Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Crispy »

Et üks perearst saab aastas 5000x2000 = 10 miljonit euri? Sa mine räägi seda juttu arstitudengitele, äkki lõppeb perearstide põud ära. Äkki nad lihtsalt ei tea selliste summade olemasolust? :write:
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Sortsi jutu järgi peaks igaüks pool oma palgast perearstile kandma? ;)
"Neile makstakse iga kuu pearaha (üks alla 3-aastane 7,16 eurot; 3-7-aastane 5,33 eurot; 7-50-aastane 3,72 eurot; 50-70-aastane 4,55 eurot, üle 70-aastane 5,46 eurot) ja baasraha 986,23 eurot"


Juhiks tähelepanu, et tegu pole perearsti palgaga - selle rahaga peab kõike üleval pidama - maksma ruumide rendi, õe palga, sisseseade ja aparatuuri, mingi IT-lahenduse patsientide terviselugude haldamiseks jne...
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Crispy »

Ümardades summa kuus ühe inimese kohta 4€ peale, saame aastas 2000 inimese pealt 96 000 pluss too tsipa alla tuhande baasraha. Edasi ümardades saab perearst aasta kulude katmiseks ca 100 000 eurot.

Aga kogu selle arsti-teemaarenduse võiks üldse mingisse meditsiiniteemasse ümber tõsta...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Mina jällegi ei suuda sel foorumi temaatikaga vähimatki seost näha, nii et tõstaks hoopis kuhugi kaugemale... :scratch:
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Laiapindse riigikaitse üks osa on ka sotsiaalne kaitse (s.h. meditsiin).
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

begin-hala

Kallis kaasa peitis minu Solingen võitlusnoa ära. Pidavat liiga hirmus olema. Imelikul kombel ei häiri teda pistodad, stilettod, Microtech, matšeeted jms terariistad samas üldse. Mis loogika see on?
Tegelen otsinguga.

end-hala
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas wudu »

Some kirjutas:begin-hala

Kallis kaasa peitis minu Solingen võitlusnoa ära. Pidavat liiga hirmus olema. Imelikul kombel ei häiri teda pistodad, stilettod, Microtech, matšeeted jms terariistad samas üldse. Mis loogika see on?
Tegelen otsinguga.

end-hala

Loogika on vist võitlusnoas. Ehk selles on ju ka otstarve ära toodud. Kõikide teiste nimetused on neutraalsed. Kui sa oleksid kutsud seda ja talle tutvustanud kui Solingen paberinuga, siis oleks arvatavasti nuga ka alles. :D
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

wudu kirjutas:
Some kirjutas:... Kallis kaasa peitis minu Solingen võitlusnoa ära. Pidavat liiga hirmus olema. Imelikul kombel ei häiri teda pistodad, stilettod, Microtech, matšeeted jms terariistad samas üldse. ...
Loogika on vist võitlusnoas. Ehk selles on ju ka otstarve ära toodud. Kõikide teiste nimetused on neutraalsed. Kui sa oleksid kutsud seda ja talle tutvustanud kui Solingen paberinuga, siis oleks arvatavasti nuga ka alles. :D
Pigem vist oleks sobinud "pool Solingeni kääridest"...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Hmm, hea idee - peaks teise samasuguse veel ostma ja siis kiruma saksa kvaliteeti - mõlemad kääriterad on olemas aga augu kinnitamiseks unustasid puurida! :dont_know:
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Istusin mõtlikult Solingeni veebipoes, nuga ostukorvis. Selja tagant läks mööda kallis kaasa, nägi noa hinda, ahhetas ja ütles, et sul on juba selline. Ja tõi kenasti tagasi.
Case closed.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu abikaasa, kes peab korterit jagama umbes 60 1:48 mõõtkavas lennukimudeliga, millest suurimate mõõdud lähenevad meetrile, on vaikselt muutunud lennukite asjatundjaks. Mul on üks kapp, kus on kümmekord avamata karpi ja kui olen sinna sokutanud vaikselt mõne uuema ostu, siis enamasti on see avastatud ja jutt, et "see oli seal ammu" väga ei päästa - sellist kahemootorilist lennukit seal enne ei olnud, kõik olid ühemootorilised. :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ühesõnaga, mida kuradit ???

https://sirp.ee/s1-artiklid/film/see-on-alles-algus/

Kuidas saab kaine ja lugenud inimene kirjutada et

"Raamatu jõhker homofoobia on filmist välja roogitud ..."

Ja seejuures on tegemist kultuurilehega ??? Kirjutad arvustuse nii et polegi lugenud ??
Nagu Hrustsi ajal, "seda paskvilli mina lugend põle aga mõistan hukka!"

Kui keegi toob mulle näite ÜHEST homofoobsest lausest GEENIUS Frank Herberti teostes ma teen talle kasti õlut välja ja endale vist kasti viina.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Mine küsi sealt, saad ka vastuse: https://www.facebook.com/groups/2308305582828897

Siit ei saa, sest arvustuse autor pole akf.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas davidsoniharald »

Madis Reivik kirjutas:Kirjutad arvustuse nii et polegi lugenud ??
Nagu Hrustsi ajal, "seda paskvilli mina lugend põle aga mõistan hukka!"


A kas sa ise lugesid arvustust ikka? Kirjutas, et on raamatut lugenud "umbes 37 korda".
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Madis Reivik kirjutas:Ühesõnaga, mida kuradit ???
https://sirp.ee/s1-artiklid/film/see-on-alles-algus/ ...
... Ja seejuures on tegemist kultuurilehega ??? Kirjutad arvustuse nii et polegi lugenud ?? ...
Rahu, Madis, ainult rahu! Sa eksid rängalt või ei lugenud kogu arvustust! :lol:

Arvustuses on ju kirjas, et luges seda raamatut esimest korda kui oli 18 aastane. Lisaks veel märgib, et "... raamatust, mida olen lugenud umbes 37 korda,...".
Lihtne arvutus ütleb, et kui sündis 1980.a. ( https://et.wikipedia.org/wiki/Triinu_Meres ), siis on "Düüni" lugenud iga pooleteise aasta tagant ikka uuesti ja uuesti!
Ekspert, kelle nägemus sellest maailmast on õigem kui Herbertil! 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist