ELAGU EESTI WABARIIK!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ära ole rumal, Eestis on varsti linnades juba tööjõu puudus, see firma kes nii käitub küll kaua vastu ei pea.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Sa eksid, olukord on väga nutune :cry: . Ehk toob Sind maa peale selline artikkel:
http://www.delfi.ee/archive/article.php ... 1140559200
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Sasha kirjutas: Kellest siis sõltub sinu suhtumine minusse --
a) minust, kui ma ületan seda rindejoont ja tunnustan "pühalehmade" hulka kuuluvaid väärtusi ja ajalootõlgendusi
või
b) Venemaast, mis "muutub paremaks"?
Mina aga arvan, et pinged kaovad kui sa käsitled isikut vaatamata tema rahvusele, ilma "emamaade teooriata". Loevad ainult konkreetse isiku veendumised, arusaamud, tegud ja oskused.
Mida ma vastaksin? Sasha ütleb ju ise kõik ära.
1. Eestlased peavad vaatama venelast kui isikut, indiviidi pinnalt, kellel on kõik tavalisele inimesele omased küljed, kuid ei tohiks näha tema veendumustest ja arusaamadest tulenevat ohtu oma rahva tulevikule. Kas ei tule siit mitte välja N.Liidu aegne rahvaste sõpruse nõue koos vanema venna austamisega.
2. Kui Venemaa muutub paremaks ja suudab lõpuks üle saada oma impeeriumi ideoloogiast ja vaatab oma naabritele (ka neile, kes kunagi on olnud impeeriumi koosseisus) täiesti rahumeelselt ja ei ürita mingilgi moel oma kaotatud alasid tagasi saada või kui see ei ole hetkel võimalik, siis teha nii, et neil reeturitel oleks võimalikult halvem. Kokkuvõetult, et eksisteeriks üks välismaa ja kaoks nn. lähisvälismaa doktriin. Siis kaoks ka see kaevikutes istumise mõte ja neil, kes seda ikka soovivad teha kaob ideeline aluspind ja tugi.
3. Ja siis ei oleks sinul Eestis elades enam mingit mõtet ja tahtmist nimetada eestlaste ajalugu ja sellest tulenevaid poliitilisi vaateid "püha lehmade" hulka kuuluvaiks ja eestlaste ajalugu ajalootõlgenduseks.
Vastavalt sellele, kes Venemaa eesotsas, on Venemaa jaoks alati uus ajalugu kirjutatud. Praegu jälgin huviga seda uut - Putini aja oma. Nüüd on juba punased ja valged kindralid kõrvuti au sees. Isiklikult loodan, et Venemaa liigub edasi kiiresti ja ajalugu kirjutatakse ümber veel korduvalt. Loodan ka, et jõuame nii kaugele, et Sashal ei tule eestlaste ajalugu enam lugeda ajalootõlgenduseks. Vot siis ongi Venemaa juba muutunud paremaks, me ei pea enam niiviisi siin vaidlema ja on palju muudki muutunud - näiteks eestlaste kõnepruugis.
"Emamaade teooria" muutub mõtetuks, kuna meie hulgast puuduvad siis inimesed, kelle emamaa on meie suhtes mõistmatu ja ajab meile vaenulikku poliitikat. Eeldan, et selle muutunud Venemaaga oleme suured sõbrad, sest meil on ju nii mõndagi ühist.
Siis saaksime me mõlemad sõbralikult, mina oma maa- ja sina oma maa patrioodina koos olla ja see kujuteldav rindejoon oleks meie vahelt kadunud.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Martään kirjutas: Samuti ei mõista mille vastu Saša siin sõdib?
Esiteks, ma veel ei alustanudki sõdimist :)

Teiseks, võib korrata veel:

A. Venemaa on riik piiri taga.

B. Eesti venelased on üks kolmandik Eesti elanikkonnast. Vaid vähem kui kolmandik neist on VF kodanikud.

Ja nüüd tuleb välja, et osa eestlastest (loodan ikkagi, et vähemus) siiralt usub, et Eesti elanikkonna rahvusgrupide vahekorrad sõltuvad naaberriigi välispolitiikast. Ehk, piltlikult üteldes, kui Venemaal on "paha" valitsus, siis Kristiina Anatoljevna Šmigun on tiblatütar, mina ja mu rahvuskaaslased on venelased-vanjad ja suhtumine meisse on paha ja see on seletatav. Kui aga Venemaal on "hea" valitsus, siis Kiku perkonnajuurtest ollakse vait, mina koos kaaslastega oleme "head, õppimisvõimelised ja targad inimesed".

Ja Eesti riigist, eesti ühiskonnast, igast eestlasest ennast ei sõltu siin nagu midagi. Sest kõik nad on ootel, seni kui paranevad "okupatsioonihaavad" :) Mugav positsioon, kusjuures.

Suutmatus eraldada siin elavaid venelasi Venemaast ja tema võimudest paneb mind siiralt imestama. OK, las see olla 15-aastase ajupesu tulemus; võib sellest aru saada kui uue riigi lapsehaigusest. Aga omaette teema on need nn "haavad". Esimene Eesti Vabariik oma 20 a. vanuseks oli juba omad päevad lõpetamas; kolmanda vabariigi elanikud aga ka 16 aastat pärast taasiseseisvumist räägivad veel mingitest haavadest, mis neil nagu segavad. Kõlab lapslikult, kui ausalt. Kes teie eest hakkab Kirde-Eestit ja Narvat eestindama? Vene lapsi eesti koolides eesti keeles õpetada? Kohalikele venelastele huvi eestluse vastu äratada? Või sellega ka peab siis Vene valitsus tegelema? Või needsamad "õppimisviõmelised" üksikud eestindatud venelased? Või kutsume Brüsselist vabatahtlike, EL raha on ju küllaga?

No offence, aga mõnikord teiste inimeste silmaringi piiratus lööb mind tasakaalust välja. Müütide kordamine ei vii meid edasi, aga kuna liikuda edasi on vaja, siis võiks ka müütoloogia üle vaadata.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Arensburger kirjutas: Siis saaksime me mõlemad sõbralikult, mina oma maa- ja sina oma maa patrioodina koos olla ja see kujuteldav rindejoon oleks meie vahelt kadunud.
Meil sinuga on üks kodu- ja isamaa, Arensburger. :) Mina pean end Eesti patrioodina, miks see on sulle nii arusaamatu?
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

hugo1 kirjutas: Venemaa on olnud meie ajalooline vaenlane
Riikidel ja rahvadel ei saa olla ei ajaloolisi sõpru ega ajaloolisi vaenlasi. Need väljendid on sõjaaegsest propagandaleksiskonist. Kui me astuksime sõtta Läti vastu, ole kindel: ajalehed oleksid täis tabeleid, mille järgi lätlasid on kogu aeg olnud meie ajaloolised vaenlased.
hugo1 kirjutas: Muuseas komid ja marid ei pidanud ka sallima venelasi, huvitav miks neid keegi ei salli :?:
O, jah, muidugi.
hugo1 kirjutas: Tegelikult saa palun aru, et asi on selles, et nad läbi ajaloo kuni peaaegu tänapäevani on üritanud meid okupeerida.
Isegi tagasihoidlikud teadmised ajaloost annavad mulle alust väita, et eesti rahvas ei olnud ajaloo subjektiks lõviosa enam-vähem uuritud ajast. Kas tuleb siin seletada ajaloo elementaraluseid: mis on rahvuse ja riigi mõisted erinevatel ajastutel? Kes keda võis okupeerida XIII või XVII sajanditel?
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Akadeemilised ajalookäsitlused ja rahva ajalooteadvus ei ole päris kattuvad asjad.

Suurem osa sellest kolmandikust on tulnud Eestisse okupatsiooni ajal või nende järglased, juba siin sündinud. Eriti siinsündinutel ei ole tunnet, et nad on sisserännunud, pole põlisasukad. Eestlaste jaoks on see aga üks suhtumise alustest. Meie ajaloolises mälus on aeg, mil seda kolmandikku siin ei olnud.

Ma näen siin väikest paralleeli Saksamaaga - türklased, kes tulid esimese lainena, on kultuuriliselt saksastunud, säilitades samas rahvuslikud omapärad; nende järeltulijad on ennast üles töötanud, sulandunud Saksa ühiskonda. Need, kes nüüd tulevad, ei mõtlegi sulanduda. Nemad ainult nõuavad hüvesid, mida on loonud saksa rahvas - k.a. varemtulnud türklased - ise midagi vastu andmata.

Vene vanasõna ütleb, et võõrasse kirikusse oma piibliga ei minda.

P.S. Aga eestivenelased on vahva ja omapärane rahvas Peipsi rannikul, kellega on mõnus vene keeles juttu ajada. Nad on omad. Sest neil pole oma identiteediga probleeme - ja meil pole nende omaga samuti.
------------8<--------------
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Veltu kirjutas:Nii lihtsalt need asjad ka ei käi. Eestit kummitab sama probleem, mis mikihiiremaadki- valik käib rahvuse v rassi järgi. Kui Ameerikas eelistatakse võrdse kvalifikatsiooni juures valget neegrile, siis meil eestlast venelasele
:shock: Veltu, elad vist siiani 50-ndais....
Ammuilma on Mikihiiremaal kehtestatud mitmed normid ja aktid, mis igati soodustavad nn vähemuste töölevõtmist. Võrdsete isikuomaduste ja kvalifikatsiooni juures
eelistatakse töölevõtmisel kui ka kõrgkooli astumisel seaduse alusel nimelt neegreid, kilisid ja latiinosid, mitte aga vastupidi .... :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Sa eksid, olukord on väga nutune . Ehk toob Sind maa peale selline artikkel:
http://www.delfi.ee/archive/article.php ... 1140559200

Kas Sa niisama mängid lolli. Mustlased lihtsalt ei viitsi tööd teha ja need 139 000 kodakontsuseta on need, kes ei taha keelt ära õpida.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Ega nii lihtsalt see keele õppimine ka ei käi! :x Inimesel on raske õppida, kui riik ei näita mingit initsiatiivi ja ei aita teda. Lihtsal vene tööinimesel on väga raske sellega algust teha. Soovitus, et lihtsalt õpi ära see eesti keel, ei kõlba kuskile. Riik peab aitama, kuid paraku pole Eesti Riik mitte halligi selle jaoks teinud. Ega muidu poleks Me komisjonilt nii hävitava hinnangu saanud.
Eesti mustlastel on keele õppimine eriti raske. Nemad on ju rändrahvas, kes elab vagunites ja tiirutab mööda Eestimaad ringi. Paikseid mustlasi on vähe, ja nemadki tegelevad peamiselt narkoäriga ja viina müümisega. Tean seda enda kogemustest.
Üleüldse on väärika ajalooga suurrahvastel raske ja pisut ehk isegi piinlikki väikese rahva keel selgeks õppida. Kõik seisab riigi taga :!: :idea:
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Sasha kirjutas:
Suutmatus eraldada siin elavaid venelasi Venemaast ja tema võimudest paneb mind siiralt imestama. OK, las see olla 15-aastase ajupesu tulemus; võib sellest aru saada kui uue riigi lapsehaigusest. Aga omaette teema on need nn "haavad". Esimene Eesti Vabariik oma 20 a. vanuseks oli juba omad päevad lõpetamas; kolmanda vabariigi elanikud aga ka 16 aastat pärast taasiseseisvumist räägivad veel mingitest haavadest, mis neil nagu segavad. Kõlab lapslikult, kui ausalt. Kes teie eest hakkab Kirde-Eestit ja Narvat eestindama? Vene lapsi eesti koolides eesti keeles õpetada? Kohalikele venelastele huvi eestluse vastu äratada? Või sellega ka peab siis Vene valitsus tegelema? Või needsamad "õppimisviõmelised" üksikud eestindatud venelased? Või kutsume Brüsselist vabatahtlike, EL raha on ju küllaga?
Nüüd keerad küll vindi üle. Mul vanaema oli surmani poolnapakas sellest ajast kui ta 1949.aastal paljajalu üle soode põgenes NKVD timukate eest, kolm imikut kaenlas. Tal lihtsalt oli töölisklassi esindajate arvates liiga palju hobuseid lehmi ja maad ta tuli kui kapitalistlik rõhuja ja vereimeja seina äärde saata. Aga vot - ära pääses, va tšuhhnaa-raisk. See polnud mingi lapsik asi, vaid tõde.

Või saab väita, et Ukrainas ja poolel venemaal polnudki mingit natsi okupatsiooni, vaid oli lihtsalt esimene NõukogudeLiit, siis tuli KolmasReich ja peale seda teine NõukogudeLiit. Ja see jutt natside koletutest tegudest on mingi lapsik ila, mida ajavad mingid lupjunud vanurid, et tegelikult oli Adolf igati tore ja eesrindlik poliitik (mõtleks vaid, ajaloo esimesed kiirteed ja ajaloo esimene lihtrahva jaoks loodud auto jne) ja tema riigi territooriumil oli kõigil tore ja ilus elada?

Praktika on näidanud, et kultuurmaadest sisserännanud on omandanud loetud kuudega eesti keele elementaarsed teadmised ja aastaga räägivad puhtalt. Aga kas need hallipassilised, kes siin aastaid ja kümneid on elanud ja vähemusrahvuste õigusi nõudnud, on vaimselt alaarenenud, et ei saa riigikeelt slegeks? Et siis riik peab tegema sotsiaalabi või lausa euroabiga hooldekodud, kus saaksid need vaimust vaesed inimesed elada, kes keele pärast riigis elamisega hakkama ei saa?

Siin maalapil on juba 15 aastat kehtinud keeleseadus, kus on kirjas, et siin on riigikeeleks eesti keel. Kui ikka selle ajaga pole keelt selgeks õpitud, siis inimene on kas:
1.vaimse puudega;
2.õppimiseks liiga vana;
3.Eesti riigi suhtes vaenulik ja ootab, et ehk tulevad ometi tankid üle Narva jõe ja löövad korra majja ja tšuhhnaad siberisse.

Esimesed kaks varianti ei häiri mind, aga viimane kategooria võiks küll sunddeporteerimisele kuuluda.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
haterider
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Aug, 2004 15:03
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas haterider »

Veltu kirjutas:Ega nii lihtsalt see keele õppimine ka ei käi! :x Inimesel on raske õppida, kui riik ei näita mingit initsiatiivi ja ei aita teda. Lihtsal vene tööinimesel on väga raske sellega algust teha. Soovitus, et lihtsalt õpi ära see eesti keel, ei kõlba kuskile. Riik peab aitama, kuid paraku pole Eesti Riik mitte halligi selle jaoks teinud. Ega muidu poleks Me komisjonilt nii hävitava hinnangu saanud.
Eesti mustlastel on keele õppimine eriti raske. Nemad on ju rändrahvas, kes elab vagunites ja tiirutab mööda Eestimaad ringi. Paikseid mustlasi on vähe, ja nemadki tegelevad peamiselt narkoäriga ja viina müümisega. Tean seda enda kogemustest.
Üleüldse on väärika ajalooga suurrahvastel raske ja pisut ehk isegi piinlikki väikese rahva keel selgeks õppida. Kõik seisab riigi taga :!: :idea:
Huvitav huvitav sm Veltovski, mina loen siit välja seda, et nendel pole lihtsalt mingitki austust selle riigi ja rahva vastu. Samal ajal tahetakse ise saada kõike, kehtestada kakskeelsust jne. Vaata, kui mina lähen mingisse välisriiki, siis ma ei hakka seal patrama eesti keeles. Aga venelane kukub kohe maurama. Olen seda ise näinud ühes Soome hotellis, kus oli tekst, et räägitakse Soome, Saksa, Rootsi ja Iglise keelt. No siis seal seisis see onnetu, kes oma elus pole õppinud ühtegi keelt peale oma emakeele ja mauras ja vandus, ropendas, et keegi teda ei mõista. Seisin oma kamraadiga kõrval ja ei suutnud naeru pidada, kuidas üks suurrahvas ennast toredalt üleval pidas. Või siis teine juhus, kui ma ühes hostelis olin, siis seal oli silt, inglise ja soome keeles, et köök suletakse kl 23.00. Siis tulid sinna jälle härrased suurrahva seast ja panid oma tšaikuu pliidil tulele ja lahkusid sealt rahulikult, mis sellest et kell oli 22.55 ja uks sulgus automaatselt. Ka näen ma samasuguseid selle päevast päeva oma tööd tehes. Ma ütleks, miks nad siiani pole keelt ära õppinud, on see, et neil pole kõige vähematki austust meie vastu ja teiseks, et Eestlane hakkab nendega alati Vene keeles vastu rääkima, muidu lihtsalt ei jõua kuskile nende toredate, õnnetute suure rahva poegadega.
Blood against gold
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

haterider ja soobel:

See, mida te kirjutate venelaste hoiakutest eesti keele õppimise vastu, on arusaadav ja mitmekordselt kordatud. Ja see pidev kordamine ongi lapsik -- sest see ei mõjuta kuidagi olukorda ja ei saagi mõjutada: just sellest ma kirjutasin --

"Kes teie eest hakkab Kirde-Eestit ja Narvat eestindama? Vene lapsi eesti koolides eesti keeles õpetada? Kohalikele venelastele huvi eestluse vastu äratada? Või sellega ka peab siis Vene valitsus tegelema? Või needsamad "õppimisviõmelised" üksikud eestindatud venelased? Või kutsume Brüsselist vabatahtlike, EL raha on ju küllaga?"

Kes on see lahke onu, kes teie eest probleemidega tegeleb ja "venelaste küsimusi" lahendab? Vastuargument "need on ise lollid ja on vaenulikud jne" on mitte midagi muu kui rahvusliku omariiklikuse suutmatuse tunnustamine. Tuleb välja, et riik on siis loodud mitte selleks, et sisemised probleemid iseseisvalt lahendada, vaid nomenklatuuri ja omahakkanud eliidi valitsemiskomplekse teenindamiseks?

"Demokraatia- ja sõnavabadusega kaasneb ka teatud vastutus ehk valmidus elada koos nendega, kes sulle ei meeldi või nad mõtlevad teisiti kui sina. 50 aastat Nõukogude Liidu rahvaste õnnelikus peres tegid ka osast eestlastest bolševistliku maailmaarusaamisega inimesi -- kes on siiralt veendunud, et sellest, kas kohalikud venelased jagavad nende ajaloohinnanguid ja poliitilise arusaame või mitte, sõltuvad nende venelaste poliitilised õigused ja vabadused Eesti Vabariigis."
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Loll jutt.

Mis kuradi suutmatus?
Otse vastupidi - õnneks pole seni kehtestatud kakskeelsust. Kui mingid "EiKommentaari-" sugused võimule trügivad ja kakskeelsust hakatakse seadustama, siis mina tulen küll tänavale.

Kui see ei ole loll jutt, siis näita mulle ette mõni teine riik, kes nii lahkesti riigi kulul õpetab sisserännanutele riigikeelt. Õpetatakse küll riigi kulul: koolis peaks olema eesti keel programmis sees, järelikulkt peaksid siin kooli lõpetanud muulased oskama vähemalt lugeda ja arusaadavalt kirjutada.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Soobeli ja Haterideriga igati päri.


Oh, mida kõike mõni vennike ei nõua. veltikust saan aru, tal on poolkerad marxi teostega üle küntud. Aga nüüd hakkab tekkima ka uus samasugune. Sasha, sinu jutt on pehmelt üeldes suur luulu. Mis õigusi sa siin nõuad? Mis kolmandast vabariigist sa räägid? Mis väljamõeldud ajaloost? jne jne.. Järjekordne viide kuidas parasiitlus hoogu võtab. Kõik muulaseed, kes siin maal tahavad elada pingutagu selleks, teil on kohuseid. Meie eestlased omal maal ei pea hakkama, ega hakka kunagi, teie pärast järelandmisi tegema. Eht idanaaberlik suhtumine, räusata nii, et ila lendab, omamata jutukeses väiksemaidki tõeterasid. Vanglad on teid venelasi täis, narkomaania tuleb teie poolt.. oi kuidas siin võiks loendada. See, et sa okupandi peres, oled siin sündinud, ei anna sulle õigust Eestimaalt midagi nõuda. Nõua seda NL järglaselt Venemaalt. Kirjuta Putinile. Venemaalt te siia tulite, Venemaa selle eest vastutab. Nii nagu tulite siia, ilma meie kutsumata, nii oleks aeg ka minna va need, kes saavad aru, et siia elama jäädes peab ta võtma omaks kõik siinse rahva poolt nõutavad kohustused. Muudmoodi ei saagi ja jutul lõpp.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: olevtoom ja 17 külalist