Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AndresTy
Liige
Postitusi: 953
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AndresTy »

Vargamäe Andres luges piiblit ka liiga palju. Ei tulnud sellestki midagi head... :wink:
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

Kilo Tango kirjutas:Homofoobia on igal pool olemas. Tuleb osata ainult õige pilguga vaadata..

Ja kui ikka ei leia , siis järelikult oled ise ka homofoob :) .
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Homofoobia on igal pool olemas. Tuleb osata ainult õige pilguga vaadata.

Õige! Nüüd loen Karupoeg Puhhi ning Neli tankisti ja Koer hoopis teise pilguga (või lähevad need hoopis grupiviisilise sodoomia valdkonda?)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Manurhin »

Walter2 kirjutas:Õige! Nüüd loen Karupoeg Puhhi ning Neli tankisti ja Koer hoopis teise pilguga (või lähevad need hoopis grupiviisilise sodoomia valdkonda?)

Vanamees ja meri läheb ka vist sinna valdkonda. Kuigi grupiviisiline just pole, aga pidi ikka vitaalne vanamees olema, et marliinist lõpuks ainult skelett järele jäi. Vahet pole, mis ta pärast haidest patras. Marliin või Marleen, what's the difference :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

https://www.err.ee/1608398363/ametnikud ... isikukoodi
Meeldib12
Foto: ERR
Ametkond keeldub vastsündinule isikukoodi andmast, kui ta tuli ilmale väljaspool tervishoiuteenuse osutaja vaatevälja. See omakorda tähendab, et lapsele ei saa panna ametlikku nime, võtta toetusi, puhkust.

Katrina ja Marit tõid lapsed ilmale niigi keerulisel ajal, kuid sattusid koos perega keset juriidilist farssi – et mõlemad lapsed sündisid väljaspool tervishoiuteenuse osutaja vaatevälja, keeldutakse neid nüüd arvele võtmast ettekäändega, et ei saa olla kindel, kas laps on ikka nende oma.

Mõlemas peres toimus seaduse mõistes assisteerimata kodusünnitus. See tähendab, et kõrval ei viibinud tervishoiuteenuse osutaja nagu kodusünnitusele spetsialiseerunud ämmaemand või kiirabi.

Assisteerimata kodusünnitus ei ole seadusega kuidagi vastuolus, samuti ei ole kuskil kirjas, et sünnitama peab tingimata haiglas või alati peab kutsuma kiirabi. Küll aga on oluline, et uue inimese registreerimiseks vajaliku paberi ehk meditsiinilise sünnitõendi saab anda ainult meditsiiniteenuse osutaja.

Probleemi lahenduseks pakutakse DNA-testi tegemist

Katrina ja Mariti pered tunnevad ülekohut – nad olid tublid, said ise hakkama ja ei koormanud asjata kiirabi. Ja isegi kui nad oleksid süüdi selles, milles neid kahtlustatakse, ehk assisteerimata kodusünnituses, siis see ei ole seadusevastane.

Ometi neid karistatakse sellega, et lapsed on jätkuvalt isikukoodita, mis tähendab, et neile pole saanud panna ametlikult nime, taotleda riiklikke sünnitoetusi, lasteaiajärjekorda või jääda kas või isapuhkusele.

Lõpuks teatati mõlemale perele lõpuks, et ainus variant probleem lahendada on minna kohtusse ja tõestada põlvnemist DNA-testi abil.

"See näeb välja nagu karistus. Karistus selle eest, et ma ei ole olnud piisavalt aldis kasutama meditsiini võimalusi. Ma ei mõtle siin sünnitust, mis oli täiesti etteplaneerimata ja liiga kiire, et haiglasse jõuda, ma mõtlen kiirabi kutsumist. See ei näi kuidagi õiglane," ütles Marit.


Võtab sõnatuks.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Crispy »

Täiesti ajuvaba tõepoolest. Samas, DNA test on mõistlik tõendamisviis. Kohtusse minek aga küll mitte.
Teoorias võib ju olla olukord kus varastatakse vastsündinu (jätame saamisviisi arutlemata) ja esitletakse teda kui oma last kes koduseinte vahel sünnitati. Ilmselgelt vägagi harukordne ja "one in a million" kuritegu, aga ometi võib juhtuda...
2korda2
Liige
Postitusi: 1596
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas 2korda2 »

Selle teema probleem pole mitte vanemlikkuse tõendamise vajaduses (mõlemal korral on aru saada, et meditsiinilise järelvalveta kodusünnitus oli planeeritud valik) vaid ametniku tunnistus, et ükski häirekell ei lähe käima, kui registreeritud rasedal naisel lapse sündi ei registreerita. Vaat see on ohtlik, sest tekitab võimaluse soovimatu laps kuskile "ära sokutada" ("paremal juhul" hakkab toimuma põrandaalune surrogaatemaduse teenus, narkarite jms eluheidikute vastsündinud võivad aga lihtsalt kaduda).
Laps vajab kaitset "oma peaga mõtlevate" vanemate eest. Sünnitamine ei ole hambapesu - riske on mitmeid nii lapsele kui emale. Just võimalikud ootamatused oli põhjuseks, miks kõik minu lapsed sündisid mitte lihtsalt haiglas vaid suures haiglas (kus on olemas kasvõi verevarud ootamatult suure verejooksu puhuks - ma ise olen elus tänu selliste varude olemasolule). Vaadake meie väikelaste+sündide surmastatistikat - see on teinud 30 aastaga meeletu arengu ja selle taga on puhtalt meditsiiniteenuse areng.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Eesti tervishoidu võib sõimata aga sünnitusmaja, vähemalt Pelgulinna on suurepärane.
Ämmaemandad, ruumid - kõik on 10 punkti.
Ühel sealviibimisel olin palatis koos kaasaga ja kui tema lasi silma looja, tita kaisus, ma sirutasin korra selga. Palatis oli ka eraldi "eesruum", seal oli diivan ja telekas. Panin teleka käima, sealt tuli "The Shield". No mida sa veel tahta oskad, selle eest pane 11punkti 10p süsteemis.

Igatsorti kuradi soolapuhujad kes propageerivad "kodusünnitusi" ja muud fenghuid tuleks tegelikult liistule tõmmata. Sest vastsündinute ülimadal suremus eestis on suures osas tänu sünnitusmajadele ja kui mingi pendliendel või kristallitolvan hakkab seda rikkuma, siis oleks paras trellide taha pista.

Siinkohal üleskutse, naistepäeval viige kommi sünnitusmajade vastuvõttu.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Siinkohal üleskutse, naistepäeval viige kommi sünnitusmajade vastuvõttu.

Ära propageeri rumalusi - meelehea (pistise) pakkumine on endiselt krim. korras karistatav.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ega ma ei mõelnudki et kommide vastu nt tita antakse :)

Lihtsalt, väga tähtis, raske ja vastutusrikas töö.
mongol
Liige
Postitusi: 1303
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mongol »

Nad peavad need kommid deklareerima.
professional retard
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Nii ääri-veeri küsin, kas ma ei saanud naljale pihta või kusagil mingid ametnikud teevadki ületunde ja kehtestavad idiootseid reegleid ?
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1015
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas davidsoniharald »

mongol kirjutas:Nad peavad need kommid deklareerima.


Ei pea, ei pea. :lol:

Torti ja kringleid viiakse ikka sinna. Vihjeks - soolane kringel on rohkem hinnatud kui magusad asjad.

Vastsündinute ülimadala suremusega oleme tõesti maailma tipus, oluliselt kõrgemal kui näiteks Suurbritannia. Sealne probleem aga ongi kodusünnitused, mis viivad statistika alla. Mitte, et neid keelama peaks aga sünnitusmaja on ikka kõige ohutum koht. Võrreldes näiteks Suurbritannia NHSi haiglatega on meie sünnitusmajad nagu erahaiglad.

Ma siin ühe ämmaemandaga juba 13 aastat jagan ühte voodit.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Madis Reivik kirjutas:Nii ääri-veeri küsin, kas ma ei saanud naljale pihta või kusagil mingid ametnikud teevadki ületunde ja kehtestavad idiootseid reegleid ?

Nii see on - istuvad ühe mäe otsas, tükki 101 neid on ja kutsutakse Riigikoguks.
Ületundide suhtes pead ei anna.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Madis Reivik kirjutas:Nii ääri-veeri küsin, kas ma ei saanud naljale pihta või kusagil mingid ametnikud teevadki ületunde ja kehtestavad idiootseid reegleid ?


Viisakuse piires meelespidamise vastuvõtmine ei ole korruptsioon/altkäemaks.
Kommikarp vastuvõttu kindlalt ei ole. Antud jutt on kas nali või rumalus.
Riskide vältimiseks soovitatakse seda hüve jagada teiste töötajatega (süüa karp kolleegidega tühjaks).
Arstile välja tehtud puhkusereis aga on.
Seal mingit kindlat rahalist piiri tegelikult pole kehtestatud - ametnikele aga korraldatakse vastavasisulisi täiendkoolitusi.

Eesti ametnike eetikakomisjonis on ka tehtud lahend, kus Brüsseli vahet pidevalt lendav ametnik ostis talle (isikuna) boonuspunktide eest samalt lennufirmalt hüvesid ja see oli ok.

Sama loogika järgi on ok ka firma kütusekaardiga tankimise eest saadud tsekiga Hesburgerist kohvi võtmine - Nestel nimelt on selline kampaania alatasa.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist