Siis kui kaob vool!

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta

Kas te majapidamises on generaator?

On olemas, koos küttevarudega
30
13%
On olemas, kuid kütet napib
28
13%
Plaanin hankida
29
13%
Ei ole, kuid võiks olla
107
48%
Ei ole, milleks - see on mõttetu
30
13%
 
Hääli kokku: 224

AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas AMvA »

Külmikute eriversioonide valik on väga lai ja nendesse süvenemine on omaette aegavõttev tegevus.
Tehnilise taibuga inimene saab aru, et troopilisse kliimasse (+35C) toodetud külmik on nõutud energiaklassi saavutamiseks parema soojusisolatsiooniga kui parasvöötmesse (+25C) toodetud külmik, mis kahjuks jahutusseadme kaitseks võib ennast +27C soojas köögis ennast ise väljalülitada.
Samal ajal troopilise kliima külmik võib ennast alla +15C ümbruse temp (sahvris) ka ennast kompressori kaitseks välja lülitada, sest tema kompressoris olev õli muutub nii paksuks, et kompressori käivitamine pole seadmele ohutu.
Kui nõukaaegsete külmikute soojusvahetid olid vasest või alumiiniumist ja kestsid aastakümneid, siis tänapäeval kasutatakse palju odavamat rauda, mis korrodeerub (kondenseerunud) niiskuses isegi juba mõne aastaga.
(Mu eelmainitud moditud külmik võib töötada ümbritseva temp vahemikus -15 - +35C.)


Sul selle kohta pädevat infot on, et külmikuid toodetakse erinavatesse kliimavöötmetesse? Mul oli see suvi köögis kohati pea 40 kraadi ja mu parasvöötmesse toodetud külmik hoidis ölled ilusti jahedad.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas OLAVI »

Kriku kirjutas:Ma viitasin konkreetsele külmikumudelile, mille energiatarve on kirjade järgi peaaegu 2x väiksem, kui see, mida sina ütlesid. See mudel on Eestis müügil.

Sina vastasid, et energiatarve oleneb toatemperatuurist.

Ma küsin uuesti, mis toatemperatuuri puhul selle Eestis müügil oleva mudeli energiatarve siis võiks olla selline, nagu kirjas? Kui sa väidad, et kirjas olev on jama, peaksid ka olema suuteline oma väidet konkreetse näite puhul põhjendama.

Ei väida, et energiatarbe testimise number on "jama" vaid see number on saadud testmeetodil teiste samasuguse testmeetodi alusel testitud seadmete võrdlemiseks, mitte siduv leping seadme oodatava energiakulu kohta ostja kasutusel.
(Täpselt samamoodi avaldatakse auto kütusekulu numbrid standartiseeritud mõõtmismeetodiga, mitte autotootja ei väida, et kütuse kulu auto ekspluatatsiooni käigus ostja poolt, seda kulunumbrit mitte kunagi ei ületa.)

Toatermperatuur on üks komponent energiakulust, mis mõjutab otseselt külmiku elektrikulu kui külmiku ust pika aja (näiteks kuu aja) jooksul kordagi ei avata.
Tõin välja ühe mõiste "vee erisoojus" ja seda mõistes peaks olema selge, et külmiku reaalse ekspluatatsiooni energiakulu on rohkem sõltuvusest kasutusviisist kui energiaklassist.

Sellise müügikuulutuse andmete alusel ei saa mitte midagi öelda, sest see on lihtsalt (müüja poolt nimetatud) kaubandusliku nimetuse info, mis ei sisalda antud toote SN numbrit ega mingit konkreetset infot toote kohta toote valmistaja poolt.
Sellise informatiivsusega müügi leht lubab arvata, et tegu on arengumaal toodetud "valge kastiga" mida püütakse rumalale ostjale pähemäärida.
https://www.on24.ee/p/380165/k%C3%BClmi ... ?hall=7924
Sellise kuulutamise järgi kaupa ostes ei saa ostja sugugi kindel olla, et ta selliste andmetega kauba üldse ostab, sest peale "uduse valge kapi pildi" ei seo ostuobjekti pakutava kaubaga miski ja puudub ka alus tarbijakaitsesse kaevata.

Ega ka teised müüjad püüavad müügiga suli teha, nii et reaalne variant on minna poodi kohale ja teha konkreetse toote andmesildilt pilt ning sealt saadud numbrite järgi otsustada toote üle.
"Suli tegemise" all mõtlen seda, kui ostjale ei avaldata kõiki müügiobjekti olulisi andmeid.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas OLAVI »

AMvA kirjutas:
Külmikute eriversioonide valik on väga lai ja nendesse süvenemine on omaette aegavõttev tegevus.
Tehnilise taibuga inimene saab aru, et troopilisse kliimasse (+35C) toodetud külmik on nõutud energiaklassi saavutamiseks parema soojusisolatsiooniga kui parasvöötmesse (+25C) toodetud külmik, mis kahjuks jahutusseadme kaitseks võib ennast +27C soojas köögis ennast ise väljalülitada.
Samal ajal troopilise kliima külmik võib ennast alla +15C ümbruse temp (sahvris) ka ennast kompressori kaitseks välja lülitada, sest tema kompressoris olev õli muutub nii paksuks, et kompressori käivitamine pole seadmele ohutu.
Kui nõukaaegsete külmikute soojusvahetid olid vasest või alumiiniumist ja kestsid aastakümneid, siis tänapäeval kasutatakse palju odavamat rauda, mis korrodeerub (kondenseerunud) niiskuses isegi juba mõne aastaga.
(Mu eelmainitud moditud külmik võib töötada ümbritseva temp vahemikus -15 - +35C.)


Sul selle kohta pädevat infot on, et külmikuid toodetakse erinavatesse kliimavöötmetesse? Mul oli see suvi köögis kohati pea 40 kraadi ja mu parasvöötmesse toodetud külmik hoidis ölled ilusti jahedad.

Mitte ainult erinevatesse kliimavöönditesse vaid ka erinevatesse ruumidesse ja nende erinevatesse sisekliimadesse.
Siis peaks ju omanik "rahul olema" kui õlled olid "ilusti jahedad".
Nii ülitäpse temperatuurimääratluse peale ei oska ma midagi kosta. :roll:
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:
Külmikute eriversioonide valik on väga lai ja nendesse süvenemine on omaette aegavõttev tegevus.
Tehnilise taibuga inimene saab aru, et troopilisse kliimasse (+35C) toodetud külmik on nõutud energiaklassi saavutamiseks parema soojusisolatsiooniga kui parasvöötmesse (+25C) toodetud külmik, mis kahjuks jahutusseadme kaitseks võib ennast +27C soojas köögis ennast ise väljalülitada.
Samal ajal troopilise kliima külmik võib ennast alla +15C ümbruse temp (sahvris) ka ennast kompressori kaitseks välja lülitada, sest tema kompressoris olev õli muutub nii paksuks, et kompressori käivitamine pole seadmele ohutu.
Kui nõukaaegsete külmikute soojusvahetid olid vasest või alumiiniumist ja kestsid aastakümneid, siis tänapäeval kasutatakse palju odavamat rauda, mis korrodeerub (kondenseerunud) niiskuses isegi juba mõne aastaga.
(Mu eelmainitud moditud külmik võib töötada ümbritseva temp vahemikus -15 - +35C.)


Sul selle kohta pädevat infot on, et külmikuid toodetakse erinavatesse kliimavöötmetesse? Mul oli see suvi köögis kohati pea 40 kraadi ja mu parasvöötmesse toodetud külmik hoidis ölled ilusti jahedad.
Aastaid tegelesin elektroonika maaletoomise ja ka vastutava isikuna nende kaupade üle-Eestilise garantii ja/või tehnilise hoolduse tagamisega. See on nii. Paljude asjadega on nii. Toodetakse erinevatesse piirkondadesse ja kuna nõuded on erinevad, siis on nii trükiplaadil olevate asjade arv (nt oli telekates), kui kompressorid külmikutes erinevad. Paljudes asjades on erinevusi ja seda ei jõuaks üles lugedagi ja ma (me) ei pruugigi nüansse teada. Küllalt oli juhtumeid, kus ajasin ja/või pidin otsima välja servicemanuale ja mingeid spetsiifiliste detailide partiisid asjadel milledele meie piirkonna analoogide järgi meie "telekaparandustes" manualid erinesid ja mingite detailide tarnega oli probleeme. Neid sai analoogidega klattida, st toode käima panna ja kliendile tagastada, aga küllalt oli ka juppe, millele meie regioonist ei saanudki asendust leida. Tänapäeval võib asja erinevus olla lisaks ka programmides. Või asjaolus, et mingis riigis mingi tarkvara polegi kasutuseks tootja või tarkvara omaniku või krst kelle poolt lubatud. Lihtsalt nt Saksaturu versioonis on hoopis teised asjad/käsud/funktsioonid/menüüsisud laetud ja/või polegi programmis asju laetud ja needki käsud ei pruugigi toimida meil. Samas meie lihttavakasutuses ei pruugi mitteteadja seda taibatagi. Samas ei pruugi softi ülelaadimine ka aidata, sest nt Sonyl oli samal prosel kohe üks lisatäht juures mis tähistas D-turu versiooni, eeldanuks prosevahetust mis aga poleks majanduslikult mõtekas. Ehk siis laadisid Sonylt Balti softi peale, näitas küll menüü pealehel ilusti, et softi versioon Baltic on OK, aga selle vajaliku funktsiooni alammenüüsse kohapeale kasti linnukest ei tekkinud... sest prose ise programmi poolt tahetud käsku ellu viia ei olnud suutlik. Samuti olid asjad ka nt Brandti Lõuna-Euroopasse toodetud samadel toodetel (mudelitähistus küll tsipa teine), kompressorid võimsamad, el kulu võimsam jne. kui Põhja-Euroopa ja/või Ida-Euroopa turule toodetuil. Tootja poolt antud lubatud töötemperatuurivahemik oli ka seejuures kõrgem (mitte laiem, vaid kõrgem).
Põige mujale, autodesse: kui tõime Prantsusmaale müüdud autosid, siis selgus tõsiasi: oli mitmeid autosid, mis olid nii suurendatud jahutusvõimsusega (no Saint Tropez jne ju! :D ), kuid samas ka suurendatud küttevõimsusega. Isegi istmesoojendused (!) olid peal. Põhjus tehti selgeks meile- aga meil ongi selliseid autosid, need ongi meil mõeldud müügiks inimestele, kes elavad mägedes. Paljudel on tugevdatud jahutus, aga "mägilaste jaoks on ka tugevdatud soojendus, "meie"(st põhja) termostaat, võimsam laadimine koos genekaga (koos jämedamate aku-geneka-juhtmetega!), istmesoojendused jne (nn poolarctic-pakett). Vat nii. Pead ikka descriptioni vaatama.
Neid erinevusi turusuundade ja nõuete järgi on enamusel, kui mitte kõigil. Kui keegi arvab, et kuskil on mingi stants ja klipaitab iga laksuga kogu maailma jaoks ühesuguseid asju, siis see inimene on küll väga naiivne ja/või vähese elukogemusega.
On hoopis ise jutt, et meie siin väikeses riigis üritame sobituda/kohanduda mingi hoopis teise regiooni soovide järgi toodetud kaubaga. Kui saame hakkama siis ongi ju hästi!
BTW: ... üks pädev mees ütles: me võiks rahulikult Eestis aastaringselt sõita autoga kolmandiku võrra väiksema radikaga, see on lihtsalt projekteeritud hoopis hullemate tingimuste järgi. Meil selles aspektis veab, et see meile sobib, st meil ei tekki sellest radikavahetamise vajadust, aga samas nt generaatorite, starterite, akude, akujuhtmete jmt puhul tuleb Põhja-Europa jaoks (nt Soome) paigaldada võimsamad jupid, muidu ei pruugi meie tavalises talveski starter vedada.... (Olen ise toonud Belgia regiooni spetsifikatsiooniga uue pool aastat vana BMW: kohe tuli meil külmem talv ja meie külmas see masin ei käivitunudki korrektselt. Alla -15-20 auto (uus BMW!) ei kippunud jõudma starterit vedada. Alla -25 oli pill kutu. Põhjuseks peenikesed (Belgia jaoks piisavad) aku ja massikaablid starterini. Samuti originaal BMW-aku meie külmaga kutu. Kuna põhimõtteliselt ei olnud nõus alla vanduma ja samas oli ka kaks veokat (Actros ja Scann) pluss siit uuena esindusest ostetud Master käivitada, siis sai elavkatseid tehtud. Abiks kasutasin netist vene saitidelt siberimeeste BMW-ga igapäevase sõitmise kogemusi. Polnud mingit mõtet sakslaste-inglaste saite lugeda, sest kelgiti ikka sellega, et kes ja kuidas ja mida tegi, ja kas-kus üldse oli seda -8-10-t millega kokku puutus ja katsetas. Venepoisid sõitsid Siberis nt Tjumenis -37-ga ja igapäevaselt. Autod kellel kuidas, aga ööseks varju alla pidevalt ei käinud. Diisel. Ja sõitsid. Vat nende meeste jagatud kogemused maksavad. Leidsin isegi BMW originaalsed aga venekeelsed servicebülletäänid BMW-diislite arktiliseks kasutamiseks. Nn tuntud euroopakeelsetes versioonides selles samas kohas see alamleht lihtsalt puudus- no ei ole neil ju sellist külma... Tulemus: Master käivitus ka -27-ga probleemideta, tiba valus küll käivitunud hääl oli, aga nigu tirtsti (ps Master on praeguseks üle kümne aasta vana, olnud ainult minu käes läbisõiduks 230tkm ja käivitub siiani talvel probleemideta. On vahepeal nagu sõiduautode asendusautokski mul, seisis vahel talvel mitu kuud, olgu aku laetud ja läheb nagu tirtsti). Ka veokad sain käima. Aga selle bemmiga olid sandid lood, vaheta või aku kaabel välja... ja siis starter jne... ? Lõpuks jõudsin lahenduseni nii, et seda autot tuli käivitada soojas hoitud akuga, st igaks ööks aku sooja, siis sai enam-vähem probleemideta starter mootori vedama. Täkuga kah ei läinud, sest külm aku (nii BMW originaal pool aastat vana kui siinsed asendama proovitud) tõmbas nii vähe-palju voolu omale, et läbi kaablite starterini ei jätkunud "Engin manegemendi" jaoks nõutud pööretest. Ringi ajas, aga voolu kadu kaablites nii suur, et pöörete arv ebapiisav. Kui starteri pööretest piisas, siis mootor ka käivitus korrektselt, no ikkagi uus auto ju! Aga see igahommikune kepp aku vedamisel ja paigaldamisel.... Ja seda pidi tegema lihtsalt selle pärast, et polnud kindel palju reaalselt külma öösel tuleb ja kas auto hommikul käivitub. Vot sulle Kesk-Euroopa light-equipment version.
Ja neid elektroonikaäri tehnilise tagamise nüannse võin kah veidi valgustada, st toimesüsteeme. Ja millest mingid anomaaliad tekkivad. Nt sobib siia väga hästi juba eelpool olnudki teema, et külmikud koolevad (eriti samsad) peale garantiiaja lõppu. Põhjuseks see, et korpusesse "makroflexi" sisse peidetud radiaator on keemilise protsessi käigus töölepingust taganenud.... Ja selle põhjuseks on omakorda see, et tootja on asendanud raidaatori materiali teadlikult sellisega, mis talle kasulikum. Kahjuks aga see asendus pikalt vastu ei pea ja tänases "rohepöördemaailmas" lähebki toode utiliseerimisele majandusliku tasuvuse arvestuse alusel ja inimene läheb poodi uut ostma.... Tootja jälle rahul. jne. Selliseid jamasid on juba kümneid aastaid genereeritud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Lemet »

Sul selle kohta pädevat infot on, et külmikuid toodetakse erinavatesse kliimavöötmetesse


Isegi näkasel nõukaajal erinesid erinevate kliimavööndite jaoks toodetud asjad üksteisest. Näiteks oli laost võtta erinevate temperatuurivööndite jaoks mõeldud termostaatklappe ja ka soendusradikad olid erinevad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Kriku »

OLAVI kirjutas:Ei väida, et energiatarbe testimise number on "jama" vaid see number on saadud testmeetodil teiste samasuguse testmeetodi alusel testitud seadmete võrdlemiseks, mitte siduv leping seadme oodatava energiakulu kohta ostja kasutusel.
Milles see meetod siis seisneb, st. mis tingimustel neid testitakse?
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:
OLAVI kirjutas:Ei väida, et energiatarbe testimise number on "jama" vaid see number on saadud testmeetodil teiste samasuguse testmeetodi alusel testitud seadmete võrdlemiseks, mitte siduv leping seadme oodatava energiakulu kohta ostja kasutusel.
Milles see meetod siis seisneb, st. mis tingimustel neid testitakse?
Sertifitseerimisel on ette nähtud konkreetsed tingimused mida peab täitma. Näiteks ise uurisin seoses ühe vajaliku asjaoluga plaadisegude sertifitseerimist Euroopas, õigem oleks küll öelda plaadisegude sertifitseerimise tulemust ja selle tähistamist. Milliseid mooduleid ja millistes tingimustes mõõdetakse. Ja kuidas mõõdetud tulemust tähistatakse. See on väga konkreetselt paigas. Kõik algas sellest, kuidas plaatija rääkis mulle, et "see on väga hea plaadisegu, võta see! See on pealegi Itaalia oma". Aga tähistust kotil praktiliselt polnudki. Oli ainult viide, et on läbinud EN12004-ja. Et vastab EN12004 nõuetele. No ja edasi? Aga mida omistati, seda polnud kotile märgitud. Alles netist spetsifikatsiooni otsides selgus, et oli omistatud madalaim, st plaatimiseks kõlbab kah, aga ühelegi erinõudele ei vasta, st kõige tavalisem pläga. Eriti käib see hämamine plastilisusmooduli kohta. Kui selle läbib, saab omistada tähe S1, kui läbib kõrgendatud nõuded, siis saab tähistuseks juba S2. Iga taseme kohta on olemas moodulis juhend kuidas seda plastilisust mõõta ja kuidas taseme nõuetele vastavust mõõdetakse. Kui käisin vajalikku segu otsimas, siis enamuses isegi müüjad maigutasid suud, kui konkreetset serdirida kotilt nõudsin. Et "kas sulle sellest ei piisa, kui me ütleme, et vat see on väga hea segu, et kõik ostavad ja töömehed kah kiidavad?" Ütlesin, et "jah ei piisa mingid subjektiivsed seisukohad, kuna vajan külma- ja kuumakindlat segu ja tahan sellist, mis on selle testimise läbinud ja millele on selle mooduliga S2 kinnitatud. Mingit "tavalist" plaadiseguga ma tõesti ei soovi katsetama hakata." Muideks olen näinud ehitusprojekte, kus ongi ära näidatud/määratud plaadisegule sertifikaadiklass vastavuses EN12004 metoodikal tuvastatule. Ehk siis sinna ei võigi minna oma valitud (sokutatud) "väga hea seguga". Külmkappide sertifitseerimise tingimused on kah kindlasti leitavad.
Viimati muutis Peeter, 23 Okt, 2021 9:33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Kriku »

Kindlasti on. Akf väitis, et reaalse voolutarbe erinevus kirjas olevast on 2-3x. Mind huvitab, konkreetselt mis alusel.
parkija
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas parkija »

Ma käänan nüüd teema voolukatkestuste suunda .
Alates eilsest suhteliselt lühiajalisest voolukatkestusest on mu elamises kolme faasilise voolu asemel kaks faasi , rikketelefon räägib et ollakse teadlikud katkestustest üle Harjumaa ja katkestuste likvideerimisega tegeldakse .
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:Kindlasti on. Akf väitis, et reaalse voolutarbe erinevus kirjas olevast on 2-3x. Mind huvitab, konkreetselt mis alusel.
Võimalik, et juba näiteks isikliku pikemaajalise kogemusega elektriseadmete vallas, millele lisandub ka praktika. Üldiselt "nimetute" toodete (sh külmkappide) serte peadki reservatsiooniga võtma.... See on ka minu isiklik kogemus tehnikavaldkonnas. Olen siin juba koroona-maski-teema alguseski kirjeldanud sertifitseerimisbisnässi eripärasid. Kirjeldasin mis ja kuidas toimub. Mõne aja pärast läks ka Eestil oma maskinännisaaga hapuks enam-vähem samamoodi nagu kirjeldasin..... Minu jaoks polnud see üllatus, sest olin sellist stsenaariumit ju just enne kirjeldanud ja lugejatele tutvustanud.
Olen näiteks teadlik juhtumist, kus KÜ paigaldas omale karja päikesepaneele. Jutus lausutud mõttetera peale, et "nüüd saate võimaluse hakata energiat võrku müüma ja nii teenite lisagi ehk?" peale ütles KÜ tegevjuht morni näoga: "Oiei. Kõik kulub omale ära. Renoveerimisprojektis lubatud energiatarbed oli oluliselt madalamad kui tegelikkuses, kõik kulub omale ära..."
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Kriku »

Kahtlen, kas tal on külmkapp eraldi voolumõõtja all.
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:Kahtlen, kas tal on külmkapp eraldi voolumõõtja all.
Läbi kerge huumoriprisma ja elukogemuse soovitan sulle mitte kahelda "teisemehe" läbi elu kestvas elektrivaldkonna kogemuses vaid hoopis selle oma "nimetu" kapitootja energiatarvelubaduses.Juba selle pärast, et üks on "teisemehe-jutt", aga teine asi on su oma külmkapp, mis sind tegelikult oluliselt rohkem mõjutab, kui see "teisemehe-jutt".

BTW: Soovitan tõsiselt: Kui soovid ikkagi milleski kahelda, siis valiksin igal juhul enne selle külmkapi serdi, kui Olavi jutu. Tean isiklikult tausta nii tehnikale kui inimesele.

BTW2: Nagu Fucs võttis kokku koroonateema mitmesajad leheküljed, nii ma ütlen, et me võiks seda teistesse teemadesse samamoodi laiendada. Kui keegi midagi konkreetset ja füüsikal põhinevat foorumisse kirjutab, nii ilmub kohe kontingent, kes kukub laiama, kuidas tema olla kellegiga kuskil juba rääkinud ja see ei olevat üldse nii. Selle peale tahan tsiteerida neile (peast) Švejki. "...ja-jah, ja-jah millest te rääkisit tõenäoliselt juba enne sõda oma rittmeistriga... ja-jah." :twisted: Liiga palju on meile siia Leitnant Dube tekkinud. Eks see vist olegi TÜ insenerihariduse allakäigu tagajärg......
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas OLAVI »

Kriku kirjutas:Kindlasti on. Akf väitis, et reaalse voolutarbe erinevus kirjas olevast on 2-3x. Mind huvitab, konkreetselt mis alusel.

Kuna olen üle 10 aasta tegelenud ofgrid päikselahenduste väljatöötamise ja rakendamisega kodumajapidamistes (akutoitel, piiratud energiavaru tingimustes) ning ca 15 aastat hoonete energiatõhususega, siis olen erinevate koduseadmete energiatarvet reaalselt monitoorinud logeritega ka pikemaaegsel reaalsel kasutamisel.
(Ka EE poolt korduvalt meedias kajastatud, esimese kolme pilootprojektina tehtud (võrguvaba)energiavarustuse seadme valmimisel on minu näpud osalenud.)
Olen uurinud erinevate seadmete hingeelu ja konsulteerinud ka erinevate firmade remondimeestega kes reaalselt seadmete (garantii)probleemide lahendamisega tegelevad. (Garantiiremondi teostajad omavad tavaliselt ka infot, mida kasutus- ja remondijuhendid ei pruugi sisaldada.)
(Minu eelmine ise endale projekteeritud ja ehitatud maja, sai A energiamärgise 2012 aastal ja viimane, +energiamaja (reaalselt mõõdetud, et võrku läheb aastas rohkem energiat kui kogu hoone aastas tarbib) sai A energiaklassi märgise 2020 aastal.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas OLAVI »

parkija kirjutas:Ma käänan nüüd teema voolukatkestuste suunda .
Alates eilsest suhteliselt lühiajalisest voolukatkestusest on mu elamises kolme faasilise voolu asemel kaks faasi , rikketelefon räägib et ollakse teadlikud katkestustest üle Harjumaa ja katkestuste likvideerimisega tegeldakse .

Sellisel juhtumil, kus üks faas on kadunud soovitan koheselt liitumispunktis mõõta üle voltmeetriga faasipinged. Mõistlik on ka pildistada, nii et ühel pildil oleks näha testri näit, juhtmed ja mõõtekoht.
Kui need erinevad ettenähtud pingest, siis helistada rikkedispetžerile ja nõuda voolumõõtjas oleva pinge kontrolli (võrgu rikkedispetžer saab kaugloetavasse arvestisse sisselogida ja reaalajas näha pingeid).
Kuna voolumõõtjaga ühenduse saamine võtab aega, siis tavaliselt seda tegema ei hakata ja märgitakse lihtsalt "rike".
Pinge fikseerimise toiming peaks lihtsustama hilisema kahjunõude käsitlemist, kui koduseadmed on äkitsi otsa saanud.
Mul omal oli hiljuti, kus üks faas oli ca 0V ja ülejäänud kahel oli 230V asemel ca360V pinge.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siis kui kaob vool!

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas:Läbi kerge huumoriprisma ja elukogemuse soovitan sulle mitte kahelda "teisemehe" läbi elu kestvas elektrivaldkonna kogemuses vaid hoopis selle oma "nimetu" kapitootja energiatarvelubaduses.Juba selle pärast, et üks on "teisemehe-jutt", aga teine asi on su oma külmkapp, mis sind tegelikult oluliselt rohkem mõjutab, kui see "teisemehe-jutt".
Sellistel juhtudel on IMHO küsimus pigem selles, kumb rohkem eksib, mitte selles, kummas kahelda.

OLAVI kirjutas:
Kriku kirjutas:Kindlasti on. Akf väitis, et reaalse voolutarbe erinevus kirjas olevast on 2-3x. Mind huvitab, konkreetselt mis alusel.

Kuna olen üle 10 aasta tegelenud ofgrid päikselahenduste väljatöötamise ja rakendamisega kodumajapidamistes (akutoitel, piiratud energiavaru tingimustes) ning ca 15 aastat hoonete energiatõhususega, siis olen erinevate koduseadmete energiatarvet reaalselt monitoorinud logeritega ka pikemaaegsel reaalsel kasutamisel.
(Ka EE poolt korduvalt meedias kajastatud, esimese kolme pilootprojektina tehtud (võrguvaba)energiavarustuse seadme valmimisel on minu näpud osalenud.)
Olen uurinud erinevate seadmete hingeelu ja konsulteerinud ka erinevate firmade remondimeestega kes reaalselt seadmete (garantii)probleemide lahendamisega tegelevad. (Garantiiremondi teostajad omavad tavaliselt ka infot, mida kasutus- ja remondijuhendid ei pruugi sisaldada.)
(Minu eelmine ise endale projekteeritud ja ehitatud maja, sai A energiamärgise 2012 aastal ja viimane, +energiamaja (reaalselt mõõdetud, et võrku läheb aastas rohkem energiat kui kogu hoone aastas tarbib) sai A energiaklassi märgise 2020 aastal.)
Olgu, see on juba parem vastus. Tänan.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist