www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 14 Juun, 2021 12:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 433 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Nutt ja hala
PostitusPostitatud: 26 Dets, 2020 0:12 
Eemal
Liige

Niivähe kui mina olen sellega kokku puutunud on saadetud kallile paberile trükitud teade et "oled üks 1000-dest õnnelikust kes on võitnud võimaluse osta münt". Seda siis nii Eestis kul Soomes. Münti vähemalt minu tutvusringkonnas pole niimoodi lambist teele pandud sest saaja võtaks selle kohe endale ja kui midagi küsima hakatakse pööritaks silmi, et mis münt??? Võib olla on mul halvad sõbrad? :D
Umbes sarnaselt saadeti varasemalt raamatuklubi raamatuid. See oli siis kui Eestis ostujõud veel väiksem oli. Kui alguses ühe raamatu eest lolli peaga maksid said klubi liikmeks ja neid hakkas tulema uksest ja aknast. Sellest klubist väljasaamine oli üksjagu keeruline. Praegult on seaduseraamatus kaugmüügi regulatsioon küll selline et isegi kui telefoni voi e-maili teel ollakse midagi nõus ostma võib selle nõusoleku lõdva randmega tühistada ja suvalises kohtus mõistetakse õigeks.

Nii et ma arvan paadunult et kui selline münt postkasti tuleb siis jätke lihtsalt endale ja rahu mõisas. Hakata mingit selgitust otsima või tagasi saatma on täiesti tarbetu ressursside raiskamine.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2020 10:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Arvata võib, et vanainimese värk. Ise ei pannud tähelegi, kuna telefonis jah ütles, et mündi võib teele panna. Veriseks ajabki see, et olen talle juba aastaid rääkinud, ärgu ostku seda jama, kuid vastuseks tuleb vaid jah jah, see on viimane. Ega ma rohkem ei ostagi, endal kapp seda jura täis. Nagu see vanainimestel kombeks. Meil selle koha pealt demokraatia, et ise teab mis oma rahaga teeb. Ostku jama kokku või jootku poe taga parme. Veriseks ajab see, et säärased töllakad raha endale saavad ma mitte keegi midagi ette ei võta. Ennem jootku juba parme. Teeb vähemasti midagi head ja likvideerib mõne mehe pohmaka. Vaadates neid rõõmuhõiskeid mis lõustaraamatus selle klubi lehel toimuvad siis tekkib küll küsimus, et kas inimesed on oma raha peale vihaseks saanud? Seal kirjutavad suurtest rõõmurõngastest täies elujõus ja ideepoolest täie mõistuse juures olevad inimesed kes oma unistuste mündimaterjali kätte on saanud ja tahavad veel noorele pojale ka tellida...

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2020 13:45 
Eemal
Liige

Lõustaraamatus võivad olla feikkontod ja sellistel müüjatel tavaliselt ongi. Rumeeniapäraste näojoontega sõltumatud notarid kiidavad kaupa jms.

Selle vastu aitabki seadusesse kirjutatud kaugmüügi regulatsioon : minu mäletamist mööda võib 14 päeva jooksul uuesti ümber otsustada, saadud kauba tagasi saata ja müüjalt raha nõuda. Pakend võiks ikka terve olla ehk las vanamemm vaatab oma uut ostu läbi kile enne kui kasutuks tunnistab. Pole vaja hakata kõike mudima ega münte hamba all proovima.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2020 10:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ühe postituse all üle 250 jagamise ja ligi 500 kommentaari? Ei usu et need kõik feik. Mõni üksik võib-olla tõesti aga kui kõik need oleks feik siis ei jääks tal nende haldamise kõrvalt üldse aega, et seda sitta eesti posti kaudu rahvale koju saata.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2020 10:13 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Selle jaoks on arvutiprogrammid.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2020 9:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Võimalik. Kuid päris kindlasti on osad postitusi teinud inimesed olemas. Kes viitsib natukene pinda sondeerida saab sellest ise ka väga edukalt aru. Varikonto on hoopis midagi muud, kui nood postitusi kommenteerinud ja jaganud isikute leheküljed. Eks reaalsus ongi see, et niikaua kuni sa ise säärase sopa sisse ei satu siis on ilmselgelt esmareatksioon vari ja võlts. Paraku on see inimene vägagi tõeline, kes müüb 500 eest allveelaev Lembitule pühendatud kolmegrammist kullajuppi. Või eesti lipu auks vermitud hõbemünti millel on nii suur müügimenu ,et see on läbi müüdud.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2020 11:16 
Eemal
Liige

Mnjaa, võtsid ka minu isamaalised vanavanemad sellest mündijurast aastaid tagasi osa, kinkisid veel münte edasi lapselastele, tänu sellele sai asjale jälile saadud ja asi ära lõpetatud.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2020 14:14 
Eemal
Liige

Roamless kirjutas:
Mnjaa, võtsid ka minu isamaalised vanavanemad sellest mündijurast aastaid tagasi osa, kinkisid veel münte edasi lapselastele, tänu sellele sai asjale jälile saadud ja asi ära lõpetatud.
Isamaalisus või mündiäri, äkki isegi vanavanemad!? :lol:
Sullerid vanainimeste kallal ju kogu aeg olnud. Kunagi käisid minugi vanaema juures vanakraami ostjad ja mustlased. Kusjuures vanakraam mida müüa ei tahtnud, murti hiljem sisse ja viidi ikka minema. Vanaonud olid selliste aastate mehed, kes olid nii eesti sõjaväes kui ka saksa sõjaväes. Need pildid kerjati ka välja. Hiljem ise ka kahetses. Mustlased müüsid ka igasugu mõttetut rämpsu. Ära lõpetada seda ei õnnestunud, vanainimene vihastas kui üritasime selgeks teha, et ärgu raha raisaku. Puha oma raha ja oma asi kuidas kulutab!

Üles

PostitusPostitatud: 29 Dets, 2020 17:07 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Isamaalisus või mündiäri, äkki isegi vanavanemad!?
Münte müües rõhuti isamaalistele tunnetele, lisaks aeti lora, et ajas nende plekitükkide väärtus suureneb, kuidas siis vanainimene sai neid mitte kalli raha eest osta ja lapselastele kinkida, kes nagu hukka läinud noorus ikka, kukkusid hirmsasti kisama, et kust ja mis raha eest sa seda jama said ja vaata, et sa jumala eest midagi juurde ei võta :D :D :D Vanaisa vajas ikka pikka veenmist, et tegu puhta liigkasuvõtmisega, enne kui lubas ärikatega kontakteeruda ja uued mündilaarid tühistada.

Üles

Teema pealkiri: Elu pärast teenistust
PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 15:07 
Eemal
Uudistaja

Domineerival kõrgendikul dislotseeruvate eruväelaste mõtte- ja muudel pausidel viibimist pensionikuupäevaga ei seosta. Seal võimalused palju võrdsemad. Esiteks.
Teiseks hakkab minul, niimodi teenistuse järgselt, tunduma, et ajateenistuses andsin vande hoopis teistsuguse riigi kaitsmiseks. On mingit aimu, kas vabariigi 2. iseseisvusaja algaastatel antud vanne peab veel? Ja kui peab, siis kuidas saab selle tagasi võtta? Keegi ju ei oota, et ma laaneotsasid ja pärnitsaid kaitsma peaksin hakkama.

Üles

Teema pealkiri: Re: Elu pärast teenistust
PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 17:44 
Eemal
Liige

aksel kirjutas:
... iseseisvusaja algaastatel antud vanne peab veel? Ja kui peab, siis kuidas saab selle tagasi võtta?...
Vanne peab, kuid sellest lahti saamine on sul imelihtne - tee taotlus Eesti Vabariigi kodakondsusest loobumiseks!

Huvitav lähenemine , sest mina olen siiani saanud aru, et vanne anti riigi iseseisvuse kaitseks (nagu mina ise tegin), mitte mingi poliitiku või tädi Maali personaalseks kaitsemiseks... :dont_know:

Üles

PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 18:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ojah. Sa kohustusel ja motivatsioonil kohustuse täitmiseks ikka teed vahet, mart2?

Selliste jurade korraldamine saeb kõik tükkhaaval lihtrahva motti teha "mida vaja" kui aeg käes on.
Näiteks massiivne piirangutest ülelaskmine on heaks näiteks, palju meie riigivõimu sõna tegelikult maksab.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 20:25 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Ojah. Sa kohustusel ja motivatsioonil kohustuse täitmiseks ikka teed vahet, mart2?
Selliste jurade korraldamine saeb kõik tükkhaaval lihtrahva motti teha "mida vaja" kui aeg käes on.
Näiteks massiivne piirangutest ülelaskmine on heaks näiteks, palju meie riigivõimu sõna tegelikult maksab.
Milles asi?
Mina tean väga hästi, mida ja miks mina teen (vajadusel hakkan tegema).

Probleem on akf akslil! :!:
Kui inimene küsib konkreetselt, kuidas vandest vabaneda, selleks et ei taha kaitsta konkreetseid (tema enda viidatud) isikuid, siis vastasin. Ära minuga siin "poksi".
Loe teksti rahulikult ja kiirusta oma klaviatuuriga vähem ... 8)

Õige.

Kriku

Üles

PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 23:11 
Eemal
Uudistaja

Ää, ma natuke täpsustan sõnastust - riik, see on rahvas (sh. Maalid, Mardid ja suvalised poliitikud) ja rahvas on oma valitsejaid väärt. Riigi, mille kaitseväe juhtajad ja parlamendi liikmed on laaneotsad ja president korraldab pärnitsatele Roosiaeda kuulajaskonda, iseseisvuse kaitsmiseks ma rohkem ohvreid tooma ei ole nõus.
Aga õnneks akf tõi esile, kui lihtne on vannet tagasi võtta. Siiras tänu!

Üles

PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 23:52 
Eemal
Liige

Vaevalt et Vabadussõja kõikidele võitlejatele meeldisid kõik riigitegelased, üleedsed või laadatolad. Tõenäoliselt paljud isegi vihkasid neid. Aga sõtta läksid, surid ja võitsid.
Metsavennad olid veel kummalisemad. Neid lausa reetsid poliitikud 1940ndal, siis sakslased, siis oma rahvas ja kaaslased. Aga ikka olid valmis OMA RIIGI EEST sõdima ja surema.
Ja nüüd siis võtab moti maha parlamendi liige provokatiivne küsimus Venemaa koosseisus olemisest ... mis on eesmärgipäraselt sama absurdne nagu vist enamus ülejäänud "parandusettepanekutest"?

Kas "lambikonn" on sama mis "lombikonn"? :lol:

Tunnistan viga
Tsiteerin: Sõna parlamentäär on õigekeelsussõnaraamatu järgi sõjasaadik, vastasega läbi rääkima saadetud isik. Keelekorraldajad ei soovita seda kasutada tähenduses parlamendi liige.
Puht juhuslikult sobiks Ants Laaneotsa antud olukorras ka "parlamentääriks" nimetada. :oops:

Viimati muutis Martin Herem, 12 Jaan, 2021 9:19, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 433 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: