ELAGU EESTI WABARIIK!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

hugo1:

Miks sa arvad, et ma pole seda varem lugenud? :) Tuntud tekst ju.

Selle teksti avaldamise kuupäev ja koht peaks nagu kõik seletama. Häbiväärne teenerlik tegu Uluotsa poolt, kusjuures; avalik alandamine sakslaste ees. Aga ajustu oli selline, et võib-olla ei julgenud ta teise valiku teha. 60 aastat pärast võtta see tekst puhta kullana oleks ülimalt naiivne.

Kui sa taoliste tekstide mõju all oled, siis tuleb siiralt tunnistada, et vaatamata oma vanusele, elad sa kauges minevikus. See, et saksa propaganda on mõjuv ka nii pika aja pärast, on kahetsusväärne.

1. Kõik pretensioonid muinsusajal toimunud hõimudevahelistele sõdadale on naeruväärsed: kas sa oled kunagi kuulnud eurooplaaste ihuvaenust põhjala rahvaste vastu viikingite röövliretkede pärast? või saksa-itaalia suhetele mõjutas kunagine Rooma röövimine germaanide poolt? Kas eestlased (või täpsemalt, Eesti aladel elanud hõimud) ise sõjaretke naabrialadele ei korraldanudki? Kuigi loetelu pikkuse huvides Uluots ei häbenenud kõik need muinasjutud ja pseudoajalooline jama sinna juurde lisada. Nii paistis ju veenvam.

2. Millega Liivi- või Põhjala sõjad erinevad samal ajal Euroopas peetud sõdadest? Kas kohalik maarahvas oli nende sõdade subjektiks, objektiks või dekoratsiooniks? Kannatanud pool, seda kindlasti. Aga kus mujal tsiviilelanikond ei kannatanud aadlisõdadest? Kas tema suhtes kehtisid mingid sõjapidamise reeglid? Konventsioonid, mida rikuti? Prantsuse ajalugu, Inglise ajalugu, jne, ükskõik mis Euroopa riigi ajalugu on täis julmusi, millistes tuli tol ajal sõja tingimustes maarahval elada. Saksamaal käis püsivalt mingi sõdimine, see aga ei seganud hiljem luua ühisriiki ja ühisrahvust.

Kokkuvõtes, on see ajalolise igavese vaenlase teooria on klassikaline 2MS-ajastukohane propaganda, mille kordamine ei tee au ükskõik kellele. Euroopa Liit eksisteeribki tänu sellele, et peaaegu kõik sinna kuuluvad rahvad on loobubud taolistest ideedest, kuigi inlglastel, prantslastel, sakslastel jne on põhjust igavestest vaenlastest meenutada kordades rohkem kui eestlastel. Muuseas, sõja ajal ka sakslaste kohta nõukogude propaganda rääkis kui põlisvaenlastest; arva ära, millal selline suhtumine lõppes ja kas keegi sellest praegu tõsiselt meenutab.
"Tark õpib oma vigadest, kas me saame olla kindlad, et Venemaa on muutunud?"
Ehk siis mina olen vähem venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub paremaks ja enam venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub halvemaks. Nii või? Normaalne loogika. ;) Tänan sind, Hugo1, avameelsuse eest.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sasha kirjutas:

2. Millega Liivi- või Põhjala sõjad erinevad samal ajal Euroopas peetud sõdadest?
Ilma solvamata, Sasha, sihukesi vimkasid kui Ivan Julma ja Peeter 1. väed, ei visatud minu andmetel kusagil
Eur-s - hävitati kõik inimesed kes kätte aga saadi, soost ja vanusest hoolimata, sekka kõik koduloomad-linnud kuni viimseni, põldudele külvati soola jmt.
Ja nii v enam-vähem nii praktil. läbi aastasadade kuni 20. saj-i 40.ndateni välja.
Tead Sa mõnda riiki-rahvast, kes aegade algusest kuni tänaseni oma naabrite ajusid niimoodi komposteerinud?

Hästi, see selleks. Ajalugu on ajalugu ja kõik võib andeks anda, kui ei oleks üht ebameeldivat seika:
VF ajab ikka oma vana-head poliitikat jrjkindlalt edasi - 'meie vabastasime, meie päästsime, meie tõime kultuuri. Teie aga, lollikesed tšuhnaad, ei ole mõistnud seda siiamaani hinnata...'
Pannes käe südamele, paljud Sinu rahvuskaaslased kahjuks lähtuvad sellestsamast 'inim- & naabriõsõbralikust' poliitikast, et näe, meie panust siin ei austata, ega lasta meil ka kui päästjail sellevääriliselt elada....
:roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Sasha kirjutas: Selle teksti avaldamise kuupäev ja koht peaks nagu kõik seletama.
:o Jälle pärl
Igasuguseid tekste tuleb diferentseerida vastavalt sellele - kus, millal, kelle poolt ja millist maailmavaadet esindades kirjutatud. Jagades tekstid (õige või vale) maailmavaate järgi, saame siis väärt või tühised tekstid. Ühesõnaga ühed sisaldavad tõde, teised mitte.
Kahjuks on see suhtumine mitte mineviku pärand, vaid laialt levinud ka tänapäeval (ja mitte ainult Venemaal).
Siit lähtubki meie eestlaste suur probleem tänapäeval - Me ei ole suutnud oma ajalugu teistele küllalt selgitada.
Aga mida sa selgitad, kui kuulaja on end juba eelnevalt dogmadesse sulgenud.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Hr. Sollmann kirjutas: sihukesi vimkasid kui Ivan Julma ja Peeter 1. väed, ei visatud minu andmetel kusagil
Eur-s - hävitati kõik inimesed kes kätte aga saadi, soost ja vanusest hoolimata, sekka kõik koduloomad-linnud kuni viimseni, põldudele külvati soola jmt.
Ole hea, tutvu kasvõi Inglise kodusõdade ajalooga või sama ajastu Balkaanisõdadega :) See on inimlik, muidugi, arvata, et maailm pöörleb Eestit ümber, eestlased kannatasid enam kui teised rahvad, ja just Eesti vallutajad on julmemad kui teised suurriigid.
Hr. Sollmann kirjutas: Ja nii v enam-vähem nii praktil. läbi aastasadade kuni 20. saj-i 40.ndateni välja.


??? Mida sa ütelda tahtsid?
Hr. Sollmann kirjutas: Pannes käe südamele, paljud Sinu rahvuskaaslased kahjuks lähtuvad sellestsamast 'inim- & naabriõsõbralikust' poliitikast, et näe, meie panust siin ei austata, ega lasta meil ka kui päästjail sellevääriliselt elada....
:roll:
Demokraatia- ja sõnavabadusega kaasneb ka teatud vastutus ehk valmidus elada koos nendega, kes sulle ei meeldi või nad mõtlevad teisiti kui sina. 50 aastat Nõukogude Liidu rahvaste õnnelikus peres tegid ka osast eestlastest bolševistliku maailmaarusaamisega inimesi -- kes on siiralt veendunud, et sellest, kas kohalikud venelased jagavad nende ajaloohinnanguid ja poliitilise arusaame või mitte, sõltuvad nende venelaste poliitilised õigused ja vabadused Eesti Vabariigis. Tuleb lihtsalt harjuda sellega, et igaühel on õigus (las isegi valedele) veendumustele. Ja võrdselt üks hääl haakristiga kaunistatud skinhead'il ja üks hääl kommunistlikult meelestatud pensionäril.
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Sasha kirjutas:Ehk siis mina olen vähem venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub paremaks ja enam venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub halvemaks. Nii või? Normaalne loogika. ;) Tänan sind, Hugo1, avameelsuse eest.
Jälle keeratakse asi isikute peale, nagu ühes eelmises postituses kirjutasin. Milleks?
Asi ei ole ju Sasha ega Hugo isikus.
Toome siia ühe teise (testimise) näitaja - suhtumise Tartu Rahulepingusse. Ühed tunnevad hinges, et see on õiglane, teised tunnevad et ei ole.
Vat sealt vahelt jooksebki läbi see kujuteldav rindejoon ja "keerutage" oma väitlustes kuidas tahate, kumbki jääb ikka oma kaevikutesse.
Tänapäeva omapäraks on see, et see rindejoon ei ole piiritletud mitte riigipiiride ega rahvustega. Kummaski kaevikuteliinis istub tegelasi kellel taskus EV pass. Erinevates kaevikuliinides tuntakse aga oma ideoloogia emamaade erinevat riiklikku toetust (ühtedele on see suurriikikult jõuline, teistele jälle väikeriiklikult alandlik ja vabandusi otsiv).
Ja ikka jälle kordan. Selle rindejoone kaotamise "jäme ots" on venelaste (sasha välenduses venelane/vanka/vasja) käes ja tõesti, kui Venemaa muutub paremaks, siis muutuvad ka need isikud (venelane/vanka/vasja), kelle süda lööb ühes taktis Venemaa pulsiga, paremateks meie jaoks. Elu on ju tõestanud, et eestlane võtab võõra täielikult omaks, kui on kõrvaldatud see ideoloogiline rindejoon. Selle omaks võetud isiku kohta ei kasutata enam kunagi väljendit venelane/vanka/vasja.
Kahjuks tunneb aga tänapäeval Eestis elav venelane end ikkagi suurrahvuse esindajana tühiselt väikese rahvuse maal. Eestlane tajub selle kohe ära - viisakamad hämavad, käredamad ütlevad jämedusi otse näkku, sest tuntakse, et me tahame olla peremehed omal maal. Kui me tunneksime selles osas 100% kindlust, siis keegi sellistel teemadel üldse ei viitsikski vaielda. Täna on aga ikka püsti küsimus, et kes ikkagi ruulib seda meie maad?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sasha kirjutas: Ole hea, tutvu kasvõi Inglise kodusõdade ajalooga või sama ajastu Balkaanisõdadega :) See on inimlik, muidugi, arvata, et maailm pöörleb Eestit ümber, eestlased kannatasid enam kui teised rahvad, ja just Eesti vallutajad on julmemad kui teised suurriigid.

??? Mida sa ütelda tahtsid?
Olen tasapisi tutvunud nii nende kui paljude teiste kõikvõimalike ja -võimatute konfliktidega. Rääkides kodusõdadest, on üsna hästi mõistetav, miks käituti just nii ja mitte teisiti - veretasu, kättemaks jne.
Vm poolt tulnutel aga puudusid nt Liivi- ja Põhjasõja aegu siinmail otsesed kättemaksumotiivid. Milleks oli kõike seda julmust vaja...?!

Teiseks, nimeta pln mõni suurriik, kes oma väiksemaid naabreid järjepanu saj-te jooksul on nõndamoodi nöökinud? Kardan siinkohal, jääd mulle vastuse võlgu....
Sasha kirjutas:Tuleb lihtsalt harjuda sellega, et igaühel on õigus (las isegi valedele) veendumustele.
Vaata, Sasha, kõik rahvad siin vanal mandril on vähem v rohkem sigatsenud. Suurem osa on nii v naamoodi selle eest ka vabandanud, mõned isegi materiaalsete hüvedega tasunud.
Ainus riik, kes arvab, et tal on praegu ja on alati olnud õigus, ega ei mõtlegi millegi eest vabandada, on ....
Samas, teiste õigusi ei tunnista ta karvavõrdki.
Nt kasvõi meie leegionäridki - ... pressis on nad tehtud verejanulisteiks mõrtsukaiks ja mingeid selgitusi üleüldse kuulda ei võeta
:roll:
TÕDEONAJATÜTAR
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Muideks oma eelmise postitusega ei tahtnud ma mitte näidata ennast paremas valguses.Vaid põhjus selleks oli lihtne, nimelt kirjutan ma maalt (loe: maakolkast) ja täiesti oma vaatenurgast.Näiteks minu kodukohas räägivad enamus venelasi vähemalt mingil tasemel eesti keelt, nooremad vene rahvusest inimesed (alates kuskilt 80-nendate lõpupoole kooli läinud) räägivad KÕIK eesti keelt! Põhjus selleks on naeruväärselt lihtne, sest siin ei ole aksepteeritavas läheduses ühtegi vene keelset kooli (lähim on vast 30km kaugusel).Ja kuna laste kooli panek on kohustuslik, pandi nad eesti keelsesse kooli.Muide, siin on isegi mõni vene nimega tegelane kes ei oska vene keelt.

Seega ma ei näe ausalt mingit põhjust, et nendesse ettevaatusega suhtuda.Eestlased nagu eestlased ikka, mis siis, et vene nimega.Muidugi kopli retsidesse on mu suhtumine teistsugune.

Eestimaa ei lõppe suuremate linnadega, maal võib olukord hoopis teine olla, ega see Eesti ei ole sugugi nii väike nagu geograafias väidetakse.

PS.Hugo igasuguste Eesti ajaloo sündmustega olen ma kursis, kordama ei pea!

Ja siit läbikäinud väidet, et põldudele külvati soola ei usu, sool oli siis ikka väga kallis.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Hr. Sollmann kirjutas: Vm poolt tulnutel aga puudusid nt Liivi- ja Põhjasõja aegu siinmail otsesed kättemaksumotiivid. Milleks oli kõike seda julmust vaja...?!
Inglise kodusõdadel ei olnud inglastel Šotimaal mingeid kättemaksumotiive. Mis motiiv võis olla konkreetsel sõdalasel, ei mingit motiivi. Aeg oli selline. Teisiti sõdida ei osanud lihtsalt.
Hr. Sollmann kirjutas: Teiseks, nimeta pln mõni suurriik, kes oma väiksemaid naabreid järjepanu saj-te jooksul on nõndamoodi nöökinud? Kardan siinkohal, jääd mulle vastuse võlgu....
Miks ma jään võlgu? :) Mul ei ole absoluutselt mingeid kohustusi Venemaa või muu suurriigi eest. Ütleme nii: kas on olnud maailmas ükski suurriik kes on oma naabritega (eriti väiksematega) teisiti suhelnud? :) Inglismaa -- Iirimaa, Püha Rooma Impeerium -- kogu kesk-Euroopa, Türgi -- Kreeka/Bulgaaria/Serbia/armeenlased, Saksamaa -- Poola/Taani, Venemaa -- Poola, USA -- Mexico jne jne. Pealegi, mis ajast saadik Eesti on Venemaale lihtsalt naaber? :)
Hr. Sollmann kirjutas:
Sasha kirjutas:Tuleb lihtsalt harjuda sellega, et igaühel on õigus (las isegi valedele) veendumustele.
Vaata, Sasha, kõik rahvad siin vanal mandril on vähem v rohkem sigatsenud. Suurem osa on nii v naamoodi selle eest ka vabandanud, mõned isegi materiaalsete hüvedega tasunud.
Ainus riik, kes arvab, et tal on praegu ja on alati olnud õigus, ega ei mõtlegi millegi eest vabandada, on ....
Samas, teiste õigusi ei tunnista ta karvavõrdki.
Jah, tõesti, Venemaa ei ole vabandanud ja materiaalsetest hüvedest ei soovigi kuulata. Prantsusmaa, Inglismaa, Türgi ja USA samuti ei avaldanud soove mitte millegi eest vabandusi paluda. Seega Venemaa ei ole kaugeltki ainuke, mis loomulikult midagi ei muuda -- aga siiamaani on suurriigid vabandusi palunud ainult hävimise/kaotamise puhul. Soovid astuda sõtta Venemaa vastu selliste eesmärgidega? Võib-olla oleks targem elada rahulikult Venemaa kõrval ja vaadata irooniliselt selle suurriigi kompleksitele ja, kui see meid otseselt ei sega, siis ka leppida sellega?

Ja kõige olulisem: mis Venemaa vabandustega on ühist Eestis elavatel venelastel? Sellest me ju alustasime -- kirjutasin, et need inimesed võiksid vabalt siin elada ka sinupoolest valede veendumustega. Kus loogliline seos nende, nende veendumuste ja naaberriigi vabanduste vahel?
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Arensburger kirjutas: Jälle keeratakse asi isikute peale, nagu ühes eelmises postituses kirjutasin. Milleks?
Et piltlikum oleks, loomulikult :)
Arensburger kirjutas: Toome siia ühe teise (testimise) näitaja - suhtumise Tartu Rahulepingusse. Ühed tunnevad hinges, et see on õiglane, teised tunnevad et ei ole.
Vat sealt vahelt jooksebki läbi see kujuteldav rindejoon ja "keerutage" oma väitlustes kuidas tahate, kumbki jääb ikka oma kaevikutesse.
Tänapäeva omapäraks on see, et see rindejoon ei ole piiritletud mitte riigipiiride ega rahvustega. Kummaski kaevikuteliinis istub tegelasi kellel taskus EV pass. Erinevates kaevikuliinides tuntakse aga oma ideoloogia emamaade erinevat riiklikku toetust (ühtedele on see suurriikikult jõuline, teistele jälle väikeriiklikult alandlik ja vabandusi otsiv).
Ausalt, Arensburger, ma ei teagi kelle kaevikutes ma olen Tartu Rahulepingu suhtes. Ei näe ka rindejoont sellega seoses. Ma näen, et inimesed on vaesed ja on rikad, on õnnelikud ja on vihastatud, on rahvuslikult murelikud ja on rahvuslikult ükskõiksed. Võimalik, et nad eralduvad ka kui Tartu Rahulepingu eitajad ja pooldajad, aga sellesse ma ei usu.
Arensburger kirjutas: Ja ikka jälle kordan. Selle rindejoone kaotamise "jäme ots" on venelaste (sasha välenduses venelane/vanka/vasja) käes ja tõesti, kui Venemaa muutub paremaks, siis muutuvad ka need isikud (venelane/vanka/vasja), kelle süda lööb ühes taktis Venemaa pulsiga, paremateks meie jaoks. Elu on ju tõestanud, et eestlane võtab võõra täielikult omaks, kui on kõrvaldatud see ideoloogiline rindejoon. Selle omaks võetud isiku kohta ei kasutata enam kunagi väljendit venelane/vanka/vasja.
Ole palun minuga kannatlikum, ma ei saa su mõtest ikkagi aru. Räägime jälle minust, see on arusaadavam :) Eks siis mu käes on nüüd "jäme ots" ja see, kas muutun sinule kui ka teistele eestlastele paremaks, sõltub sellest, kas Venemaa muutub paremaks. On nii? Ja meie vahel on siis ideoloogiline rindejoon. Kellest siis sõltub sinu suhtumine minusse --

a) minust, kui ma ületan seda rindejoont ja tunnustan "pühalehmade" hulka kuuluvaid väärtusi ja ajalootõlgendusi

või

b) Venemaast, mis "muutub paremaks"?

Mina aga arvan, et pinged kaovad kui sa käsitled isikut vaatamata tema rahvusele, ilma "emamaade teooriata". Loevad ainult konkreetse isiku veendumised, arusaamud, tegud ja oskused.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sasha kirjutas: Ja kõige olulisem: mis Venemaa vabandustega on ühist Eestis elavatel venelastel? Sellest me ju alustasime -- kirjutasin, et need inimesed võiksid vabalt siin elada ka sinupoolest valede veendumustega. Kus loogliline seos nende, nende veendumuste ja naaberriigi vabanduste vahel?
Mina ei ihka ega oota Vm-lt, nooh, vähemalt praegu, mingeid vabandusi.
Piisaks, kui VF nimetaks asju nende omade nimedega, räägiks ajaloost nii nagu ta seda tglt oli, ja suhted meie kahe riigi ning EV põlisrahva ja siinelavate venelaste vahel oleksid märksa normaalsemad.

Vm väitel aga toimus siin 40.ndal a. sots-rev, tuli appi suur vend piiri tgnt ning muudkui vabastas ja päästis. Pärast aga läksid paljud salakavalad argpükslikud eestlased SS-vägedes Vm avarustesse rahumeelseid inimesi piinama ja mõrvama. Pärast mida siis jällegi vabastati ja päästeti.

Vaat seesama paljukirutud suurriiklik joon ei luba paljudel meie 'venekeelsetel' õppida riigikeelt ega üleüldse suhtuda EV-i kui normaalsesse ja demokraatlikku riiki.Selline riiklik poliitika ja propaganda soodustab nn tiblastumist, st vaenulikku suhtumist meie riiki ja rahvasse.
Tore, et on olemas palju harituid ja laia silmaringiga venekeelseid EV-lasi. Niikaua aga, kuni Vm jätkab oma 'vanema venna' pol-t, jäävad paljud siinsed 'venekeelsed' hallipassimeesteks ja millegipärast tundub mulle, et praegusel VF admin-l nimelt seda just vaja ongi ....
TÕDEONAJATÜTAR
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Hr. Sollmann kirjutas: Vaat seesama paljukirutud suurriiklik joon ei luba paljudel meie 'venekeelsetel' õppida riigikeelt ega üleüldse suhtuda EV-i kui normaalsesse ja demokraatlikku riiki.
Kusjuures see pole üksnes suurriiklik joon, see on saamas VF ametlikuks poliitikaks. Lätimaa suunas ülbitsemine oma "eesli kõrvadega" ja järjekindel väitmine, et okupatsiooni ei toimunud.
Filosoofiliselt võttes peavad kõik küsimused olema vaieldavad, kuid no andke andeks. Okupatsiooni ei toimunud? Mis siis toimus? Lõbus pidu ja pillerkaar ning oh muuseas paarkümmend süütut inimest, naised ja lapsed k.a tiriti siberisse?

Saša
Mingit rahvuslikku leppimist ei ole oodata enne, kui VF oma tagurlikust (ehk isegi stalinlikust?) poliitikast ei loobu. Realistlikult mõeldes seda ilmselt ei tule ka poole sajandi jooksul.
Ugrihõimu maades VF territooriumil mõrvatakse ajakirjanikke ning politsei ei leia süüdlasi.
Allkirjastatud dokumentidelt võetakse allkiri tagasi, kuna on preambula, mis vaid kinnitab, et on ainult üks ja ainus EV ja see oli 50 aastat okupeeritud (!!!).
See on ajalooline fakt, mida sealpool aga tunnistada ei taheta.
Vene sõjalennukid rikuvad piiri stiilis: lähen s*tun naabri nähes tema ukse ette ja siis ütlen, et mina seda ei teinud.

Iga jumala kevad peavad eestlase silmad nägema, kuidas venelased joovad meie pealinna kesklinnas, tähistavad Eesti Vabariigi kukutamist (sini-must-valge tõmmati vist kuulipildujaga alla) 44. aastal ning nimetavad seda "vabastamiseks".

Ma võiksin kirjutada veel ja veel...

Siiski. Minu sallimatus on suunatud venelaste vastu (juhm ja vägivaldne slaavlane), mitte venelaste vastu. Venelaste hulgas on ka õppimisvõimelisi ja tarku inimesi. Olen selles isiklikult veendunud. Kahju ainult et neid nii väike osakaal on.

Samuti ei mõista mille vastu Saša siin sõdib?
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Saša
Selle teksti avaldamise kuupäev ja koht peaks nagu kõik seletama. Häbiväärne teenerlik tegu Uluotsa poolt, kusjuures; avalik alandamine sakslaste ees. Aga ajustu oli selline, et võib-olla ei julgenud ta teise valiku teha. 60 aastat pärast võtta see tekst puhta kullana oleks ülimalt naiivne.
Imelik, et kõik mis kirjutati Saksa okupatsiooni ajal on Saksa propaganda, samal ajal, kui kõik mida uurisid liitlased Saksamaal, kui Saksamaa oli okupeeritud ja see mida uurisid venelased okupantidena, seda peetakse ajalooliseks tõeks.
Selle kohta vist öeldaksegi, et võitjad kirjutavad ajalugu.
Kellele see Uluots siis puges :?: Alandamine :?: :?: :?:
Punaarmee oli sisse tungimas Eestisse ja kõigil olid need verised kuriteod siin meeles.
Mis on selles kroonikas vale :?: :?: :?:
Venemaa on olnud meie ajalooline vaenlane ja just nemad on alati kallale tunginud meile. Tulnud norima meie õue peale.
Riik, kes vist kunagi ei saa korda oma majandust ja ahnitseb endale seda, mis teistel on :evil: Muuseas komid ja marid ei pidanud ka sallima venelasi, huvitav miks neid keegi ei salli :?:
1. Kõik pretensioonid muinsusajal toimunud hõimudevahelistele sõdadale on naeruväärsed: kas sa oled kunagi kuulnud eurooplaaste ihuvaenust põhjala rahvaste vastu viikingite röövliretkede pärast? või saksa-itaalia suhetele mõjutas kunagine Rooma röövimine germaanide poolt? Kas eestlased (või täpsemalt, Eesti aladel elanud hõimud) ise sõjaretke naabrialadele ei korraldanudki? Kuigi loetelu pikkuse huvides Uluots ei häbenenud kõik need muinasjutud ja pseudoajalooline jama sinna juurde lisada. Nii paistis ju veenvam.
Ei keegi ei vihka Euroopas skandinaavlasi viikingite röövretkede pärast.
Aga, kui nad siiamaani käiksid neil retkedel, mis Sa arvad, kuidas nendesse siis vaadatakse. :?:
Vahe ongi selles, et rootslased ja taanlased ei ole enam sajandeid rööv-vallutajad, aga venelased olid seda lähiminevikus.
Loe palun sellest kroonikast, kui palju on muinasajast saati, kuni siiamaani olnud Eestis aega, kus meil ei oleks Venemaaga probleeme.
Kus ei tuleks idast sõda, või ei istuks nad okupandina siin sees :?:
Nüüd tee sama statistika Euroopa - vikingid, või Saksamaa - Itaalia, Prantsusmaa - Inglismaa.
Muuseas, panin koos pidu šotlastega, jutu sees nad rääkisid, et nad siiamaani ei salli inglasi. :evil:


2. Millega Liivi- või Põhjala sõjad erinevad samal ajal Euroopas peetud sõdadest? Kas kohalik maarahvas oli nende sõdade subjektiks, objektiks või dekoratsiooniks? Kannatanud pool, seda kindlasti. Aga kus mujal tsiviilelanikond ei kannatanud aadlisõdadest? Kas tema suhtes kehtisid mingid sõjapidamise reeglid? Konventsioonid, mida rikuti? Prantsuse ajalugu, Inglise ajalugu, jne, ükskõik mis Euroopa riigi ajalugu on täis julmusi, millistes tuli tol ajal sõja tingimustes maarahval elada. Saksamaal käis püsivalt mingi sõdimine, see aga ei seganud hiljem luua ühisriiki ja ühisrahvust.
Ag näe meile oli see ühisrahvuse mõte Venemaaga vastukarva, alati on olnud. Mis teha, me oleme juba sellised jonnakad :lol:
Tegelikult saa palun aru, et asi on selles, et nad läbi ajaloo kuni peaaegu tänapäevani on üritanud meid okupeerida. Loomulikult vaatavad eestlased venelasi seepärast kriitilise pilguga

Ehk siis mina olen vähem venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub paremaks ja enam venelane/vanka/vasja, kui Venemaa muutub halvemaks. Nii või? Normaalne loogika
See tiblatamine Su tekstis meenutab juba USA neegrite juttu.
Kes ise seda igal võimalikul juhul nina alla valgetele hõõruvad. :lol:
Kuid ei see ei ole nii. Näitena võiks tuua Vabadussõja, kus sõdis ka venelasi Eesti poolel. Said samamoodi medalid rinda sõja lõpuks ja kellegil ei olnud kobisemist, et miks venelased Eestisse elama jäid
Seda kuidas eestlased Sinusse suhtuvad, see oleneb 99% liselt Sinust endast. Vaid üksikud ei taha Sinuga suhelda, kuna oled venelane.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Seda kuidas eestlased Sinusse suhtuvad, see oleneb 99% liselt Sinust endast. Vaid üksikud ei taha Sinuga suhelda, kuna oled venelane.
No päris nii roosiline see asi ka ei ole. Sageli suhtutakse venelastesse eelarvamustega. Venelasel on Eestis raske tööd leida. Huvitav küll ,miks enamus töötuid on vene rahvusest :?: Heaks näiteks seesamune Ida- Virumaa. Ka üks Euroopa sõltumata komisjon möönis, et Eestimaal kiusatakse vähemusi ja muulasi ning ei peeta lugu Holokaustist. Kurb küll, aga see on tõde. Ja me pääsesime veel Euroopa Liitu :!:
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Keeleprobleem, raske on tööd leida riigis, mille keelt Sa ei räägi.
Need kes oskavad leiavad.
Maakohtades muuseas ei pidanud ka eestlastel tööd palju olema, maaelu lihtsalt on tänapäeval selline.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Nii lihtsalt need asjad ka ei käi. Eestit kummitab sama probleem, mis mikihiiremaadki- valik käib rahvuse v rassi järgi. Kui Ameerikas eelistatakse võrdse kvalifikatsiooni juures valget neegrile, siis meil eestlast venelasele. Öeldakse lihtsalt venelasele, et tööd ei ole, samas aga marsib tagauksest kümme eestlast tööle. Või siis saavad venelased ainult mustad ja ropu tööd.

Que vadis, Eesti Vabariik?
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist