Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
AndresTy
Liige
Postitusi: 928
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

cabslock kirjutas:Kuna mõned ei suuda, siis peavad kõik sita tehingu valima?
Kui vabatahtlikuks läheb, siis keegi ei keela sinna edasi maksta.
Täpsuse huvides siiski - mitte mõned ei suuda vaid enamus ei suuda. Ei arva sellest II pensinisamba keissist ise midagi - viite artiklitele andsin lihtsalt selleks, et näidata kuidas on olukord Eestis säästmisvõimekusega üldiselt.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:Jah, muidugi ei saa inimene pensionifondist välja võtta raha, mida ta ise sinna pannud ei ole ning peaks välja võetava pealt tulumaksu ka maksma. See olekski valik, mille inimene peaks tegema. Las siis vaatab neid numbreid (pensionifondi väärtus koos riigi panuse + tm vabastusega ning see raha, mille ta sealt välja võiks võtta) ja mõtleb.
Tegelikult on selle 4%ga veel variante. Kuna riik ei tohiks käituda sõnamurdlikult - ja selle 4% on riik ühinejale lubanud, ei tohiks seda päris niisama sambast väljujailt ära võtta. Variant on maksustada isemakstud 2% tulumaksuga ja 4% lisaks tulumaksule ka sotsiaalmaksuga.
Aga lõpuks jääb ikkagi igaühe otsustada, kas jääda või lahkuda just neil tingimustel, mida pakutakse.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Seda raha pole kogujad ise teeninud ning see anti lubadusega, et kogujad saavad selle endale siis, kui pensionile lähevad.
2korda2
Liige
Postitusi: 1580
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas 2korda2 »

Kriku,
Seederi kraesse keeran ma päris kindlasti II samba lammutamise ja tulemusena just vähem teenivate töötajate pensionieas näljapajukile määramise. Mul poleks mitte midagi selle vastu, kui KÕIK sambad kaotataks ja riik väga konkreetselt ka selle välja hõikaks - "vanaduspõlve heaolu on igaühe enda vastutusel - mitte kedagi riigi poolt päästma/toitma/majutama ei hakata". Minule isiklikult tähendaks see (vabaneva sotsmaksu abil) paremat elu praegu või varasemat rantjee-elu.
Paraku on aga Seederi plaani elluviimisel tulemus selline, kus vähemteenivad pensionile jäädes vaatavad nõudlikult riigi poole ja nõuavad elamisväärset pensioni kasvõi läbi erakorraliste pensionitõusude. Kuivõrd selliste inimeste osakaal paratamatult ühiskonnas suureneb, siis päris kindlasti leidub nõudlusele ka pakkumise pool (erakond), mis hakkab suure hooga nõutavat ellu viima (ja seega minu poolt kõrvale pandule kätt külge ajama). Seega jah, minu huvi pensionisüsteemi säilimisele on väga isiklik.
Kurb küll, kui inimeste perspektiiv piirdub äärmisel juhul järgmise aasta eelarvega. Pensionisüsteem on pisut pikema vinnaga.

III sammas on meil vabatahtlik. Ma olen pris veendunud, et seda omavad valdavalt üle keskmise teenivad.

Ahjaa, kui Poola ja Ungari (meile uusajal üpris sarnase ajalooga riigid) näideteks ei sobinud, võite pakkuda riike kus analoogne reform on oluliselt paremaid tulemusi andnud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:Tolgus, kes Keskerakonna aknale haakristi sodis, saadi kätte: https://www.postimees.ee/6550538/polits ... dinud-mehe

LISATUD: tabati meeleavalduselt :) https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85670313

Elukutseline protestija?
Veider inimene: https://www.delfi.ee/news/rk2019/uudise ... d=85679787
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Minu meelest inimestele vaba valiku andmine seoses pensionisambaga (kas enda panustatud raha kätte või jätkata sambaga) on liberalistlik lähenemine. Nö. klassikalisel kujul. Selles mõttes peaks see ju sobima kõigile klassikalise või konservatiive liberalismi seisukohtadele sekundeerijatele. Aga loomulikult sigineb selle tulemusena ilmselt x arv isikuid, kes oma majandusliku distsipliini ülehindavad, ja mingil hetkel vanaduspõlves seetõttu kehvemini elavad.
Nägemus, et riik peaks selle x arvu isikute (tõlgendan neid siis siin kui sotsiaalselt nõrgemaid) tõttu jõupositsioonilt reguleerima kõigi inimeste vabadust oma pensionisamba rahaga ümber käia - kaldub minu meelset juba sotsiaalliberalismi.
Ma ei taha sellega jälle käima tõmmata teoreetilist arutelu. Lihtsalt mulle tundub, et võib-olla selle praeguse IRL -i idee vastased ei ole oma isiklike poliitilisi eelistusi läbi mõelnud. Minu meelest näiteks RE -le peaks see 2.samba vabatahtlikuks tegemine põhimõtteliselt küll sobima.
Aga loomulikult selle pensionisamba reformimisega hakkab laaste lendama. Aga millal neid poleks lennanud, lendas ka 90 -ndate alguses. Siiski, kui pikas perspektiivis seda samba-reformi vaadata, siis kas see tõesti ei oleks samm õiges suunas? Ma räägin muidugi kõrvalt, sest ma kunagi kasutasin vabadust ja mul nr. 2 -e ei ole.
https://et.wikipedia.org/wiki/Liberalism
Paari päeva eest jäi veel silma, et poodides on mingid aktiiv-finants-müüjad uue äriidee saanud ja üritavad inimestele seoses 2.Samba ümber toimuva ebakindlusega midagi uut pakkuda. Kuna ma sihtgruppi ei kuulunud ja sellest kohe ka teada andsin, siis teada ei saanudki, millest jutt. "No siis teil õnneks seda sambamuret ei ole..." Äri võidab alati...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

2korda2 kirjutas:Seederi kraesse keeran ma päris kindlasti II samba lammutamise ja tulemusena just vähem teenivate töötajate pensionieas näljapajukile määramise.
See on demagoogia. Seeder ei määra mitte kedagi näljapajukile. Kui keegi otsustab oma pensionifondist raha välja võtta ja selle maha joob, teeb ta seda ise.
2korda2 kirjutas:Paraku on aga Seederi plaani elluviimisel tulemus selline, kus vähemteenivad pensionile jäädes vaatavad nõudlikult riigi poole ja nõuavad elamisväärset pensioni kasvõi läbi erakorraliste pensionitõusude.
Jah, lumpen nõuab kogu aeg igasugu asju. Mis siis?
2korda2 kirjutas:Kuivõrd selliste inimeste osakaal paratamatult ühiskonnas suureneb, siis päris kindlasti leidub nõudlusele ka pakkumise pool (erakond), mis hakkab suure hooga nõutavat ellu viima (ja seega minu poolt kõrvale pandule kätt külge ajama).
Sama loogika alusel võiks kehtestada kuiva seaduse, keelata ära krediitkaardid ja veel palju asju. Seda, mida sa propageerid, nimetatakse nanny state.
2korda2 kirjutas:Ahjaa, kui Poola ja Ungari (meile uusajal üpris sarnase ajalooga riigid) näideteks ei sobinud, võite pakkuda riike kus analoogne reform on oluliselt paremaid tulemusi andnud.
Ei, sinul on lahkesti luba otsida oma demagoogiliste näidete asemele paremaid.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Riigikontolör: Riigi reservid kahanesid järsult Rõivase ajal
Tsitaate:
Riigikontrolör Janar Holm kirjutas eile riigikontrolli blogis, et koalitsioonilepingut koostama asunud erakonnad peaksid arvestama likviidsusreserviga, kust enam uute püsikulude maksmiseks lõputult raha võtta ei ole, ning mõtlema, kuidas töötukassa ja teiste likviidsusreservi „doonorite" varud taastada.

Kuna maakera sees ei saa olla sellest suuremat maakera, tähendab see seda, et keskvalitsus on riigi igapäevaste maksete tegemiseks kasutanud ära kogu oma raha ja lisaks ca 643 miljonit eurot haigekassa, töötukassa jt reserve ning ka alles olev likviidsusreserv põhineb samade asutuste rahal,"

https://www.youtube.com/watch?v=R4ZLxIgi2yQ
Viimati muutis Dr.Sci, 22 Mär, 2019 14:05, muudetud 1 kord kokku.
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas allohvitser »

Viimaste uudiste valguses on vist selge, et midagi radikaalselt ette ei võeta, kõik jätkub vanaviisi ning pigem tuleb veidi koomale tõmmaga. Mõned mõtted minu kui Reformierakonna valija seisukohast:

1) EKRE populaarsus sellises valitsuses suure tõenäosusega langeb (nn soinistumine).
2) Minu elus midagi arvatavasti midagi ei muutu (valge kõrgharidusega heteromees, kes teenib üle Eesti keskmise).
3) Muutub ainult juhul kui II sammas antakse rahvale ning sealt vabaneks riigieelarvesse ca 300 miljonit eurot aastas. Mulle isiklikult see meeldiks kuna oma hallatava investeerimisportfelliga naudin juba pikemat aega kõvasti kõrgemat kasumit kui II sammas mulle pakub. Kaotajaks oleks jällegi vaesem elanikkond, kes selle raha ära kulutaks ning tulevikus on neil keerulisem.
4) EKRE IKE teoks saamise korral teeb Reformierakond eurovalimistel arvatavasti puhta töö.
5) Samuti on tõenäoline KE võimu kukkumine Tallinnas järgmiste KOV valimiste järgselt.
6) Ei toimu ka mingit nihet euroliberaalsuse (või kuidas iganes seda nimetada) poole a la geiabielud, palgalõhe vähenemine jne (aga mis mulle sellest, ma olen ju valge heteromees).

Kokkuvõtteks, jõukamad ehk enamus juhtudel refi valijad võidavad vist igaljuhul ja kaotajaks jäävad jälle vaesemad (kas siis II samba kaotus, rahapuudusest sotsiaaltoetuste koomale tõmbamine, üldine pettumine EKRE-s või midagi muud) ja vähemused :scratch: :dont_know:
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Fucs »

Vahepalaks.
Milneti teema "Eesti poliitelu eile, täna ja homme" statistikat 8)

Sõna "demagoogia" kasutamine (ja ilmselt siis ka aset leidnud demagoogitsemine).

2016a - 13 korda
2017a - 7 korda
2018a - 21 korda
2019a jaanuar-22.märts 13 korda (+ kaks korda on kasutatud "demagoogitse", seega püsib rekordilainel) :lol:
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

allohvitser kirjutas:Kokkuvõtteks, jõukamad ehk enamus juhtudel refi valijad võidavad vist igaljuhul ja kaotajaks jäävad jälle vaesemad (kas siis II samba kaotus, rahapuudusest sotsiaaltoetuste koomale tõmbamine, üldine pettumine EKRE-s või midagi muud) ja vähemused
Jälle ähvardused stiilis, et valige Reformierakond või muidu... Valiti Reformierakond pikki aastaid-kümneid järjest ja noh, siin me siis nüüd omadega oleme.
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas allohvitser »

Z03 kirjutas:Jälle ähvardused stiilis, et valige Reformierakond või muidu... Valiti Reformierakond pikki aastaid-kümneid järjest ja noh, siin me siis nüüd omadega oleme.
Eiei, ma kindlasti ei ähvardanud. See oli väike analüüs isiklikust seisukohast.

Pärast pikki refi valitsemisaega oli kindlasti toimunud mõningane stagneerumine (rõhutan mõningane) aga üldiselt mina leian, et me oleme omadega täitsa heas seisus.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

allohvitser kirjutas:Pärast pikki refi valitsemisaega oli kindlasti toimunud mõningane stagneerumine (rõhutan mõningane) aga üldiselt mina leian, et me oleme omadega täitsa heas seisus.
Ütleb valge kõrgharidusega heteromees, kes teenib üle Eesti keskmise. Ülejäänud mass, kellel pole elus nii hästi läinud, korraldab naistemarsse ja tõrvikurongkäike, sätib tühje südameid FB profiilipildile ja hakkab varsti üksmeelselt revolutsiooni korraldama, millest võib välja tulla pagan teab mis.
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas allohvitser »

Z03 kirjutas:
allohvitser kirjutas:Pärast pikki refi valitsemisaega oli kindlasti toimunud mõningane stagneerumine (rõhutan mõningane) aga üldiselt mina leian, et me oleme omadega täitsa heas seisus.
Ütleb valge kõrgharidusega heteromees, kes teenib üle Eesti keskmise. Ülejäänud mass, kellel pole elus nii hästi läinud, korraldab naistemarsse ja tõrvikurongkäike, sätib tühje südameid FB profiilipildile ja hakkab varsti üksmeelselt revolutsiooni korraldama, millest võib välja tulla pagan teab mis.
Äärmused pole kunagi eluga rahul.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Fucs »

Ülejäänud mass, kellel pole elus nii hästi läinud .......... sätib tühje südameid FB profiilipildile
Need võib "kellel pole elus nii hästi läinud" loetelust välja jätta.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist