www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Rahapesu Eesti pankades
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=43491
1. leht 2-st

Autor:  Martin Peeter [ 27 Mär, 2019 23:20 ]
Teema pealkiri:  Rahapesu Eesti pankades

Lisaks Danske jamale nüüd selline uudis Swedbanki poolt. 135 miljardit kõrge riskiga raha läbi käinud. Sellisel asjal on julgeolekupoliitiline mõõde.

https://www.err.ee/923962/raport-swedba ... ntide-raha

Olen nõus, et militaarnetis on liiga palju parteipoliitilist trollimist tekkinud ja seepärast majanduse teema kinni, aga püüdkem siit poliitika eemal hoida ja mõjusid analüüsida. Tundub, et need välismaised pangad ei ole oma siinsete filiaalide headest majandustulemustest hoolimata just investeeringu üle ülearu rõõmsad. Ma ei usu, et ka SEB prillikiviks osutub.

Autor:  Dr.Sci [ 28 Mär, 2019 7:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

SEB lahkub selle kuu lõpuga mu firma pangakontode nimekirjast. Põhjuseks kõrged teenusetasud, enamus kliente kasutab kas Swedi või LHV-d ja ammu planeeritud muutusele pani täpi see et nende pangasisese andmete uuendamise käigus (mida mitte tehes ei saa enam pangateenust kasutada) nõutakse juhatuse liikmete kohta hunnikus privaatseid andmeid (praktiliselt peenise pikkuseni välja). Põhjendatakse seda rahapesu vastase võitlusega - aga kui mul antud panga kuukäive on mõnituhat eurot ja limiidid tehingutel samasse kanti, siis milleks?

Autor:  Troll [ 28 Mär, 2019 7:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Ma ütlen veelkord - vaevalt ükski pank sellest vene rahapesust puutumata jäi, kergelt saadud suure raha ahvatlus käib igale pankurile üle jõu. Meie vähese kogemuse, auklike seaduste ja piiratud kontrolliga majanduskeskkond sobis sellisteks poolhämarateks skeemideks väga hästi.

Autor:  Kapten Trumm [ 28 Mär, 2019 11:20 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Pange tähele - ja Swedi puhul läheb käiku vana hea mainekujunduse trikk - ah nad seal Eestis midagi kuritarvitasid, mööname kontrolli vähesust ja rakendame tulevikus rangemaid meetmed - ehk tekkiv negatiivne pask lükatakse sujuvalt Eestisse, kes hakkab vaikselt juba omandama rahapesu Panama kuulsust. Ja mõistagi - nad seal Eestis täitsa ISE tegid ja meie siin Stockholmis/Kopenhaagenis istusime kui linnukesed puu otsas.

:wall:

Autor:  Dr.Sci [ 28 Mär, 2019 12:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

https://majandus24.postimees.ee/6555891 ... asti-lahti
Arvestades sündmuste eskaleerumist ja igainimese huvi on tegemist järjekordse teemaga mis siin foorumis lukku pannakse.

Autor:  kaugeltuuriv [ 28 Mär, 2019 13:16 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Seda pankade s....hakkab aga veel rohkem välja tulema,uskuge mind.Kõik pangad,mis on tegemist teinud taalade arveldusega võetakse ikka väga suure luubi alla,seda nõuab eelkõige USA Kongressis vastu võetud otsus eelmise aasta lõpus,see on see kurikuulus Putleri ja Co. rahade otsimise ja pesemise eelnõu.
Ning kuna idaraha on otseselt mõjutamas ka EL poliitikuid,siis on ka viimaks EL pangaduse järelvalve ka hakanud kiiremini oma jalgu liigutama.
Nalja hakkab saama,uskuge mind,sest üks suur pesumasin nimega London City hakkab selle BREXI-ti tõttu ka kärisema,kärisema hakkavast kotist aga võib oi oi,kui huvitavaid pabereid lendu tõusta.
Me oleme alles asjade alguses.

Autor:  Kapten Trumm [ 28 Mär, 2019 13:48 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

"Vastutama" asja eest pannakse aga panga tavaline klient, väike inimene tänavalt. Eriti kui tal juhtub olema sularaha või lihtsalt natuke rohkem raha kui kontokäive 1 keskmise palga ulatuses kuus. Mitte pankade ülemakstud tippjuhid, kellele makstakse suuri boonuseid sellise rahapesu kasumitelt. Loomulikult emapangad-asjad sellest teavad, lihtsalt pannakse tuima.

Tulemusi võib juba eespool lugeda - "andmete täiendamine", mis meenutab riigisaladuse ankeeti, ebaproportsionaalne huvi sinu asjade vastu ja vajadus kõikjal tõestada, et oled inimene, mitte kaamel. Arvestades, et "pangasaladus" ei tähenda sugugi seda, et oma panga-asjadest tead ainult sina ja sinu haldur, siis soovitaks mõelda, mida avaldada.

Autor:  hjl85 [ 28 Mär, 2019 13:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

SWED-i puhul on häda selles, et suurem osa rahast tuli neile (nagu olen arusaanud) Danskest. Tegelikult ongi siin see probleem mida suht võimatu lahendada.
Ehk kogu kett on nii tugev kui üks lüli.
Piisab ühest pangast (eurotsoonis)mille kaudu raha liikvele lasta ja ongi kõik. Swed-l (ja ka teistel pankadel= puuduvad igasugused võimalused kontrollimaks raha algupära kui see tuleb Danskest või mõnest teisest Eurotsooni pangast, kelle puhul eeldatakse, et kontroll on tehtud.
Eriti kui enne on seda liigutatud mitmeid kordi. Kui nad iga ülekande puhul peaksid pangad minema tehingu(raha) algusesse siis võtaksid ülekanded aega mitte tunni/päeva vaid 6 kuust kuni.....
See ongi rahapesu olemus. Saadakse süsteemi mõne usaldusväärse panga kaudu sisse ja siis liigutatakse seda raha kümneid kordi.
Rahapesu on ja jääb ning ka antud juhul on suht raske tõenada, et tegemist rahapesuga. Räägitakse ainult kahtlasest rahast. Aga kahtlus ei tähenda s..gi.
Kõige selle taustal tundub koomiline SWedi jt pankade jutt sularaha keelustamisest, sest see aitaks vähendada varimajandust.

Isiklik kogemus SEB-st kui tahtsin enda kontolt raha võtta, et Saksamaale autot ostma minna: Miks teil on sularaha vaja? Kuidas kavatsete seda kulutada? jne. Kusjuures tegu eraisiku kontoga. Saatsin nad pikalt ja panin arve kinni

Autor:  Kapten Trumm [ 28 Mär, 2019 13:55 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Tsiteeri:
Kõige selle taustal tundub koomiline SWedi jt pankade jutt sularaha keelustamisest, sest see aitaks vähendada varimajandust.


Kui sa eilset Pealtnägijat vaatasid (sularahas mustalt maksmine Grossi kontsernis), siis võibolla polegi see nii rumal idee?

Autor:  hjl85 [ 28 Mär, 2019 15:12 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
Kõige selle taustal tundub koomiline SWedi jt pankade jutt sularaha keelustamisest, sest see aitaks vähendada varimajandust.


Kui sa eilset Pealtnägijat vaatasid (sularahas mustalt maksmine Grossi kontsernis), siis võibolla polegi see nii rumal idee?

Ei maksnud seal keegi mustalt ning seda tõdeti ka saates. Seega palun mitte valet levitada ja muuta oma postitust! Pealegi sularahas ei ole keelatud palka saada.Kohas kus töötan on meilgi mitu inimest, kes soovivad sulas saada.
Sularaha tagab anonüümsuse ning riigil, pangal, abikaasal või kellel iganes ei ole vaja kõike teada mida teed, ostad vms. Isiklikult võtan iga kuu 50% palgast sulas välja ja kasutan seda.

Autor:  Lemet [ 28 Mär, 2019 15:17 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Sularaha kaotamine on äärmiselt loll idee, totrusastmelt samasse auku rahvuste kaotamise ja ühe suure nõukogude rahva loomisega

Autor:  trs [ 28 Mär, 2019 21:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Swedi puhul ei ole praegune põhiteema mitte kahtlane raha, vaid börsiga manipuleerimine läbi info ebaausa jagamise. Kui Swed on läbi kotitud, siis 99% kindlusega leiab "uuriv" ajakirjandus järgmise panga, kust võibolla see sama raha läbi käis. Raske uskuda, et sellel perioodil oleks mõni üksik pank erilise profiiliga hiilanud, sest see oleks lihtsalt koledasti silma paistnud.
Selles mõttes mõjub see pangamaffia käsile võtmine vägagi positiivselt. Siililegi selge, et iga pank tahab sularaha kaotada, sest teenustasud on kruvitud kõrgeks, kontorid ja automaadid on kulu jne.

Autor:  vanahalb [ 28 Mär, 2019 23:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Sularahavaba ühiskonna ideed propageerivad riigivalitsused samuti, kõige häälekamalt vast Rootsi. Nende mõte näikse küll olevat siseriikliku musta rahaga võidelda. Umbes sellel tasemel, et tänaval korjatakse narkaritelt raha ja see pestakse mingis antikvariaadis puhtaks.

Eesti ja üldse Ida-Euroopa pankade kasutamist rahapesuks soosib jätkuvalt ka see, et konto avamine on üsna lihtne. Eestiski on vist tänaseni nii, et kui mingi pank ei meeldi, siis uks tagantkätt kinni ja raha järgmisesse. Inglismaa kohta üks tuttav kunagi mainis, et peaks ikka üsna lugupeetud inimene olema, et pank üldse soostuks konto avama. Mõnes pangas ei saagi löögile kui pole vähemalt 300-aastast aadlisuguvõsa ette näidata. Tühises Soomeski on nii, et pangakonto avamine pole sugugi enesestmõistetav.
Kunagi nii 4 aastat tagasi tegin endale arvelduskontot ja selleks jalutasin ümber kohaliku keskväljaku mille veeres kõik soliidsemad tegijad kontoreid omasid. Svenska Handelsbanken (see pole sama mis SEB) ütles kohe, et enne ei saa kontot avada kui oled x aastat alaliselt Soomes elanud ja pole seeaeg poest õlut varastanud. Järgmine maja oli Danske Bank, nad suhtusid asja väga pika hambaga. Arvati, et põhimõtteliselt nagu saaks kui tuua hulk pabereid ja 3-4 kuud läheb otsustamisega aega ja nii edasi ja tõesti. Keskväljaku kolmandal küljel asunud Nordea pank oli hulka vastutulelikum kuigi natuke kratsiti sealgi kukalt. Neljas suur ehk OP pank jäigi tookord läbi käimata, sest mulle käis Nordea küll - mis vahet seal on. Kohalikud ässad ütlesid pärast, et kohe oleksid võinud Nordeasse minna - need seal avavad igaühele konto.

Tänaseks on ka Soome Nordeat rahapesu tõttu natuke rapitud ja asi on hullemaks läinud. Üks tuttav leedukas just kurtis, et üldse ei taheta enam uutest klientidest kuulda. Ta tegi endale Soome ettevõtte ja kuigi Leedus on samasugune või veel ägedamgi ei taheta üheski pangas jutule võtta. Soome tellijad aga ütlevad, et meie ühtegi välispanka raha ei kanna ja olgu Soome pangaarve olla või ei saagi lepinguid teha.

Autor:  trs [ 29 Mär, 2019 2:03 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Kui ära põhjendad ja täidad muud tingimused seoses isiku tuvastamisega, siis ei ole pangal õigust konto avamisest keelduda. Otsige kuskilt EU jaburustest see välja.

Autor:  Viiskümmend [ 29 Mär, 2019 10:16 ]
Teema pealkiri:  Re: Rahapesu Eesti pankades

Kuna välismeedia (ka Rootsi oma) järgi on selle võika sarikuriteo nimeks ja toimumiskohaks: Nordic banking money laundering scandal in Russia and ex-Soviet states siis on ka Eestile nii oluline põhjalakuvand saanud ikka olulisel määral kannatada.

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/