Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

siis need, kes tegelikult ka töölisklassi kuuluvad, ei pääse sellest ühiskonnaklassist nii kergesti välja.
Mis rumalus see nüüd siis on? Õiget eriala õppides on võimalik ka tööl käimata stipi peal kenasti ära elada. Kui endal vähegi huvi asja vastu on.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Ma oma stipi suurusest kirjutasin eespool. Arvestatud koos sõidutoetusega, mis ca 28 eurot. Enda meelest õppisin vajaliku eriala, millele jätkub tööd ja leiba piisavalt nii kodu- kui välismaal. Tõsi, välismaal saaks suurema leivatüki. Ei teagi, miks ma pole läinud. Võib-olla olen siiski kõigest hoolimata natuke patrioot?

Aga siin läheb nüüd kaks ajastut segamini omavahel. 90ndad oli oluliselt erinevam aeg kui nüüdne.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Hetkeseisuga saab küberturvalisust õppiv tudeng ikka suurusjärkude võrra rohkem

EDIT: 90-ndatel 28 EUROT???
Viimati muutis Lemet, 07 Dets, 2017 14:53, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Lemet, see pole näide, vaid kontranäide.

Tööturg ei koosne ainult küberturvalisuse spetsialistidest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Väide oli, et kohe kuidagi ei pääse marjamaale. Milline ei kõlba karutagumikkugi mitte. Pääseb küll- mine õpi amet selgeks. Ohvitseriks, päästjaks, küberturva spetsiks etc, etc.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Mind ei võeta ohvitseriks... :(
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Kurttumm ja kottpime? Korrektsiooni võetakse??? Aga tegelikuses pole ju asi selles, et "mind ei võeta", vaid väite "Marjamaale pole võimalik, kui karjamaal sündinud oled" sügavas ekslikuses. No ei ole nii.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Võib-olla tõesti.
90-ndatel 28 EUROT???
90ndatel käisin koolis ja 3 aastat tagasi käisin koolis ja nüüd jälle... Erinevad ajastud, erinevad rahad.

Miks see minu personaalteemaks muutus?

P.S. Stipendium + sõidutoetus kokku oli 84,06, sellest 28 midagi sentidega sõidutoetus, stipp 55... eurot.
Viimati muutis Z03, 07 Dets, 2017 16:23, muudetud 2 korda kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Miks see minu personaalteemaks muutus
Kes see siin nüüd väitiski, et meil kastisüsteem täies ilus õitseb...?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Some »

TTU-s on küberkaitse eriala võimalik ainult tasuliselt õppida. Hind €1200 semester. Mis stipendiumist te räägite?
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Shackleton »

Z03 kirjutas:
Shackleton kirjutas:Ei saa teps selle näitega nõustuda, muidugi ma ei tea mida sa selle "musta tööga" täpselt silmas pead, aga tootva töö keskastme juhti valitakse (ma loodan et enamikus kohtades valitakse) ikkagi võimete järgi, mitte pelgalt hariduse.
Mõtlesingi, et kui Kapten Trumm hoiatuseks suunab oma lapsi ajutiselt kusagile lihttööle, et nad õpiksid, kui närune on lihttöölise elu ja see motiveeriks neid õppima ja elus edasi püüdlema, siis need, kes tegelikult ka töölisklassi kuuluvad, ei pääse sellest ühiskonnaklassist nii kergesti välja. Ja miks peakski või siiski? Haridus, väärtushinnangud, varasemate põlvkondade poolt järeltulijatele edasi antud "kood", elustiil - kõik võib saada takistuseks. Samas, keegi peab lihtsat tööd ka tegema, vähemalt seni, kuni robotid pole tööd üle võtnud.

Must töö oli vist Trummi väljend, mida ma järgi kordasin. Tegelikult musta tööd väga enam ei ole, on oskustöö. Lihttöö tähendab minu jaoks a la Rakvere Lihakombinaadis vorstide-viinerite kastidesse pakkimist, mida olen ka paar kuud oma elust teinud, kuni suurde linna õnne otsima põgenesin.

Keskastmejuhtide puhul, jah, on eelkõige olulised väga head teadmised-oskused oma töövaldkonnast + juhiomadused lisaks. Täitsa nõus.
Trummi majandusteooriatega ei olegi mõtet vaielda, siis läheb kõik sama sassi kui Trummi teooriadki. Võtame Trummi miljoni kilomeetri bussi näite. Isegi kui Trumm on saanud oma õiglase turumajanduse käigus tasuta kolhoosi töökoja, mida ta ei küta, mehaanik töötab küünlavalgel ja pudeli eest ei näe ma mingit võimalust, et ta suudaks pakkuda odavamat, rääkimata kvaliteetsemat teenust, kui ükskõik kes - väikeettevõtjana omades kõiki vastavaid lube ja kvalifikatsioone - liisides väikebussi nende paari bensionääri linna vedamiseks.
Sama moodi kui trumm olles "mustatööline" ehitusel oli ta ju mõne meistri käsutuses neid kive tassides.
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Räägiks aktsiiside sisust ka. Tundub, et 1/2 liitri õlle aktsiis on Eestis 42 ja Lätis 25 senti. Kui sinna käibemaks lisada, same 51-30. Seega justkui 21 senti ongi hinnavahe.

Viina puhul on aktsiis Eestis 1.54 eurot kõrgem. Koos käibemaksuga teeb 1.85. Viina hinnavahe on aga väidetavalt ligi kahekordne?

Tundub, et peamine põhjus on selles, et Lätis on tootmine odavam ja selle vastu aitaks vaid Eestil aktsiisid üldsegi tühistada.

Lisaks A le Coq müüb oma toodangut Lätti üldsegi odavamalt, kui Eestisse.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Elagu Ukraina kirjutas:Räägiks aktsiiside sisust ka. Tundub, et 1/2 liitri õlle aktsiis on Eestis 42 ja Lätis 25 senti. Kui sinna käibemaks lisada, same 51-30. Seega justkui 21 senti ongi hinnavahe.

Viina puhul on aktsiis Eestis 1.54 eurot kõrgem. Koos käibemaksuga teeb 1.85. Viina hinnavahe on aga väidetavalt ligi kahekordne?

Tundub, et peamine põhjus on selles, et Lätis on tootmine odavam ja selle vastu aitaks vaid Eestil aktsiisid üldsegi tühistada.

Lisaks A le Coq müüb oma toodangut Lätti üldsegi odavamalt, kui Eestisse.
Kui võtta 24x0,33 kast=8L siis aktsiis selle pealt koos käibemaksuga oleks 8.16 - Lätis aga 4.80. Samas oli 24-ne Saku Rocki eksportkohver Ikla taga 7.99, meil pole pärast aktsiisitõusu näinud odavamat kui 13.99 ja sellegi kohta öeldi et see on vanadest reservidest. Midagi ikka ei klapi...Saku õlu mida Läts müüakse peaks olema ikkagi Sakust?
Tegelane5
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tegelane5 »

Dr.Sci kirjutas: Lisaks A le Coq müüb oma toodangut Lätti üldsegi odavamalt, kui Eestisse.
Kui võtta 24x0,33 kast=8L siis aktsiis selle pealt koos käibemaksuga oleks 8.16 - Lätis aga 4.80. Samas oli 24-ne Saku Rocki eksportkohver Ikla taga 7.99, meil pole pärast aktsiisitõusu näinud odavamat kui 13.99 ja sellegi kohta öeldi et see on vanadest reservidest. Midagi ikka ei klapi...Saku õlu mida Läts müüakse peaks olema ikkagi Sakust?[/quote]
Prisma vist müüs eelmine reede Premiumi kohvrit 11.95, tõenäoliselt on see siis 11.95+ pant.
Läti odavamate hindade taga ei pruugi olla mingit vandenõud:
1) ma ei tea küll mis hetkest vabrik pandi eest maksma peab aga Läti puhul jääb see ära. Ehk mingi
võit on koheselt.
2) sortiment on nondes alkopoodides väike aga ostetakse kastide kaupa.
Pmtslt võiks/peaks hindu võrdlema hoopis hulgiladudega. Meie poodides aga käive väheneb, mis turu loogika järgi tõstab hindu.
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Some kirjutas:TTU-s on küberkaitse eriala võimalik ainult tasuliselt õppida. Hind €1200 semester. Mis stipendiumist te räägite?
Pada ajasin jah. Äriinfotehnoloogia. See on äri ja it vahepeal ja toetab nt ärianalüütikuks saamist. Riigieelarveline. Lihtsalt märkimisväärne osa on ka seal küberturvalisusel, sestap ma sassi ajasingi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 29 külalist