Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:Lõppeks teevad inimesed oma tööd ja ei ole vaja neile jämedusi pilduda.
Jään eriarvamusele. Kui mõnigi telefoni teel müüja endale ausa töö otsib soovituse peale pakutav endale p...sse pista, siis on soovitus oma eesmärgi täitnud.


Ja pärast tuleb see meeleheitel inimene ja annab su lapsele kusagil nurga taga peksa või teeb midagi muud rumalat. Üldiselt tuleb endale aru anda, et IQ jaotub populatsioonis normaaljaotuse alusel. Mingit tööd peavad tegema ka need inimesed, kes jäävad meditsiiniliste juhtumite ja normaalse IQ vahele. Nad ei ole selles enamasti tegelikult ise süüdi, et nad ei ole suutelised enamaks. Mis nendega siis teha? Maha lasta?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:Ja pärast tuleb see meeleheitel inimene ja annab su lapsele kusagil nurga taga peksa või teeb midagi muud rumalat.
Meeleheitel? Selle pärast, et talle niimoodi öeldi...?

Mis seal ikka, eks selle riskiga tule elada :mrgreen:

Kilo Tango kirjutas:Mingit tööd peavad tegema ka need inimesed, kes jäävad meditsiiniliste juhtumite ja normaalse IQ vahele. Nad ei ole selles enamasti tegelikult ise süüdi, et nad ei ole suutelised enamaks. Mis nendega siis teha? Maha lasta?
See nüüd ikka päris nii ei ole, et madala IQ-ga inimeste ainus väljapääs on hakata telefoni teel müüjaks.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas:...Meeleheitel? Selle pärast, et talle niimoodi öeldi...?

...


Selle pärast, et ca. 20 inimest päevas ütlevad talle halvasti. Nii päevast-päeva. Miks peaks? Mis sellest paremaks läheb? Inimese tuju saab päevast päeva rikutud. Lööb jalaga koera jne. Milleks?

Teine lugu on igasugu petturite ja poolpetturitega. Nendele tuleks anda nii, et tolmab. Aga mingid kindlustuse, ajakirjade, raamatute jms. müüjad - mina eelistan inimestega viisakalt suhelda, kui nad mulle otseselt midagi halba pole teinud.

Muide, veel üks lugu. Helistas mingi veefiltrite müüja mu naisele. Natukese aja pärast mulle. Vastasin, et "Golden VIP hotline kuuleb, kõne minut 38€, kuidas saan teid aidata?" Rohkem samalt numbrilt kõnesid ei ole saanud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Nagu öeldud: selleks, et motiveerida teda endale ausat tööd otsima.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas:Nagu öeldud: selleks, et motiveerida teda endale ausat tööd otsima.


Ka seda saab teha viisakalt. Müügitöö on aus töö. Mulle ei meeldi samuti, kui inimesed mulle mõttetuste pärast helistavad, kuid samas ei juhtu seda nii tihti, et sellest mingit tragöödiat üles keerutada. Nagu ma ütlesin - petturite ja poolpetturitega on teine lugu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:Müügitöö on aus töö.
Selleks luba küsimata võõrastele inimestele helistada ei ole.

Kilo Tango kirjutas:Mulle ei meeldi samuti, kui inimesed mulle mõttetuste pärast helistavad, kuid samas ei juhtu seda nii tihti, et sellest mingit tragöödiat üles keerutada.
Aga mitte mingit tragöödiat ju ei keerutagi keegi üles - täitsa rõõmsal toonil saadan p..sse :)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:Müügitöö on aus töö.
Selleks luba küsimata võõrastele inimestele helistada ei ole.
...


Sa ise oled sellest patust puhas? Pole kunagi helistanud kellelegi ilma luba küsimata?

Üldiselt tundub, et sa pole kunagi pidanud erasektoris hoolitsema selle eest, et töötajatel oleks leib laual ja ettevõtte teenused maha müüdud. Cold calling on ebameeldiv, aga vajalik lähenemine. Ei saa kõiki inimesi ükshaaval läbi käija ja ausalt öelda võtan ma parema meelega telefonikõnesid vastu, kui kodanikke ukse taga.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Kriku kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:Müügitöö on aus töö.
Selleks luba küsimata võõrastele inimestele helistada ei ole.


Just. Olen absoluutselt sama meelt.
Kõik kes mulle luba küsimata helistavad, et midagi maha parseldada... ja eriti need, kes helistavad korduvalt vaatamata sellele, et ma selge sõnaga nad kurele olen saatnud, lahterdan mina kompromissitult "agressiivseks müügiks".

Tarbijakaitseseadus

§ 15. Ebaaus kauplemisvõte

(9) Eelkõige on ebaaus tarbijat eksitav või tema suhtes agressiivne kauplemisvõte.

§ 18. Agressiivne kauplemisvõte

(3) Kauplemisvõtte puhul ahistamise, sunni, sealhulgas füüsilise jõu kasutamise või liigse mõjutamise kindlaksmääramisel võetakse arvesse järgmisi asjaolusid:

3) järjekindlate ja soovimatute pakkumiste tegemine telefoni, faksi, e-posti või muu sidevahendi abil, välja arvatud lepingulise kohustuse täitmiseks õigusaktiga sätestatud tingimustel ja ulatuses;


*

2017 kirjutas:"Üks nõue, mis tuleb müügikõnedele, on see, et need peavad olema selgelt eristatavad. Ehk siis kui minu taskus hakkab helisema telefon ja ma selle võtan, siis ma peaksin üsna kohe aru saama, kas see on mõne mu perekonnaliikme kõne või tahetakse mulle mingit kaupa või teenust pähe määrida. Liikmesriigid ise määravad, kas selleks saab olema näiteks mingisugune eraldi numbrialgus," toob Peep näiteks. "Ja veel on asi, mis on jäetud liikmesriikide otsustada - keeldude nimekiri. Ehk siis võib ette näha, et liikmesriik kehtestab võimaluse, et eraisikud peavad ennast kuskile müügikõnede keeldude nimekirja panema - mina ei taha, et mulle helistatakse müügikõnede asjus."


Keegi teab, mis sellest "Euroopa andmekaitsereformi" telefonimüüki puudutavas osas MEIL on saanud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:
Kriku kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:Müügitöö on aus töö.
Selleks luba küsimata võõrastele inimestele helistada ei ole.


Sa ise oled sellest patust puhas? Pole kunagi helistanud kellelegi ilma luba küsimata?
Jah, ma ei ole mitte kunagi mitte kellelegi suvalisele võõrale inimesele helistanud, et talle midagi müüa pakkuda.

Kilo Tango kirjutas:Cold calling on ebameeldiv, aga vajalik lähenemine.
Eks siis leppige ka vajadusega alla neelata p..sse saatmine :D

Millegipärast siiski on maailmas suur hulk ettevõtteid, kes seda ei tee ja ka kuidagi elavad :dont_know:
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

Isiklikult olen kõigist telefonimüüatest konkreetselt ja viisakalt lahti saanud , samuti poekoridorides varitsevatest tegelastest. Sellistega räuskamine rikub nagu enda päeva ka ära.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Poes jalutan neist kivinäoga mööda, olenemata distantsist. Ei mingit reaktsiooni, ükskõik mida organism ka ei teeks.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Nagu öeldud: selleks, et motiveerida teda endale ausat tööd otsima.

Kriku, esitan sulle provokatiivse küsimuse. Kas sa teed objektiivselt võttes ausat tööd või lõbustad ennast oma hobiga tegeledes, mille teised kinni maksavad?

PS. küsimust ei maksa surmtõsiselt võtta
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas diesel »

ma varem olin ka mats ja saatsin helistajaid soojadesse kohtadesse või siis hakkasin mingit soga ajama. ühel hetkel hakkas piinlik.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

AMvA kirjutas:Kas sa teed objektiivselt võttes ausat tööd või lõbustad ennast oma hobiga tegeledes, mille teised kinni maksavad?
Loomulikult tegelen hobiga. Mul on täiesti ükskõik, kas minu poolt produtseeritud kood maailma paremaks muudab või midagi, aga ilma programmeerimiseta pole ma 14-aastasest saadik elada suutnud :dont_know:

Aga ma ei tülita kedagi seda tehes.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Mõtlesin et kas panna naljateemasse aga kuna siin juba sel teemal vaikselt halatakse, siis just äsja laekunud näide sedavõrd halvast eesti keelest et isegi spämmifilter ei osanud midagi peale hakata: (tavaliselt sellised kirjad postkasti enam ei jõua)
Minu poolsete kommentaatridega siis:

Lugupeetud e-posti omanik / fondisaaja

Olen proua Kristalina Georgieva, Rahvusvahelise Valuutafondi praegune
tegevdirektor ja president. Tegelikult küll peadirektor aga see selleks

Tõepoolest, oleme läbi vaadanud kõik takistused ja probleemid, mis on
seotud teie lõpetamata tehinguga ja teie võimetusega täita teie vastu
ülekandetasud, mis teile varasemate ülekandevõimaluste eest maksti,
vaadake meie saiti oma kinnituse saamiseks 38 ° 53′56 ″ N 77 ° 2 "39"
W Siinkohal vajaksin abi. Mainitud koordinaatidel asub jah IMF peakorter, vaatsin, vaatasin päris mitme eri kaardi pealt, isegi sateliitfotot vaatasin - mis edasi?

Oleme direktorid, Maailmapank ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF)
Washington, DC koos USA rahandusministeeriumi ja mõne muu asjaomase
uurimisasutusega siin Ameerika Ühendriikides. on andnud korralduse
meie välismaksete üksusele, Ameerika Ühendriikide Aafrika Pangale,
Lome Togole, välja anda teile VISA-kaart, kuhu laetakse üles teie fond
1,500 000,00 dollarit, teie fondi edasiseks väljavõtmiseks.
Kui tagurpidi läbi Google translate lasta siis saab enam-vähem ka mõttest aru aru :)

Uurimise käigus avastasime nördimusega, et panga korrumpeerunud
ametnikud, kes üritavad teie raha oma isiklikele kontodele suunata, on
teie makset tarbetult edasi lükanud. Väga hea. Laske need ametnikud maha ja saatke mulle skalp

Ja täna teatame teile, et UBA pank on teie fondi VISA kaardile
krediteerinud ja valmis ka kohaletoimetamiseks. Võtke nüüd ühendust
UBA panga direktoriga, tema nimi on hr Tony Elumelu, e-post:, Tõsiselt hea nimi, võiks lausa olla eestlane
(mrtonyelumelu828@gmail.com)
Saada talle järgmine teave teie akrediteeritud ATM VISA-kaardi
kohaletoimetamiseks teie aadressile.

Teie täisnimi ========================
Teie päritoluriik =================
Teie kodune aadress =================
E-posti aadress ===================
Teie telefoninumber =============
Passifoto ==============
Teie elukutse ============

Lugupidamisega
Proua Kristalina Georgieva
Kahju et aega pole, sellistega isegi suhtleks, ma ei mäletagi et keegi lausa passifotot on varem küsinud. Aga alustuseks peaks äkki ise pilte küsima?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist