Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

.
Viimati muutis Fucs, 20 Apr, 2016 22:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Fucs kirjutas:Ehh. Pange siis kokku väike nimekiri sellest mis oli hea nõukaajal (viimasel kolmandikul) mis paha ja vastupidi, mis on nüüd hea ja mis paha. Postitage see siia. Hea oleks siis võrrelda mis kus kes kas. Et mihuke List see pikem saab?
See oleks kaunis tüütu asjatoimetus. Minul on lihtsalt isiklik arvamus,et vaatamata okupatsioonile ja mõningatele piirangutele oli TERVE eesti rahva olukord parem püsimajäämise mõttes.

*Võrdleme narkomaanide arvu aastal 80 ja preagu,Aidsi levikut
*Kui palju ülikooli lõpetajaid on preagu ja palju oli vanasti ning mida on võimalik selle haridusega tegelikult peale hakata. Tuletan meelde,et kaugeltki mitte kõik kes saavad "innovaatilise äriõppe" ei nühi finantsdirektori tooli.
*Kuritegevus
*Elementaarne söök/jook-jm säärane igapäeva kaup
*Lasteaiad
*Töötus
*Rahva tervislik seisunud.
* Enamus suur ehitisi nagu maanteed ja sillad on ka just nõuk. ajal tehtud.

Me võime küll rääkida,et preagu näiteks on meil igalühel arvutid ja mobiil kui aastal 80. polnud seda Lääne samuti mitte. Ja 90. keskel maksis suvaline mobiil telefon terve kuupalga!

Seoses tehnoloogia arenguga võib paljusidki teisi puuduseid kõrvaldada.

-----

PS. Ma pole Eesti vastane ega kommunist,aga kuidagi praegu riigikord tundub,et liigutakse Eesti poole,mis on lihtsalt üks äripind ja igasugune identiteed jäetakse tahaplaanile.
Viimati muutis Wots, 03 Apr, 2009 14:14, muudetud 1 kord kokku.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Fucs, nagu jutuajamise käigust välja tuleb, kipuvad inimesed, kes pole NL -i ajal elanud(või olid puha tatikad), tolleaegset elu idealiseerima. Eks seal ole ikka parem kus meid pole(pole olnud).

Edasi
Wots kirjutas: Kui praegu oleks Eestis rohkem tööstusi/keskusi ning see üle maa laiali jaotatud siis ei tekiks inimestel vajadust Tallinnasse kokku joosta.
Ma siiani arvasin, et tootmine ehitatakse sinna kus inimesi on, mitte vastupidi aga ju uuel ajal uued kombed. Kuigi ma ei saa aru, kies see loll peaks olema, kes ehitab tehase. Sinna juurde ehitab ta küla või linna ning jääb inimesi ootama. Ma arvan, et ta on väga rumal inimene.
Wots kirjutas: Euro Liidu arengu toetus on puhas jama ning selle võiks lükata paberimajanduse keerdkäikudesse. Ainult inimesed saavad kultuuri edasi kanda ja elus hoida,mitte teatud rahasummad mille eest ehitatakse nö rahvamajasid,laululavasid ja vaatetorne.
Einoh, eks ilmselt saab kaerajaani ka hanges karata kuid laulupeo korraldamine metsas on tiba raske.
Wots kirjutas: Siiski,ootan sinupoolset valgustamist Eesti kunsti taassünnist ja õielepuhkemisest peale 50. aastast okupatsiooni.
Sõnaühend "Vormilt rahvalik, sisult kommunistlik" ütleb midagi? Selline see kunst kippus olema. Mitte kõik, elitaarne kunst ei olnud seda sageli. Kui nagu nimigi ütleb, ei olnud ta mõeldud massidele.

Majapidamistest rääkides ... te mehed tööl tööd ka teete või? Mina isiklikult lihtsalt ei jõua peale tööd midagi eriti teha. Lisaks olen üsna kindel, et paljudel on majapidamisest ikka väga idealiseeritud ettekujutus. Paar lehma, mõni siga, kartulipõld ning juurviljavaod võtavad ikka VÄGA suure osa ajast. See omakorda tähendab, et keegi peaks kodune olema ning see majapidamine asub asulast üsna eemal. Edasi mõelde ise :)
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Wots kirjutas: *Võrdleme narkomaanide arvu aastal 80 ja preagu,Aidsi levikut
*Kui palju ülikooli lõpetajaid on preagu ja palju oli vanasti ning mida on võimalik selle haridusega tegelikult peale hakata. Tuletan meelde,et kaugeltki mitte kõik kes saavad "innovaatilise äriõppe" ei nühi finantsdirektori tooli.
*Kuritegevus
*Elementaarne söök/jook-jm säärane igapäeva kaup
*Lasteaiad
*Töötus
*Rahva tervislik seisunud.
* Enamus suur ehitisi nagu maanteed ja sillad on ka just nõuk. ajal tehtud.

Me võime küll rääkida,et preagu näiteks on meil igalühel arvutid ja mobiil kui aastal 80. polnud seda Lääne samuti mitte. Ja 90. keskel maksis suvaline mobiil telefon terve kuupalga!
Narkomaania oli NL -s tegelikult üsna levinud, isiklikult arvan, et vähene levik oli seotud vohava alkoholismiga ning sellega, et raha teenimiseks suurt mõtet polnud. Raha võisid kokku ajada kuid ega mingist tasemest alates(maja, auto jms) sellega suurt teha polnud, hakkasid liiga silma paistma.
Kõrgharidus. Oli riiklik tellimus. Riik ütles, et tuleb 10 inseneri ning kindlustas neile ka töökohad(jutu järgi). Palju neist tööle sai ja jäi, oli iseasi.
Kuritegevus. Oot, sa ei tea NL -i ajast üldse midagi? Vangilaagrid jms on täitsa võõras? See, et sa kirpe tänaval hüppamas ei näe, ei tee neid veel olematuks.
Elementaarne söögi ja joogi saad sa praegu ka kätte.
Lasteaiakohti polnud ka siis, ise istusin vanaemaga pea 5 -da eluaastani kodu, kuna sõime- ega hiljem lasteaiakohti Pärnus polnud.
Töötuse vastu võitlemiseks oli hea lahendus. Kõik töötasid aga tehtud ei saanud midagi. Ehk siis või määriti küll tervele leivale kuid see kiht oli ikka imeõhuke. Praegu on kiht vähemalt mõne koha pealt paksem.
Tervislik seisund on puhtalt käsukorras parandatav. Aga katsu sa seda tänapäeval öelda, oled igavene siga kohe.
Suurehitiste teema haakub pigem ajaga. Kuidas sa kujutled seda ette, et NL oleks jätnud teed ehitamata? EW lõpus hakkas autostumine alles tekkima.
Üldiselt arvan ma, et inimestele, kes olid vene ajal noored või olemata, tunduvad ajad ammused ilusamana kui nad tegelikult olid. Tühjad letid, joomine, üldine pohhuism ja venestamine pole just asjad, millele õhates tähelepanu pööratakse.
Lihtsalt minu 5 senti.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

To Mutionu

Mina mõistan narkomaandie all süstivaid sõltlasti,kes pahatihti levitavad Aidsi ka. NL-is oli lõuna vabariike kus kanepit kasvas ning selle suitsetamine oli pehmelt öeldes veres,ühiskonnale see ohtu ei kujuta.

Irw,preagu on täpselt samamoodi kõrgharidusega,näiteks Tehinka Kõrgkoolis on inseneridele aastas ette nähtud 20 kohta riigieelarvelist. Riiklik nõudlus või lihtsalt säte.
Kuid erinevalt NLi ajast ei saa tänapäeval riik MITTE KEDAGI tööga varustada,või sundida mingit firmat kedagi tööle võtma! 20kohta on lihtsalt sümboolne number. Ma ei suuda siin edasiminekut leida.

Kas sa tahad väita,et vangilaagrid(ärme 50. arvesta kus kasutati massiliselt orjatööjõudu) koosnesid ainult eestlastest? Seal olid üle terve Liidu massid kokkuaetud.

Rääkides kuritegevusest,siis vähemalt karistused olid tol ajal tunduvalt suuremad. Praegu on liigne võrdsuse ja ülekohtu kartuses reaalsed vangla aastad väääga napiks jäänud. Samuti,miks mitte vange juba tööl kasutada?

--------

Eks väga paljudel ametitel polnud jah suuremat mõtet kuid vähemalt inimene ei hulkunud niisama ja liigutas miskit. Hüva,tänapäeval laseb see hädapätakas mööda tänavaid ringi ja korjab pudeleid ning hooletuse tõttu põhjustab tulekahjusid. Kas pompsusid on odavam kiirabiga käia ravimas kui nemad varustada elemenaatrse tööga ja majutusega. Kodutute hooldekodud on samamoodi olemas. Miks nemad siis vahepeal natukene omalt poolt ei võiks liigutada?

------

Ma sugui ei väida,et nõuka aeg oli ideaalne maailm kuid nii mõnigi asi oli palju elutervemalt ära korraldatud. Joomise kohta võime kõik väga palju näiteid elust enesest tuua nii preagu kui nõuka ajal,sellest pole võimalik midagi välja lugeda.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Wots kirjutas: Irw,preagu on täpselt samamoodi kõrgharidusega,näiteks Tehinka Kõrgkoolis on inseneridele aastas ette nähtud 20 kohta riigieelarvelist. Riiklik nõudlus või lihtsalt säte.
Kuid erinevalt NLi ajast ei saa tänapäeval riik MITTE KEDAGI tööga varustada,või sundida mingit firmat kedagi tööle võtma! 20kohta on lihtsalt sümboolne number. Ma ei suuda siin edasiminekut leida.
Wots on lihtsalt idioot, neid on alati ja igal pool olnud. RIIK peaks kedagi sundima ja panema tööle, no tule taevas appi (Pole ma ise küll mingi Ansipi pooldaja, aga siin sobib ta ütlus nagu "rusikas silmaauku"). Wots, mine ravile!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Mina mõistan narkomaandie all süstivaid sõltlasti,kes pahatihti levitavad Aidsi ka. NL-is oli lõuna vabariike kus kanepit kasvas ning selle suitsetamine oli pehmelt öeldes veres,ühiskonnale see ohtu ei kujuta.
Mögga, juba 70-ndate lõpupoole hoiti haiglate vastuvõtuosakondade uksed ööseti lukus, sest õdedel olid pahupidi silmadega kõigeks valmis süstitahtjad päris tavaline nähtus.
Kui palju ülikooli lõpetajaid on preagu ja palju oli vanasti ning mida on võimalik selle haridusega tegelikult peale hakata. Tuletan meelde,et kaugeltki mitte kõik kes saavad "innovaatilise äriõppe" ei nühi finantsdirektori tooli.
Jušht- õppisid viis aastat TPIs ära ja said suunamise majavalitsusse... :lol: Õppisid peenmehaanikat ja said Rakvere DOSAFi osakonnajuhatajaks.Sedagi tänu tutvustele...
*Kuritegevus
...ja Siberi ääretud avarused...ülla-ülla, kõik ei olnudki poliitkurikaelad, retse jagus ka päris palju. Et kättesaadud korterivargad mõisteti kinni kas elukohajärgses või kättesaamiskoha kohtus(ei mäleta enam kummas) siis oli mitmelgi tuttaval võimalus siseministeeriumi kuludega kes Krasnojarskis, kes Irkutskis, kes Permis kohtus tunnistajaks viibida. ja saada peale süüdimõistvat otsust aastaid kuus viierublased rahakaarte kinnipidamiskohast...
*Elementaarne söök/jook-jm säärane igapäeva kaup
Maga välja...viinerisaba ei mäleta või??? 80-ndate teise poole sees sündinud laps sai mul piima spets talongi alusel. Õlle küsijale vaadati poes otsa nagu lollakale.(tuli Sakust autoga veoka sabas sõita ja tuvastada, kuhu kaup maha pandi...) Tollase Lomanossuvi uulitsas pandi saiapood püsti, saba ulatus alatihti Kaubamajani...kust tormasid välja massid, tualettpaberirullidest keed ümber kere nagu neegrisuguharul, huulil võidukas naeratus- saab jälle puhaste näppudega sööma...(see viimane nüüd küll karikatuuris). Kaasaskantava raadio ostmine riiklikust kaubandusest oli müsteerium, telekast ei räägigi. Telefonijärjekorras seisis naabritaat 28 aastat ja läks ilma telefonita hauda...Tuli igatsus kallale...?
*Lasteaiad
Taas vale, polnud neid kohti vabalt võtta ühtegi...isegi kasvasin ilma lasteaiata, ema jäi koduseks ning taat rabas kahel kohal.
*Töötus


Ja-jah...väljend tagumik-tunnid vast tuleb tuttav ette....toatäis raamatupidajaid korjas sõidulehtedelt andmeid kokku, viis statistikanoorikute kätte, kes sisestasid andmed arvutisse. Siis võeti need andmed, mis arvutist tulid ja sama toatäis raamatupidajaid kontrollis arvuti arvutused käsitsi üle....aga töötust ei olnud...
*Rahva tervislik seisunud.
Oli-oli...tasuta ja kasuta...Soomlasest hambaarst imestas, kuidas küll saab inimene ise hambale plommi panna, tema seda küll ei suutvat. Sõjaväes lõikas linnagarnisoni arst tableti pooleks, käskis ühe poole võtta enne sööki, mis pidi ekseemi ravima ja teise poole peale sööki kõhulahtisuse vastu...Kui tervislik seisund sel ajal nii üüratult hea oli, siis kuidas seletada viimastel aastakümnetel eluea pikenemist kapitalismi laastavates tingimustes???
* Enamus suur ehitisi nagu maanteed ja sillad on ka just nõuk. ajal tehtud.
Sellist lollust annab juba välja mõelda. Aga on veel võimalusi, on...näiteks autode arv võrrelduna 1939 aasta tasemega suurenes ikka koledasti...ja plastmassist purgikaasi tootsime 1900 aastaga võrreldes miljoneid kordi rohkem...vaskkaabel, mida meil toodeti, andis 1765 aasta numbritele ikka kah silmad ette...kõik tänu nõukogude võimu viljastavatele tingimustele...
Ega polegi muud öelda, vähemasti nende punktide puhul tuleb lugupeetud kaasfoorumlase metsanotsu järeldusega nõustuda...
Viimati muutis Lemet, 03 Apr, 2009 17:37, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Wots kirjutas: Mina mõistan narkomaandie all süstivaid sõltlasti,kes pahatihti levitavad Aidsi ka. NL-is oli lõuna vabariike kus kanepit kasvas ning selle suitsetamine oli pehmelt öeldes veres,ühiskonnale see ohtu ei kujuta.
Vaata 80 -aid välismaal. Polnud ka seal see süstimine popp. Aeg on lihtsalt selline.
Wots kirjutas: Irw,preagu on täpselt samamoodi kõrgharidusega,näiteks Tehinka Kõrgkoolis on inseneridele aastas ette nähtud 20 kohta riigieelarvelist. Riiklik nõudlus või lihtsalt säte.
Kuid erinevalt NLi ajast ei saa tänapäeval riik MITTE KEDAGI tööga varustada,või sundida mingit firmat kedagi tööle võtma! 20kohta on lihtsalt sümboolne number. Ma ei suuda siin edasiminekut leida.
Ma ei suuda näha ka tagasiminekut.
Wots kirjutas: Kas sa tahad väita,et vangilaagrid(ärme 50. arvesta kus kasutati massiliselt orjatööjõudu) koosnesid ainult eestlastest? Seal olid üle terve Liidu massid kokkuaetud.
Mis Eestis praegu on kurjategijate põhimass eestlased või?
Wots kirjutas: Rääkides kuritegevusest,siis vähemalt karistused olid tol ajal tunduvalt suuremad. Praegu on liigne võrdsuse ja ülekohtu kartuses reaalsed vangla aastad väääga napiks jäänud. Samuti,miks mitte vange juba tööl kasutada?
Parim ennetusvahend on läbi aegade olnud Prantsuse revolutsiooni aegadel välja töötatud riistapuu.
Wots kirjutas: Kas pompsusid on odavam kiirabiga käia ravimas kui nemad varustada elemenaatrse tööga ja majutusega. Kodutute hooldekodud on samamoodi olemas. Miks nemad siis vahepeal natukene omalt poolt ei võiks liigutada?
On selline kena vanasõna "Ei saa santi sundida, kui sant ei taha kõndida". Tõenäosus, et sa nende käest saaksid tagasi rohkem kui sundimise peale kulub, on väga väike. Samuti on väike tõenäosus, et sundimisega neist inimest saad.
Wots kirjutas: Ma sugui ei väida,et nõuka aeg oli ideaalne maailm kuid nii mõnigi asi oli palju elutervemalt ära korraldatud. Joomise kohta võime kõik väga palju näiteid elust enesest tuua nii preagu kui nõuka ajal,sellest pole võimalik midagi välja lugeda.
Mitte elutervemalt vaid sunniviisiliselt. Sina, Wots, ei oleks näiteks siin jutustanud, vaid kolhoosis kive korjanud vms.

