Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Igatahes uskumatu kampaania on peavoolumeedia uue loodava koalitsiooni vastu korraldanud. Kui varem veel keegi uskus meedia erapooletusse, siis nüüdseks peaks olema oma eksitusest aru saanud. Jõudu, jaksu ja vastupidavust läbirääkimistel osalejatele. Häbi ja õudne vaadata, mis praegu toimub.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Viiskümmend »

EKRE jaoks ei olnud ju meie ELi kuulumine nagu ka Keskerakonna Vene tiiva osas ei olnud see Eesti NATO värk nii ühemõttelised midagi tore, et siin olevik paika saadi! :D
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

Z03 kirjutas:Igatahes uskumatu kampaania on peavoolumeedia uue loodava koalitsiooni vastu korraldanud. Kui varem veel keegi uskus meedia erapooletusse, siis nüüdseks peaks olema oma eksitusest aru saanud. Jõudu, jaksu ja vastupidavust läbirääkimistel osalejatele. Häbi ja õudne vaadata, mis praegu toimub.
Huvitav - Postimehe grupi, kui ka nn. peavoolumeedia esindaja, omanik on ju Isamaa liige. Kas omanik korraldab koalitsiooni - kuhu pürgib ka Isamaa - vastu meediarünnakut või?!?!

Kui siin enne oli juttu sõltumatust ajakirjandusest, siis see ongi elav tõestus, et sõltumatu ajakirjandus siiski on Eestis olemas.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Minule tundub seekordne valimisteperiood tiba nagu pikka aega ebatervislike eluviisidega tervist kulutanud tegelase katse hakata harjumusi muutma. Kas see lõppeb insuldiga, või saab siit alguse vormi taastumine ei ole selge. Risk on ka taas mugavustsooni lösutama vajuda. Nii ehk naa on see hetkel toimuv sellele nö "tõelisele demokraatiale" nagu sõõm värsket õhku. Kindlasti on see ka vähendanud valijate võõrandumist võimust. Mina olen üsna rahul...hetkel veel.
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

Svejk kirjutas: "Vormilt rahvaalgatuslik, sisult sildistamiskampaania" :)

Ma olen juba korra (pühendusega :) ) pannud, aga panen veel Igor Gräzinit, kes on väga hästi võtnud ütelda:

IGOR GRÄZIN: DEMOKRAATIA LÕPP ALGAB SILDISTAMISEST
https://www.youtube.com/watch?v=GJRQhJeQgrY
Sobib hästi siinsetegi sildistajate kohta - sorosistadeks, liberastideks ja muudeks pudulojusteks nimetajate kohta. Sildistamine tapab konstruktiivse arutelu ka siin! Ükskõik kas keegi nimetab kedagi natsiks või liberastiks.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Borja kirjutas:
Taavikene unustas muidugi defineerida, kessnood "paariad" siis on.. let me guess - et omadega hästitoimetulevad Poola, Tšehhi, Ungari jt ilmselt ongi siis taavikese arvates "paariad" :?
Milles see hästi toimetulek väljendub?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Illike kirjutas:
Taaniel Tina kirjutas: Ratas tegi eile avalduse, et loodav koalitsioon toetab püsimist EL-s ja NATOs. Et siis peale sisuliselt nädal aega kestnud pingelisi läbirääkimisi jõuti sellisele tulemusele. :wall:
Mul hakkas eile peale neid avaldusi üks käsi otsima hangu ja teine tõrvikut.
Sama siin. Kui nädala aja jooksul ei suudeta muud teha kui arutada asjade üle mis on reaalsus, siis on ikka jama majas küll.

Demagoogia.
Läbirääkimised hakkasid ametlikult eile, mille tulemuseks oli ka esimene poolte vahel kokkulepitud dokument, mille meedia sai, aga mida meedia pole edastanud, kuid sellest ongi jutt.
See ei saanud kuidagi varem tekkida, sest meenutagem, et eelmiselt nädalal pidasid ikka veel kõik kõigiga seisukohti täpsustavaid konsultatsioone.
Dona nobis pacem!
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Nagu ma Postimehe otseplogist aru saan,siis esimene raund,mis oli rohkem seotud kaitse ja julgeolekupoliitikaga oli üsna tuline.Vähemalt nii Helme sen. ka ausalt tunnistas.
Ratase sõnadest jääb mulje,et kaitsekulutused jäävad 2 protsendile+NATO kontigendi majutuskulud ja õhuturbe maksumus.
Kaasfoorumlased,kas senini oli õhuturve ja NATO kontigendi kulu kaitsekulutuste ning õhuturve kaitsekulutustes või eraldi reaga?
Piirivale:lükati sisejulgeoleku teemasse,mis sisuliselt tähendab Siseministeeriumi haldusala.
Vaatame valimislubadusi:
Kesk-kaitsekulutuste tase 2 protsenti,EL ja NATO liikmelisuse täielik toetamine,piirivalve sama mudel.
Isamaa-kaitsekulutuste tase 2,5 protsenti,EL ja NATO liikmelisuse täielik toetamine,piirivalve sama mudel.
EKRE-kaitsekulutuste tase 2,5 protsenti,super-über plaan küsida miljard USA-lt,eraldiseisev Piirivalve.Vähemalt Helme jun.valimiskampaania alguses käis kummis rinnaga ringi,et tuleb teha hääletus EL osalemise jaoks,Helme sen. hiljem võttis reaalsema seisukoha loobudes hääletuse nõudest,piirileppest loobumine.

Kui nüüd need jooksvad NATO kontigendi kulud olid enne kaitsekulutustes,samuti õhuturve,siis mingis osas reaalne suurenemine(summa,mis kulub neile) tuleb.Kui aga need enne olid eraldi real,siis jääb suurenemine ainult SKP-suurenemisega korrelatsiooni.
Ütleme nii,Ratas sai enam vähem või õigemini Kesk sai enam vähem kulutustega valimislubaduse kaetud-Isamaa ja EKRE sõõvad oma sõnu kahjuks,mis eriti veel selle miljardi ja Piirivalve eraldi loomise sooviga EKRE lubadusi kõige rohkem riivab.Muidugi eraldi nali on selle piirileppega,see on juba unustatud asi,kõlbas ainult valimismadina ajal kilbil hoida.
Härrased,juhiks tähelepanu,et mul on kõrvaltvaatajana ka kogemused Norra valimiskampaaniatest ja see,mis vähemalt Postimehes on ei ole küll mingi hüsteeria nagu mõni kaasfoorumlane arvab.Norras antakse ikka palju rajumalt poliitiliste oponentide pihta.
Minu jaoks on EKRE puhul kaks probleemset isikut.
Madisson.Mees suhtleb aktiivselt Austria parteiga,kelle asutaja oli muideks Hitleri kabineti liige.Teiseks on see Austria erakond tuntud oma Putleri toetajana,hiljuti lausa erakonna välisminister kutsus Putleri enda pulma ja tegi tsaari ees kniksu.Samuti ütles Madisson,et Hitler tegi midagi head ka.
Kui keegi Norras sedasi ütleks oleks ta poliitiline laip,sarnaselt Eestiga sõdis ka Saksamaa Norra pinnal ning Quislingud ning Hitlerit kiitvad härrad on siin Norras kuidas ma ütleks peenemalt,selleks inglise keeles on üks välendus olemas,bastard.Ja isiklikult ei saa ma aru,mis head Hitler Eestile tegi,peale selle jõhkra maadejagamise koos Staliniga,mis viis meid NSVLiidu rüppe,mainida,et mees tegi head.No ma ei tea.
See EKRE härra,kes on kirjanik Kaalepi poeg ning purjakil olles kipub oma isiksuse piiri tegelikult ka avaldama,see,et ta käsi ees kõrtsides ringi kraakleb viitab kas kahestumisele või isikule,kes soovikski diktatuuri.
Jään huviga ootama majandusteemat:
Minu pakkumised:makse enam ei lubata tõsta,kaheastmeline tulumaks jääb,võimalik,et vaadatakse natuke pensionite asju üle aga eriti ei usu.Võimalik,et tehakse mingi maapiirkondade sihtasutus,kus ka millega aidata sealset ettevõtlust.RB jääb,Saaremaa sild ei tule isegi arutusele,teede osas valitakse enam vähem Isamaa tsenaarium.Käibemaks jääb samaks.
Viimati muutis kaugeltuuriv, 13 Mär, 2019 11:07, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Igatahes uskumatu kampaania on peavoolumeedia uue loodava koalitsiooni vastu korraldanud. Kui varem veel keegi uskus meedia erapooletusse, siis nüüdseks peaks olema oma eksitusest aru saanud. Jõudu, jaksu ja vastupidavust läbirääkimistel osalejatele. Häbi ja õudne vaadata, mis praegu toimub.
Tõenäoliselt on see kontraproduktiivne. Eesti inimesele üldiselt ei meeldi hüsteeria ning see ka mitte, kui kambakesi kedagi pekstakse. Minu isa, kes ei ole üldsegi mitte KE pooldaja, on ka minevikus korduvalt öelnud, et see, kuidas Savisaart tümitatakse, pole õige.
AndresTy kirjutas:Sildistamine tapab konstruktiivse arutelu ka siin! Ükskõik kas keegi nimetab kedagi natsiks või liberastiks.
Toetan.
teeline35
Liige
Postitusi: 1557
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Minu hilised sendid antud teemasse ka. Kui keegi sattus valimiste õhtul kuulama Vikeraadios kuulama valimissaadet, kus intervjueeriti erinevate parteide esindajaid.Reformierakonnast oli seal Jürgen Ligi koos Urmas Reinsaluga Isamaast. Ligi kukkus seal räuskama, kuidas teised parteid on eesti majanduse kõik nässu keeranud ja eesti valija nüüd kutsub ainuvõimaliku erakonna (Reformierakonna) riiki päästma. Süüdistas seal muuhulgas Isamaad eelarve tasakaalust välja viimises ja aktsiiside tõstmises. Reinsalu oli seal tõesti nõrk ja peale mõh algul ei tulnud sealt midagi. Pole just kõige mõistlikum viis kohelda ühte võimaliku koalisatsioonierakonna esindajat. Hiljem oli Seeder ja Mart Helme. Helme määris Seederile igati mett moka peale ja meelitas igatpidi. Stuudiost lahkudes tegi saatejuhtide nähes zeste; helistame ja räägime. Hiljemgi Reformierakonna katsete ajal valitsuskoalisatsiooni läbirääkimisi algatada, sõimas Ligi võimalikke koalisatsioonipartnereid igas intervjuus. Pole imestada, et keegi ennasttäis ja ülbe valimiste võitjaga tõsiselt läbirääkimisi pidama ei hakanud!
EKRE ja Keskerakonna liit. Olin juba ammu kindel, et see tuleb ning EKRE arvates eesti rahvuslikud huvid venemaa ja venelaste mängu tulles taanduma peavad. Juba on selgunud, et koostöölepe Ühtse Venemaa ja Keskerakonna vahel polegi suur probleem ning on teisigi teemasid, mis pole kuigi tähtsad;
https://www.err.ee/918858/helme-pole-va ... alevi-alla
Isamaa puhul peab lootma, et ei tegeleta põhiliselt maksu ja pensioni teemadega. Minu silmis nende väärtus tõuseks kui nad kaitsevaldkonna esile tõstavad ja hoopis sinna raha panemist nõuavad. Mis iseenesest nõuaks rahade leidmiseks pensioni ja tervishoiu süsteemide reformimist ja vähendamist.
Pakun, et KE, EKRE ja Isamaa koalisatsioon tuleb. Iseasi kui kaua see kestab. Tulevad huvitavad ajad!
Juba sõnumid, et Isamaa kaitsekulutuste tõstmisest loobus :evil: Kurb! EKRE puhul see mind ei üllatanud. Arvasin kohe, et seda lubadust ei plaanitud kohe algusest peale täita.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

AndresTy kirjutas:
Svejk kirjutas: "Vormilt rahvaalgatuslik, sisult sildistamiskampaania" :)

Ma olen juba korra (pühendusega :) ) pannud, aga panen veel Igor Gräzinit, kes on väga hästi võtnud ütelda:

IGOR GRÄZIN: DEMOKRAATIA LÕPP ALGAB SILDISTAMISEST
https://www.youtube.com/watch?v=GJRQhJeQgrY
Sobib hästi siinsetegi sildistajate kohta - sorosistadeks, liberastideks ja muudeks pudulojusteks nimetajate kohta. Sildistamine tapab konstruktiivse arutelu ka siin! Ükskõik kas keegi nimetab kedagi natsiks või liberastiks.
Täiesti nõus.
Jah, ka akf sõimamine sorosistadeks, liberastideks ja muudeks pudulojusteks ei kuulu foorumi hea tava juurde.

Nii, et me peaksime rahulikult asja arutama. On selge ka see, et võimalik EKRE valitsusse võtmine muudab mõnevõrra Eesti kuvandit, iseasi, kui halb või lausa katastroofiline see on, mida püüavad väita osad akf ja meie ajakirjanduse peavool. Seda peaks rahulikult arutama, kusjuures palju oleneb ka selle poliitjõu enese käitumisest valimisjärgselt.

See, et Linnamäel on Postimehega probleem, sai eile väga selgeks. Tegemist ei ole enam ajakirjandusvabaduse, vaid kallutatusega. Mina tahaks lugeda konservatiiv-tsentristlikku lehte, mis analüüsiks teemasid tasakaalukalt ja praeguse seisuga oma tellimust vist ei pikenda. Hakkasin tellima siis, kui nad juhtkirjas toetasid kaitsekulude tõusu.

Ja to akf kaugeltuuriv, mina näeksin peale läbirääkimise tehtud avaldustes ikkagi kaitsekulude tõusu, mia kinnitasid kõik kolm. Selle pärast ma tahakski seda pberit lugeda, mida meedia sai, aga ei vahenda.
Viimati muutis Martin Peeter, 13 Mär, 2019 11:12, muudetud 1 kord kokku.
Dona nobis pacem!
feuerwerk
Liige
Postitusi: 180
Liitunud: 05 Dets, 2014 13:32
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas feuerwerk »

AMvA kirjutas:
Borja kirjutas:
Taavikene unustas muidugi defineerida, kessnood "paariad" siis on.. let me guess - et omadega hästitoimetulevad Poola, Tšehhi, Ungari jt ilmselt ongi siis taavikese arvates "paariad" :?
Milles see hästi toimetulek väljendub?
Mäletamist mööda ei saanud me hakkama isegi miski kanala püstitamisega kuskile padaverre.
Ju need herrid BMW-st on nii juhmakad, et ei tea, et Orban on paha, Ungari on paaria jne jne.

In an investment project of 1 billion EUROs, BMW Group is to build a new automobile manufactoring plant in Debrecen.
https://www.debrecen.hu/en/local/news/b ... n-debrecen
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

teeline35 kirjutas:Juba sõnumid, et Isamaa kaitsekulutuste tõstmisest loobus :evil: Kurb! EKRE puhul see mind ei üllatanud. Arvasin kohe, et seda lubadust ei plaanitud kohe algusest peale täita.
Ma tõesti paluks viidet selliste sõnumite kohta! Ma tunnistan, et hääletasin nende poolt ja kui nii läheb, siis ma ei tee seda enam kunagi. IRL suutis minu, kui on oma patriootliku valija nii välja vihastada küll, et 2015 jäi minu häälest ilma.
Dona nobis pacem!
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Viiskümmend »

Mind häirib endiselt kõige rohkem see raskekujuline kuvandipederastia ning "mida meist arvatakse" stiilis hirmutamine. :roll: Võiks juba enesekindlaks riigiks kasvada....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ah, mis seal ikka arvatakse. Parempopulism on praeguseks juba üldlevinud nähtus. Noogutatakse mõistvalt ja avaldatakse kaastunnet, elu läheb edasi. Ungari ei sobi võrdluseks, sest et seal on ülekasvanud Isamaa-taolisel erakonnal enamus, mis võimaldab põhimõtteliselt üksi valitseda (ning paremal tiival veel ehtsad neonatsid Jobbiku näol kollitamas) ning Poola ka mitte, sest seal võitsid parempopulistid suurelt valimised. Eesti olukord on võrreldav Soome omaga Põlissoomlaste kõrghetkel.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist