Politseinikule ...Vol. Extra

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Politseinikule ...Vol. Extra

Postitus Postitas oleeg »

Lugupeetud kaasfoorumlased!

Järgneva materjali autoriks olete Teie! Asja huvides on vähesel määral muudetud vaid järjekorda.

Loodan, et keegi ei võta midagi isiklikult!

terv
o
Politseinikule nipli-nüpli andmine on tõusev-tõusev trend...

Korrakaitsjate suu püsib lukus
Kriis politseis on viinud selleni, et vaid veerand patrullpolitseinikest vaevub teatama kõigist enda suhtes toime pandud rünnakutest, mis karistusseadustiku kohaselt on kriminaalkuritegu.


Mõni hakkajam politseinik peaks…, siis on tükiks ajaks rahu majas.
Viimati muutis ...
Ei saa aru inimestest, kes kutsuvad üles tapma…

Nii ehk teisiti on naljaviskamiseks ja ilkumiseks vara: enne võiks sotti saada, et ega meie üle ei naerda...
Igal pool võiks rahu maapeal olla.
Aamen.
Viimati muutis ...
Peale palja jutu mõni lahendus(noa või relvaga vehkiva inimese vastu) ka välja pakkuda on? Või niisama ajaks mula?
No aga kuidas sina teeksid relvastatud amokijooksja relvituks? Veretu iseseisvumise vaimus lauldakse uimaseks?
Viimati muutis ...
Saagu, tehtagu, olgu ... peaasi, et saaks ise lõugu laiutada ja kritiseerida ning ei peaks midagi tegema.
Koolist ikka on vast meeles, et kriitika ilma lahenduste kipub enamasti möla olema?

Meie riik ja keegi peab siin korda hoidma , miks peaks sitalt suhtuma inimestesse kes seda teevad?
Igatahes väga kehvad lood....
Viimati muutis ... , … muudetud 1-5 kord kokku.

Ma ei poolda surmanuhtlusega lahmimist, kuid on asju mille eest võiks ikka jagada pisut enam kui 6 kuud tingimisi või 300 euri trahvi. Ei tea kas rahvas läheks tänavale loosungitega "Politseile vabad käed!"?

Patrullpolitseinikke muudkui koondatakse, naeruvääristatakse totra vormirõivastusega, struktuure feminiseeritakse ja kontoriseeritakse. Delfi uudiseid lugedes on politsei huvi peasuunaks mitte pättide neutraliseerimine vaid vaiksete veidrike arvutites olevad failid ning liiklustrahvid.
Mõnes mõttes oli politsei pättide poolt kardetum ennem Euroliitu. Tean juhust, kus… Ei igatse vanu aegu tagasi, kuid politsei poolt korduvalt karistatud pättidele tõsise keretäie andmisest tunnen tänapäeval uudiseid lugudes tõsist puudust.

…ühe variandna nägin päris tõsiselt politseiniku ametit. Aga üks kõige tugevam põhjus, miks ma seda ei valinud, oli see, et esimene kord oli naljakas, kui politseinik ütles pätile: "No mis sa siis seekord võtsid!". Aga ma hakkasin nägema, et süsteem on selline: poevaras võetakse kinni, talle tehakse trahv (mida ta ära ei maksa), paari päeva pärast kohtub ta jälle politseiga. Või mõni liiklushuligaan on juba kohalikule politseile tuttav ja kui teda pool tundi üle 200km/h taga aetakse, saab ta (minuarust) üpriski tagasihoidliku ~1000 eeguse (tol ajal olid kroonid veel) trahvi.

Mulje on, et ma võin ikka päris palju inimesi, sealjuures korrakaitsjaid omatahtsi ja vahendeid valimata taguda, enne kui mulle reaalseid karistusi määrama hakatakse. Kurb on...
Viimati muutis ... , 88 Okt, 2012 25:66, muudetud...

Jääb justkui mulje nagu prokurör poleks kunagi Karistusseadustiku lugenud ja töötaks kõhutunde järgi. Teatavasti "tsiviilisiku" ründamisel, st "§ 121. Kehaline väärkohtlemine", on maks karistusmäär 3.aastat. Politseiniku ründamisel aga on maksimum 5.aastat, st et politseiniku ründamine on iseloomult tõsisem süütegu kui nn "tsiviilisiku" ründamine, mitte vastupidi.

Eilses Pealtnägijas oli selle prokuröri ja kohtuniku halinat … võõrastav muidugi kuulata. Selliseid 6 korda kriminaalkorras karistatud tegelasi (vanasti nimetati retsidivistideks) ei too kuskile "tagasi", neid hirmutab ainult pikk vanglakaristus (kui sedagi). Grupiviisiline politseinikele vastuhakkamine ja paadunud kriminaalidele karistused 6 kuud, 8 kuud…

See mille vilju PN-s näha oli, on tegelikult EV halduskultuurile omane juba hulka aastaid, kus tehakse ära vaid lihtsam osa ehk jagatakse koondamisteateid ja loetakse sellega reform edukalt elluviiduks, edasise osas vaadatakse pärast tagasilööke üksteisele üllatunud nägudega otsa ja asutakse süüdlasi otsima. Tuleb see paljuski sellest, et keskasutuste aparaadi töötajad on Eestis enamasti võõrdunud "elust põllul" ja elavad vaid oma illusoorses maailmas, mil tihti puudub reaalse eluga igasugune seos.
Viimati muutis ... ,

Naispolitseiniku juttu kuulates (9 aastase staažiga) jäi mulje, et meil Eestis on elu üldiselt mugav - politseinikule ei tule pähegi, et teda võidakse rünnata. Milline jultumus! Aga näe, seekord läks teravaks ja rünnati. … Naispolitseinik veel ütles, et neile on ka elu armas vmt. No mida kuradit sa seal patrullis teed, kui sul on kohustus õiguserikkumisele reageerida, sul on seaduslik õigus ja sul on olemas vajalikud vahendid!?

Kunagi, kui politseis massilised koondamised olid toimunud ja majandusbuumi ajal ka allesjäänud lahkuma hakkasid oli käibel irooniline nali, et viimane lahkuja kustutab tule.
… muudetud 1-5 kord kokku.

Politseile taotakse pidevalt omas käsuliinis, et ajage asju mõistlikult ja kasutage jõudu viimase vahendina.

Sellega täiesti nõus. Minu meelest ei ole probleem üldse politseis vaid proksis ja kohtusüsteemis. Kusjuures vastavate ametkondade esindajate juttu kuulates on arusaadav, et probleem on ikka väga tõsine.
… muudetud …

Enamus meist on ju normaalsed seadusekuulekad inimesed, kaabakaid on armetu vähemus.

Politseinikuid mina ei süüdistaks. Ma arvan, et…
Viimati muutis ... , 88 Okt, 2012 25:66, muudetud 1-5 kord kokku.

Minu meelest ei ole politseiametnike vorm siin üldse teema. Kui meie austus Politsei institutsiooni vastu sõltub vormiriietuse väljanägemisest, siis on midagi ikka päris mäda.

Kui juba Politseiameti enda esindaja sama hambutut juttu ajab kui prokuratuuri ja kohtute esindajad, siis saavad pätid veel kaua politseinikke grupiviisiliselt taguda.

Kokkuvõttes on see täiesti räme lugu ja näitab meie riigi julgeoleku tegelikku palet.
Politseil puuduvad enesekaitseõigused. Võib-olla paberil on, aga praktikas on ju keelatud. See peab muutuma. Politseil peab olema õigus end kaitsta ja politseiniku ründamine peab olema raske kuritegu.
... , 88 Okt, 2012 25:66, …

Lidumine on iga tsiviili õigus. Vastuhakkamine on ka õigus, kuid tsiviilisikut selleks kohustada ei saa, kuna seotud riskiga elule või tervisele.
Politseiniku puhul eeldatakse siiski teenistuskohustuse täitmist…

…kuidas oleme jõudnud nii närakasse asjade seisu :evil:
Ons põhjus viimase paarikümne aasta massilises (liba)juristide tootmises kõikvõimalikes nurgatagustes (liba)kõrgkoolides? Ja nüüdseks see saast kõik riigiteenistused üle ujutanud juriidilise know-how´ga, mille tase jääb allapoole Tallinna linna kanalisatsiooni nivood…
Viimati muutis ... , muudetud 1-5 kord kokku.

Muidu see politseinike ründamise eest naljakaristuste määramine võib viia ka äratundmisele, et kõige efektiivsem kohus on omakohus ja peagi saame kuulda "niidiotsad vees" tüüpi lugusid, kuidas mõni retsidiivne element kinnipidamise käigus tavaliselt rohkem kannatada sai.

…ma ei toeta politseiterrorit, kuid ei kiida ka heaks sellist politsei ülelaskmist…

Ma leian, et antud juhul oli tegemist siiski…
Vastukaaluks leian ,et …muudetud...
No oleme ausad, need politseinikud olid tegelikult saamatud. Nende lugu kuulates oli ilmne ju et ei osatud tegutseda meeskonnana, hargneti laiali ja sisuliselt võimaldati ennast ühekaupa klohmida. Tegelikult jumal tänatud, et sellises situatsioonis neil teenistusrelvad alles jäid.
Selles valguses tundub jah, et midagi on mäda ka politseitaktikaga - elik siis ei olda valmis seisma silmitsi suurema agressiivse bandega?
Igal juhul pidi politsei siit saama väga hea õppematerjali (hoiatuse), et turvataktika ei ole lihtsalt õppeaine, see on ikka ka reaalseks kasutamiseks. Hea, et see õppetund nii väikeste kuludega tuli. Järgmine õppetund võib olla juba kulukam - inimkaotused ühelt või/ja teiselt poolelt.
Mina …
Minuarust, …
Minu silmis …
See küll nüüd väga mõistlik jutt pole.
Viimati muutis ... , 88 Okt, 2012 25:66, muudetud 1-5 kord kokku.
Igaühe sisemise tunde asi...Aga ma ei kannata kui 8 lehekülge käib mäng ühte väravasse. No kurat nii küll ei lähe!
Ma ei karda välja öelda seda, mida tunnen olevat aus ja õiglane. Nii nagu koer külale, nõnda küla koerale. Vankumatult. Konkreetselt. Otse näkku. Ilma häbita.
Ja lisaks, ma olen juba ennegi siin veel täheldanud ühte asja: Ei saa sellesse politseisse suhtuda nii kriitikavabalt midagi…
Sõnavabadus ei ole see, et ütled välja kõik, mida sülg suhu toob ning arvad, et nii ongi. Vabade sõnade taga peab ka mõistus ja vastutus olema.
…muudetud 1-5 kord kokku.
Vägisi tuleb meelde mingi vana poolakate anekdoot pani Skolimovskast Poznanist, kes igal turismireisil alati ära vägistati. Ei tea miks küll?

oh-jah...
http://www.youtube.com/watch?v=bLEu00yuL0k

Usun, et puude taga on mets. Ma ei näe seda, arvan kuulvat…
http://www.youtube.com/watch?v=Sk9LfkCe ... re=related

Ei midagi uut siin Maarjamaal:
http://www.youtube.com/watch?v=oYFFcvDJ ... re=related

Pax, pax vobiscum!
http://www.youtube.com/watch?v=rceu3sHq ... re=related
Moderaatoritel viimane aeg pikaajalise bänni üle mõelda :scratch:
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist