Mida kriisiks või lausa sõjaolukorraks peaks varuma?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
represseritu
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 24 Veebr, 2005 18:27
Asukoht: Metsakooli tee9, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas represseritu »

Eelmiste sõdade kogemus näitab, et varuda on otstarbekas sigarette ja viina (muutuvad kiirelt tõhusaks maksevahendiks), soola, petrooleumi-lamp ja petrooli, suhkrut, igat sorti tangaineid ja jahu, igat sort rasvaineid
(searasv ja taimeõlid). Tingimata on vajaliküd ka esmaabivahendid (vähemalt auto-apteegi nomenklatuuris), põletikuvastased ravimid (penitsiliintabletid) ja vitamiinid, eriti C. Vajalikud on ka paar korralikku
taskulampi ( ümar- ja lamepatareidele) ja kauasäilivate patareide varu.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Minu varumine algab kriisiolukordades lapikust, kahest purgist red bullist ja kahest pakist rockets suitsudest - seal on 40 väikest kiiret sõdurisuitsu per pakk. Järeleproovitud variant nii aprillis kui head lähedast siit ilmast ära saates. Mida ikka muud varuda kui kindlat meelt, padruneid ja moraaliturgutajaid.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Kriisiolukorra puhul võib mürki võtta, et tekib massiliselt maradööritsemist ja ka röövlijõugud tekivad, nagu seened peale vihma. Seega kui sul millegagi ennast ja oma lähedasi kaitsta pole, võetakse sult kõik, eelnevalt kogutud, varud käest ja hea kui veel elama jäetakse. Seega relvad ja piisavalt laskemoona on kriitilise tähtsusega. Raskel perioodil pole vahet kas on tegu legaalse, või ilmasõja ajast pärit vanaisa, mitte arvel oleva, pärandusega. Peaasi, et tukk vajadusel oma tööd teeb tõrgeteta. Suureks abiks oleks muidugi ka kuulivest, öönägemisseade ja ehk veel mõni vidin.
Linnas läheb olukord eriti raskeks, ahjuküttega eramajades on pisut kergem aga ohk röövimise ohvriks langeda ei kao kusagile. Maal, kas siis suvilas või talus, on lihtsam hakkama saada.

Rasketel aegadel lähevad sool, suhkur, kuivained, konservid, piiritus (ka tehniline), viin, medikamendid, bensiin jne. hinda küll ja need muutuvad ka maksevahendiks, nagu eelpool juba ja kirjutati.
Mis valuutasse lugupeetud kaasfoorumlased julgeksid praegusel ajal panustada, mida võiks sulana mingis koguses nii igaks juhuks hoida? Ise pakuks välja Šveitsi frangi ja Norra krooni, EUR suhtes olen skeptiline, USD suhtes samuti.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

Ei ole nöus pirriga. Raskel ajal on liitlased olemas. Igasugu mardööridega aga saadakse kiiresti hakkama, kui asja korralikult teha. Söjaliselt on need kuke köha.
cleo
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Okt, 2008 14:50
Kontakt:

Postitus Postitas cleo »

Pirr kirjutas: Mis valuutasse lugupeetud kaasfoorumlased julgeksid praegusel ajal panustada, mida võiks sulana mingis koguses nii igaks juhuks hoida? Ise pakuks välja Šveitsi frangi ja Norra krooni, EUR suhtes olen skeptiline, USD suhtes samuti.
kuld ja hõbe. igasugu paberid on pahn.
miskipärast ei taha keegi seepi varuda?
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

...miskipärast ei taha keegi seepi varuda?
Karu ka ei pese ja ikka kõik kardavad...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Eks nad seda haisu kardagi...
Eestlane omal maal
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Lisaks kõigele eeltoodule on soovitav - nii kummaline kui see ka poleks - panna valmis ka ports kõige paremini mõjuvat vaimutoitu ehk raamat. Raamat, mis KVM perioodil hoiab vormis vaimu. šveik on paljude lemmik, kuid tiba suur, mõni eelistab "Läänerindel muutusteta", mõni "Miki tegemisi". Maitse asi, kuid väga vajalik pikema kriisi korral ...

terv
o
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

kui läbi loed saad ka hädakorral toa soojaks :write:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2633
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

"Maksuseaduste kogu " tuleb tallele panna kui kalleb nõuande järgi talitada.
Head sõbrapäeva, kamraadid. ärge üksteisele punaseid vilkuvaid südameid kinkige
:D
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

cleo kirjutas: miskipärast ei taha keegi seepi varuda?
Seda on viimasest talongiajast veel niigi maal sahvris piisavalt järel :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

Ma olen tähele pannud, et need moodsad eurotikud muutuvad aastatega õppetikkudeks. Leidsin eelmisel talvel maakodust vähemalt 6-7 aastat vana tikuvaru. Kuna talvel pole sinna eriti tihti asja, siis on niiskus päris suur. Hakkasin ahju tuld tegema. Umbes neljanda tikuga õnnestus. Ülejäänud ainult susisesid ja kogu lugu. Võtsin siis paar pakki kaasa ja kuivatasin neid üle poole aasta. Midagi ei muutunud. Ikka 2-3 tikku läheb raisku. Veneaegsed tikud ärkavad peale kuivatamist taas ellu. Isegi ilmasõjaaegsed, mille etiketita topsil ainult ühel küljel "väävel", lähevad särinal ja hingematvat haisu levitades põlema.
Tundub, et kaasaegsed tikud pole mitte ainult atmosfäärisõbralikud, vaid ka tootjasõbralikud.
Seega pikalt varuda pole mõtet ja peab ühest otsast kogu aeg kulutama ning teise otsa värske paki juurde panema.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2633
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

Märjakssaanud tikke on kõige parem 5-10 minutit kuivades juustes kuivatada. Vanaksläinud eurotikud võtavad ka pärast peaskäimist tule otsa. Ma olen mõnikord romantilises õhkkonnas niimoodi küünla põlema saanud. Tavaliselt ma tikke ei kasuta, korteris on mõni pakk mäletamatutest aegadest.
Sellepärast pole hea mõte minna sõjale vastu paljaksaetud peaga :write:
Aga eurotikkude koostis on küll teine kui veneaegsetel. Ma mäletan, et keskkoolis tõmbasime tikke aknaklaasi peal põlema. Nüüd proovisin ükskord tänapäevaseid, mitte üks ei süttinud.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kui juba valmistumiseks läheb, võiks tikkude asemel hankida juba mingi kindla "survival" riista. Näiteks sellise http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_piston
Saadaval ka moodsaid.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Tulekivi, -raud ja tael igasse kodusse... :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr ja 18 külalist