Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Ja punnimise pärast punnida on kah natuke veider.
Kui inimene usub, et NL oli hea siis teda ümber veenda, nagu juuresolevalt pildilt mitu korda on näha olnud, on keeruline.
Kui inimene ei usu siis on teda sama raske ümber veenda.

Ülevoolava energia ja liigse vaba aja võiks kuhugi mõistlikumasse kohta suunata :)
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Lugesin nalja pärast teema päris algusest peale läbi. Jääb mulje, et inimesed ajavad vaatamata vastupidise väitmisele segamini ikka reaalsuse ja nostalgia. Kuna minu lapsepõlv jäi samuti nõukaaega, siis ma ei valeta, kui ütlen, et jah, mu lapsepõlv oligi õnnelik. Samas mõtlen, et aeg ja mu vanemad-vanavanemad iseenesest vaevalt õnnelikud olid. Lihtsalt lapsepõlv on meile kõigile tagantjärgi ilus aeg.

Mõnes sõnavõtus on eriti rõhutatud faktile, et ka tänasel kapitalistlikul korral on suuri vigu. Ega siin polegi midagi vaielda, muidugi on. Aga no kurat, vaatame nüüd maailmas ringi ja mitut arenenud riiki me oskame nimetada, mis toimiks teistel alustel? Kuidagi elab ära ka Põhja-Korea tööline, aga kes ütleb, et tööline olla tema riigis on parem, kui näiteks USA-s? Minu taust on pigem vaesuse lõhnaga, kuna mu vanemad olid mõlemad teenistujad, kes teatavasti ise oma sissetulekuid nõukapäevil oluliselt mõjutada ei saanud. Täna olen ma otse öeldes lihttööline ja elan kordi paremat elu, kui minu vanemad toonases "õiglases ja targas" riigis, mul pole materiaalset puudust, mul on perekond, võin reisida ükskõik millisesse maailma nurka. Selleks ei pea ma olema ärimees või omama meeletuid tuvusi juhtivtöötajate juures, ma ei pea varastama ega petma, ma olen kõik enda kätega teeninud. Ma ei oska öelda, kas sellise võimaluse on mulle andnud kesikud või reformvoodirahvas, aga ma tean, et selline võimalus on tänases riigis igaühel, kes tööd ei põlga. Banaalne jutt, seda tunnistan ise ka :oops: :lol: Aga parasjagu ei osanud kuidagi paremini selgitada, miks mind isiklikult paneb ahastama, kui keegi hakkab mingit uusmaasaaja-stiilis jura ajama.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Ütleks kah oma arvamise "vana hea nõukogude aja kohta"- oli tõesti hea elada, keskpärasel, või pisut lollimal-laisemal inimesel. Tööl võisid olla joobes- karistus miski ühiskondlik noomitus, laituse avaldamine, vallandati haruharva. Haridus tasuta- ka neile, kes olid lootusetud lollpead, ja oleksid ülikooli võinud minna ainult koristajaks. Tööd oli kõigil- palk aga olematu ja kui palka said, osta polnud midagi, peale selle midame tänapäeval rämpsuks nimetame. N-liidu spetsialist-tööline kulutas televiisori ostmiseks 3 kuu palga, välismaa tööline kulutas samal ajal teleka ostuks mõne päeva teenistuse. Mulle tundub, et see nõuka korra kiitmine on selliste inimeste pärusmaa, kes võrdsetel tingimustel elule jalgu kipuvad jääma( nõukaajal sai pooled asjad ju kolhoosist varastatud), usinal ja töökal inimesel tollel ajal raske elada, arvan ma- sul oli raha, aga kusagile välismaale sõita ei saanud, oma peaga mõtlemine ei olnud soovitatav. J vana asja tagaigatsemine pidi olema inimestele loomuomane( see kana on ikka surnud, kes suure muna munes)
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Ma ei igatse taga vaid lihtsalt lahkan probleeme.

Sügavalt kahtlen kas 80.mendatel oli midagi telekast vaadata. Isiklikult ma küll televiisorist puudust ei tunne(kui lihtsalt kaoks ära praegu).Arvutist küll,aga internetikeskkond nagu preagu me seda tunneme tekkis umbes 2000 aasta paiku.

----------

Kõva naer,kas siis preagu me elame nii rangel ajal,et kohe kui kellegil "haisud" juures siis vallandatakse ning pannakse häbiposti?

Vaata enda ümber natukene ringi,ametlik statistika on väga hull just purjus peaga toime pandud kuritegude ja õnnetuste suhtes. Usun,et paljud juhused tööl lihtsalt mätsitakse kinni,heade alluvate puhul on nii mõnelegi asjale läbi näppude vaadatud(olenemata riigikorrast).

----

Kuidas on üldse võimalik mõelda,et hopsti nüüd on iseseisvus ja KEEGI ei varasta. Inimene ju ei muutu. Kes varastab käte jalgadega,kes peaga.Täpselt samamoodi. Küll,aga usun,et just vargused elanike isiklike varade vastu on suurenenud.

Ärge illusioone ka looge...
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Ma pole nõukaaegse prügimajandusega kursis (kas oli kallis või äkki hoopis tasuta oma prahi viimine prügilasse), aga seda mäletan küll, et metsaalused olid sama moodi omaalgatuslikke prügiauke täis. Prügi oli väheke teisem ja võib-olla ka põhjused, miks seda rokka sinna sokutati. See on õige küll, et jäätmeid toodame me täna rohkem, iga viimane kui sibulapealne on ka nüüd eraldi kilesse mässitud, vene ajal oli kõik kraam pakendita, kui võimalik. Aga narr on arvata, et toona see pakendite vähesus loodussõbralikumast lähenemisest tingitud oli, pigem vahendite puudusest. Ja kui mõelda kasvõi sellele samale Kunda tehasele või üldse tööstusele (rääkimata üldisest lagastamismentaliteedist kõigil elualadel), siis ei teagi, kas me laastame elukeskkonda rohkem täna või tegime seda 25 aastat tagasi. Lapsepõlvest mäletan, kuidas käisime hiigelprügimäel "aardeid" otsimas. Täna vähemasti püütakse neid surmamägesid ohjes hoida, taaskäideldes paljusid jäätmeid. Ei oska viimases küll midagi negatiivset näha ja ei oska tuua ka näiteid, et see taaskäitlemine tegelikkuses ainult paberil käib.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

gnadenlose kirjutas:Ma pole nõukaaegse prügimajandusega kursis (kas oli kallis või äkki hoopis tasuta oma prahi viimine prügilasse), aga seda mäletan küll, et metsaalused olid sama moodi omaalgatuslikke prügiauke täis. Prügi oli väheke teisem ja võib-olla ka põhjused, miks seda rokka sinna sokutati. See on õige küll, et jäätmeid toodame me täna rohkem, iga viimane kui sibulapealne on ka nüüd eraldi kilesse mässitud, vene ajal oli kõik kraam pakendita, kui võimalik. Aga narr on arvata, et toona see pakendite vähesus loodussõbralikumast lähenemisest tingitud oli, pigem vahendite puudusest. Ja kui mõelda kasvõi sellele samale Kunda tehasele või üldse tööstusele (rääkimata üldisest lagastamismentaliteedist kõigil elualadel), siis ei teagi, kas me laastame elukeskkonda rohkem täna või tegime seda 25 aastat tagasi. Lapsepõlvest mäletan, kuidas käisime hiigelprügimäel "aardeid" otsimas. Täna vähemasti püütakse neid surmamägesid ohjes hoida, taaskäideldes paljusid jäätmeid. Ei oska viimases küll midagi negatiivset näha ja ei oska tuua ka näiteid, et see taaskäitlemine tegelikkuses ainult paberil käib.
Nu lõpuks ikka jõuame karmile järeldusele,et kui elanikkonnal on vähem pudi padi siis on ka vähem jäätmeid looduses.

Õnneks on Eestis vähe tööstusi,mis tekitavad selliseid jäätmeid,mida pole võimalik lihtviisil ära kasutada.

Samas uurige Paldiski sadama lugusid "Aafrika naftast". Ühesõnaga Paldiskis pumpati/segati "kütust",mis on Euroopas keelatud ning seal hulgas turustati väljaspool Euroopat. Ainukene,mida Eesti riik suutis teha oli kirjutada trahve välja paarikümne tuhande krooni ulatuses ning kohalikel elanikel soovitati lapsi mitte välja mängima lasta kui pumbatakse. Norras keelati peale selle sama kütuse plahvatust täielikult käitlemine ära ja eks ta siis koliski Eestisse.
Juriidiliselt oli kõik korras kuna Alexela mitte ei käidelnud mootorikütust vaid 2 erinevat kemikaali. Kas ka eetiliselt?

Nendele kes viitsivad pikemalt lugeda:
http://www.ekspress.ee/2009/02/26/eesti ... aafrikasse

On ju ilus jutt Alexela poolt,et nemad ikka investeerivad tohutult keskkonna sõbralikku tehnikasse ning inimtervis on oi oi kui tähtis ja nemad annavad parima jne. Reaalsuses mürgitatakse sellega loodust ja teenitakse rämedalt pappi!

See pole lihtsalt õnnetu juhus vaid mitu aastat kestev ja tohutuid mahte sisaldav näide,mis toimus kõikide silme all.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Ropendused tükivad huulile.
Selline ütelus on ühe inimsordi kohta:"Pole muud kui t*ra ja tühi hing".
Mis seos on "pudi padi" ja looduse reostamise vahel? Kui inimene on idioot siis suudab ta ka ühe tikuga n+1 ruutkilomeetrit metsa hakkama panna. Kui aga mõistus peas, ei hävita ta ka tuumarelvaga sipelgapesa.
Paldiski on ehe näide arengumaast, milline Eesti vaieldamatult ka oli/on. Nimetus "arengumaa" peaks aga näitama arenemist, mitte aga stagnatsiooni, milline NL -i süsteem oli. Eesti sugune väikeriik ei oma majanduslikke võimalusi teostada NL -i stiilis tegusid.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Onarhistide foorumis arutati kah täpselt samal teemal: http://www.punamust.org/forum/viewtopic ... sc&start=0
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Minu lapsepõlv oli õnnelik. Ja nõukogude võimul ei ole sellega midagi tegemist.

Nõukogude võim oli painaja. Kunagi jooksis veebist läbi bonsai-kasside linnalegendi-teema. Vot selline oligi nõukogude võim, aga mitte haige väljamõeldis, vaid tegelikkus. Hirm, ahistus, jõuetu raev ... lootus? Kusagil südamepõhjas.

On imetlusväärne, et ühiskondlikku Stokholmi sündroomi nakatunuid nii vähe on. Neid, kes seda purgikassi elu ahastades tagasi igatsevad.
------------8<--------------
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

No ei saa ma mitte vaiki jääda :lol:
Lapsepõlv oli õnnelik - nõukogude võimuga ei ole sellel midagi pistmist !
Selge, oled välis-eestlane! Või oli nii, et see painaja lastele ei mõjunud, lastel oli helge elu nõukogude ajal, täiskasvanutel aga puhas õudus? :wink:
Pole vaja mu demagoogiale vastata, see on niisama teravmeelitsemisena kirjutatud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Lapsepõlv on lapsepõlv, noorus on noorus - tuleb siis kui tuleb! Mis see riigikord loodusseadustesse puutub?
Noid aegu tagasi ei taha, tegelikult ei tahaks noor ka olla, no nii kümme aastat noorem ehk, kõige rohkem 8)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

.
Viimati muutis Fucs, 20 Apr, 2016 22:55, muudetud 1 kord kokku.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Fucs kirjutas:
Nõuka ajal olid vorstid ja viinerid tehtud lihast (missiis, et viiner oli defka :wink: ) ja üldse toodeti suht naturaalset toitu mitte sojaplönne. Ja sellest tunnen ma vast kõige rohkem puudust.


See kõige suurem puudus on lihtsalt lahendatav. Tuleb osta vorstid/viinerid turult. Soovitan Rahinge ja Tartu Agro vorste. Kodumaine liha ja selle sisaldus 70-80 % vahel :wink:
Muidugi maksab see vorst mitte 25 krooni vaid 50 krooni kilo, aga sellegipoolest on see kordades odavam kui nõukogude-aegne 2.20 rbl. (praeguses rahas 220 kr./ kg).
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Tegelikult oleks pidanud see teema juba ära lõppema, aga....
Põhiargument , kui sa millegagi praegu rahul ei ole või midagi puudub, on rahulolevate spetsialistide poolt - ise oled süüdi, et oled laisk ja loll ! Vähemalt enne MASU oli. Sest võimalused ju praegu on igakülgsed. Sa ära ole loll, ole tark ja ära ole laisk, ole usin!
Aga kõigil ei saa kunagi ühtemoodi hea olla, ka vabas turumajanduses. See, et kellelgi läheb paremini, eeldab, et teistel läheb suti halvemini.
Töökus ja tarkus ...näiteks millalgi kajastatud eestis asuv iisraeli? firma osakond, kellel läheb praegu eduliselt, tegeleb mingi virtuaalse kasiinovärgiga. Mis uut väärtust see toodab üldises mõttes? Omanikele - töötajatele kanditakse teiste raha ringi, meile muidugi kena, et pappi Eestisse tuleb, arenevad muidugi töötajad ja saavad kogemusi ja vb luuakse seal tarkvara vallas ka midagi, mida annaks ka mõistlikul viisil kasutada.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Vene aeg oli hea, ema laulis mulle, siili-bõõli tri bandita lenin stalin i nikita.
Ja pärast vannutas mind, et ma koolis seda ei räägiks, aasta võis olla 1986 . See oli esimene kord kui tundsin, et see mis kodus ei ole väljas.
Et kodus on teisiti asjad kui kodust väljas, see oli 10aastasele paras pähkel.
Ei taha kunagi sellist aega/võimu, et oma lapsele peab selliseid sõnu peale lugema.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 15 külalist