Autotehnikateema

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Penskari kätte jõuavad taolised autod ikka siis, kui viimane veerand juba jookseb, edasi on vene rulett, õnnestub-ei õnnestu.
Kui ise auto hingeelu ei jaga, siis võib vale pilet ikka päris kalliks minna. Lisaks on käigukastide hulgas omajagu selliseid tüüpe, mis polegi remonditavad, lihtsalt "parandusmenetlus" ongi esinduses uue kasti paigaldamine, sest varuosad puuduvad.

Vaatan mõnda aega ringi doonorauto leidmiseks kuni 2000 eur quattro Audide hulgas, no 20a vanuses on käsikastiga auto kolmandiku kallimgi kui need viimase vindi peal koos püsivad automaadid. Ja ma tahan just käsikastiga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Lemet »

AMvA kirjutas:
Lemet kirjutas:Loomulikult, pole kuulnud, pole olemas...

Mul on hea meel, et akf oskab Transpordiameti lehe netis üles leida, tõsiselt.


Piisab Liiklusseaduse tundmisestki...paragrahv 93 näiteks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas AMvA »

Lemet kirjutas:
AMvA kirjutas:
Lemet kirjutas:Loomulikult, pole kuulnud, pole olemas...

Mul on hea meel, et akf oskab Transpordiameti lehe netis üles leida, tõsiselt.


Piisab Liiklusseaduse tundmisestki...paragrahv 93 näiteks.


Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Näiteks Audi nõuab 150 000km tagant suuremat käigukasti hooldust, mis on kallis ja seda paljudel juhtudel ei tehta, sest odavam on võltsida vajaliku hoolduse märge ja auto mõnekümne tuhande möödudes maha müüa kui "hästihooldatud" masin.


Suurem nuhtlus on "eluaegsed õlid", mida aktiivselt propageeritakse auto ostjale kui pidamiskulude vähendamise saladust ja kus tihti ei pruugi üldse ollagi võimalust õli välja lasta ja filtrit kätte saada. Kokkuvõttes võib "eluaeg" olla kole lühike ja rikked võivad tekkida juba viiekohaliste läbisõidunumbritega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Lemet »

Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi


Edu ses raskes ettevõtmises, ülejäänud inimesed teevad seda juba kümme aastat Liiklusseaduse järgi. Aga vaba maa, sõitke või pesumasina kasutusinstruktsiooni järgi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas AMvA »

Lemet kirjutas:
Ma sõidan siiani Liikluseeskirjade järgi


Edu ses raskes ettevõtmises, ülejäänud inimesed teevad seda juba kümme aastat Liiklusseaduse järgi. Aga vaba maa, sõitke või pesumasina kasutusinstruktsiooni järgi.

Pole siiani muret olnud, poitseilt trahve ei ole saanud ja punktist A sõit punkti B on kah sujunud ilma probleemideta. Pole elus isegi ühtegi avariid õnnestunud tekitada või osaleda (load aastast 1981)
OLAVI
Liige
Postitusi: 1667
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas OLAVI »

Täpselt samamoodi nagu biomeetrilise andmebaasi loomisega tehakse seda kõike "mugavama tuleviku" nimel.
Kui EUs katsetati GPS põhist maksusüsteemi selgus, et kuna laiatarbe GPS pole vajaliku täpsusega, siis registreeriti kiirteemaks ka kiirtee kõrval või selle alt läbi sõites.

Liiklusseaduse muutmise seadus 414 SE

Eelnõuga võetakse Eesti õigusesse üle ELi direktiiv, mis näeb ette muuta teemaksude tasumine Euroopa Liidu siseselt mugavamaks, sealjuures kehtestatakse piiriülese teabevahetuse regulatsioon teemaksude tasumata jätmise korral. Vaatamata asjaolule, et Eestis teekasutustasu automaatse tuvastuse kaudu ei koguta, tuleb direktiiv üle võtta minimaalses kohustuslikus ulatuses, see tähendab osas, mis tuleneb Euroopa elektroonilise teemaksu kogumise teenuse (EETS) osutajate õigusest registreerida oma tegevus igas ELi liikmesriigis. Seetõttu peab iga liikmeriik kooskõlas direktiiviga nägema ette nõuded kasutatavatele tehnoloogiatele ja seadmestikule ning sätestama nii teenuse osutajate kui ka kasutajate õigused ja kohustused.

https://m.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/ ... e%20seadus

Artikkel 3
lõige 1
Tehnoloogilised lahendused
1.Kõikides uutes elektroonilistes teemaksu kogumise
süsteemides, mille puhul tuleb paigaldada sõiduki seadmestik
või seda kasutada, kasutatakse üht või enamat järgmist
tehnoloogiat:
a) satelliitsidel põhinev asukoha määramine;
b) mobiilside;
c) 5,8 GHz kõrgsageduslaine tehnoloogia.

https://m.riigikogu.ee/download/3da9497 ... fba841ce4f

Niiet ka naftapõletajast jõuvanker ei tohi ilma asjakohase tuuninguta teedel liikuda, nii et "Suur vend" ei jälgiks.
Hiljuti tõin välja ka EU direktiivi, et alates 2022 müüdavad autod peavad olema varustatud asjakohase elektroonikaga.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Praegu uusi autosid juba "suur vend" jälgib ja nt tarkvarauuendused tulevad kohale mobiilse interneti kaudu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas 2korda2 »

Minu pensionäridest vanemad ostsid auto salongist uuena ja automaatkastiga - Yeti. Nende vajadusi arvestades suhteliselt hea valik (kuigi ma ise oleks soovitanud sarnaste omadustega 3-4 aasta vanust masinat poole odavamalt). Võiks ikka pisut ringi vaadata ja aru saada, et meil ei ole pensionär enam tingimata roostes Kadeti või Sierraga sõitev puruvaene.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

2korda2 kirjutas:Minu pensionäridest vanemad ostsid auto salongist uuena ja automaatkastiga - Yeti. Nende vajadusi arvestades suhteliselt hea valik (kuigi ma ise oleks soovitanud sarnaste omadustega 3-4 aasta vanust masinat poole odavamalt). Võiks ikka pisut ringi vaadata ja aru saada, et meil ei ole pensionär enam tingimata roostes Kadeti või Sierraga sõitev puruvaene.


Aga sa mine liigu Eestis ringi, Tallinnast kaugemal ja eemal tõmbekeskustest, vaata millega sõidetakse.
Olen mingis teemas varem kirjutanud, et olen käinud tuttaval abiks ühes ülevaatuspunktis, mis asub enamvähem Eesti idapiiril.
Uute või enamvähem uute autodega sõidavad ainult riigiasutused või metsaärikad.
Ülejäänud autopark on selline, et selle ostuhind ei ületa suurt 3000 eurot ja selle läbipääs ülevaatuselt on igakordne noateral balansseerimine.
Ka Ladasid ja Mossesid on omajagu veel sõitmas.

Kui Eestis on keskmine auto vanus ca 10 aastat, siis ei saa ju valdav osa autoomanikest olla nagu sinu pensionäridest vanavanemad ja kõik ei saa ka (sama vaestelt) vanemaltelt suuri pärandusi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Sam Beaver »

Kapten Trumm kirjutas:Ka Ladasid ja Mossesid on omajagu veel sõitmas.
Millal sa viimati mosset nägid? Ma mõtlen sellist mida igapäevaautona kasutatakse.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Viimati nägin mosset (2141) enda garaazis täna hommikul. :D
Aga kuna ma igapäevaselt sebin Suur-Tallinna kandis, siis siin tõesti on rohkem uuemaid autosid.
Aga näiteks vanemate juures garaazis asjatades võib kuulda tuttavat ketikõrinat ja veerebki mõni 412 või 2140 mööda.

Näiteks Peipsiääre vallas liigub neid 2106-sid ja B3 kerega Audi 80-d täiesti hoomatavalt veel ringi.
Neid näeb harva ka seepärast, et läbisõidud on väikesed ja penskar ajab selle korra-kaks nädalas välja.
Eks omajagu mõjutab seda autopidamist ka asjaolu, et normaalses korras Lada või Mosse võib olla juba kallim osta kui sõidukõlbulik Ford või Audi.
Praegu ilma roosteta 2106 alla 3000 euro tükist küll ei saa. Mingeid sõidukorras 90ndate trandulette saab selle 3000 eest kolm tükki.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas 2korda2 »

Kapten Trumm kirjutas:Aga sa mine liigu Eestis ringi, Tallinnast kaugemal ja eemal tõmbekeskustest, vaata millega sõidetakse.

Ma satun Tallinna ehk korra kahe kuu takka ja selleks tuleb 2+ tundi liigelda. Oluliselt tihemini olen teispool Räpinat. Sina sebid igapäevaselt Suur-Tallinnas. Ehk peaksid ise pisut ringi vaatama? Jutt Eesti vaesest pensionärist, kes peab 250EUR/kuu hakkama saama ja seetõttu ainult vana roostetanud rondiga sõidab lihtsalt ei päde. Rondikullereid on igas vanuserühmas. Pensionäride hulgas on ka inimesi, kes elavad kas suhteliselt hästi või suisa väga hästi.

Analoogne jama "juhtimiskunsti teemal". Valdavale enamusele juhtidest on auto tarbeese ja automaatkast hõlbustab selle kasutamist. Analoogselt kliimaseade hoiab ise auto salongis temperatuuri - ei pea muudkui kange rebima. Analoogselt handsfree ühendab autosse istudes atuomaatselt telefoni jne. Keskmine liikleja keskmises liiklussituatsioonis on automaatkastiga ohutum, sest käikudega majandamisele ei pea tähelepanu/energiat kulutama.

Lahtiütelus: sõidan ise 12 aastat vana manuaalkastiga HMD-ga, pisut roostetab ka juba. Suudaks ja võiks ju uue auto ka osta aga ei tunne nii suurt puudust.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma satun Tallinna ehk korra kahe kuu takka ja selleks tuleb 2+ tundi liigelda. Oluliselt tihemini olen teispool Räpinat. Sina sebid igapäevaselt Suur-Tallinnas. Ehk peaksid ise pisut ringi vaatama? Jutt Eesti vaesest pensionärist, kes peab 250EUR/kuu hakkama saama ja seetõttu ainult vana roostetanud rondiga sõidab lihtsalt ei päde. Rondikullereid on igas vanuserühmas. Pensionäride hulgas on ka inimesi, kes elavad kas suhteliselt hästi või suisa väga hästi.


Kirjutasin ju eespool, Peipsiääre vald, ülevaatuspunkt jne - sinna ilmuvad kord aastas, enamasti just suvel, need penskarite Ladad välja.
"Suhteliselt hästi" või suisa hästi elavaid penskareid on väike vähemus. Minu naabritädi näiteks (40 km Tallinnast) sõidab 90ndate keskpaiga Honda väikeautoga. Koos kõige kaasnevaga. Teine naabrimees, enne taevastele teedele minekut, sõitis 80ndate lõpu Peugeotiga. Seda vaid 40 km Tallinnast.

Analoogne jama "juhtimiskunsti teemal". Valdavale enamusele juhtidest on auto tarbeese ja automaatkast hõlbustab selle kasutamist. Analoogselt kliimaseade hoiab ise auto salongis temperatuuri - ei pea muudkui kange rebima. Analoogselt handsfree ühendab autosse istudes atuomaatselt telefoni jne. Keskmine liikleja keskmises liiklussituatsioonis on automaatkastiga ohutum, sest käikudega majandamisele ei pea tähelepanu/energiat kulutama.


Automaatne kliimaseade ei mõjuta auto juhtimist. Automaatkast aga küll. Ja ma väidan, et need, kel on automaatkast juba vajadus, ei saa hakkama auto juhtimisega piiroludes. Selleks ei pruugi üldse olla külglibisemine 100 kmh, vaid tavalisest suurem lumehang, kus siis kõigil jalus istutakse. Või liikuma hakkamine vastumäge. Seepärast tuleks lõpetada ka "automaatkast" eritingimusega lubade andmine (praktikas ei kontrolli ju keegi millega sõidetakse), sest kes ei suuda koordineerida kahe käe ja kahe jala tegevust suhteliselt kontrollitavas keskkonnas, ei saa sellega kindlasti hakkama hädaolukorras. Lihtne. Lisaks on vähegi oskusi omades käsikäigukastiga auto kontrollimine piiroludes palju lihtsam kui automaatkastiga, kuna rataste vedu on auto liikumist mõjutav faktor. Auto juhtimine pole inimõigus ja igaüks ei suuda seda ohutult teha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas 2korda2 »

Trumm, püüa aru saada - see sinu kõrgelt hinnatud manuaalkastiga sõitmise oskus on pöördumatult ajas väärtust kaotav oskus. Õige varsti on väärt umbes samapalju kui kangastelgede käsitsemise oskus - hobina OK aga muuks ei kõlba. Elu läheb edasi. Enamus meist kohaneb, mõned jäävad vana head aega igatsema.
Mis puudutab aga Peipsiääre valda, siis leidsid ka koha millega keskmise pensionäri olukorda ilmestada - Eesti üks vaesemaid (ja samas hõredamaid) piirkondi. "Väike vähemus".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist