Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Turist 47 »

Seesamune, et Tarkuse kohta info puudub. Kui, siis pigem pakuks seda Nõtruse varianti :dont_know:
T.
Lisa. Spetsiaalselt Sinule: see "piip" kõlab loogiliselt või umbes nii :)
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Nutt ja hala on seekord sel teemal et kõik majandust käsitlevad teemad on kinni ja ei teadnudki kuhu see
(ühe tulevikus Eesti juhtivaks jõuks pürgiva erakonna juhatuse liikme seisukoht Päevalehes) postitada - kas naljade alla või looks mingi uue teema mis viitab absurdile või ajukahjustusele, samas - äkki põdes tüüp hiljaaegu koroona läbi?

Tsitaat postitusest:
Praegu töötab Eesti IT-sektor välja reaalmajanduse lahendust, see saab olema järgmine suur ja vinge arenguhüpe. Reaalajamajanduses toimivad igapäevased äritehingud ja toimingud automaatselt ja reaalajas, mis hoiab kokku aega, raha ja töötunde – lõpeb tühitöö.

Peame jõudma olukorda, et ettevõtted saavad tegeleda oma põhitegevusega ega pea enam esitama majandusaastaaruandeid ja maksudeklaratsioone. Infot ettevõtte majandusolukorra kohta saab jagada reaalajas ja raamatupidajad kaotavad oma senise tähenduse. Tulevikus saab maksustamine olema reaalajamajanduse osa, nii et maksuametit ei olegi vaja.
Täiendav hala on see et ma olen vist lootusetult ajast maas, coinimisest ei tea midagi ning block-chain kangastub pimeda keldriga kus seinte küljes ahelad ja nende kasutuse ajalugu kajastavad põrandale kuivanud eelmiste kandjate verejäljed....
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Dr.Sci kirjutas:Nutt ja hala on seekord sel teemal et kõik majandust käsitlevad teemad on kinni ja ei teadnudki kuhu see
(ühe tulevikus Eesti juhtivaks jõuks pürgiva erakonna juhatuse liikme seisukoht Päevalehes) postitada - kas naljade alla või looks mingi uue teema mis viitab absurdile või ajukahjustusele, samas - äkki põdes tüüp hiljaaegu koroona läbi?

Tsitaat postitusest:
Praegu töötab Eesti IT-sektor välja reaalmajanduse lahendust, see saab olema järgmine suur ja vinge arenguhüpe. Reaalajamajanduses toimivad igapäevased äritehingud ja toimingud automaatselt ja reaalajas, mis hoiab kokku aega, raha ja töötunde – lõpeb tühitöö.

Peame jõudma olukorda, et ettevõtted saavad tegeleda oma põhitegevusega ega pea enam esitama majandusaastaaruandeid ja maksudeklaratsioone. Infot ettevõtte majandusolukorra kohta saab jagada reaalajas ja raamatupidajad kaotavad oma senise tähenduse. Tulevikus saab maksustamine olema reaalajamajanduse osa, nii et maksuametit ei olegi vaja.
Täiendav hala on see et ma olen vist lootusetult ajast maas, coinimisest ei tea midagi ning block-chain kangastub pimeda keldriga kus seinte küljes ahelad ja nende kasutuse ajalugu kajastavad põrandale kuivanud eelmiste kandjate verejäljed....
No tegelikult oleks see mõistlik, sest vähegi rohkem arveid tekitavas ja arveid vastu võtvas ettevõttes tegeleb suur raamatupidamisosakond igapäevaselt 8 tundi lolli käsitööga, mis peaks tänapäeval täiesti puuduma, lisaks maksudeklarite ja iga aastane aastaaruande koostmine. Me nimetame oma ettevõttes naljaga pooleks raamatupidajaid IT-osakonna põhivaraks, sest nad on sisuliselt arvuti interfeisid.
Plokk tshainiga pole sellel ideel midagi pistmist, see ikka veidi teine ooper.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

AMvA kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:.....
Täiendav hala on see et ma olen vist lootusetult ajast maas, coinimisest ei tea midagi ning block-chain kangastub pimeda keldriga kus seinte küljes ahelad ja nende kasutuse ajalugu kajastavad põrandale kuivanud eelmiste kandjate verejäljed....
No tegelikult oleks see mõistlik, sest vähegi rohkem arveid tekitavas ja arveid vastu võtvas ettevõttes tegeleb suur raamatupidamisosakond igapäevaselt 8 tundi lolli käsitööga, mis peaks tänapäeval täiesti puuduma, lisaks maksudeklarite ja iga aastane aastaaruande koostmine. Me nimetame oma ettevõttes naljaga pooleks raamatupidajaid IT-osakonna põhivaraks, sest nad on sisuliselt arvuti interfeisid.
Plokk tshainiga pole sellel ideel midagi pistmist, see ikka veidi teine ooper.
No osa artiklist baseerub ka kodumaise riikliku krüptoraha (EstCoin) propagandal, krüptorahast (üldiselt on need plokiahela põhised) üldse samast artiklist 1 halav kommentaar millele ma suht alla kirjutaks:
Küsimus? miks inimene peaks tahtma kasutada mingit elektroonilist valuutat mille tehingutel tal mingit anonüümsust ei ole. Tahab aidata naabrimehel katust panna kes talle õlle raha annab, riik ootab selle eest kohe makse. Tahab oma abielu välist last salaja toetada riigil on kohe kõik teada ja võib sobival hetkel infot su vastu kasutada. maksid hotellitoa eest kuskil võõras linnas kohe riigil teada kes kellega hotellitoas aega veetis. Kandideerid kunagi poliitikasse kasutatakse seda infot sinu vastu. Miks peaks üks normaalne inimene tahtma sellises düstoopias elada. Lihtsalt selle pärast ,et raha asju on mugav korraldada.
ps.
Ühiskond halab sageli, et mis saab kui armee saab liiga võimsaks ja hakkab otsustama et mis riigikord rahvale parim oleks... (või neile enestele) - selle ennetamiseks on igatsugu kontrollmehhanismid...aga kui sama otsustaks IT meeste kogukond siis puuduvad nii võimekus kui mehhanismid nende kontrollimiseks. (Õnneks ei püsi ühiskond pärast seda enam kaua sest IT meeste üle võtavad kontrolli nende arendatud targad masinad)
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Ok, mu jaoks artikkel tasuline, su postist jäi veidi vale mulje. Krüpto on muidugi BS.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Eesti Mündiäri OÜ

Postitus Postitas pikk88 »

Hei

Siin võiks päris kindlasti olla inimesi, kellel kokkupuuteid selle firmaga ja päris kindlasti veel rohkem inimesi kellel kokkupuuteid sümbolitega mida see firma kasutab oma "müntidel" Kuidas on võimalik, et keegi ei tõsta kisa sellepeale kui mingi suvaline telefonimüügifirma tänapäeva eestis müüb meie riigi sümbolitele "pühendatud" metallitükke ropu raha eest meie oma inimestele?
Asi selles, et täna tuli minu vanaema minu juurde ning kurtis, et temale saadetud eesti mündiäri poolt imepisike 0,5 grammi kaaluv Kiek in de köki nimeline münt, mida ta väidetavalt pole tellinud. Selle eest taheti temalt saada 123€ ja järgmine münt juba ootas ka ümbrikus avamist ning selle eest tasumist. Hakkasin asja uurima ning see firma tegelebki säärase müügiga, et määrib neile ropu raha eest mingit jama pähe. Vaatasin nende kodulehte ning see otsast lõpuni täis meie presidentidele ning allveelaevadele pühendatud münte. Ainult võta ja osta. Kuidas on võimalik, et meie riigis lastakse mingil suvalisel kollil sääraseid sümboleid täiesti rahulikult kasutada inimestele tünga tegemiseks? Kas tõesti pole mitte keegi selle vastu kära teinud ja mina olen see ainus loll meie vabariigis kelle tuju säärane asi ära on rikkunud? Tegin ka tarbijakaitsesse avalduse/järelpäringu aga tuju rikub ära ikkagi. Oleks ise pealinna elanik siis otsiks firmaesindaja isiklikult üles, tagastaks talle selle väärtusliku kauba ning läkastaks talle näkku ka esimese sordi koroonaviirust, kuid teisest Eesti otsast sellejaoks natukene narr kohale sõitma hakata. Kas siis pealinna kohalikud tõesti säärast asja ei suuda ohjes hoida?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti Mündiäri OÜ

Postitus Postitas Dr.Sci »

pikk88 kirjutas:Hei

Siin võiks päris kindlasti olla inimesi, kellel kokkupuuteid selle firmaga ja päris kindlasti veel rohkem inimesi kellel kokkupuuteid sümbolitega mida see firma kasutab oma "müntidel" Kuidas on võimalik, et keegi ei tõsta kisa sellepeale kui mingi suvaline telefonimüügifirma tänapäeva eestis müüb meie riigi sümbolitele "pühendatud" metallitükke ropu raha eest meie oma inimestele?
Asi selles, et täna tuli minu vanaema minu juurde ning kurtis, et temale saadetud eesti mündiäri poolt imepisike 0,5 grammi kaaluv Kiek in de köki nimeline münt, mida ta väidetavalt pole tellinud. Selle eest taheti temalt saada 123€ ja järgmine münt juba ootas ka ümbrikus avamist ning selle eest tasumist. Hakkasin asja uurima ning see firma tegelebki säärase müügiga, et määrib neile ropu raha eest mingit jama pähe. Vaatasin nende kodulehte ning see otsast lõpuni täis meie presidentidele ning allveelaevadele pühendatud münte. Ainult võta ja osta. Kuidas on võimalik, et meie riigis lastakse mingil suvalisel kollil sääraseid sümboleid täiesti rahulikult kasutada inimestele tünga tegemiseks? Kas tõesti pole mitte keegi selle vastu kära teinud ja mina olen see ainus loll meie vabariigis kelle tuju säärane asi ära on rikkunud? Tegin ka tarbijakaitsesse avalduse/järelpäringu aga tuju rikub ära ikkagi. Oleks ise pealinna elanik siis otsiks firmaesindaja isiklikult üles, tagastaks talle selle väärtusliku kauba ning läkastaks talle näkku ka esimese sordi koroonaviirust, kuid teisest Eesti otsast sellejaoks natukene narr kohale sõitma hakata. Kas siis pealinna kohalikud tõesti säärast asja ei suuda ohjes hoida?
Tüübid on eriti ülbeks läinud. Omal ajal nad saatsid ka midagi - vist oli arve ja kinnitus et kui selle ära maksad saad eriti soodsalt (ka umbes 100€ kanti) haruldase/piiratud seeriaga mündi... Sellised kirjad (aga ka sellised kes näiteks heategevuslikke käsitööpostkaarte saatsid), võib külma rahuga prügikasti visata, kui just postitusega pole kaasas "postimaks tasutud" tagastusümbrikku.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti Mündiäri OÜ

Postitus Postitas Fucs »

IRW
Esindusõigus
10. kanne: Juhatuse liige on Pal Christian Mortensen, sünniaeg 29.07.1973, välismaine isikukood 290773 38924
17. kanne: Juhatuse liige on Lina Konovalove, sünniaeg 24.09.1980, välismaine isikukood 48009240475
7. kanne: Prokuristid esindavad osaühingut kõigis majandustegevusega seotud õigustoimingutes kahekesi koos

Prokurist
9. kanne: Prokurist on Janne-Eerik Häkkinen, sünniaeg 22.01.1972
12. kanne: Prokurist on Nina Marianne Räihä, sünniaeg 30.08.1979, välismaine isikukood 300879-086Y
Kuidas nad neid siis saadavad?
Tähituna ja/või postisaadetis allkirja vastu või?
Niisama mingis ümbrikus??
Kui niisama, siis "pole midagi sellist kunagi kätte saanud" ja kogu lugu 8)

:mrgreen:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Niivähe kui mina olen sellega kokku puutunud on saadetud kallile paberile trükitud teade et "oled üks 1000-dest õnnelikust kes on võitnud võimaluse osta münt". Seda siis nii Eestis kul Soomes. Münti vähemalt minu tutvusringkonnas pole niimoodi lambist teele pandud sest saaja võtaks selle kohe endale ja kui midagi küsima hakatakse pööritaks silmi, et mis münt??? Võib olla on mul halvad sõbrad? :D
Umbes sarnaselt saadeti varasemalt raamatuklubi raamatuid. See oli siis kui Eestis ostujõud veel väiksem oli. Kui alguses ühe raamatu eest lolli peaga maksid said klubi liikmeks ja neid hakkas tulema uksest ja aknast. Sellest klubist väljasaamine oli üksjagu keeruline. Praegult on seaduseraamatus kaugmüügi regulatsioon küll selline et isegi kui telefoni voi e-maili teel ollakse midagi nõus ostma võib selle nõusoleku lõdva randmega tühistada ja suvalises kohtus mõistetakse õigeks.

Nii et ma arvan paadunult et kui selline münt postkasti tuleb siis jätke lihtsalt endale ja rahu mõisas. Hakata mingit selgitust otsima või tagasi saatma on täiesti tarbetu ressursside raiskamine.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas pikk88 »

Arvata võib, et vanainimese värk. Ise ei pannud tähelegi, kuna telefonis jah ütles, et mündi võib teele panna. Veriseks ajabki see, et olen talle juba aastaid rääkinud, ärgu ostku seda jama, kuid vastuseks tuleb vaid jah jah, see on viimane. Ega ma rohkem ei ostagi, endal kapp seda jura täis. Nagu see vanainimestel kombeks. Meil selle koha pealt demokraatia, et ise teab mis oma rahaga teeb. Ostku jama kokku või jootku poe taga parme. Veriseks ajab see, et säärased töllakad raha endale saavad ma mitte keegi midagi ette ei võta. Ennem jootku juba parme. Teeb vähemasti midagi head ja likvideerib mõne mehe pohmaka. Vaadates neid rõõmuhõiskeid mis lõustaraamatus selle klubi lehel toimuvad siis tekkib küll küsimus, et kas inimesed on oma raha peale vihaseks saanud? Seal kirjutavad suurtest rõõmurõngastest täies elujõus ja ideepoolest täie mõistuse juures olevad inimesed kes oma unistuste mündimaterjali kätte on saanud ja tahavad veel noorele pojale ka tellida...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Lõustaraamatus võivad olla feikkontod ja sellistel müüjatel tavaliselt ongi. Rumeeniapäraste näojoontega sõltumatud notarid kiidavad kaupa jms.

Selle vastu aitabki seadusesse kirjutatud kaugmüügi regulatsioon : minu mäletamist mööda võib 14 päeva jooksul uuesti ümber otsustada, saadud kauba tagasi saata ja müüjalt raha nõuda. Pakend võiks ikka terve olla ehk las vanamemm vaatab oma uut ostu läbi kile enne kui kasutuks tunnistab. Pole vaja hakata kõike mudima ega münte hamba all proovima.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas pikk88 »

Ühe postituse all üle 250 jagamise ja ligi 500 kommentaari? Ei usu et need kõik feik. Mõni üksik võib-olla tõesti aga kui kõik need oleks feik siis ei jääks tal nende haldamise kõrvalt üldse aega, et seda sitta eesti posti kaudu rahvale koju saata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Selle jaoks on arvutiprogrammid.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas pikk88 »

Võimalik. Kuid päris kindlasti on osad postitusi teinud inimesed olemas. Kes viitsib natukene pinda sondeerida saab sellest ise ka väga edukalt aru. Varikonto on hoopis midagi muud, kui nood postitusi kommenteerinud ja jaganud isikute leheküljed. Eks reaalsus ongi see, et niikaua kuni sa ise säärase sopa sisse ei satu siis on ilmselgelt esmareatksioon vari ja võlts. Paraku on see inimene vägagi tõeline, kes müüb 500 eest allveelaev Lembitule pühendatud kolmegrammist kullajuppi. Või eesti lipu auks vermitud hõbemünti millel on nii suur müügimenu ,et see on läbi müüdud.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Roamless »

Mnjaa, võtsid ka minu isamaalised vanavanemad sellest mündijurast aastaid tagasi osa, kinkisid veel münte edasi lapselastele, tänu sellele sai asjale jälile saadud ja asi ära lõpetatud.
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: mongol ja 9 külalist