Donald Trump tagasi?

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ega sa vist ise oma viiteid ei loe aga kuidas sa alljärgnevat tõlgiks ?

We provide evidence that participation is positively correlated with local Trump support and is further enhanced
when these supporters are more politically isolated. We also nd evidence of a robust link
between proximity to a prominent hate group, Proud Boys, and protest participation as well
as use of Parler, a social media site that was shut down in the wake of the MASA event over
concerns it was being used to coordinate violent attacks against government actors.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Runkel »

MadMan kirjutas:Kapitooliumile tunginud "märatsejatest" enamus olid tavalised ettevõtjad ja erialaspetsialistid mitte QAnon paremäärmuslastest rünnakrühmlased väidab Chicago ülikooli teadlaste tehtud uurimus.
Kui Kapitooliumile tunginud on tavalised tublid ettevõtjad, spetsialistid, aga ka endised rahvuskaartlased, siis tuleb nende üle kohut mõista kui mõne hullu QAnoni sarvilise üle. Mu meelest pole vahet. Kui aga võtta seda rünnet kui varesbarbaruslaste võimu ülevõtmist takistavat ettevõtmist, siis on kõik sulelised ja sarvilised õilsad ja õiged.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Madman, sinu väide oli et tardswarmerid ei olnud "Trumpi toetajad". Aga sinu viidatud uurimuses väidetakse vastupidist.

Kas on uurimus vigane või on midagi tõlkes kaduma läinud ? See on minu küsimus, pole vaja privas trollida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas:Madman, sinu väide oli et tardswarmerid ei olnud "Trumpi toetajad".
Väide oli siiski selline:
MadMan kirjutas:Kapitooliumile tunginud "märatsejatest" enamus olid tavalised ettevõtjad ja erialaspetsialistid mitte QAnon paremäärmuslastest rünnakrühmlased
Kui nad vastasid Trumpi üleskutsele ja läksid Trumpi valimiskaotusest inspireeritud meeleavaldusele, ju nad siis olid Trumpi toetajad ka.

Aga ma ei saa aru, mis tähtsust sel kõigel on? QAnon või mitte, nad olid heal juhul laamendajad ja halvemal juhul märatsejad. Mul on ükskõik, kas laamendama hakkab muidu enam-vähem korralik insener või QAnonit järgiv põhikooli haridusega idioot. Vastutusele tuleb mõlemad võtta.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ükski normaalne inimene EI torma läbi katkiste klaaside Kapitooliumisse kuna ta mõistab tagajärgi. Selleks on ikka muid eeldusi vaja - varajane alkoholism, hoki mängimine ilma kiivrita, sama lollid sõbrad ja võimetus kriitiliselt mõelda.
Aga jah, kuna "QOnan rünnarühma" paguneid kellelgi polnud siis võib väita mida iganes ;)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Masside käitumine erineb indiviidide omast, selle kohta on suur hulk kirjandust.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kriku kirjutas:Masside käitumine erineb indiviidide omast, selle kohta on suur hulk kirjandust.
Kahjuks on sul õigus...
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Vahelduseks tugevalt kaldu Trumpi halvustavale infole siin foorumis väike alternatiiv: https://objektiiv.ee/washington-post-ja ... valdamist/
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Minu "kenijaalne kommentaar" kustutati ära, kuid ma küsin siis teisiti.

Kuidas mõne ajakirjaniku mitteprofessionaalne käitumine, eriti kui see hiljem nende samade väljaannete poolt korrigeeritakse, muudab paremaks Trumpi käitumise ja Twitteri kraaksatused ?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas mart2 »

Madis Reivik kirjutas:... Kuidas mõne ajakirjaniku mitteprofessionaalne käitumine, eriti kui see hiljem nende samade väljaannete poolt korrigeeritakse, muudab paremaks Trumpi käitumise ja Twitteri kraaksatused ?
Ma jätan oma kommentaaris hetkeks välja DT-i.
Juba pikemalt on näha meedia sekkumist inimeste mõjutamiseks - seda kõikide osapoolte kasuks.
Probleemiks on minu arvates see, et kõigepealt antakse valeuudis ja siis, kui kahju juba tehtud, avaldatakse mõnda aega hiljem "väike vabandus viimase lehekülje allservas".

Nüüd tagasi DT juurde. Antud juhul oleks nii kõvade süüdistuste korral riigi esimese mehe kohta pidanud tegema korraliku faktikontroll, kuid mindi kaasa teatud hurraaga, hoolimata tegelikkusest.
See seab omakorda kahtluse alla ka teiste samalaadsete väidete õigsuse, kuigi need võivad tegelikult olla tõesed. Selliseid "mitteprofessionaalseid eksimusi" oli suurte meediaväljaannete kohta kahtlaselt palju.
Antud juhul oli selge "kambakas" ja vahendeid ei valitud.
Seda enam, et samalaadseid sõnavõtte nagu tema tegi, on tulnud ka vastaspoolelt...

PS. Ma ei ole Trumpi fänn ega vastane, lihtsalt tunnistan, et ei saa tema käittumisest aru.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Mart, kui sa ikka paned kõrvuti "trumpi" ja "bideni" meedia, siis jah, lollusi leiab mõlemalt poolt.
Aga vähemalt Eestis seda väita ei saa. Pro-trump "väljaanded" hiilgavad ikka räigelt üle ja seal ei ole miskit tasakaalu.
Seesama "objektiiv" - pane ERRi või Delfiga kõrvuti - no ei ole võrreldav.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Ei puutu teemasse.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Niipalju puutub kui et tahaks rõhutada - väidete tõestamise asemel saan protrump seltskonnalt ainult näksida stiilis "aga vaata mida demokraadid ka tegid".
Objektiivi sõimamine ei puutu vist enam teemasse, eks ma kirun omaette :)
Kalakala
Liige
Postitusi: 438
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kalakala »

Kõlab siin veidi kaasa paari eelmise postitusega kuidas kõige pealt hõigatakse suure tribuuni pealt suur vale ja siis nurga taga öeldakse, et mis te nüüd, ma tegin ju nalja ning see oli kõigest arvamus.

Sydney Powell on advokaat, kes oli üks kõvemini kuulutavaid tegelasi Trumpi orbiidil kes väitis, et ümberringi on massiivne valimiste võltsimine. Üks müütidest mida ta pedaleeris oli see, et Dominion, mis tootis häätelugemise masinaid on välismaalaste kontrolli all ja kuidagi oli asjaga seotud ka kadunud Hugo Chavez. Dominioni masinad olla Trumpile antud hääli konverteerinud Bideni häälteks. Dominion andis nii Sidney Powelli kui Rudy Giuliani laimamise eest kohtusse ja nõuab 1,3 miljardit dollarit kahjutasu. Kohtus proua advokaadid väidavad nüüd, et see oli lihtsalt isiklik arvamus ja ükski mõistlik inimene ei saanud ju ometi midagi taolist tõsiselt võtta.
https://www.cnet.com/news/sidney-powell ... n-lawsuit/
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas mart2 »

Jep, seda ma kirjutasingi, et mõlemad osapooled teevad sohki ja nendega seotud meedia annab rõõmuga hagu alla.
Ups - lihtsalt juhtus! :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist