Isemeisterdamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

:shock:

100-200 krooniga saad ju päris koore ka kätte, mida kordades lihtsam kõpitseda!
http://www.osta.ee/3066504
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Vaat, isetehtul on ikka hoopis teine fiiling.
Raha eest saab kõike (s.t., et peaaegu kõike), kuid kas sellel siis ka seda tegemis ja saamisrõõmu on? :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Ise tehtud, hästi tehtud! Eks töö ise olegi suurim õpetaja, st. oma vigadest õpitakse. Samas õeldakse, et loll õpib enda, tark aga teiste vigadest... :roll:
Tänapäeval ju tehaksegi kiivreid fiibrkiust (või mis ta oligi). Sellist potti oleks vast parem teha samamoodi, nagu paate tehakse. Spets kiudriie, või võrk ja siis mõksiga kinni. Lähemalt peaksid vast ise seda kanti uurima, ei ole spets.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Kui klaasriiet pole, siis võiks vist marli ka kõlvata. EPO vaiguga liimitakse neid tõepoolest kokku, st et kiht kihilt määrid klaasriidelaraka EPOga sisse ja lajatad vormi. Ja kuskil vanas mudelautode raamatus tegid pioneerid kere vormi VASELIINIGA sisse enne, kui EPO ja klaasriidega jändama hakkasid. Õieti nägin Tartu pioneeride majas ihusilmaga pealt, kuda võidusõidumudelitele nõnda keresid tehti. Ise käisin siis küll raketiringis...

Täpsemini tuli esmalt teha puust autokere, korralikult ära lihvida jne, et kuju õige sai. siis lõigati sellele praod sisse, pragudesse läksid miskid plaadid, mis hiljem hakkasid vormi pooli eraldama. Kui need paigas, siis tehti selle puust auto peale kere vorm, samuti klaasriidest ja EPO-st. Siis kui vorm valmis, hakati vormi sisse päris automudeli kere tegema.

Muidu on see teema ka minu jaoks aktuaalne, nimelt on kange tahtmine teha saksa poti kujuga jalgrattakiiver. Klapiks mu liikuriga hästi kokku.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kui jätkad sama tehnoloogiat, st paber+liim, siis võid kasutada esiisade tarkust. Kleebi esimene kiht lihtsalt veega.

Tegin kodus kunagi toreduse pärast poisile ajalehepaberist kera. Kleepisin paberitükid õhupallile.
Esimene kiht veega ja sealt edasi kliistriga.
Siis lasin palli tühjaks ja võtsin välja.
Seesugust tehnoloogiat kasutades tegi üks mu tuttav niidist lambikupli!
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Paber ja liim tehnika on hästi ära unustatud vana, nimeks papjemažee. Enne plastmassiajastut tehti nii nukkude päid jpm. Sai isegi koolis tööõpetuse tunnis nii üks buratiino pea tehtud. Mudel plastiliinist, pärast pea pooleks ja plastiliin välja, siis peapooled uuesti kokku. Vaha oleks parem, saaks väikesest august välja sulalt. Pealispinda lihvida, veidi pahteldada ja värvida - valmis.
Nii saab tervele pataljonile kiivrid, head kerged pealegi :) . Ja siis sõda mängima!
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Jaanus2 kirjutas:
Nii saab tervele pataljonile kiivrid, head kerged pealegi :) . Ja siis sõda mängima!
Või siis kasutades enda pead šabloonina saab teha kiivrile "omanäolise" aluse :)
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

speedsta kirjutas:
Jaanus2 kirjutas:
Nii saab tervele pataljonile kiivrid, head kerged pealegi :) . Ja siis sõda mängima!
Või siis kasutades enda pead šabloonina saab teha kiivrile "omanäolise" aluse :)
Aga seda tee ikka kindlasti vaigu ja klaasriidega ! :lol:
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Klaasriiet saab vanast suurest suhkrukotist.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Klaasriiet on Tartus Abakhani poes niipaljukui kulub,vaiku saab mõnest paadipoest,või rekkapoest(mõeldud stangede lappimiseks).Ettevaatust kõvendi doseerimisel!Tallinna kandi inimesed saavad vaiku ka Kiilis asuvast paaditehasest vist...Tartus tehakse neid vastavalt Lähtel,Kvissentalis ja mingi koht on veel Lemmatsis.
custom
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Dets, 2005 20:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas custom »

Vaiku,klaasriiet(seda eri paksustega)ja kõikvõimalikke tarvikuid saab Tallinnast Telliskivi tänavalt või Jürist.Igasugused suhkru kotid ja muu jama ei sobi.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

liivaPritsi ja värviPüstoliga

Postitus Postitas speedsta »

Peale mõnenädalast väga pikkade pausidega tööd sai lõpuks ühe projektiga mäele. Juba pikemat aega oli plaanisn 8cm GrW 34 alusplaat korda teha, st puhastada ja värvida.

Liivapaberile ja terasharjale ei hakanud isegi mõtlema, võtsin kohe liivapritsi ette.

Tehniline resurss oli järgnev:

Nõukaaegne mitte just väga tootlik kompressor, millega on paras auto rehve täis pumbata.
Pilt

U 200l vahepaak, ilma milleta oleks töö tegemine täiesti mõttetu. Ehk siis 5-7 at surve ülesse ja paak võimaldab survet hoida mõnda aega.
Pilt

Kõige tähtsam element on loomulikult liivaprits. Tegemist ei ole mingi müstilise masinaga. Gaasiballoon, paar toru, paar kraani ja törts keevitamist. Minu õnneks oli see masin juba tubli põhjanaabri pool kunagi valmis tehtud.

Pilt

Esmalt katsetasin vene pilduja alusplaati puhastada:

Pilt

Ja jumal nägi, et see on hea. Seejärel proovisin ka käenahka koorida. Õnnestus küll ja õnneks päris luuni välja ei läinud:

Pilt

Algseis oli siis järgmine. Plaat oli u 60 aastat maapõues peidus ja u 4 aastat ootas töökat kätt.

Pilt

Pilt

Peale puhastamiset tulemus järgmine. Korraks oli näha ka relva numbrit, aga kuna ma jäin pooleks sekundiks seda vahtima siis lendas see koos liivaga kõigi tuulte suunas. Seega tuleks paati veidi siluta ja uus number peale joonistada. Ps. plaat on olnud rohelist värvi, vähemasti altpoolt. Täiesti võimalik, et ülemine pool oli kollane, sest jalad samuti kollased.

Pilt

Plaadi ülemine pool sai tehtud enne jaani. Samas mökerdasin selle Buvanolsiga kah üle, sai selline kena hall ja ei läinud roostesse nagu vene plaat mida ma üle ei töötlenud.

Pilt

Ja kui ma olin selle kõik ära teinud võtsin elus esmakordselt kätte värvipüstoli ja värvisin plaadi punaseks nagu kord ja kohus.

Pilt

Pilt

Ise olen tulemusega rahul ja kellel midagi öelda on seda tulistan liivapritsist.
Lõpuks peaks siis see plaat saama selga kollase värvi, aga see juba tulevikumuusika. Jalgade töötlemine on veel ees, see tunduvalt keerulisem ja vastusrikkam töö. Puudu see jupp mis jääb plaadi ja jalgade vahele :D Nii et on mille poole pürgida.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Kamraadi soovil tehnoloogiline skeem.

Pilt
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Rainerr
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Mai, 2008 13:09
Kontakt:

Isemeisterdamine

Postitus Postitas Rainerr »

Oli kuskil foorumis pikk teema Saksa "kaika" järeletegemisest. Treijoonised ja muu, lisaks pildimaterjal.
Otsinguga ei leia.
Kas keegi oskab suunata?




Tänud,
Rainer
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 14 külalist