Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas MAZ »

Kodanik Manurhini mõte on hea aga ma pidasin silmas seda,kuidas U.S Marine üritab M16ga kusagil džunglis või riisipõllul Vietnamlasele pihta saada. Ise nägemata,et kus see pilusilm siis tegelikult on. :)
Mullamuttidega on üsna sarnane seis, arvad,et on ühes augus aga tegelikult on kusagil kaugel teises käigus.
Veel üks oluline sarnasus mullamuttide ja Vietnamlastega. Mõlemad kasutasid käike,et oma eesmärgini jõuda ja mitte sattuda vaenlase tule alla. :mrgreen:
[b]7.62x54r.net[/b]
karuott
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Mai, 2014 11:48
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas karuott »

Tahan siiski kindla peale minna..
http://www.youtube.com/watch?v=CgztUzqaL3E
Sõber juba töötab analoogse contra-mole-vietcong seadme kallal, katsetame minu roheliste-vabal kinnistul ära. Loodan head šõud mida nägude ruudutamise korral võib ehk ka tuubi panna.. 8)
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re:

Postitus Postitas Kulibin »

Luciano kirjutas:Karbiit tõepoolest toimib. Aga tikkudega ei tasu siis jamada juures.
Jajah, seda on siin kindlasti käsitletud, aga siiamaani tõmbab näo naeru täis analoogne sündmus kooliajast. :lol:
Naabrimutil mügrid tegid aiamaal elu põrguks ja sai vana käest toodud karbiiti :lol: Auku ja vesi peale ja tuld !
Kasvuhoonest, mis paiknes krundil jäid järele vaid raamid... :oops: :lol:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Re:

Postitus Postitas Manurhin »

Kulibin kirjutas: Naabrimutil mügrid tegid aiamaal elu põrguks ja sai vana käest toodud karbiiti :lol:
Targas raamatus kirjutatakse, et mutid söövad surnud mügrisid. Ju siis mügridel sai sellest siiber ja korraldasid naabrimutile (kas naabril tõesti üksainus mutt oligi?) kambaka. Peaasi, et mügrid tervet naabri aeda ära ei okupeeri, muidu hakkab massiliselt naabrimutte poliitilist varjupaika paluma :D .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Cyberbear »

Pooletunnine BBC dokfilm muttidet, annab pildi looma elustiilist: https://www.youtube.com/watch?v=xPxjnkCvORs
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas MAZ »

Rääkides loodusest ja tasakaalust toidu ahelas siis:
-Muttide ja mügride massiline sigimine on teatud mõttes "populatsiooni plahvatus",mis sai aset leida. Kuna meie talved on olnud viimased 6-8.aastat säärased. Kus lumi sajab sulanud maale ja siis saavad närilised ja mutid talvituda probleemi vabalt. See aasta aga oli külm ja maa külmus korralikult ära. Mutte on mul kodu juures märksa vähem,sest külm võttis ikkagi 2/3 populatsioonist ära. Mügride arvukust raskem hinnata.

- Peamised vaenlased ehk siis Röövlinnud(kullid,kakud,kotkad) neid on vähe. Lapsena mäletan olid kodu juures pidevalt Kodukakkud ja kõrvukrätsid. Aga nüüd pole enam mitmeid aastaid neid näha ega kuulda olnud. :rip:
Kuigi mügrist toitub ka Hiireviu ja Raudkull. Siiski see ei päästa, kuna loomad tegutsevad rohkem öösel ja kuna kakulisi pole siis pole ka kedagi,kes nende populatsiooni otseselt piiraks. Tulemus on siis kontrollimatu sigimine ja juurikate ära söömine. Rebane ja kährik söövad ka mügrisid aga kaugeltki kõike nad ei saa kätte ja ainult mügridest nad ennast ära ei elata.
[b]7.62x54r.net[/b]
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Illike »

Targutamise korras. Looduslikest vahenditest töötab hästi toonekurg.
Selle kevade kogemuse põhjal võin aga väita, et sipelgad on üsna efektiivsed. Olen kuidagi suutnud eksportida ühest muti(mügri)urust teise sipelgaid ja peale seda ei ole enam täheldanud rahvavaenlase rünnakuid. Hoov püsib üsna puhas.
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas MAZ »

Jah Valge-toonekurg ning Sookurg ka aitavad mügride vähenemisele kaasa. Eelmine aasta kui heinamaad niitsin olid toonekured kohe platsis. Ning nende jaoks oli värske rohu seest, mügride ja näriliste nottimine, lausa nagu suur pidusöök. :mrgreen:
[b]7.62x54r.net[/b]
bruno5
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 26 Aug, 2012 6:24
Asukoht: Aseri
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas bruno5 »

Ma ei tea küll kui palju see tõele vastab, aga kusagilt ma kuulsin, et vapsikud pidavat neid elukaid eemal hoidma.
Millegipärst on mul suvilas pärast viimast talve mutid täiesti kadunud. Siin kui veebruari lõpp märtsi algus olid ilmad natuke soojemad oli mõnda üksikut hunnikut näha, aga sellest ajast kui ilm uuesti külmaks läks ja vahepeal lumi maas oli pole ühtegi hunnikut olnud.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas ivanorav »

bruno5 kirjutas:Ma ei tea küll kui palju see tõele vastab, aga kusagilt ma kuulsin, et vapsikud pidavat neid elukaid eemal hoidma.
Millegipärst on mul suvilas pärast viimast talve mutid täiesti kadunud. Siin kui veebruari lõpp märtsi algus olid ilmad natuke soojemad oli mõnda üksikut hunnikut näha, aga sellest ajast kui ilm uuesti külmaks läks ja vahepeal lumi maas oli pole ühtegi hunnikut olnud.
Olen seda nähtust ise ka paarikümne meetri raadiuses täheldanud, aga häda sulle, kui astud mutikäiku integreeritud herilasepesa peale!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Vapsikud nüüd vaevalt, et muttide vastu aitavad. Teisiti võib lugu olla maaherilastega. Nood pesitsevad maa sees urus ja pole ilmselt muti juhusliku küllatuleku puhul just väga õnnelikud. Iseenesest on maaherilased vapsikutest oma kolm korda väiksemad. Vapsikud on need väikese sõrme suurused elukad, kes teevad lennates sama häält, mis ZIS/ZIL R6 mootor tühikäigul jorisedes 8) .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Shiim »

[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas aurik »

Mina sain mutist kiiresti lahti, aga tänu sellele, et mul on oma kanalisatsiooni kogumiskaev (vanni ja kraanikausivesi).
Tegin käikude hargnemise struktuuri mullahunnikute järgi enam-vähem selgeks, kaevasin mõned strateegilised kohad täiesti lahti ja hakkasin kanalisatsioonivett metoodiliselt sisse pumpama, keskelt serva poole liikudes . Kuna mõni tund varem olin mulla liikumise järgi näinud, kus mutt askeldab, alustasin kõigepealt sellest harust ja sain pihta. Veerand tunniga olid augud solgivett täis ja mutt vupsas välja. Edasi jätkas koer :evil: Igaks juhuks ujutasin pärast ülejäänud käigud ka üle.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Siin http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 56#p362056 sai kilgatud 3+ aastat tagasi...
aga teema on lukus..
ja siin http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 49#p456349 aasta + tagasi...

aga kõige õigem teema on see siin.

Nimelt on vahepeal saanud jõudsasti neid väärtuslikke karusloomasid hävitada.
Eelmine aasta "Kevadtormi" ajal (tahaks vägisi kirjutada mitte ajal vaid raames...) koostöös EKV-ga 8) (siinkohal veelkord ka südamest tänud abikätele).
Selle tulemusel oli mul eelmine suvi plats puhas. ilus sile ja roheline. Kuni sügiseni. Sügisel sai veel nopitud mõned enne talve ja jäi rahulikuks kõik.

Nüüd siis käib kevadest teine aktiivne Mein Kampf aasta.
Kevadel aprilli lõpus - mai alguses algas uus invasioon.
Pädevaid riistu kasutades sai mais kinni püütud 3 isendit. Siis tuli kuu aega vaikust ja juuli alguses läks põrgu lahti.
Ma olen nüüd siis juulis kinni püüdnud veel 3 isendit, aga miks ma siin teemat arendan on see, et...

... lisaks raudadega kinni püütud muttidele on hakanud mul territooriumile tekkima muttide laibad suvalistes kohtades maa peal.
Kokku siis juba 4 muti laipa pooleteise nädalaga ja järjest.
Lähemal uurimisel selgus, et neil kõigil on kas neli kihva jälge/auku kasukas, või mõnel kuus-kaheksa tuvastatavat auku.
Peamiselt turjas, pea taga, aga kahel lisaks turjale ka hammustused kõhu all.

Algul mõtlesin, et mõni kass äkki (kuigi meil neid seal näha pole ühtegi), aga kihvaaukude vahe on nagu suurem, sinna ca 2,5-3cm kanti (ei mõõtnud, subjektiivselt hindasin ja võin eksida, kuid kassi hammustusest oli kindlasti suurem). Koer vaevalt. Pole lahtiseid koeri meil. Kõne alla tuleks muidu taksikoer vbl heal juhul, aga takse pole üldse.
Ühtegi mutiauku ega urgu/käiku lahti kaevatud ei ole. Kõik on jumalast kliin. Kust ja kuidas (ja miks) see elukas neid nopib on segane lugu. Muti laibad ilusasti lagedamatesse kohtadesse pandud (üks sissesõidu tee rehvirööpas, üks piirneva külavahe tee teepervel kust muru on niidetud, üks keset õue ja üks majast eemal lõkkeplatsil kõnniteekivi plaadi peale sätitud ilusasti).
Mõtlesin veel, et äkki rebane? Samas ka rebaseid pole enam mitu aastat meil näha olnud (nagu ka kährikuid). Naabrimees hävitas neid paar aastat tagasi jõudsalt, sest rebane käis kanasid murdmas tal. Nüüd pole ammu kuulda olnud et käiks ja ka püssipauke pole enam kuulda (muidu oli alati kuulda, kui naabrimees rebasejahti pidas).

Et siis kes see tegelane olla võiks, kes neid tapab aga ära ei söö?

Praegu mõtlen, et oleks pidanud pilti tegema nendest hammustustest ja presenteerima, oleks vbl kergem tuvastada, kes mind abistab. :scratch:

Mul siin lisaks teema vesirottidega. Paneks neile rotimürki, aga kardan, et killin vbl selle mutihävitaja ära. Ei tahaks mitte 8)
Aastaid tagasi panin majja rotimürki ja pärast oli nirk mul köögis siruli. Oli söönud kas mürki või mürgitatud hiiri.
Ei tahaks, et asi korduks. Äkki on nugis? Kas nugis murrab mutte ?

Igatahes on see elukas olnud juulis oma 4 hävitatud isendiga produktiivsem kui mina oma kolmega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Käitumise järgi ma pakuks ikka, et kass.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Bing [Bot] ja 32 külalist