Aga lõpetuseks võib küll öelda, et igaüks usub seda mida tahab. Mina näiteks ei usu, et NL aeg oli hea. Vähemalt mina seal küll midagi eriti igatsusväärset ei leia. Asjad, mida võiks heaks liigitada, toimusid sunniviisiliselt, samamoodi toimusid ka asjad, mis nii head enam ei olnud. Ja head, ilma halvata, ei saanud.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Ütleks siis pigem nii, et nõukogude aeg ei olnud NII halb kui mõned seda tänapäeval kujutada armastavad.
Eriliselt väliseestlased ja verisulis patrioodid – kel isiklikku kokkupuudet sovjeediajaga kunagi olnud pole.
Ütleks vast nii, kasutades pisut laialivalguvat sõnastust, et rahva „vaimne tervis“ oli ehk paremgi kui praegu.
Me teadsime täpselt kes me oleme ja miks me oleme ja et vene võim on võõras.
Hoidsime ehk rohkem kokku ja pidasime hoopis rohkem sellest mis oma.
Tänapäeval see kahjuks enam nii ei ole.
Pisku materiaalse nimel oleme valmis jätma oma kodu ja minema mistahes kompromissile.
Ütlen ausalt, et hirm on Eesti riigi pärast. :oops:
Vanakurat saatis meile katsumuse majanduskriisi näol, firmad lähevad pankrotti ja juba pea kümnendik tööealistest on kindla sissetulekuta.
Ei näe aga sõbrad võitlust selle pahega – käib mingi krt Vargamäelik puntratants – kord Eedik peal ja Andrus all ja siis jälle vastupidi.
Ja uudised teatavad, et tööpuudus on tõusnud nädalaga veel 0,5 protsenti… :(
Ja mis saab? :shock:
Läheme pankrotti? :cry:
Muukeelne & meelne, mittelojaalne seltskond tuleb tänavale?
Aga eestlane jah muidugi kraakleb mingi tobeda parkimiskoha pärast naaberühistu samasuguse pujääniga.
Meeletu individualism.
Degenerantlik ja ennasthävitav
Tundub, et oleks aeg Jüri ja Mari jälle mõneks ajaks „ära okupeerida“ – ehk tulevad jälle maapeale tagasi
:D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Ära vingu :)
Enne oli hea kellelegi näpuga näidata.
Nüüd on selge ... kui asi p**sse läheb siis oleme vaid ise süüdi. Erilised fännid võivad veel enne surma minna Etsi või Andrust klobima.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

mutionu kirjutas:Ära vingu :)
Enne oli hea kellelegi näpuga näidata.
Nüüd on selge ... kui asi p**sse läheb siis oleme vaid ise süüdi. Erilised fännid võivad veel enne surma minna Etsi või Andrust klobima.

Juu ma liiga emotsionaalne olen, et rahulikult pealt vaadata kuis kõik rajatu p. kipub minema :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Jumalauta. Üldiselt on eelnevalt juba kõik ära öeldud, lisan veel, et AIDS kuulub samasse kategooriasse mis maateed ja sillad, kuna hakkas massiliselt levima alles kaheksakümnendate lõpus.
Kas Sinuga mittenõustujate suur hulk ei viita sellele, et enamasti ei peeta nõukaaega heaga meeles? :lol:
Wots kirjutas: 1) Väga suur hulk inimesi kes käisid kolhoosi tööle omasid enda talu ja need kes kaugemalt tulid sokutati jah nö paneelmajadesse(3,4 kordsed).

Parandan. Nad omasid sisuliselt individuaalelamut, mitte talu. Enamus talusid sunniti kolhoosidesse astuma (või ütleme nii, et tehti mitteastumine väga keeruliseks).
Wots kirjutas: huvitaval kombel sa nimetad "kolemajadeks" kuid praegu pool Tallinnat elabes taolistes ning ometigi enam pole NSV Liidu.
Ei ela päris sellistes majades nagu leidub endistes kolhoosikeskustes, kuigi ka Lasnamägi on kole. Mis mõttes "kuigi pole enam NSV Liitu"? Kas oleks pidanud karbid maha tõmbama ja kuuse alla kolima? Aegamööda nad siiski tühjemaks jäävad ja ükshaaval neid maha tõmmatakse.
Wots kirjutas:Kui praegu oleks Eestis rohkem tööstusi/keskusi ning see üle maa laiali jaotatud siis ei tekiks inimestel vajadust Tallinnasse kokku joosta.

Inimesed ju paiknevad vastavalt sellele kus on eluks vajalikud tingimused loodud.
Inimesed paiknevad vastavalt sellele, kus on tööd. Tänapäeval suudetakse põllumajanduses toota palju efektiivsemalt kui tol ajal, mistõttu ei vajata enam nii suurt päevavaraste armeed (mitte et kõik töölised päevavargad oleksid olnud, aga mäletan neid aegu hästi, mäletan... (vanaema oli neljas laudas brigadiriks ja mina juntsisin tihti kaasas)).
Wots kirjutas:Külaühiskond ei saanud nagunii kesta kauem kui ilmusid tööstused. Ma ei ütleks,et nõukogude kord hävitas selle,pigem lihtsalt hakati töötama mitte enam kodus vaid lähedal asuvas tootmisüksuses.
:shock: Nõukogude kord HÄVITAS sellise tootmisüksuse nagu talu ning inimesed sisuliselt sunniti kolhoosidesse astuma. Muidugi oleksid ka talude tootmises aja jooksul struktuursed muudatused toimunud, aga kõik oleks kulgenud oma normaalset rada pidi, aja nõuetele ja paratamatustele vastavalt, mitte vägivaldses utoopias.
Wots kirjutas:2) Euro Liidu arengu toetus on puhas jama ning selle võiks lükata paberimajanduse keerdkäikudesse. Ainult inimesed saavad kultuuri edasi kanda ja elus hoida,mitte teatud rahasummad mille eest ehitatakse nö rahvamajasid,laululavasid ja vaatetorne.
No mida, mida? Infrastruktuuri puudumine (raske luua uusi töökohti) ning elukeskkonna troostitus on peamised põhjused, miks elu maal hävib.

Wots kirjutas:3) Siiski,ootan sinupoolset valgustamist Eesti kunsti taassünnist ja õielepuhkemisest peale 50. aastast okupatsiooni.
Hmm, kas oled ise suur kultuuritarbija?

-----------------
Wots kirjutas:Ja kas siis demokraatia ei tähenda just sõnavabadust,ei taha ju keegi nõuka aega oma tsensuuriga tagasi.
Kas keegi on tsenseerinud?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Wotsi juttu on õudne lugeda :? Nagu polekski ise selles riigis elanud, sest mille muuga seletada seda teoretiseerimist? Lõhnab nagu kapitalistlike riikide marxistide-romantikute jutt, kes pole päevagi sedasorti riigis elanud ja võrdlevad omavahel võrreldamatuid asju (aidsi levik, kuritegevuse ja töötuse määr jne jne). Ei ärata erilist usaldust sedasorti värk, pigem teeb ettevaatlikuks. Kahjuks selline idealiseerimine-nostalgitsemine tänases olukorras üsna levinud, äärmusliku (ent mitte ainsa) näitena õhkas hiljuti ühe mu sõbra töökaaslane, et "voh, nüüd siis lõpuks vast saabub aeg, kus kõik sõidavad ühesuguste autodega ja rikkad nutavad". Pole siis imestada, et meil siin üha valjemalt igasugu soome publitsistid õppejõud sõna võtavad, pinnas on viljakas paraku.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 809
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Vot nüüd ma kohe ei oska enam midagi öelda.

Tahtsin midagi lihtsalt arutada,ilma kellegile oma mõtteid peale sundimata ning vastu tulevad ajuvabad seostamised ühe või teise peast sooja kommunistliku propaganda levitajaga.

1) Jutt jookseb kuidagi rappa,nimelt kui Nõuk ajal olid siin (nagu kombeks ikka okupeeritud maades) palju venelasi siis miks neid 91. aastal tagasi kust tulid ei saadetud? Nende siiajätmisega saime endale palju probleeme juurde,alates pehmelt öeldes Eesti vaenuliku suhtumisega rahvamassist ning just nimelt enamus kuritegusid sooritavad vene keelt kõnelevad inimesed.

Siinkohal on just valitsuse poolne tegematajätmine.

2) Inimesed käisid oma taludest kolhoosi tööle ning jah kuigipalju maad võeti käest ära kuid 70.-80. läks olukord vabamaks. Minul praktiliselt kõik sugulased suutsid lisaks põhitööle käia veel erinevaid aiasaadusi turgudel müümas. Turg oli tohutu,katsu nüüd väiketalunikuna oma saadusi realiseerida.

Me saame ainult üldistusi teha kuna iga pere saatus oli erinev.

3) Miks siis tänapäeval kui on tunduvalt rohkem autosid kui nõuk. ajal pole teedevõrku täiustatud? Arvestades hetkelist liikluskoormus peaksid kõik põhimaanted olema 4-realised. Ometigi ei suudeta seniseidki teid korras hoida.

4) Hah äkki räägin ka lugusid Eesti sõjaväest.... Sry aga mina ei kipu emotsionaalselt vinguma juhuste pärast,tegijatel ikka juhtub.

5) Metssiga sa oled ise idoot. Kas sa vähemalt lugeda oskad? Kahtlen.

Minu jutu mõte on see,et nii nagu praegu oli ka vanasti,et oli riiklik tellimus inseneridele ja muudele erialadele. Tänapäeval pole tööstus riigi oma erinevalt nõukaajast ja reaalne side on kadunud. Igasugused euro ülikoolid jne lihtsalt puht ärilises mõttes teenivad raha võimalikult paljude inimeste koolitamisega,mõtlemata kas kooli lõpetaja ka tööle saab.

http://www.koolielu.ee/print.php?print=4646

----

Üleüldse on see kuidagi valus teema,rääkides praeguse aja valupunktidest minnakse kohe tagajalgadele. Enese kriitikat peaks ikka kannatama.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Wots kirjutas: 1) Jutt jookseb kuidagi rappa,nimelt kui Nõuk ajal olid siin (nagu kombeks ikka okupeeritud maades) palju venelasi siis miks neid 91. aastal tagasi kust tulid ei saadetud? Nende siiajätmisega saime endale palju probleeme juurde,alates pehmelt öeldes Eesti vaenuliku suhtumisega rahvamassist ning just nimelt enamus kuritegusid sooritavad vene keelt kõnelevad inimesed.
Küll see eluke võiks lihtne olla kui kõik head plaanid ka reaalsuses teostatavad oleksid. Ühesõnaga - ehkki mulle ei meeldi võõrkeelsete väljendite kasutamine eestikeelses kõnes - siiski no comment.

Wots kirjutas: 2) Inimesed käisid oma taludest kolhoosi tööle ning jah kuigipalju maad võeti käest ära kuid 70.-80. läks olukord vabamaks. Minul praktiliselt kõik sugulased suutsid lisaks põhitööle käia veel erinevaid aiasaadusi turgudel müümas. Turg oli tohutu,katsu nüüd väiketalunikuna oma saadusi realiseerida.
Kas see on normaalne kui inimesed peavad põhitöö kõrvalt aiasaadusi müüma? Mis mõttes läks olukord vabamaks? Et enam ei saadetud Siberisse? Aitäh nende suurepäraste võimaluste, viljastavate tingimuste eest nõukogude võimule!
Wots kirjutas: 3) Miks siis tänapäeval kui on tunduvalt rohkem autosid kui nõuk. ajal pole teedevõrku täiustatud? Arvestades hetkelist liikluskoormus peaksid kõik põhimaanted olema 4-realised. Ometigi ei suudeta seniseidki teid korras hoida.
Tead Sa midagi teede normidest ja klassidest, et julged nii kergekäeliselt lahmida ("peaksid kõik põhimaanted olema 4-realised")? Lihtsamalt öeldes - nõutav maanteeklass on funktsioon liiklussagedusest. Loe teeseadust. Muuseas, lähikümnendil näeme suuremate linnade ümbruses väga suuremahulisi tee-ehitustöid. Osad neist algavad juba tänavu.
Wots kirjutas: Minu jutu mõte on see,et nii nagu praegu oli ka vanasti,et oli riiklik tellimus inseneridele ja muudele erialadele. Tänapäeval pole tööstus riigi oma erinevalt nõukaajast ja reaalne side on kadunud. Igasugused euro ülikoolid jne lihtsalt puht ärilises mõttes teenivad raha võimalikult paljude inimeste koolitamisega,mõtlemata kas kooli lõpetaja ka tööle saab.
Tead Sa üldse, millest räägid? Olen inseneriharidusega ja ei saa aru sellest padast reaalse sideme kadumise kohta jne...
Saa ka sellest aru, et iga mees võib oma ülikooli asutada kui tahab. Mõtlema ei pea mitte (era)ülikool, mis on puhtalt äriline ettevõte vaid potentsiaalne tudeng. Riiklik tellimus tehnikaerialadele on aasta-aastalt suurenenud, nii et ole ainult mees ja õpi matemaatikat ja füüsikat.

Wots kirjutas:Üleüldse on see kuidagi valus teema,rääkides praeguse aja valupunktidest minnakse kohe tagajalgadele. Enese kriitikat peaks ikka kannatama.
Oot-oot - keegi pole öelnud, et probleeme pole. Vist ikka selle üle vaidlesime, kas nõukaajal oli halvem.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist