Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Oma kogemuse põhjal ütlen, et ühtegi probleemideta projekti pole minu kätte veel jõudnud. Üsna sageli on asi eelprojekti tasemel ning vahel lausa nii, et projekteeritakse asju samal ajal kui neid ehitatakse. Eestis on loll komme liialt lühikesi tähtaegu seada ja projektidelt kokku hoida. See on tavaline, et ettevalmistus on puudulik ning tihti peavad erinevate tööde tegijad üksteise seljas nügima ja samal ajal leiutama toimivat lahendust. Eesti ehitussektor on absurdne.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Peeter kirjutas:....
Eraldi teema on veel see, et ka põlvkondadel on juba erinevad nägemused asjadest. Teine näide: oli jutuks üks arendus ja selle maaüksuse ettevalmistamisest elamurajoonikese rajamiseks. Mingi künklik koht. Vaja luua kanalisatsioon. Noh noored mehed tegid tellijale projekti ära nigutsniuhti. Siuh-säuh ja valmis. Kolme pumplaga. Tellijale tehti selgeks, et kuule kolm pumplat püsihoolduse ja -kuluna jne on ikka jama. Tellija võttis asja südamesse (mitte, et müün-maha-pole-minu-asi) ja küsis siis, et kas teisiti ei saa kuidagi? Ei saavat, kõik vastab kehtestatud nõetele ja on õige ja nii peabki ja nii tehakse, ja vaata ise milline küngastik jne tuli vastus. No tellijale tegid vanemad inimesed selgeks, et ei ole ikka päris nii. No otsiti siis üks vanem mees välja, see uuris-puuris ja koostas projekti: tulemuseks üks pumpla ja justkui tunduvalt loogilisem projekt nii hoolduse kui püsikulude seisukohast. Ja noored ei tahtnud kuidagi mõista, miks nende kolme eri kohtades asuva pumpla ja tunduvalt suuremate kasutuskuludega projekt kehvem on...
No aga mida tahta kui projektid muutuvad järjest keerukamaks sest "BIM +muu arvutustehnika võimaldab kaasaegseid lahendusi palju kokku pakitumalt teha" aga sisuline pool noortel jääb järjest nõrgemaks sest õpetamistase läheb allamäge, peale Taltechi tulekut ja kõigi insenerialade koondamisega ühe teaduskonna alla ning teadusliku lähenemise eelistamisel tehnilisele läheb eriti kiiresti...
Lisaks ei anta tavaliselt aega projekteerimisel asju korralikult läbi mõelda ja ühele projekteerijale koondatakse kaela mitu keerulist projekti, tulemusi me näeme...

ps. Seoses Taltechi-ga, ei ole mind alates veebruarist mõtet enam professoriks kutsuda... doktoriks võite edasi. Mis saab sillaehituse õpetamisest ülikoolis, hakkame see kuu arutama, ja ennustan et umbes sama teema jõuab lähiaastail ka tsiviil ja masinaehitusse...
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Roamless »

Nemad on igaüks oma kontoris, neil igaühel on ees täiesti puhas arhitektuurne plaan ja nemad panevadki omad torud, kaablid, sillused, talad, suitsuluugid
Tegelikult istutud ka päris palju ise koosolekutel suurprojektidel, kus BIM kordinaator ja kõik varem mainitud projekteerijad, arutamas, kuidas lahendada ristumisi ja muid probleeme, lisaks Tellija poolsetele märkustele/soovidele. Ei ole ise õnneks projekteerija :D

Lisaks ei anta tavaliselt aega projekteerimisel asju korralikult läbi mõelda ja ühele projekteerijale koondatakse kaela mitu keerulist projekti, tulemusi me näeme...
Kuna olen kahjuks päris hästi tuttav ka projekteerimise nö köögipoolega, siis jutt jumala õige. Asi pole isegi mitte, et projekteerija pädevus on madal, vaid tihti on sellele ühele projekteerijale kaela istutatud mitu erinevat projekti ebareaalsete tähtaegadega ehk tegelane käib tööl ca ööl ja päeval. Samal ajal ületunde ei soovita juhtkonna poolt tunnistada ning lisaboonuseks on nn projekteerimise projektijuhid, kes ise tihti sellest projekteerimisest midagi ei tea (nemad ju ainult juhivad) ja kui Tellijal on konkreetseid küsimusi antud projekti kohta, veavad projekteerimise projektijuhid ka projekteerija koosolekule, kus ta peab vastama 4 tunnise koosoleku puhul ca 15 minutit kolmele teda puudutavale spetsiifilisele küsimusele ja ülejäänud aja niisama passima, sest "äkki tekib Tellijal veel küsimusi", samal ajal, kui tema projekteerimise tähtajad lausleegiga põlevad.
Unforeseen consequences
Peeter
Liige
Postitusi: 2581
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Peeter »

Toon siia veel ühe näite: EL-i projektirahadega (85%) rajatud erivajadustega isikute hoolekande asutuse hoone. Minu positsioon: olen üks lapsevanem/eestkostja/omastehooladja. Olen aidanud neid vajadusel ja võimalustel väiksemahuliste ja/või kiiret lahendamist vajavate erinevate töödega. (probleem selles, et süsteemis (erihoolekanne/puudega isikud)(SKA) pole üldse raha ja nad on pindadel mida hooldab ja/või käitab keegi teine, nt KOV jne. Ühesõnaga piiratud eelarvega tingimused. Enamuses kõik naisterahvad, kes ei ole ega peagi ju ise meistrimehed-majahoidjad-peremehed olema. Kui sul on keegi lapsevanem, kes suudab asju hallata ja lapida jne nii, et kõik toimiks ja saaks hakkama ilma mingite hangete kaudu ei-te-millal toimuvate tööde ja megaarveteta, siis oled õnnejunnis lihtsalt. No vot, saavad uue maja, tehtud EL ja KOV-i ühisrahastusena (Eesti Vabariigi poolne panus projekti: vabastatakse käibemaksust peale objekti aktiga üle andmist ja nii sots- kui rahandusministeeriumi poolset toetusprojekti aktsepteerimist, st "saad kunagi käibeka tagasi!" Sedagi ainult selle pärast, et EL toetusmeede EI LUBA seda siseriiklikult saajariigil maksustada). Maja üle antud KOV-ile , edasi erihoolekande teenuse osutajale. Šampused kõlistatud. Sügis käes. Küte ei tööta. Juhend mulle: vaata mis on, ära midagi näpi, see on garantiiline ja KOV ja EU-rahad, ära jumalaeest midagi ise näpi. Kui midagi leiad, siis ehitaja rida, helistame KOV-i. Nii. Katel ei tööta. Aga hoone ju vastu võetud! Tagantjärgi: teostajalt (kütteautomaatika) ja teostajalt (küttesüsteemi montaaž) alltöövõtjale, alltöövõtjalt peatöövõtjale, peatöövõtjalt linnale. Linn siis edasi kasutada andnud erihoolekandeteenuse osutajatele-naistele. Fikseerin probleemi ja vea. Ütlen, et lööge katlamees kohale. No tuli üks mees (mind polnud kohal). Oli ütelnud, et ei tea, tõmbab katlal juhtme seinast ja paneb siis uuesti tagasi ehk läheb käima, et rohkem ta sellest katlast ei tea midagi. Läkski käima! :lol: soe tarbevesi hakkas uuesti tulema ja ka radikad (need mis ennemgi ) hakkasid soojemaks minema uuesti. Aga need, mis külmad, need edasi külmad. Kuigi tarkmees vaatas kõik üle ja kinnitas et kõik on korras, siis ikkagi sama jama. Kordusvisiit, vastus jälle kõik on korras. Minul näppimiskeeld. Kütteprojekti ka mul pole. Naised hädas (linna seisukoht- ehitaja ütles, et kõik on korras), juhataja ütles, et tal kästi naistele ehitaja poolt edasi öelda, et "ärge näppige nii palju!" Septembrist on oktoobri lõpp saanud ja mitte keegi naiste jutust välja ei tee. Ainult paar korda on restartimas käidud katelt samamoodi (no midagi tuleb ju teha) Järjest külmemaks läheb. Naised paluvad: tee midagi. Minul "ametlikult" näppimiskeeld ikka. Küsin, kas tõesti pole te abi saanud? Mitteametlikult ronin uuesti keldritesse ja teen järjekordselt asja selgeks endale: mõlemal korrusel kollektoritel ringid-ajamid valesti koostatud. Avastan keldris veel ühe Kan-thermi kollektori (kolmanda, peidetud kujul) mis on (nii etteanne kui tagasivool) suletud asendis. (Kelder oli seniajani osaliselt jahe ja rõske, siis siiani polnud saadud seda ette arvestatud hobiruumine kasutada. Noh, et las kütab-kuivatab-tuuldub siis veel.) Tundub justkui, et lisaks ei tule ajamitele isegi pingeid peale? Kuhu juhtmed jooksevad, ei tea, pole projekti. Ise lahti keerama kraane hakata ei taha, kurat teab mis veel lahti on. Ütlen, et kui vaja räägin ise teie eest kasvõi KOV-i, kasvõi ehitajaga, kellega iganes, teile tehakse liiga ja teid lollitatakse. Nii põrgatub asi paar korda edasi tagasi. Kelder saab kütesse vähemalt. Iga kord tuleb mingi uus mees, vaatab-kuulab, teinekord mõni mühatab (no ilge targutaja siin keegi tema ees paerga!) lubatakse kõik korda teha ja elu läheb edasi. Õnneks talv leebe. Hoiatan naisi, et kui seda süsteemi korda ei saa, siis ainuke võimalus siin majas on hoida kõikide ruumide-tubade uksi lahti ja seekaudu võrdsustada all korrusel trigerina ja teisel korrusel juhuvalikutega töötavat küttesüsteemi. NB! tegemist on erivajadustega (ka psüühiliste) inimestega, kellele avatud-uste-süsteem on suisa vastunäidustatud! Ütlen, et teavitage ülemusi, et praktika näitab (mitte minu arvamus), et kui väline temperatuur langeb alla -4-5 siis on juba puuks, aga kui veel alla -8 kraadi, siis tuleb erihoolekandeteenuse osutamine lõpetada, sest hoone ei vasta SKA poolt kehtestatud erihoolekande teenust osutavale hoonele kehtestatud tingimustele. Punkt. Toatemperatuurid on alla lubatud miinimumi. Punkt.
Mul oli võimalik "küljepealt" KOV-i hooneautomaatika spetsialisti kaudu küsida üle antud projekti linnapoolselt kontaktisikult-naisterahvalt, et mis sabatants siis nüüd toimub. No see vastas, et ehitaja on talle kinnitanud, et kõik on korras ja ütelnud, et kaebamine on alusetu. Niiiii. Kuna olin sellele automaatikule asja selgitanud, siis ta ütles kontaktnaisterahvale lihtsalt, et asi ei ole hoones korras ja sellega tuleb viivitamatult tegeleda. Aeg voolab aga edasi. Episood: helistavad mulle naised, et keegi järjekordne lipsuga tegelane, nüüd juba linnavalitsuse poolt tellitud ehitusekspert suisa tuleb vaatama, et kas ma kohe ei saaks nende juurde tulla. No nagu tavaliselt. Sõidan sinnapoole ja mõtlen, et näis kes on, nüüd aitab, löön ta otse keerutamata tursaks, teen ta avalikult lolliks ja saadan vajadusel persse kah kui mingit mõtetut ila hakkab jälle keegi ajama, no kaua võib! Saan uksest sisse, lähen otsejoones kollektorikilbi juurde, keeran kaane maha ja küsin tere asemel kohe sina-vormis tseremoonitsemata: "Kas sa sellest kollektorist oled suuteline minuga rääkima? Kui ei ole, siis pole mul sinuga midagi rääkida, otsi järgmine inimene!" Mees vakatab, ütleb "Ei ole." Ütleb, et on üldehituse ala mees, seda ekspertiisi võib teha, no torud kah veel, aga juhtmed pole üldse tema ala ja et linnavalitus oli tema vaatama tellinud (see naine kontaktpersoon), et selle majaga olevat mingi kanitell ja et ta (see linnavalitsuse kontaktpersoon) ei julgevat ehitajale enam isegi helistada ja siis nüüd tellis eksperdi (üldehitusalase) et siis justkui oleks kindlam tunne tal? Tohhotillae mis värk? Kuulas siis see ekspert mu juttu, ütles, et ta ei valda teemat ja ei saa aru, mis värk on, aga saab aru ja näeb, et siin tõesti on suur probleem küttesüsteemiga. Et maja on külm ja tõepoolest nii edasi enam ei saa. Läksime laiali, lubas teavitada tema kohale tellijat, ehk siis seda linnavalitsuse ametnikku. Külmemaks järjest läks. Ei jäänud muud üle kui kokkuleppel naistega (keegi kellelegi midagi ei räägi ja ei tea midagi) vahetasin esimesel korrusel pead õigetesse kohtadesse, st juriidilises keeles koostasin hoone küteautomaatika uuesti õigesti ja korrektselt, nõuetele vastavaks. Teine korrus jäi nii. Sest ma ei tohtinud ju midagi näppida! Naised ütlesid, et nüüd kannatab juba elada ja olla, saaks nüüd teise kah korda. Nonii. Saan teada, et nüüd mingid mehed käisid. Ja et tehakse korda. et nüüd tehti korda. Agaaaa.....
Kurat unustasin eelmise koostaja poolt tehtud eksliku markeeringu eemaldamata. Helistavad naised nädalakese pärast: asi jälle perses nii esimesel korrusel kui ka teisel jätkuvalt! Et "firma" käis, ütles, et "tõepoolest, siin oli asjad valesti, aga nemad nüüd tegi korda!". Ja et peale seda, kui nüüd uuesti külmemaks tagasi jälle läks on asi jälle perses. Abi vaja, süsteem ei tööta. Lendan kohale ja mis-ma-näen! Esimese korruse kilbis on minu tehtud parendused tagasi tõstetud (sellest ka uuesti süsteemitõrge!) aga teisel korrusel pole üldse midagi tehtud. Ma olin juba ammu-ammu juhuslikule paberile mis kätte jäi (toidupoetšekk) koostanud veakirjelduse, mis ütlesin, et selgitab olukorda, selle järgi saate ülemisel korrusel midagigi ühtlasemalt soojakemaks ja andke see edasi kui keegi peaks tulema midagi näppima. Naised ütlesid, et seda oli vaid üleoleva muigega põgusalt vaadatud, ammugi siis mitte kontrollitud esitatud infot. (NB! pealiskaudne ja hoolimatu suhtumine oma tööülesannetesse!). Asi algas 2019 suvel, kestis läbi talve ja kulmineerus lõpuks tõesti ehitaja poolt leitud/saadetud pädeva spetsialisti-töömehega (mitte mingi lips-mehega) kohtumisega sellesama küttekilbi juures 2020 märts. (terve talv vigase küttesüsteemiga!) Tema sai kohe ja konkreetselt aru, mõistis mis ma rääkisin. Ka seda, et mulle on öeldud, et "ära ise midagi näpi!" Temale rääkisin ka, et tegin korda ja mingid tondid tulid ja keerasid süüdimatult ja süvenematult asjad persse tagasi. Ütles: "Minul pole kahjuks aega sellega tegeleda. Aga sina oled asjalik ja pädev mees selleks küll. Ma annan sulle volituse see asi ise korda teha! Sa ju nagunii käid pidevalt siit läbi ja tead sellest asjast siin rohkem kui mina." Ütles ja läks. No vot ja saingi mingilt mehelt, keda ma ei tea, kes ja kust ja milliste volitustega ta on, suulise volituse ise asjad korda teha. Kõva sõna ju garantiiga objektile ise käe külge panekuks.. Ehitusgarantiilises hoones. Kohe vahetult peale seda lajatus Covid-lockdown ja maja läks kah kinni. Nii jäigi. Vahepeal mul sinna ka asja polnud. Sügisel külmade saabumisega algas trall otsast.... teine hooaeg. Üks teine lapsevanem otsis mu üles, et teeme midagi, seal ikka ju külmavõitu ja erivajadustega noored jne. Selgitasin talle olukorda ja ütlesin mis toimub ja mida ma arvan. Et ma teen parem ära, ma ei näe enam mõtet seda jama venitada. Kuulas ja ütles, et aga lähme koos vaatame üle ja tee(me) ära siis. (kuigi ei tohiks). Et mina teen, aga tema on nõus olema kah justkui vastutav asjaosaline. Et inimesed on hädas ju! Seda enam, et ütlesin, et kas vaatame tõesti lihtsalt pealt, kui maja tõesti mingi ameti poolt kinni pannakse ja erihoolekande teenuse osutamine peatakse kui asju korda ei saa. Teavitatakse KOV-i, sots ja rahandusministeeriumi, et EU projektirahade eest ehitatud hoonet ei tohi sihtotstarbel kasutada enne kui puudused on kõrvaldatud. Vaatamata sellele, et see on kõigi poolt järjest vastu võetud, kontrollitud ja allkirjastatud? Ja meie oma lapsed jäävad koju tagasi.... Ei saa ju nii?
Tegime ära. talvel. 2020/2021. Saaga sai läbi .Teisel talvel. Kulus kõigele koos põhjaliku kontrolli ja süsteemi koos oma eripäradega naistele näitamisega tund-kaks. Kõrvaldasin kollektoritelt esialgse ja vigase markeeringu. Ehk jääb kestma, eks näis. Äkki tuleb keegi kunagi kontrollima/hooldama, vahib projekti ("oma" projekti), kukub lõugama ja keerab kõik uuesti persse tagasi? Vat ei tea.
See KOV-i palgal olnud heast tuttavast hooneautomaatik ütles mulle seepeale: "Teretulemast tänapäeva hooneautomaatika maailma!". Mina ütlesin talle, et ma oleks 80ndail sellise suhtumise eest raskelt peksa saanud ja haiglasse jõudnud, niimoodi nagu 90ndate esimestel aastatel sai ühe Tartu Kalda tee 7- sektsioonise kortermaja ohutustehnikainsenerist majakomandant kes ka ise samas majas elas, kelle saamatuse tõttu oldi juba mitu-mitu talve pooles majas külma kannatatud. Lapsed haiged, naised külmetavad jne. Lõpuks ei rahuldutud enam, et no on nii. Maja oli ehitusfirma bilansis, mitte majavaltsuse hallata ja majas elasid enamuses sama ehitusfirma ehitusmeeste pered. Mindi koos keldrisse, leiti viga, küsiti, et mida sa raisk teinud ja tegemata jätnud oled, ise oled veel insener, ja anti räigelt koslepit.
Sellepeale ütles hooneautomaatik niimoodi: Täpselt samasugune kala koostamisel oli ka silma-kõrva-kurgukliiniku vastas uues lasteaias, seal renoveeritava Maarja kiriku kõrval. Paar aastat saadeti kaebavaid kasutajaid (st naisi) pikalt, (et ärge näppige nii palju, süsteem on korras, hoidke oma sõrmed paigal) enne kui ta selle avastas ja ehitajalt/vastutajalt hooneautomaatika vigade kõrvaldamist nõudis.
Pikk jutt sai kurat.
Vabandust kirjavigade ja seade pärast, eks parandan kui mahti saan.

P.S. Võin vajadusel kõigile neile olulistele asjaosalistele ettevõtted/isikud taha märkida, samas teadja leiab selle info vajaduse korral niigi, küllalt märksõnu jutus. Aga see nimede lisamine ei muuda mitte midagi, suhtumine ju ei muutu.
Viimati muutis Peeter, 07 Jaan, 2022 17:23, muudetud 4 korda kokku.
Walter2
Liige
Postitusi: 4002
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Walter2 »

Kjen1 kirjutas:Väga harva töötavad arhitekt, konstruktor, elektrik (vahel ka nõrkvoolu omad on eraldi) ja toruprojekteerija (vahel nii veevärgi kui sisekliima omad on eraldi töövõtjad) ühes büroos.
Nemad on igaüks oma kontoris, neil igaühel on ees täiesti puhas arhitektuurne plaan ja nemad panevadki omad torud, kaablid, sillused, talad, suitsuluugid kõik täpselt sinna, kus see nende arust kõige paremini sobib või vajalik on. Aa alailma tuleb välja, et inimeseloomale vajalik õhk, vesi, valgus, koht kus karu eest kaitstult häda teha ja midagi veel on kõik just ja samas ühes kohas hädavalikuks osutunud. No ja siis ongi kõik kommunaalid kenasti üksteisega läbilõigatud, sest kes seda ikka osaks ette aimata, mida täpselt ja kui kõrgele põrandast teine mees sinna midagi ette nägi.

Näide elust enesest. Laevaehituses Turu telakal lahendati probleem lihtsalt - järgmised võllid võtsid rellakad kätte ja lõikasid eelmiste poole tehtud ja juba vastuvõetud (sic!) trassid lihtsalt läbi kohtades, kus need uutele ette jäid. Ja nii ka järgmiste poolt kuni lõpuks asi ühe analüüsivõimelise superviisorini jõudis ja see suutis sellise jama seisma panna. Töötavad seal peamiselt Bulgaaria, Rumeenia ja Ukraina võllid... :wall:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3346
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kaasaegne tarkvara võtab sellise torustiku "jooksuplaani" ning paneb ise nurgad ja kolmikud kuhu vaja. Ja vajadusel saab kontrollida, kui palju on nt kahe nurga "õhuvahe", noh et omavahel ei nühiks.

Ja kolmikud, nurgad jms võetakse "librarist" ja lõpuks võib teha veel osade nimekirja kus kõik kirjas, kui täpselt ehitis mõõdistatud võid sirged jupid ka töökojas juba ette valmis lõigata.

Aga noh.. Eesti on IT riik ja seetõttu lahendatakse selliseid asju redeli ja rellakaga.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Kaasaegne tarkvara võtab sellise torustiku "jooksuplaani" ning paneb ise nurgad ja kolmikud kuhu vaja.

Oleneb mis tarkvarast me räägime. Kõik BIM programmid pole võrdsed ja võimekamad maksavad hingehinda, mida tavaline väike- või keskmise suurusega projekteerimis/ehitusfirma ei suuda endale lubada. Võib-olla Maru sugused ehitajad suudavad (ja nende joonised on tõesti enamjaolt üsna normaalsed olnud), kuid suur osa projekteerijaid kasutavad ikkagi vana head Autocadi vms.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

nimetu kirjutas:
Kaasaegne tarkvara võtab sellise torustiku "jooksuplaani" ning paneb ise nurgad ja kolmikud kuhu vaja.

Oleneb mis tarkvarast me räägime. Kõik BIM programmid pole võrdsed ja võimekamad maksavad hingehinda, mida tavaline väike- või keskmise suurusega projekteerimis/ehitusfirma ei suuda endale lubada. Võib-olla Maru sugused ehitajad suudavad (ja nende joonised on tõesti enamjaolt üsna normaalsed olnud), kuid suur osa projekteerijaid kasutavad ikkagi vana head Autocadi vms.
Võimekamad maksavad hingehinda... ja neil on mustmiljon võimalust, iseci Autocadil on... aga lõpuks peitub õige lahend ikka kahe kõrva vahel. Olukorras kus menüüdes, toolbarides, ribbonites surfavate silmade kaudu laekuv info tagasisidestub läbi aju suukaudselt tsensuuri mitte läbivate sõnadega - tellija, programmi tootja, tehnilise toe, sidestuva projekteerija, jne suhtes sest puudub ajaline ressurss asjade visualiseerimiseks sealsamas kahe kõrva vahelises ruumis, on mõttetu loota normaalset tulemust.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3346
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ei maksa hingehinda. Solid Edge koos vastavate libraritega on 10k tuuris.

Ehkki kodukasutajate jaoks tõesti kallis, siis keeruliste torustike puhul ja suurtes süsteemides - tasub paari kuuga ära.
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vend »

Mul on olnud kaks piirivalve koera, kui poleks võtnud , oleks neil kurb löpp
Targad olid . Üks pasakott lasi ära , kuna läksid jooksuaega toimetama. Loomad puhkavad rahus ja saatuse tahtel puhkab ka see laskja
Peeter
Liige
Postitusi: 2581
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Peeter »

Siin õigustatakse asju, justkui, et teiste projekteerijatega polnud koostööd ja polnud (veel) ette nähtudki, sest alles eskiisprojekt jne jne. Nüüd läheb juba jutt tarkvaradele, et kellel on ja kellel pole. jne. Ja kes kus koosolekul istub. jne. Kurat kui hoonesisese vee- ja kanalisatsiooniprojekti koostaja ühes ja samas isikus projekteerib sulle ühte ja samasse kohta ristuva vee ja kanalka toru? Kui mitmele konkreetsele küsimusele tuleb vastus, et lahendage ise kohapeal. Ja kui sa sellele tähelepanu juhid, siis esimene suhtumine on, et projekteerijal on 7.tase. Et sa ikka pigem ise eksid ja ei mõista jooniseid lugeda või ei saa aru asjade olemusest. Ja et üleüldse projekteerijal ei ole üldsegi aega, sest ta on niii hõivatud inimene.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2636
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Minuteada selle jaoks ongi ilgelt pikad maksetähtajad. Eestis oli riigi tellimustel vist isegi 90 päeva. Raha enne ei ole ega tule kui on korralikult tehtud.
Kui tööd on juba vastu võetud ja arved makstud kuid mingid puudujäägid hiljem ilmnevad ei pea tingimata kuude kaupa külmetama ja lootma et keegi tuleb parandama. Kui autor ei tulnud tuleb keegi teine ja arve nõutakse välja sellelt kes oleks pidanud tegema.
Siis on muidugi lihtsam kui juba algses lepingus on mingi klausel et garantiitöö tuleb teha kahe päeva jooksul vms kuid saab ka ilma selleta.

Muide see Turu laevatehase võllide suhtumine et kui projektis peab toru sealt minema ja midagi on ees siis relakaga läbi on põhimõtteliselt õige. Täpsemalt küll peaks projektijuhti teavitama, andma aja projekti muutmiseks ja see passimisaeg on täistööajana tasustatav. Kui projektijuht ei reageeri siis jah vastavalt antud projektile ja enda graafiku järgi.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Ei maksa hingehinda. Solid Edge koos vastavate libraritega on 10k tuuris.

Ehkki kodukasutajate jaoks tõesti kallis, siis keeruliste torustike puhul ja suurtes süsteemides - tasub paari kuuga ära.

Eh. Kasutan seda igapäevaselt ja pole see nii maagiline midagi. Selleks, et töövoog oleks kiire ja sujuv pead ikka väga tasemel olema. Ka seal võib igasuguseid esoteerilisi probleeme ette hüpata. Esmaste eskiislahenduste jaoks, mis võivad töö käigus radikaalselt muutuda, eelistaksin Autocadi - palju kiirem ja lihtsam. Kui tahad pooleldi automaagilist BIM tarkvara, mis on ka päriselt selleks mõeldud, siis tuleks vaadata Tekla poole. Kui ma ei eksi, siis selle aastatasu on samasse kanti, mis Solid Edge-i litsents. Aga isegi selle programmi puhul peab olema üsna pädev insener ja pidevalt asju kontrollima. BIM tarkvara loojad isegi kirjutavad oma litsentsidesse, et nemad tugevusarvutuste õigsuse osas ei vastuta ja need tuleb endal üle kontrollida.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3346
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ega üks proge ei teegi kõike.

AutoCADis üldplaan, sealt sõrestik kopipaste nt Solidisse, jne jne.

Lootus et arvuti teeb kogu töö ära, on muidugi liiast :)

Ja tasemel olemine on tänapäeva maailmas elementaarne (õnneks ja kahjuks).
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Pagan nende programmidega, nood toovad raha tagasi. Aga meie detsembrikuu arve elekter+gaas+ kommunaalid on 1300 eurikut ja toetuse saajateks me ei kvalifitseeru :shock:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist