www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 27 Sept, 2021 16:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1079 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 72  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Autoteema
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 17:12 
Eemal
Liige

Kui ma veel noor olin sai liiklusolude ettehindamist testida Loksa autobaasis. Kolgaküla karjäärist, no põhimõtteliselt Loksalt veeti savi Kopli keraamikatehasesse. Palka maksti tonnkilomeetrite eest ja sellepärast löödi järelhaagisega Maz-le nii palju savi peale kui vähegi mahtus. Jõuetu mootori ja kärssamakippuva siduriga auto sellise koormaga koha pealt ära minna ei jaksanudki ja ekskavaator lükkas karjääris talle kopaga hoo sisse. Enamaltjaolt oli küll sirge peatee ja praeguse Susi hotelli juurest kuni Koplini välja natuke allamäge. Liiklust ja foore oli ka tollal vähem aga ūlemäära lihtne niimoodi sõita polnud. Kes auto tee peal välja suretas sel soovitati mõni lihtsam töö valida :)

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 18:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

AMvA kirjutas:
Okei, no paneme siis täpsemalt, et CE kategooria (ma ei tea, kas keegi kuskil omavahel rääkides üldse kasutab sellist nimetust?)

Kui siin laua lõuaga pikkust mõõta tahta, siis võiks ka oma väited korrektselt sõnastada. BE näiteks pole mingi saavutus kekkamiseks, mul tegi vanem plika selle suure haagissuvila vedamiseks mõni aeg tagasi vasaku käega vabast ajast ära.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 19:14 
Foorumil
Liige

Lemet kirjutas:
AMvA kirjutas:
Okei, no paneme siis täpsemalt, et CE kategooria (ma ei tea, kas keegi kuskil omavahel rääkides üldse kasutab sellist nimetust?)

Kui siin laua lõuaga pikkust mõõta tahta, siis võiks ka oma väited korrektselt sõnastada. BE näiteks pole mingi saavutus kekkamiseks, mul tegi vanem plika selle suure haagissuvila vedamiseks mõni aeg tagasi vasaku käega vabast ajast ära.

Sellepärast ilmselt mitte ükski BE kati omanik ei räägi, et "mul on E-kat" :D. Pole igatahes ise kuulnud, kuigi tutvusringkonnas paljudel see on.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 19:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Loomulikult, pole kuulnud, pole olemas...

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 20:28 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
OLAVI, ma arvan, et selle pensakril on kümme korda lihtsam sõita automaadiga kui vehelda selle käsikastiga ja unustada muu liikluse jälgimine.
Kui päris aus olla, siis kui ei ole plaanis käia oma autoga Audru rajapäevadel, siis on käsikastiga vehkimine täiesti mõttetu tegevus.

Pensionärile, kui tegemist pole miski rikkur- või investorpensionäriga, automaatkastiga (vägagi kasutatud) auto soetamine on üsna rumal mõte.
Automaatkäigukast on siiski täiendav risk ja realiseerumisel päris arvestatava rahanumbriga. Töökindlus jääb käsikastide alla ikka kordades ja sestap pole eriti suur ime, kui penskarite autopargist leiab nii Lada 2106-sid kui VW Polo 1,2-sid, mõistagi käsikastiga.

Ja kas pensionär teeb Bolti/Wolti, et läbisõit nõnda suureks saab, et tekib mure automaatkasti suremise kohta?
Mul maja ees enamike pensionäride autod enamasti seisavad ja nädalas liiguvad vaid paar korda...

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 20:59 
Foorumil
Liige

Lemet kirjutas:

Mul on hea meel, et akf oskab Transpordiameti lehe netis üles leida, tõsiselt.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 1:45 
Eemal
Liige

Crispy kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
OLAVI, ma arvan, et selle pensakril on kümme korda lihtsam sõita automaadiga kui vehelda selle käsikastiga ja unustada muu liikluse jälgimine.
Kui päris aus olla, siis kui ei ole plaanis käia oma autoga Audru rajapäevadel, siis on käsikastiga vehkimine täiesti mõttetu tegevus.

Pensionärile, kui tegemist pole miski rikkur- või investorpensionäriga, automaatkastiga (vägagi kasutatud) auto soetamine on üsna rumal mõte.
Automaatkäigukast on siiski täiendav risk ja realiseerumisel päris arvestatava rahanumbriga. Töökindlus jääb käsikastide alla ikka kordades ja sestap pole eriti suur ime, kui penskarite autopargist leiab nii Lada 2106-sid kui VW Polo 1,2-sid, mõistagi käsikastiga.

Ja kas pensionär teeb Bolti/Wolti, et läbisõit nõnda suureks saab, et tekib mure automaatkasti suremise kohta?
Mul maja ees enamike pensionäride autod enamasti seisavad ja nädalas liiguvad vaid paar korda...

Ja seisavadki, sest penskar ei saa omale liisinguga uut masinat osta (liisingut saab siis kui töötasu laekub panka).
Saab tunduvalt suurema protsendiga autolaenuga osta teise või kolmanda ringi auto, milledest ca 90% moodustavad kas ebamõistlikult suure mootoriga või oma ekspluatatsiooniiga lõpetava automaatkastiga.

Näiteks Audi nõuab 150 000km tagant suuremat käigukasti hooldust, mis on kallis ja seda paljudel juhtudel ei tehta, sest odavam on võltsida vajaliku hoolduse märge ja auto mõnekümne tuhande möödudes maha müüa kui "hästihooldatud" masin.

(Mu oma auto käigukasti pandi esinduses kasti hooldustel, selle auto käigukasti absoluutselt sobimatu roolivõimendi õli, mis selgus kui hiljem teostatud tööde dokumentides hakkasin vahetusõli marki uurima.
Aga kui paljud üldse oma auto hingeelu tunnevad?)

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 9:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Penskari kätte jõuavad taolised autod ikka siis, kui viimane veerand juba jookseb, edasi on vene rulett, õnnestub-ei õnnestu.
Kui ise auto hingeelu ei jaga, siis võib vale pilet ikka päris kalliks minna. Lisaks on käigukastide hulgas omajagu selliseid tüüpe, mis polegi remonditavad, lihtsalt "parandusmenetlus" ongi esinduses uue kasti paigaldamine, sest varuosad puuduvad.

Vaatan mõnda aega ringi doonorauto leidmiseks kuni 2000 eur quattro Audide hulgas, no 20a vanuses on käsikastiga auto kolmandiku kallimgi kui need viimase vindi peal koos püsivad automaadid. Ja ma tahan just käsikastiga.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 10:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

AMvA kirjutas:
Lemet kirjutas:

Piisab Liiklusseaduse tundmisestki...paragrahv 93 näiteks.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 11:08 
Foorumil
Liige

Lemet kirjutas:
AMvA kirjutas:
Lemet kirjutas:

Piisab Liiklusseaduse tundmisestki...paragrahv 93 näiteks.

Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi :D

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 11:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Näiteks Audi nõuab 150 000km tagant suuremat käigukasti hooldust, mis on kallis ja seda paljudel juhtudel ei tehta, sest odavam on võltsida vajaliku hoolduse märge ja auto mõnekümne tuhande möödudes maha müüa kui "hästihooldatud" masin.

Suurem nuhtlus on "eluaegsed õlid", mida aktiivselt propageeritakse auto ostjale kui pidamiskulude vähendamise saladust ja kus tihti ei pruugi üldse ollagi võimalust õli välja lasta ja filtrit kätte saada. Kokkuvõttes võib "eluaeg" olla kole lühike ja rikked võivad tekkida juba viiekohaliste läbisõidunumbritega.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 11:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi

Edu ses raskes ettevõtmises, ülejäänud inimesed teevad seda juba kümme aastat Liiklusseaduse järgi. Aga vaba maa, sõitke või pesumasina kasutusinstruktsiooni järgi.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 12:03 
Foorumil
Liige

Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi

Edu ses raskes ettevõtmises, ülejäänud inimesed teevad seda juba kümme aastat Liiklusseaduse järgi. Aga vaba maa, sõitke või pesumasina kasutusinstruktsiooni järgi.

Pole siiani muret olnud, poitseilt trahve ei ole saanud ja punktist A sõit punkti B on kah sujunud ilma probleemideta. Pole elus isegi ühtegi avariid õnnestunud tekitada või osaleda (load aastast 1981)

Üles

PostitusPostitatud: 16 Juul, 2021 7:29 
Eemal
Liige

Täpselt samamoodi nagu biomeetrilise andmebaasi loomisega tehakse seda kõike "mugavama tuleviku" nimel.
Kui EUs katsetati GPS põhist maksusüsteemi selgus, et kuna laiatarbe GPS pole vajaliku täpsusega, siis registreeriti kiirteemaks ka kiirtee kõrval või selle alt läbi sõites.

Liiklusseaduse muutmise seadus 414 SE

Eelnõuga võetakse Eesti õigusesse üle ELi direktiiv, mis näeb ette muuta teemaksude tasumine Euroopa Liidu siseselt mugavamaks, sealjuures kehtestatakse piiriülese teabevahetuse regulatsioon teemaksude tasumata jätmise korral. Vaatamata asjaolule, et Eestis teekasutustasu automaatse tuvastuse kaudu ei koguta, tuleb direktiiv üle võtta minimaalses kohustuslikus ulatuses, see tähendab osas, mis tuleneb Euroopa elektroonilise teemaksu kogumise teenuse (EETS) osutajate õigusest registreerida oma tegevus igas ELi liikmesriigis. Seetõttu peab iga liikmeriik kooskõlas direktiiviga nägema ette nõuded kasutatavatele tehnoloogiatele ja seadmestikule ning sätestama nii teenuse osutajate kui ka kasutajate õigused ja kohustused.

https://m.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/ ... e%20seadus

Artikkel 3
lõige 1
Tehnoloogilised lahendused
1.Kõikides uutes elektroonilistes teemaksu kogumise
süsteemides, mille puhul tuleb paigaldada sõiduki seadmestik
või seda kasutada, kasutatakse üht või enamat järgmist
tehnoloogiat:
a) satelliitsidel põhinev asukoha määramine;
b) mobiilside;
c) 5,8 GHz kõrgsageduslaine tehnoloogia.

https://m.riigikogu.ee/download/3da9497 ... fba841ce4f

Niiet ka naftapõletajast jõuvanker ei tohi ilma asjakohase tuuninguta teedel liikuda, nii et "Suur vend" ei jälgiks.
Hiljuti tõin välja ka EU direktiivi, et alates 2022 müüdavad autod peavad olema varustatud asjakohase elektroonikaga.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Juul, 2021 9:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Praegu uusi autosid juba "suur vend" jälgib ja nt tarkvarauuendused tulevad kohale mobiilse interneti kaudu.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1079 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 72  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: croman40, Dr.Sci ja 12 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: