Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Madis Reivik kirjutas:Ei taha rääkida sisepoliitikast (ei tohi ka vist)
...
Ei tohi. Kuid... moderaatorid võiks projektipõhiselt lubada kuuks ajaks ühe teema kus suu puhtaks rääkida... kasvõi sellest kuidas ühest erakonnast teise kelgunöör tehakse.

ps.
Kuigi Edgar on end lausa reklaaminud malelaua taga ja Sven - praegune sots - on lausa Ehlvestiga lahingut pidanud (istusin kõrvallauas :) ) on nendest aegadest alates KE kombinatoorika oluliselt paranenud... miskipärast on tunne et kui RE-l oleks mune, toimuks seal suuremat sorti pigistamine praegu...

EDIT
Võtan oma mõtte tagasi - meil on siin foorumis piisavalt palju tegevväelasi kuni kõige kõrgemani välja ja ses suhtes peab poliitika välistama, nii kahju kui ka polex.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:Võtan oma mõtte tagasi
Toetan.
Kotov
Liige
Postitusi: 206
Liitunud: 15 Sept, 2014 12:04

REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kotov »

Mina igatahes olen Eesti inimestest pettunud ja lahkun kaitseliidust. Kahjuks reservist maha ma end arvata ei saa. Ühesõnaga kerige... Militaar.net nüüdsest minu brauseris blacklistis.
Siili
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 07 Juun, 2005 0:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Siili »

Kotov kirjutas:Mina igatahes olen Eesti inimestest pettunud ja lahkun kaitseliidust. Kahjuks reservist maha ma end arvata ei saa. Ühesõnaga kerige... Militaar.net nüüdsest minu brauseris blacklistis.
Ma kahtlustan, et see tuli nüüd valesse teemasse.
Samas vaadates sõnumi tooni loodan, et siit nüüd radikaliseerumine ei alanud.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas maksipoiss »

Kotov kirjutas:Mina igatahes olen Eesti inimestest pettunud ja lahkun kaitseliidust. Kahjuks reservist maha ma end arvata ei saa. Ühesõnaga kerige... Militaar.net nüüdsest minu brauseris blacklistis.
Ja selle põhjustas siis trumpi teema ümber nimetamine? :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kotov kirjutas:Võtke TRT-d, ausalt.
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
Kotov kirjutas:Võtke TRT-d, ausalt.
Vabandust, kuid üritasin mitmes alateemas selle TRT jälgi ajada ja jäin hädasse. Mis asi see on? :scratch:

PS. Võib saata ka privasse.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Harald Hirmus »

maksipoiss kirjutas:
Kotov kirjutas:Mina igatahes olen Eesti inimestest pettunud ja lahkun kaitseliidust. Kahjuks reservist maha ma end arvata ei saa. Ühesõnaga kerige... Militaar.net nüüdsest minu brauseris blacklistis.
Ja selle põhjustas siis trumpi teema ümber nimetamine? :)
Nõustun siinkohal Kotoviga, siinne foorum on viimase aasta jooksul muutunud väga palju. Kui varem lugesin siinse foorumi teemasid huviga, siis nüüdseks on jäänud ainult mõned konkreetsed alateemad, kuhu pilgu peale viskan. Ülejäänu on muutunud liberaalse propaganda häälekandjaks ja kes julgeb asja oma vaatevinklist avada, saab kas p.s.rahe osaliseks või tema jutud kustutatakse lihtsalt ära, kui ebasobilikud... kahju.
Samas hetkel veel nii radikaalne ei ole, et siit foorumist lahkun ja usun, et Eestis "Sõna on vaba".
Viimati muutis Harald Hirmus, 06 Veebr, 2021 11:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Harald Hirmus kirjutas:liberaalse propakanda
"Propaganda" kirjutatakse g-ga.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:liberaalse propakanda
"Propaganda" kirjutatakse g-ga.

Vabandust, kirjutasin kiiruga
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Palun lahkesti.

Ühtlasi palun liberaalide ja konservatiivide väärtuskonflikte mitte siin arutama hakata.
Üldised arutelud ideoloogiatest, totalitaarsetest režiimidest ning nende kuritegudest ei ole siin sobivad.
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=55&t=903
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Elu pärast teenistust

Postitus Postitas wudu »

Martin Herem kirjutas:Vaevalt et Vabadussõja kõikidele võitlejatele meeldisid kõik riigitegelased, üleedsed või laadatolad. Tõenäoliselt paljud isegi vihkasid neid. Aga sõtta läksid, surid ja võitsid.
Metsavennad olid veel kummalisemad. Neid lausa reetsid poliitikud 1940ndal, siis sakslased, siis oma rahvas ja kaaslased. Aga ikka olid valmis OMA RIIGI EEST sõdima ja surema.
Ma ei ole päris kindel, et nad võitlesid ja surid Eesti Vabariigi eest. Pigem oma talu, oma maalapi, Eestimaa ja eestlaste. Lihtsalt oma asja ajamise kõrval nähtuseks oli Eesti Vabariigi eest seismine.

Ma olen küll andnud 1993 aasta augustis vande kaitsta Eesti Vabariiki ja tema põhiseadusliku korda .... Aga mõte Eesti Vabariigi eest oma nahk turule viia, ei köida mind. Aga Eestimaa eest, on juba teine teema.
Eestimaa on vundament, Eesti Vabariik on katus
Eestlased rahvusena on vundament ja Eesti Vabariigi kodanikud on katus.
Vundament saab mingi aeg edukalt hakkama ilma katuseta aga katust ilma vundamendita ei ole lihtsalt olemas.
Aga meil ei ole isegi selge, et milline see katus peaks olema ja nii ühed proovivad seda teha Eurostandardite järgi, teised veavad roogu ja pilpaid.
Haiitil on vanasõna, et
Katkine katus võib ära petta päikese aga mitte kunagi ei peta ära vihma.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Sõnal "Eestimaa" on minu jaoks hoomatav kohanime rahvusest lahutamise varjund küljes. Eestlaste maa jaoks on mulle Eesti hea küll.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma olen küll andnud 1993 aasta augustis vande kaitsta Eesti Vabariiki ja tema põhiseadusliku korda .... Aga mõte Eesti Vabariigi eest oma nahk turule viia, ei köida mind. Aga Eestimaa eest, on juba teine teema.
No kui neid lahutada saab, siis palun väga.
Kuid see tundub kuidagi jonnimine. Olgu Eestimaa kas või ... kuningriik, osariik, liiduriik - mind see riik ei huvita, mina sõdin Eestimaa eest!? Ma arvan, et ilma oma riigita lahustuksime me üsna kiiresti ära. VF koosseisus näiteks.
Või võtame siis hoopis nii, et polegi riiki. On geograafiline Eestimaa, kus elavad eestlased. Vot selle eest ma olen nõus sõdima ... !? Mille eest siis? Et nende eestlaste õigused (mis iganes) oleksid kaitstud, et eesti keelt saaks kõneleda ja ... asju ajada ... ooot ooot - mis asju? Kellega, naabrimehega või?
Tunnistan, et ma mõistan veel väidet: Mitte valitsuse aga oma Eesti riigi eest!
Aga: Eesti Vabariigi eest ei sõdi, kuid Eestimaa eest sõdin ... ei saa aru ja ei usu ka. Palun vabandust. Siin filosoofianurgas saab muidugi arutada, kuid päris elus poleks minu arvates võimalik vahet teha.
Ma ei ole päris kindel, et nad võitlesid ja surid Eesti Vabariigi eest. Pigem oma talu, oma maalapi, Eestimaa ja eestlaste.
Siis jääb üle uskuda seda, mida nad ise on öelnud. Mina olen rääkinud kahega. Nemad väitsid, et sõdisid "oma riigi" eest. Võimalik, et nemad ja teiste kirjutised ajavad mingit pada. Mingit hiljem tekkinud selgitust.
Võib olla läksid koolipoisid seiklushimust. Kaitseliitlased sattusid päris sõtta aga kohalikust korrakaitseüksusest kui saada olevad püssimehed. Võib olla oli see kõik nii. Pärast aga rääkisid "oma riigist". No ja eks mobilisatsioon ka ju algul ebaõnnestus.
Hugo Saalis oli 1999 tavaline pensionär. 1999, seega mitte eriti heal järjel kodanik. Tema ütles, et on rahul, sest lõpuks on "oma riik".
Paul Hermann oli 1981 pensionär ENSV. VAPS, kes unistas Pätsu aega ja "oma riiki".
Minu jaoks ongi see olnud arusaamatu, kuidas mindi sõtta riigi eest, mida polnud mitte kunagi olnud ja järsku otsustati see luua.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

akf Martin Herem ei saakski Eestimaad ja Eesti Vabariiki juba oma ametikohast lähtuvalt lahutada. Kui lahutaks siis seda organisatsiooni ei nimetataks mitte "kaitsevägi" vaid "hunta" :)

Väljaspool riigiameteid tegutsevad isikud aga küll ja selline lähenemine pole läbi ajaloo üldse mitte haruldane. Üks värvikam näide oli vast Franco Hispaania mis oli täiesti iseseisav ja hispaanlaste oma riik. Sellegipoolest oli hispaanlasi ja mitte vähe kes sarnaselt deklareerisid et nad seisavad Hispaania aga mitte Franco Hispaania (teatud ideoloogia ja reziim) eest. Radikaalsemad loobusid sellal ka kodakondsusest ja hakkasid alles pärast Franco surma seda tagasi taotlema.
Minuarust on Eestimaal ja Eesti Vabariigil sarnaseid jooni ja see sai alguse liitumisotsusest Euroopa Liiduga. Sellekohane rahvahääletusele pandud küsimus oli juba normitehniliselt vale - umbes nagu Breznevi pakike, et kui tahad osta ENE siis kümme eksemplari "Väikest maad" on kauba peale. Teisalt muidugi - kui rahvahääletusele oleks pandud kaks eraldi küsimust: EL liitumine ja EL seaduste ülimuslikkus oleks esimesele vastatud JAH ja teisele EI. Ja see oleks kogu hääletuse farshiks muutnud sest niimoodi poleks teised riigid eluilmas uustulnukaid nõus olnud vastu võtma.

Seega 1999 oli alles väga lootusrikas aeg ja Hugo Saalis ei ajanud sugugi jama kui väitis et oma oma riigiga rahul.
Eino, mul on samuti tänasele Eesti Vabariigile pretensioone ja ma ei pea tänaseid otsustajaid legitiimseteks. Asi pole üldse mingis väidetavas jaanuariputshis vaid e-valimistes. No aga see on puhtalt minu probleem.
Siinsamas foorumski on vahel üsna selgelt eristavav et kas akf on riigiametis või mitte. Esimeste jaoks on olemas riik ja selle moodustavad kodanikud. Teiste jaoks on riik umbes nagu korteriühistu ja üldfilosoofiliselt on kodanikud loovutanud osa oma põhiõigusi et koos oleks lihtsam. Eestimaa ja eestluse moodustavad territoorium, keel, kultuur jne ning valitsemine on abitegevusena alles kuskil saba lõpupoole. Konfliktid tekivad siis kui valitud juhid ei adu oma kohta toitumisahelas ja hakkavad nö "ära tõusma".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: moppel ja 24 külalist