www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Juun, 2021 16:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 445 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2021 12:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2845
Kastist väljas mõtlemine on hea, kui see baseerub reaalsetel võimalustel ja on kooskõlas teiste meetmetega. Ükski asi iseenesest, ilma teiste meetmeteta, ei taga soovitud tulemust. Vähemalt riigikaitses mitte!
Kahjuks on avalikkuses viimasel ajal muutunud moodsaks igasugustele mõttetustele juurde pookida "kastist valjaspool" nimetus ning see muudab kogu asja idee naeruväärseks.
Antud juhul ei pidanud silmas akf-i, kuigi pidev originaalsuse rõhutamine muudab umbusklikuks... :scratch:

Istume nüüd koos maha, hingame 10x sügavalt sisse-välja ja alustame sõbralikult otsast peale? 8)

_________________
Paljude raamatute lugemine teeb inimese paljulugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2021 15:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Juul, 2005 16:48
Postitusi: 1292
Kapten Trumm kirjutas:
Tänan muretsemast, kuna sa viitad justkui minu vaimsele alaväärsusele, siis teatan alandlikult, et minu vaimseid võimeid on täiesti heakskiidetud testisüsteemiga kontrollitud ja vastavad hindele "väga hea", seejuures juhtivtöötajatele mõelduga, mis on märksa rangemad kui tavainimese omad.

Dunningi-Krugeri efekt ei räägi midagi vaimsetest võimetest, vaid oskustest/teadmistest. Korduvalt on tõestatud, et juhtivtöötajatele mõeldud testis häid tulemusi saanud inimene võib teemas, millest ta midagi ei jaga, rääkida väga lolli juttu ja oma teooriaid kaitsta - kuna puuduvad laiemad teadmised, siis ta arvab, et ta teab kõike. See on ehe näide sellest efektist.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2021 16:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Okt, 2010 19:24
Postitusi: 398
Asukoht: harjumaa
mart2

Tsiteeri:
Kastist väljas mõtlemine on hea, kui see baseerub reaalsetel võimalustel ja on kooskõlas teiste meetmetega.


kuidas toimub mingi uue asja/tehnoloogia/taktika vms leiutamine? aga nii, et kõik teavad, et see pole võimalik/nii ei saa/tohi ja siis tuleb üks ullike,kes seda ei tea ja teebki uue asja valmis. vaatamata reaalsetele võimalustele või teiste meetmetega kooskõlas olemisega.
kui kõik oleks aegade algusest mõelnud niipidi, et kas see ikka sobib olemasolevasse , siis elaksime siiani koobastes ja ajaksime kividega jäneseid taga...

käesolevaga avaldan täielist toetust akf Kapten Trummile ja soovitan teistel vahetevahel Trummiga kaasa mõelda,mitte üritada iga tema ideed maha tampida ,eriti selliste väga tõsiseltvõetavate väidetega, nagu oleks Trumm sarnane ookeanitaguse ekspresidendiga oma mõtlemise poolest.

sõjatehnika osas soovitaks siiski rohkem mõelda 21.sajandi kategooriates ,mitte valmistuda täiustatud II ilmasõja tehnika ja taktika kasutamiseks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2021 17:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Jaan, 2014 19:11
Postitusi: 211
Vana rasva peal lastakse igal elualal liugu. Seda loota, et keegi leiutaks midagi uut ja jätaks vana tehnoloogia kõrvale, ei tahaks ikka uskuda. Näiteks siis nutitelefonil pole nuppe... (klassikalisi), lohistatakse näppudega jne. Ka see võte on ju võetud kiviajast. Lohistamine... Ei midagi uut. :mrgreen:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 03 Apr, 2021 11:05 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24792
Asukoht: Viljandimaa
Ullikestest leidurid said ka üldteema: viewtopic.php?f=25&t=47636&p=663814#p663814

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 03 Apr, 2021 11:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 487
Gustav Naan hoolimata sellest, et oli tulihingeline kommunist, polnud sugugi rumal inimene:

Tsiteeri:
inimesed, kes peaaegu midagi ei tea, kellel on olemas vaid pseudoteadmised (argimõistuse stereotüübid), on alati valmis avaldama oma arvamust mis tahes küsimuses suure enesekindlusega. Mida nigelamad inimese teadmised ja mõtlemisvõime, seda meelsamini ta oma arvamusi kõigiga jagab; enamasti püüab ta neid teistele lausa peale suruda, nõuab kinnitust, et need on õiged

https://gnaan.wordpress.com/2010/04/08/ ... robleemid/

Siintoodu pole just päris tema originaal vaid ta võtab oma sõnadega kokku mingit USA-s toimunud uuringu tulemust.

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2021 14:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24792
Asukoht: Viljandimaa
Poolteist lk. isiklikke tähelepanuavaldusi eemaldatud.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaadrimuudatused
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2021 19:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Apr, 2008 19:19
Postitusi: 1403
Asukoht: Soome
Kapten Trumm kirjutas:
Teadsin ka mina siis täpselt, kuidas ilmas asjad olema peavad, valdasin nö lõplikku tõde.


Mulle tundub et midagi pole muutnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2021 21:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10695
Asukoht: Metsas / Ämbris
04:02
https://etv.err.ee/1608148168/aktuaalne-kaamera-ilm
Tsiteeri:
Perearstid võtsid kasutusse vabatahtlike loodud vaktsiinide jaotamise rakenduse

Tallinn, 2. aprill 2021. Sel nädalal võtsid perearstid ja Tervisekassa kasutusse Sixfoldi ja vabatahtlike spetsialistide arendatud digilahenduse vaktsiinide efektiivsemaks jaotamiseks ja perearstidele tarnimiseks.
Tsiteeri:
Vaktsiinitarnete rakenduse arendasid ja andsid riigile tasuta üle Euroopa logistikavaldkonna nähtavusteenuste pakkuja Sixfoldi asutajad ning endised ja praegused töötajad Magnus Hiie, Priit Haamer, Marko Klopets ja Tõnu Runnel ning riskikapitalist Indrek Kasela.
https://www.haigekassa.ee/uudised/perea ... -rakenduse

Respect meestele ja müts maha!

Mul tekkis selline küsimus, et mille kuradiga riigiametid ja ministeeriumid ise tegelevad, kui ei saada hakkama vastavate digilahenduste planeerimise ja tellimise/loomisega nii nagu peab?
See nn "Vaktsineerimisplaan" (mis ei ole plaan, ehk mida ei olnud) oleks pidanud sisaldama ka kõiki planeeritavaid tegevusi ja arendusi, mille alla kuuluvad ka kõik riigi poolt pakutavad digilahendused. Ehk, et ministeeriumide ja ametkondade rida on maksumaksja raha eest tellida pädevad digilahendused, mitte sumada neid "digiarenduste vahendeid" nagu mingisse musta auku ja siis pärast kerjata tasuta erasektori käest neid lahendusi.

See kuradi ebapädevuse, vastutamatuse ja kohati pohhuismi vohamine riigisektoris ajab mul ikka ja jälle ja alati s*ta keema.
Sest ma olen sellega 26 aastat lihtsalt nii kuradi palju pidanud kokku puutuma, et süda läheb pahaks.

No näiteks...
Mul mingi selline hiljutine kogemus a`la jutuajamisest (ei ole sõnasõnalt, üritan sisu oma sõnadega edasi anda) ühe riigiameti juhtivtöötajaga.

Mina: Olite ise uue määruse välja töötamise töögrupis spetsialistina ja sellesse määrusesse kirjutati just teie töögrupi poolt sisse, et teie amet loob IT lahenduse (spetsiaalne veebileht ID kaardi, smart ID, mobiil ID vms jne sisselogimisega ehk "elektrooniline keskkond") kus kodanikud saavad sisse logida ja oma toiminguid alustada ning teostada. Määrus hakkas kehtima august 2018. Kuna kohe oli näha, et see "elektrooniline keskkond" tööle ei hakka, siis selle käima saamise tähtaeg oli määruses 01.01.2019.
Nüüd on juba aasta 2020 suvi ja mida endiselt pole, on see teie välja mõeldud "elektrooniline keskkond", mis on kogu määruse A ja O ja millest kogu teie ameti, ehk riigi poolt osutatav teenus saab üldse alguse. Kuna elu läheb edasi ja toiminguid on kodanikel vaja iga päev endiselt edasi teha, siis selle "elektroonilise keskkonna" puudumisel peavad teenusega teist servapidi seotud eraettevõtjad nüüd tegema teie ameti ja riigi eest topelttööd, et asendada vahelülina kodaniku ja riigi vahel suhtlemisel seda "elektroonilist keskkonda". Millal te selle "elektroonilinse keskkonna" tööle saate, mille te ise oma määrusesse sisse kirjutasite ja ise endale kohustuseks võtsite?

Ametnik: Sellega on selline kurb lugu, et määruse väljatöötamise ajal oli meie ametil erasektorist **** OÜ lepingupartner, kes töötas siiani välja meie ametkonna kõik IT lahendused. Väga professionaalsed inimesed ja väga hea ning sujuv koostöö oli. Aastaid tegelesid spetsiifiliste lahenduste väljatöötamisega. Valitsus aga likvideeris nüüd ootamatult ametkondade enda IT-arenduse ja digilahenduste väljatöötamise osakonnad, lõpetas lepingud erasektoriga, ning võttis suuna riigi poolt pakutavate kesksete IT lahenduste väljatöötamise poole. Me peame nüüd need lahendused eraldi, kesksest riigipoolt hallatavast ministeeriumi IT osakonnast tellima, aga seal on küll head IT spetsialistid, kuid nad ei ole kursis meie ameti iseärasuste, spetsiifika ja töökorraldusega, mistõttu on need lahendused nüüd jäänud venima ja pole siiani suudetud luua seda töötavat "elektroonilist keskkonda"....

Muideks praegu on aprill 2021 ja seda "elektroonilist keskkonda" pole siiamaani.
:twisted:

#e-riik
Riigikontrolöri kokkuvõte e-riigiga seotud tähelepanekutest
Riigikontrolli ülevaade Riigikogule, Tallinn, 11. november 2019
https://tinyurl.com/rkdh6tbv

5. mai 2020 — Riigi IKT baasteenuste konsolideerimise analüüsi eksperthinnang
https://tinyurl.com/4y29nz4x

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2021 21:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan, 2010 19:32
Postitusi: 3757
Asukoht: Põllul
Fucs kirjutas:


See kuradi ebapädevuse, vastutamatuse ja kohati pohhuismi vohamine riigisektoris ...
Määrus hakkas kehtima august 2018. Kuna kohe oli näha, et see "elektrooniline keskkond" tööle ei hakka, siis selle käima saamise tähtaeg oli määruses 01.01.2019.
Nüüd on juba aasta 2020 suvi ja mida endiselt pole, on see teie välja mõeldud "elektrooniline keskkond"


Kuidas uuendatakse veebilehte
http://kontoris.blogspot.com/2019/10/ku ... lehte.html
Tsiteeri:
Juhataja vangutab aeglaselt pead.

“Minu arvepidamise järgi on see viies,” ütleb ta lõpuks. “Kõik need on läinud ühtemoodi. Kõigepealt pannakse seisma kõik olemasoleva lehe arendused, kuna kohe tuleb uus. Seejärel hakatakse kaardistama olemasolevaid tekste ning mõtlema, et mida oleks vaja uuele veebilehele. Siis pannakse kokku lähteülesanne, midagi sarnast, nagu sa praegu siin lugesid. Siis tehakse selle alusel hange. Sa juba tead, mis sellega siis juhtub, eks?”

“Läheb pekki,” noogutab Noor Menetleja.

_________________
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2021 23:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Jaan, 2009 2:04
Postitusi: 507
Üks pikem mahlakas jutustus riigitasemel IT-st. Mulle teadaolevalt on autor itindust seestpoolt pikka aega ja päris põhjalikult näinud, nii et hariv üllitis.

https://www.veskimees.eu/sisu/kuidas-tehakse-it-d

_________________
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2021 9:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 2624
isakene kirjutas:
Üks pikem mahlakas jutustus riigitasemel IT-st. Mulle teadaolevalt on autor itindust seestpoolt pikka aega ja päris põhjalikult näinud, nii et hariv üllitis.

https://www.veskimees.eu/sisu/kuidas-tehakse-it-d


Ei ole nali. Jooksen praegu ühe riigiasutusega mööda koosolekuid (õnneks Teams leiutatud), et üks rida koodi muudetaks. Vaja ühele asutusele loodud programm kasutusele võtta ka teistes asutustes aga selleks oleks vaja, et programm loeks kindlalt väljalt sisse Asutuse ID (mis algversioonis puudus, sest loodud ühele asutusele). Erafirmast programmeerijal oli tõenäoliselt juba 5 minutit pärast minu esimese kirja lugemist vajalik muudatus kirjas aga enne rakendada ei saa kui kõik kooskõlastatud. Ja see on hull asi.
Muud hullu pole aga hunnik ametnikke peavad iga päev saatma andmeid Exceli tabelis, mis andmevahetuse saab algsest lõpuni automaatseks teha - alates info kogumisest andmebaasidest kuni selle ilmumiseni riiklikku veebi, ilma inimese sekkumiseta. Praegu puhas käsitöö.
Kõik on selles osas positiivselt meelestatud aga millegipärast ei liigu see asi. Võib-olla ootavad raha, et erafirmale koodimuudatuse kohta hinnapäring teha vms?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2021 9:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Juul, 2005 16:48
Postitusi: 1292
SMIT-ist räägitakse juba aastaid, kui kohutavast kohast. Maine on neil IT maailmas väga kehv. Selle jutu autor töötas ka seal veidi aega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2021 10:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32396
Ja mis sellise kehva maine põhjus võib olla?
Kui homme antaks ülesanne teha midagi palju paremini, mida teha/likvideerida tuleks?

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2021 10:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24792
Asukoht: Viljandimaa
Rida akf-e võiks sel teemal pikalt ja kirglikult kirjutada - allakirjutanu nende hulgas - aga meil siin ei ole ju ometi IT foorum...

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 445 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt