www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Kõige hullem
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=46998
1. leht 1-st

Autor:  metssiga [ 30 Dets, 2020 11:07 ]
Teema pealkiri:  Kõige hullem

Tervitus kõigile akf!
Juba mõnda aega on IMHO kõige huvitavam osa foorumist Jututuba. Mõtlesin seda vast veelgi elavdada - missugused kohad Eestis on kõige hullemad? Näiteks Sompa - juba nõukaajal kohalikud venkud desifreerisid seda nende jaoks arusaamatut eesti nime kui abreviatuuri "samoje opasnoje mesto posle ameriki" :) Täna seda peaaegu enam pole, elab seal ainult mõni inimene. Aga kas hullumoodi kohti üldse enam ongi? Näiteks tsemendilinn Kunda, nõukaajalõpuks üleni hall. Selline nali ka tollest ajast - kohalikke õunu tuli süüa haamriga, kõigepealt tsemendikoor puruks lüüa (NB erinevalt üldlevinud arvamusest ei olnud Kunda hallus mitte tsement, vaid põlevkivituhk). Täna on Kunda vaata et lausa roheline kuurortlinn. Ja Paldiski - see kunagine tõeline NL mereväe peldik on ju täna päris kena linnakene (kui just sadamate juurde ei jaluta).

Autor:  Roamless [ 30 Dets, 2020 13:19 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

No Ida-Virus kummitusasulaid rohkem kui küll, Lõuna-Eestis leiab ka endisi kolhoosikeskusi, kus vabalt uut Stalingradi filmi võiks teha, dekoratsioone poleks vajagi. Kuigi viimasel ajal on mõnes kohas Lõuna-Eestis ka neid varemete mägesid kokku lükkama hakatud. Näiteks oli üks väljasurev kolhoosikeskus, mille nime ei hakka mainima, siis 10 aastat tagasi seal käies jäi mulje, et II maailmasõja lahingud on just lõppenud, sest pool endisest kolhoosikeskusest oli varemetes. Praeguseks on varemehunnikud laiali lükatud ja minema veetud, kuid mõningaid ühe või kahe elanikuga kortermaju on rohkem, kui mitu.

Autor:  maksipoiss [ 30 Dets, 2020 20:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Tihemetsas mõisa ümbrus (v.a. mõis ise)näeb üsna näru välja .

Autor:  Kapten Trumm [ 31 Dets, 2020 11:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Minu jaoks on kõige jubedam koht olnud Sirgala. Kunagine õitsev kaevandusasula. Majadest on järgi varisemisohtlikud karkassid.
Korralikumates varemetes elavad tegelased, kel pole kütet, elektrit ja vett. Vähamalt 2015 oli seal selline olukord.

Autor:  Walter2 [ 31 Dets, 2020 12:26 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Pärnust Haapsalu poole sõites on päris huvitav piirkond.

Autor:  istorik [ 31 Dets, 2020 12:35 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

https://register.muinas.ee/file/architecture/1181.pdf

Autor:  Some [ 31 Dets, 2020 13:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Vaivara on huvitav koht.

Autor:  Cyberbear [ 31 Dets, 2020 15:06 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Kusjuures Sompa ärkab tasapisi uuele elule. Suurem osa tühje maju on maha tõmmatud. Toimunud on mõned korrad isegi selline asi nagu Sompa päev. Asi on selles, et need saksa kvaliteediga väiksemad stalinovkad-paariselamud on korralikud karbid, mida siinsete magalalinnaosade (peamiselt) venelased ära ostavad ja perele üles vuntsivad. Kohtla jaam on teine samasugune taastärkav koht. Kuus kilomeetrit linnast ja kaubandusest, nagu elaks Tallinna kesklinna suhtes mõnes aedlinnas. Gentrifitkatsioon on selle asja nimi. Aga mis linnakeskustest kaugemal nagu Sirgala, nendega on tõesti nägemist.

Autor:  avrnbr [ 31 Dets, 2020 15:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

https://goo.gl/maps/sYBhn7ccktRpc7K48
Kunagine kolhoosikeskus Palivere-Oonga maantee ääres.
Googli pilt on vana, tänaseks on kõik majad tühjad ja ümbrus hooldamata. Vasakpoolses korraldatakse pritsumeestele õppuseid.

Autor:  maksipoiss [ 31 Dets, 2020 18:20 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Walter2 kirjutas:
Pärnust Haapsalu poole sõites on päris huvitav piirkond.

Pigem on sellel teel pilt kõvasti paremaks läinud

Autor:  vanahalb [ 31 Dets, 2020 19:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Masendavaks muutub asi siis kui lootus ära kaob. Kirde-Eesti asulakohtades olen ma oma töö tõttu üksjagu viibinud ja Sompa oli 2005 a kui sinna Jõhvi poolt sisse sõitsin umbes samasugune kui Berliin 1945 a maikuus ja mul tuli seal mingi aeg elada. Võib-olla just tänu pealesõda ehitatud paksude seintega majakarpidele polnud asi täiesti lootusetu ja tasapisi on teda elule kõpitsetud. Samamoodi oli Sillamäe radioaktiivsete jäätmete hoidla ümber täiesti stalkerlik maastik ja ükskõik mis asja maast võtsid - nagunii oli radioaktiivne. Täna pole enam väga vigagi.
Sirgalast ja Viivikonnast olen ainult öösiti mõned korrad läbi sõitnud. Millegipärast jäi mulje, et linn magab õiglast und ja elanikud naeratavad unes. Kui akf- d siin väidavad, et neil polnud ei elektrit, vett ega kütet siis järelikult oli see mulje petlik :)

Üks koht millest mumeelest küll enam asja ei saa on Oru. Iseenesest samuti Kohtla-Järve linnaosa aga asub Jõhvi ja Sillamäe vahel. Turbakombinaat läks erastamise käigus sirgelt vanarauda ja ühe hooga tõmmati ka katlamaja ning muu infrastruktuur maha. Sellest tuli ajalehevääriline skandaal ning mumeelest olid kohalikel mingi aeg 5-kordsetes hrustshovkades burzuikad toas nagu pärast maailma lõppu. Köeti sealtsamast rabast varastatud turbaga ja vett sulatati lumehangest. Pärast ehitati gaasikatlamaja ja olukord läks paremaks kuid mitte oluliselt. Erinevalt Sompa stiilsetest tellishoonetest (minuteada saksa sõjavangide tehtud) on Oru elamufond stroibati parimate traditsioonide kohaselt püsti visatud. No sentimeetrine pragu paneelide vahel on veel lubatud tolerantsi piires.

Selliseid kehva kvaliteediga hooneid võib muidugi mujalt ka leida kuid Oru jäi meelde oma alalise turba põlemise haisuga. Sealne raba põleb vist juba 1985-ndast aastast kui Gorbatshov alkoholismi vastase võitluse käigus manas et "põlegu maa joodikute jalge all!". Joodikuid on seal palju ja kui õnnestub raba juhtumisi ära kustutada panevad kohalikud vandid ta esimese pikniku käigus kohe uuesti põlema et Gorba püha üritus ei sureks.
Selline imal-lääbe kõrbehais võis olla müütidest tuntud Auschwitz-Birkenau laagris kui sõjavõitjate propaganda tõele vastab.

Ma olen mõnikord nostalgiast ajendatuna Tallinn-Narva maanteelt Orule sisse keeranud, ca 2 km metsateed ja pole seal nende aastate jooksul küll midagi muutunud.

Autor:  paalberg [ 01 Jaan, 2021 3:55 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Oru on täna elamiseks juba täitsa vaikne ja viisakas koht. Mitu viiekordset pooltühja hrustshovkat on maatasa tehtud. Noored ja hakkajamad on valdavalt muidugi kas teistesse suurlinnadesse või suisa välismaale siirdunud. Enamik narkomaane, bandiite, vargaid ja alkohoolikuid on ära kadunud, arvatavasti kas vanglasse või teise ilma läinud, hiljuti avati veel ka Grossi pood nii, et elu vaikselt edeneb.

Autor:  vanahalb [ 01 Jaan, 2021 14:29 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Grossi pood :shock: . Polegi juba aastaid käinud aga siis on tõesti paranemise teele asutud. Kas turbakombinaadi otsatorni mahatõmbamiseks on ka kellelgi aega olnud :)

Ma olen mingi piirkonna elamiskõlblikkuse hindamiseks lihtsat testi soovitanud. Tuleb auto ööseks tänavale jätta ja armatuurlauale poolik suitsupakk. Kui hommikuks polegi klaasi sisse löödud on täitsa viisakas rajoon:)

Autor:  Svejk [ 01 Jaan, 2021 15:44 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

vanahalb kirjutas:
Tuleb auto ööseks tänavale jätta ja armatuurlauale poolik suitsupakk. Kui hommikuks polegi klaasi sisse löödud on täitsa viisakas rajoon:)

Selliste ekstsesside vältimiseks olen juba 30 aastat (harjumus sai Soomes alguse... 8) ) autouksed lukustamata jätnud.
Käesoleval ajal jätan ka võtmed ette (oma õual, aga kui pea laiali otsas, siis ka mujal :) ), sest siis nad on heas kindlas kohas, ei kao ära...
Niiet akf vanahalvale soovitan samuti selliste testide läbiviimiseks, et on mõitlik kahest halvast odavam valida, mitte rakendada strateegiat "kui on trumm läinud, mingu ka pulgad... :D

Autor:  vanahalb [ 01 Jaan, 2021 16:32 ]
Teema pealkiri:  Re: Kõige hullem

Svejk kirjutas:
Käesoleval ajal jätan ka võtmed ette (oma õual, aga kui pea laiali otsas, siis ka mujal :) ), sest siis nad on heas kindlas kohas, ei kao ära...


Julgen soovitada MITTE JÄTTA võtmeid ette kui pole just esimese põlvkonna hardcore-Lada. Mul lõi eelmine auto mingi ainult talle endale teadaoleva algoritmi põhjal aeg-ajalt kesklukust uksed kinni ja nende lahtikangutamisest oli juhiukse ja katuse vahel lõpuks nii suur pilu et soodsa läänetuulega tuiskas lund sisse. Traadi sai muidugi ka sealt pilust sisse ajada ja ukse jälle seestpoolt lahti teha. Lõpuks ostis üks hull ära.
Ja seda mismoodi on lukkuläinu uste pärast Helsinki sadamas ukseklaas kangiga puruks löödud olen ka näinud. Tuli natuke odavam kui uue laevapileti ostmine.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/