse julgen tunnistada oma elamist Eestis enne 1990. aastat.
Ja veel. Pole sellist asja, et koik oli enne 1991. aastat araarvamata halb ja .... Selline jutt ei kannata mingit kriitikat.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Minule näiteks ei hakanud see "vägev ajupesu" absoluutselt külge, ega tea ka kedagi oma tutvusringkonnast (oma 300-400 inimest), kellele oleks
Ants: Sa ise ei tunne seda külgeahakkamist! Mina ka arvan, et mulle ei hakanud külge aga kui kõrvalt vaadata siis vist ikka hakkas.
Avaldub see mingis lahmivas ja äärmusliku mõtteviisis. Alkoholi pidamise eestlase rahvusjoogiks.
Poliitikute "kauboi kapitalism" on ju tegelikult NLiidu kommunism ainult teise nimega.
NLiidu aeg oli riigi järelt varastamine normaalne asi.
Kirumises, et eestlase toit on teine eestlane ja nii edasi.

Minul on küll tutavaid kellele see hakkas külge.
Kui Eesti riik tuli said neist muuseas kõvad isamaalased, siis muidugi, kui oli kindel, et Eesti eiik jääb püsima :wink:

Ants: Aga püüa neid külgehakanud omadusi täpsemalt kirjeldada. Kui see õnnestub siis on neist kergem lahti saada.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

:lol: :lol:
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

See on hästi öeldud et kui riik eriti ei suvatse kasvatada lojaalseid kodanikke ja ei paku neile turvatunnet, oma kodanikele siis jah see riik pole jätkusuutlik.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Shiim kirjutas: Mina pole küll nõuka ajal täisealise elu elanud, kuid ei tahaks sellele vaatamata proovidagi.
Asi on VÕIMALUSTES. Nendest võimalustest, mis mul täna eneseteostamiseks on, rääkimata reisimisest jms. polnud nõuka ajal haisugi. Ole ainult mees ja haara härjal sarvist.
Ma arvan, et inimesed olid nõuka ajal nagu loomad puuris - söök on, jook on (piiratud valik nagu loomadel ikka), aga HINGELE minimaalselt. Ja kui ka praegu "vorstitasandilt" mõelda, siis oli ehk nõuka ajal tõesti lihtsam (kuigi ega ka vorsti vist alati saanud). Aga mulle ainult vorstist ei piisa.
Mis puutub sellesse, et järvedele-jõgedele on tihti raske ligi pääseda, siis peaksid siin rakendama oma kallasraja kasutamise õigust (omanik ei tohi takistavaid tarasid ette ehitada - kui on ehitatud, kalpsa aga julgelt üle aia).
Muide, kallasrada pole näiteks Norras, Rootsis ega Soomes. Neis maades lubab veepiirini kulgev omandipiir sulgeda kalda-ala liikumiseks.
Haridus on meil 12 klassi tasuta, paremad õppijad saavad ka kõrghariduse tasuta.
Ja see jutt, et pole enam kusagil suusatada... pole ju tõsiseltvõetav, eks?
Lausa naerma ajab su jutt tõesti või oled sa lihtsalt rikas inimene ja ei pea end igapäeva leiva teenimisega vaevama.
Minu arust ongi praegu Eesti kõige suuremad probleemid:

1) Elanikkonna järelkasv ja selle suutlikkus
2) Kultuur

Seletades 1.mest punkti lahti,vaid vähestel noortel on võimalik tagada nii endale ning lapsele hea elu&olu ja haridus.

2. punkt- seda peab juba väga sügavuti lahkama,kuid igasugune "Eesti asi" on vääga nõrk. Jaanipäeva/Iseseisvuspäeva jne tähendab inimeste jaoks pigem aega kui saab jooki libistada ning lihtsalt laiselda.

---

Millal on üldse kõige rohkem rõhutatud ja tehtud ära oma kultuuri,riigi või rahvuse heaks?! Just nimelt nendel aegadel kui võõrvägi on meid okupeerinud! Ja nüüd kui me vabatahtlikult võtsime vastu Euro Liidu/demokraatia jne siis lihtsalt lõpetasime ära oma kultuuri esiletõstmise ja kaunis külmaks jätab see paljusid.

----

Mis probleem sul kunstiga on? Tänapäeval on kaunis võimatu sul puhtalt kunstiga tegelemisest ära elada,sellega lihtsalt ei teeni midagi. Nõuk. ajal oli jah siuke,et maalid Leninit ning saad raha ning tunnustust ja muidu teed,mis meeldib. Preagu pole sellist võimalust.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Wots kirjutas: Lausa naerma ajab su jutt tõesti või oled sa lihtsalt rikas inimene ja ei pea end igapäeva leiva teenimisega vaevama.
Vaeva on nähtud küll - olen rüganud füüsilist tööd, nii et selle mõjud jäävad ilmselt eluks ajaks minuga, aga olen omandanud ka mitte viletsa hariduse, mis muidugi kergendab elus edasijõudmist, aga lihtsalt ei tule siin ilmas kunagi midagi. :roll:
Wots kirjutas:Seletades 1.mest punkti lahti,vaid vähestel noortel on võimalik tagada nii endale ning lapsele hea elu&olu ja haridus.
Kel käed-jalad otsas ja tahtmine ka olemas, saab tänases Eestis suurepäraselt hakkama (majanduskriis raputab muidugi paljusid, aga seda ka lääne heaoluriikides). Julgen seda väita, kuna minu täna veel noored koolikaaslased alates põhikoolist (väike maakool) kuni ülikoolini on vist kõik (no päris kõigiga ikka sidet pole, seega ei tea) endaga toime tulevad inimesed, paljud neist küllaltki heal järjel.
Madal sündivus on teine teema ja on seotud pigem eestlaste sündivuskäitumise jõudmisega sinna, kus lääneriigid juba aastakümneid olnud :cry: Ajal, kus keskmine eestlane elab paremini kui kunagi varem, on lihtsalt kohatu rääkida, et laste sünnitamine jääb raha ja võimaluste taha. Märksõnaks on hoopis hedonism.
Wots kirjutas:2. punkt- seda peab juba väga sügavuti lahkama,kuid igasugune "Eesti asi" on vääga nõrk. Jaanipäeva/Iseseisvuspäeva jne tähendab inimeste jaoks pigem aega kui saab jooki libistada ning lihtsalt laiselda.
Ei näe asja sugugi nii mustades värvitoonides. Vaata kui palju luuakse uut muusikat ja kirjandust jne.

Wots kirjutas:Mis probleem sul kunstiga on? Tänapäeval on kaunis võimatu sul puhtalt kunstiga tegelemisest ära elada,sellega lihtsalt ei teeni midagi. Nõuk. ajal oli jah siuke,et maalid Leninit ning saad raha ning tunnustust ja muidu teed,mis meeldib. Preagu pole sellist võimalust.
Kas mul oli probleem kunstiga?
Ei hakka vaidlema, kuna pole teemaga väga kursis.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

To Shiim.

Ma vist hakkasin natukene segaselt peale. Tahtsin öelda,et peale 91. aastat hakkas massiline maapiirkondade tühjaksjooksmine pihta ja nüüd ongi käes hetk kus on tekkimas urbaniseeritud ühiskond.

Kui enamustel inimestel oleks enda väike majapidamine siis ma usun,et majanduskriis läheks meist suht märkamatult mööda.

Paraku mõjutab see just neid kellel on millegi hädavajaliku(elukoht,auto) hankimine pooleli,sellega nõustud?

Sündivus on natukene võib olla mitte kõige õigem faktor,ma natukene sattusin sellega hoogu kuid nimelt paljudes 3manda maailma riikides on ka antud näitaja väga kõrge,kuid paljud lapsed surevad juba varakult ning üldine eluiga on lühikene.
Statistiliselt on peale suuri sõdasid ka jube suur sündivus kuid probleemiks on just see,mis nendest edasi saab.

--------------

Millist uut muusikat ja kirjandust antakse välja Eesti kohta? Presidendi vastuvõtuks kirjutatud teosed/muusika ei lähe arvesse,see läheb rohkem peo ja pillerkaare valdkonda. Samuti mõtetud raamatud,mis on kirjutatud kindla kommerts eesmärgiga nagu Welcome to Estonia sarnane rämps.

Võtame korraks ajaloo õpiku lahti ning otsime juuri ehk siis leiame vastuse,et millal tegelikult pandi alus nn Eesti kultuurile ja kunstile ning olemusele.

Just nimelt kõige hullematel ning keerulisematel aegadel: 18.saj lõpp-Ärkamisaeg,peale 1MS,2MS ajal,peale sõja NSVL Liidu okuptasiooni all ja vägagi palju raamatuid ilmus autoreilt kes olid pagulaskirjanikud.

1.mest Vabariigi aega on raske võrrelda praegusega,tol ajal võidelti end vabaks ning rahval oli sügav usk eestlusse. 91. aastal kui venelased lihtsalt läksid välja siis sorry,aga tõesti saadeti oma kultuur kus kurat ja võeti kõik omaks mis tuli Läänest.

--------

Kas tead näiteks,et Lõuna Eestis asub Setomaa? Pisike piirkond,mis ulatub läbi paari maarkonna. Nendel on oma tähtpäevad,murre(mis on pigem keel),kombed,rahvarõivad,käsitöö,ajalugu,ajaloolised isikud,isegi Pekko nimeline eepos on valmis kirjutatud,salmid/jutustused ja muu säärane kirjandus. Paraleele võiks tõmmata Soome Ugrilaste/Laplastega jne. Eks Eestiski ole sääraseid paiku veel. Igasugune kultuuripärand liigub ja elab edasi ainult läbi järglaste! Ühesõnaga see kõik hävineb kuna lihtsalt pole enam selle levitajaid.

NSV Liidu ajal oli konkreetselt palju parem elu maal.Jätkus tööd,inimesi,võimalusi.

-----------

Ning kas mitte praegu ei ela Eestis hoopis rohkem venelasi kui Liidu ajal?
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Wots kirjutas:To Shiim.
NSV Liidu ajal oli konkreetselt palju parem elu maal.Jätkus tööd,inimesi,võimalusi.
Ning kas mitte praegu ei ela Eestis hoopis rohkem venelasi kui Liidu ajal?
Wots'il on midagi viga. Aga mis see on, mis ta vinguma paneb? Mina arvan, et moded võiksid "sõnavabaduse piiramist, tsensuuri ja politseivõimu" jms ikka kõvasti rohkem kasutada, kui siiani tehtud. Hetketrendide järgi hakkab militaar.net muutuma selliseks Eesti Vabariigi poolt vaevatute ja viletsate hääletoruks, millest oleks kuradi kahju. PS ma ei oota sellele mõtteavaldusele kommentaare ameerika vihkajatelt, Euroliidu vihkajatelt, uusvapsidelt ega muidu vingujatelt. Aga üldiselt, päike on väljas ja kevad käes :-)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Wots kirjutas:To Shiim.
Ma vist hakkasin natukene segaselt peale. Tahtsin öelda,et peale 91. aastat hakkas massiline maapiirkondade tühjaksjooksmine pihta ja nüüd ongi käes hetk kus on tekkimas urbaniseeritud ühiskond.


See on tänapäevastes arenenud maades kurb paratamatus. Protsess algas aga juba peale sõda. 1950.-ndatel ja 1960.-ndatel jäi tühjaks suurem osa kaugemaid metsatalusid. Ülejäänud elanikkond hakkas koonduma kolhoosikeskuste kolemajadesse ning muidugi ka linnadesse (muidugi kasvas linnaelanikkond ka varem, kuid seda peamiselt suure iibe tõttu, mitte maapiirkondade tühjenemise arvelt). Paratamatult on tänapäeva põllumajandus tulus vaid väga suurte mahtude puhul, teistes sektorites töökohtade loomine on maal aga problemaatiline, mistõttu euroliidus ongi loodud regionaalarengu toetuste süsteem.
Normaalse maaelu, tervikliku külaühiskonna hävitas aga ikkagi kolhoosikord.

Wots kirjutas:Kui enamustel inimestel oleks enda väike majapidamine siis ma usun,et majanduskriis läheks meist suht märkamatult mööda.

Paraku mõjutab see just neid kellel on millegi hädavajaliku(elukoht,auto) hankimine pooleli,sellega nõustud?
Tarbimisühiskonna häda on see, et ostatekse palju sellist, mida tegelikult ei vajata. Hinnatakse oma võimalusi üle. Eluaseme soetamine ei kuulu muidugi sinna hulka, kuid Landcruiserid, mis hommikuti Viimsist linna ja õhtuti tagasi vuravad, kindlasti hädavajalikud ei ole. Saaks ka palju ökonoomsemalt ja odavamalt. Samas – lihtne fakt, et nõuka-ajal oli autosid palju vähem (vist Eesti Ekspressis oli paar aastat tagasi võrdlus, et arvestades sissetulekuid ja auto hinda oli nõuka ajal auto kallim kui praegu (kui muidugi üldse ostuloa said))

Wots kirjutas:Millist uut muusikat ja kirjandust antakse välja Eesti kohta? Presidendi vastuvõtuks kirjutatud teosed/muusika ei lähe arvesse,see läheb rohkem peo ja pillerkaare valdkonda. Samuti mõtetud raamatud,mis on kirjutatud kindla kommerts eesmärgiga nagu Welcome to Estonia sarnane rämps.
Minu arvates on viimastel aastatel ilmunud mitmed head raamatud, mis tulevikus kuuluvad meie kirjandusklassikasse. Bände tekib kui seeni pärast vihma, Pärt ja Tüür on ka elu ja tervise juures :D

Wots kirjutas:Võtame korraks ajaloo õpiku lahti ning otsime juuri ehk siis leiame vastuse,et millal tegelikult pandi alus nn Eesti kultuurile ja kunstile ning olemusele.

Just nimelt kõige hullematel ning keerulisematel aegadel: 18.saj lõpp-Ärkamisaeg,peale 1MS,2MS ajal,peale sõja NSVL Liidu okuptasiooni all ja vägagi palju raamatuid ilmus autoreilt kes olid pagulaskirjanikud.

Valdava osa ajast olemegi ju võõrvõimude all äganud, loogiline, et identiteedile alusepanek jääb nendesse aegadesse.
Pagulaskirjanikud? Kirjanikud, kellest paljud olid oma loomeküpsuse saavutanud vabas Eestis.
Wots kirjutas:1.mest Vabariigi aega on raske võrrelda praegusega,tol ajal võideldi end vabaks ning rahval oli sügav usk eestlusse. 91. aastal kui venelased lihtsalt läksid välja siis sorry,aga tõesti saadeti oma kultuur kus kurat ja võeti kõik omaks mis tuli Läänest.
Kadakasakslusest ja pajuvenelusest oled kuulnud? :D Kõik ei ole nii lihtne ja üheselt võetav.

--------
Wots kirjutas:Kas tead näiteks,et Lõuna Eestis asub Setomaa? Pisike piirkond,mis ulatub läbi paari maarkonna. Nendel on oma tähtpäevad,murre(mis on pigem keel),kombed,rahvarõivad,käsitöö,ajalugu,ajaloolised isikud,isegi Pekko nimeline eepos on valmis kirjutatud,salmid/jutustused ja muu säärane kirjandus. Paraleele võiks tõmmata Soome Ugrilaste/Laplastega jne. Eks Eestiski ole sääraseid paiku veel. Igasugune kultuuripärand liigub ja elab edasi ainult läbi järglaste! Ühesõnaga see kõik hävineb kuna lihtsalt pole enam selle levitajaid.
Võib hävineda muidugi. Oma riiki selles süüdistada siiski ei saa. Põhjused on mujal. Võiks öelda, et aeg on selline.

Wots kirjutas:NSV Liidu ajal oli konkreetselt palju parem elu maal.Jätkus tööd,inimesi,võimalusi.
Mis võimalusi? Tõusta brigadiriks ja sotsialistliku töö kangelaseks? Ebanormaalselt odav kütus ja väetis, mis ENSV põllumajandust üleval hoidis ei olnud jätkusuutlikkuse huvides.

Minu suguvõsa on elupõline maasugu. Vahel on jutuks läinud – ei ihka keegi seda aega tagasi. Siiski, ühte sellist külameest tean, kes kolhoosikorda tagasi igatseb, samuti paari jotat ja ühte ukrainlast, kes omal ajal kolhoosilaudast jõusööta ja piimamannerguid virutas.

-----------
Wots kirjutas:Ning kas mitte praegu ei ela Eestis hoopis rohkem venelasi kui Liidu ajal?
Ei ela. Toomepuu võib küll nii arvata, aga tema on tänapäeval rohkem Jüri Lina masti mees. :lol:
Viimati muutis Shiim, 03 Apr, 2009 11:29, muudetud 2 korda kokku.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Palju asju olid paremas seisus aastakümneid tagasi. Polnud kasvõi näiteks meeletut müügiarmeed :lol: ja seda punti kes koguaeg imeb mingeid vidinaid mida siis luua, teha hindu, paisutada seda mulli et üks vend rikastuks ja muu lollikari seda ostaks, varsti niisama riiulile seisma, krt, iga kvartali tagant peaks ostma uue mobla :shock: ... jne. Kellele seda vaja.
Ma ei viitsi.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Et nõukogude võim südames?
Ei. 8)
Minu iseteadva elu algus langes kokku nõukogude võimu nelja-viie viimase aastaga.
Selleks hetkeks olin ehk midagi dekadentliku poolharitlase taolist.
Võimu ja kõike sellest tulenevat lihtsalt ignoreerisin (sihuke jaanalinnu värk) :D
Ja ega mu hobid huvid kuidagi ühiskonnateadlikkust ei vajanud ka
Mingil ajaetapil olid küll katsed nõuk süsteemi olemust sügavuti mõista… :roll: kuid nagu selgus olid kõik sellise info saarekesed, propagandistliku möla ääretu ookeani avarustes eksinud......................................................
..................................................................
..................................................................
..................................................... et lihtsam oli küll vist aatomipommi joonised leida kui lihtsatele küsimustele lihtsaid vastuseid saada :shock:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Wotsil väga julged postitused, aga ideoloogiliselt valed! Praegust elu võib siin foorumis kritiseerida või hoidku Jumal, pidada praegu midagi ühiskonnas halvemaks kui okupatsiooniajal (muidugi mitte heal saksaajal!) ainult siis, kui seda otseselt seostada Savisaarega, kesikute-keradega või äärmisel juhul Euroopa Liiduga ! See on kindel rusikareegel ja selle vastu ei tohiks eksida, juhul kui just ei ole tahtmist veidi sõimata saada (demokraatia) või lihtsalt veidi herilasepesas kepiga udida! :)
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

To Shiim


1) Väga suur hulk inimesi kes käisid kolhoosi tööle omasid enda talu ja need kes kaugemalt tulid sokutati jah nö paneelmajadesse(3,4 kordsed).

huvitaval kombel sa nimetad "kolemajadeks" kuid praegu pool Tallinnat elabes taolistes ning ometigi enam pole NSV Liidu.

Kui praegu oleks Eestis rohkem tööstusi/keskusi ning see üle maa laiali jaotatud siis ei tekiks inimestel vajadust Tallinnasse kokku joosta.

Inimesed ju paiknevad vastavalt sellele kus on eluks vajalikud tingimused loodud.

Külaühiskond ei saanud nagunii kesta kauem kui ilmusid tööstused. Ma ei ütleks,et nõukogude kord hävitas selle,pigem lihtsalt hakati töötama mitte enam kodus vaid lähedal asuvas tootmisüksuses.

2) Euro Liidu arengu toetus on puhas jama ning selle võiks lükata paberimajanduse keerdkäikudesse. Ainult inimesed saavad kultuuri edasi kanda ja elus hoida,mitte teatud rahasummad mille eest ehitatakse nö rahvamajasid,laululavasid ja vaatetorne.

Ja PRIA on juba natukene teine asi-see puhtalt põllumajanduse toetamiseks,jällegi lõviosa rahast läheb suurmaa omanikele. Muidugi väiksemad saavad oma tüki pirukast kuid arvestades üldist seisu siis on see kaunis kasutu rahasüst.

3) Siiski,ootan sinupoolset valgustamist Eesti kunsti taassünnist ja õielepuhkemisest peale 50. aastast okupatsiooni.

-----------------

Ja kas siis demokraatia ei tähenda just sõnavabadust,ei taha ju keegi nõuka aega oma tsensuuriga tagasi.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

viiking kirjutas:Palju asju olid paremas seisus aastakümneid tagasi. Polnud kasvõi näiteks meeletut müügiarmeed :lol: ja seda punti kes koguaeg imeb mingeid vidinaid mida siis luua, teha hindu, paisutada seda mulli et üks vend rikastuks ja muu lollikari seda ostaks, varsti niisama riiulile seisma, krt, iga kvartali tagant peaks ostma uue mobla :shock: ... jne. Kellele seda vaja.
Ma ei viitsi.
KRT, ma tahaks ka juua seda, mida Viiking pidevalt paneb - mõnikord tahaks küll täitsa ennast välja lülitada, aga pidevalt viiking olla ..
PRS küll, kas siis meie kuldse kodumaa e-avarustel ei ole midagi muud, kus vaimselt haiged saaksid oma luulusid kirja panna? Peab see siis olema just militaar.net???
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], lugeja ja 4 külalist