Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei ole seda väitnud, vaid seda, et C-vitamiini väga väike sisaldus koduses õunamahlas on paraku tõendatud probleem.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Illike »

Kapten Trumm kirjutas:Ma ei ole seda väitnud, vaid seda, et C-vitamiini väga väike sisaldus koduses õunamahlas on paraku tõendatud probleem.

Millega võrreldes? Me võrdleme ikka mahlu mitte puuvilja ja mahla?
Sa ise tõid selle mahla teema sisse. Enne seda räägiti värsketest puuviljadest.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Hydrazine »

Lisaks veel, et suhkruid on "erinevaid", Fruktoos on täiesti normaalne asi, ega amps pirni või viinamarja ka poleks nii magus ju kui seda poleks... vat kui asi läheb loomuliku suhkrute asendamise peale "toodetes" juba, nagu a la NutraSweet, vot see on tegelikult juba päris jama... Aga noh, ma pole toiduanetehnoloogiat õppinud...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kilo Tango »

Hydrazine kirjutas:Lisaks veel, et suhkruid on "erinevaid", Fruktoos on täiesti normaalne asi, ega amps pirni või viinamarja ka poleks nii magus ju kui seda poleks... vat kui asi läheb loomuliku suhkrute asendamise peale "toodetes" juba, nagu a la NutraSweet, vot see on tegelikult juba päris jama... Aga noh, ma pole toiduanetehnoloogiat õppinud...


Mis selles neotaamis siis nii halba on? Metanooliks laguneb organismis ka palju muid asju, kuid niivõrd minimaalsete koguste puhul pole see kuskilt otsast ohtlik.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Tarmo Männard »

kana tagumik kirjutas:Kas ma olen ainus, kes on tähele pannud, et poodides müüdavad mahlad on üle magustatud ja... tekitavad ainult janu juurde ?

Ei, Sa pole ainus. Kui keegi tuleb minu juurde Nipi Mängumaale lapse sünnipäeva pidama ja kraamib joogiks välja pakimahlad, olen alati öelnud, et need tasub kallata ümber kannu ja niiviisi saab kahest liitrist mahlast 3l normaalse magususega jooki. SEE segu ei tekita janu juurde ja ei kaota midagi ka maitseomadustes. Lisaks on kannu võimalik lisada ka jääd.

Aga üks hea reisitoit, mis ei karda külma ega kuuma ja peab aastate kaupa pakendatuna hästi vastu on halvaa.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tegelt tuleks veel räigemalt lahjendada. Olen ise avastanud, et 5% suhkurusisaldusega Värska Vurtswasser on sobilik tarbida, kui segada kokku 1/3 Vurtswasserit ja 2/3 Värska Originaali (või muud mullivett).

10% suhkrusisaldusega limonaadi võiks lahjendada 1/5 limonaadi ja 4/5 mineraalvett.

Teine teema.

Hommikul oli raadios päris huvitav teemakäsitlus toiduraiskamisest Eestis. Et aastas läheb 100 000 tonni toitu lihtsalt äraviskamisele, seejuures enamik läheb prügina, mitte biojäätmetena.

Üheks põhjuseks on nurgeline tibijuriidika. Mul oli võimalus 2005 külastada Saksamaal maaturismi ettevõtteid (igasugu mõisad-lossid-värgid) ja omades toona paar aastat kogemusi Eesti vastava praktikaga, imestasin kõvasti. Näiteks Saksamaal on tavaline, et päevast ülejäänud keedukartul läheb potiga külma ja järgmine lõuna praadimiseks pannile. Nagu iga terve mõistusega inimene kodus teeb. Meil aga - tuleb need ära visata ja isegi kokkadel on selle koju vedamine seotud teatud probleemidega.

Teine asi - kaubanduskettide ahnus tingib selle, et enamik tähtajaga kaubast tuleb ära visata, sest seda hinnatakse isegi viimasel õhtul vaid 50% alla. Nii väikest allahindlust keegi ei osa. Oleks allahindlus 90%, siis ostetaks kõik ära.

Kokkuvõtvalt on selline tore tibijuriidiline seis meil, et ära visatav toidu kogus on selline, et sellega saaks ära sööta kõik puudust kannatavad inimesed.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Siki »

Sõdurite kuivtoidupakkide võrdlemine õppusel Kevadtorm 2021:

https://www.ohtuleht.ee/1035010/video-e ... kinnitavad
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Hydrazine »

Siki kirjutas:Sõdurite kuivtoidupakkide võrdlemine õppusel Kevadtorm 2021:

https://www.ohtuleht.ee/1035010/video-e ... kinnitavad


Ehedat "dušonkat" polegi kellegil...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas metssiga »

Hydrazine kirjutas:
Siki kirjutas:Sõdurite kuivtoidupakkide võrdlemine õppusel Kevadtorm 2021:

https://www.ohtuleht.ee/1035010/video-e ... kinnitavad


Ehedat "dušonkat" polegi kellegil...

Sellist paska 21. saj inimene ei söö (akf. kpt Trumm arvab kindlasti teisiti, aga mina olen toitunud ja minul on oma arvamus :D )
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1635
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas OLAVI »

metssiga kirjutas:
Hydrazine kirjutas:
Siki kirjutas:Sõdurite kuivtoidupakkide võrdlemine õppusel Kevadtorm 2021:

https://www.ohtuleht.ee/1035010/video-e ... kinnitavad


Ehedat "dušonkat" polegi kellegil...

Sellist paska 21. saj inimene ei söö (akf. kpt Trumm arvab kindlasti teisiti, aga mina olen toitunud ja minul on oma arvamus :D )

Äkki avaldaksid selle koha ja toote täpse nimetuse, et kuskohast said 21.sajandil tõelist "dušonkat"? Kus on sees tõeline rasv?
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1635
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas OLAVI »

Siki kirjutas:Sõdurite kuivtoidupakkide võrdlemine õppusel Kevadtorm 2021:

https://www.ohtuleht.ee/1035010/video-e ... kinnitavad

Kuskilt on meelde jäänud, et riis (teravili) ei sobi pikemaaegseks suures koguses põhitoiduks sõdurile, et kõht jääb kinni juba nädalase tarbimisega koos sellest tulenevate kõhu- ja meeleoluhädadega.
https://et.wikipedia.org/wiki/Riis#cite_note-EE-5
Tsitaat:"Kooritud ja lihvitud riisiteri süüakse tavaliselt keedetult või aurutatult. Nii puhastatud riisiterad on aga üsna vitamiini- ja valguvaesed. Kuna Kagu-Aasias kuulub riis kõige olulisemate toiduainete hulka, siis võib sellise riisi pidev ühekülgne tarbimine tekitada inimestel vitamiinivaegust (näiteks beribeerit)."

Vana taluperenaine õpetas, et ühe söögikorra kuiva tangaine (teravili) kogus ühe inimese kohta, on nii palju kui kinnipigistatud rusikasse mahub.

Eelnimetatud hädast on vaba tatar, mis tegelikult on pähkel.
https://et.wikipedia.org/wiki/Tatar
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Peeter »

Selle poodides toidu äraviskamise koha pealt oli (vähemalt millalgi) selline point, et kui alla hindad ja ära müüd, siis pidid tarnijale selle eest tasuma (ikkagi müüdud kaup ju!) vastavalt arvele. Kui aga müümata jäi ja selle kenasti fotodega fikseerituna prügikasti panid, siis sai tarnija puhtalt persse saata. Vaat, et keeratakse veel utiliseerimise tasu otsa. Seda rääkis tuttav müüja. Ütles tookord, et meie (töötajad) ei või sealt mitte midagi võtta, aga pramotid palun väga! Et alguses olid pramotid kõik reas prügikasti juures head-paremat ootanud, aga siis olid prügikastid kah kõik lukku ja siis aedikusse lukku pandud, et mitte-mitte-keegi mitte midagi kätte ei saaks. Ainult jäätmekäitleja. Ja see pole ju ammu enam saladuseks, et kõigil prügiautodel (st "tunnustatud prügikäitlejatel") on autodel kaamerad peal, et ka käitleja töötaja mitte midagi ei võtaks, näeb ta ju loomulikult mida kallutab. Ühe prügiveoauto mehega vesteldes ütles ta lihtsalt: "Sa ei kujuta ettegi milliseid delikatesse, isegi vaakumpakendis veel, ma pidevalt ära viskan. Rääkimata siis veel tavalistest toiduasjadest. Näen, aga võtta ei või midagi, kaamerad ümber ja läheb auto kõhtu pressi alla..." Vat nii.
Kellelgi võivad ju olla mingid uuemad, erilisemad või ökomad lepingud, aga käitlemise seisukohalt on (vähemalt oli) lihtsam ära visata.
Nüüd muidugi on ka Toidupank moodi läinud, aga minuteada see kindlasti ei ole kaupluse kulul.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Mahetoidust. Minu arust sobib ka huumorirubriiki.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/93550 ... nud-midagi

Mullu suurenes maheda avamaaköögivilja kasvatamine 57 protsenti. Kui arvate, et enim pandi maha kapsast ja porgandit, siis arvake uuesti! Mahepõllunduses on hoopis huvitavamad kultuurid.

Kõige rohkem kasvatati maapirni (28 ha), rabarberit (23 ha) ja redist (22 ha).
======
Tartumaal tegutseb ka Ra­bafarm, mis on siinkandi suurim maherabarberi kasvataja. Kolm aastat järjest üritasin omanikuga intervjuud teha, kuid sain eitava vastuse. Lõpuks pakkusin ennast tema juurde tasuta rabarberit koristama, et sellest lugu kirjutada. Mees ütles, et neil on kasutusel suured teravad noad, millega võib ennast vigastada, nii et põllule ta mind ei luba.
======
Maheredise kasvatajaid oli mullu kaks – üks neist 0,02 hektaril ja teine 22,34 hektaril. Viimase puhul on tegemist Pärnumaal tegutseva osaühinguga Loodusvili.

Juhtus aga ootamatu asi – maakirbud sõid redisetõusmed ära. Kõik 22,34 hektarit, nii et seal ei kasvanud ühtegi redist. “Tavaviljeluses oleks saanud neid tõrjuda, aga mahetootmises ei ole maakirbule tõrjemehhanismi,” ohkas põllumees. “Maakirp on rapsil küll, aga et ta nii tugevalt redisel kallal on, tuli üllatusena.”
======
Astelpajupinnast on üle poole ühe omaniku käes. Lauri Aaspõllu propageeris paarkümmend aastat tagasi astelpajuistanduste rajamist, lubades, et marjad ostetakse kõrge hinnaga kokku. Inimesed ostsid tema käest istikuid ja rajasid istandusi. Lubatud kõrge hinnaga kokkuostu aga ei tulnud.

Nüüd on astelpajukuningas muutnud nime Lauri Andres­seliks ja rajanud Hiiu­maale hulga istandusi. Kas sealt ka saaki tuleb, ei tea. Küll maksis PRIA Hiiu Astelpaju OÜ-le mullu üle poole miljoni toetusi. Samas oli ettevõtte käive inforegistri andmetel üle kümne korra väiksem kui saadud toetused.
======
Eestis on 23 protsenti põllumaast mahe ja mahetoetusteks oli mullu ette nähtud 22 miljonit eurot. Kodumaiste mahetoodete osa oli toidukaupade jaemüügist viimastel andmetel (2018) aga vaid üks protsent ja käive 16,4 miljonit eurot.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellist paska 21. saj inimene ei söö (akf. kpt Trumm arvab kindlasti teisiti, aga mina olen toitunud ja minul on oma arvamus :D )


Minu isiklik arvamus on, et praegused toidupakid (ka Eesti omad) kindlasti head 18-20. a jaoks, aga mitte minuvanusele.
Selleks on seal liigselt süsivesikuid ja suhkruid, kuid vähe kõhtu pikemat aega täitvat liha-kala.
Ka Rannarootsi "kartulid strogonovis" (mingi okselaadne asi) süüa külmalt on lausa eriüksuse tasemel väljakutse (umbes nagu sööd dzunglis toorelt madusid). :oops: Ma ihkaks nende motivatsioonisnäkkide asemel paar korralikku lihakonservi ehk "tushonkat" nagu eespool kirjutati. Mida saab panna rakmetaskusse ja külmalt süüa, ilma katelokiga jahmerdamata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Crispy »

See maheistandus kõlab nagu äriplaan kuidas omale raha teha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist