Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas vanahalb »

Lemet kirjutas:Vladimir Musealjan, Brežnevi ihufotograaf ja matuseid vahetult pildistanu jutustamas sellest, mis tegelikult juhtus. Aga mis tema ka teab, võrreldes nende "teadjatega", kes oma silmaga teleekraanilt ja oma kõrvaga raadiost ...


Ma mäletan tolleaegsest juttudest et ei olnud sellist teooriat nagu oleks kallis Iijitš meelega hauda visatud. Küll aga teostati see see osa tseremooniast nii käpardlikult et irvitamist oli terves Eestis ja ilmselt Venemaalgi kui Brezhnevi ihufotograaf on pidanud õigeks võtta kuulujutte ümber lükata.

Sellepärast ei näidatud seda momenti ka õhtustes uudistes. Neid oli palju kes ei saanud /viitsinud hommikul matuseid vaadata aga olid päeva jooksul kuulnud et Breznev visati auku. Siis sätiti end õhtul teleka ette aga rsk, jupp vahelt läind :)
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas häh »

No kõlakad võidi olla ka ära kasutatud, kui võimuvõtluse osa. Täispikka salvestust enne nõuka aja lõppu kusagil ei näidatud (välja arvatud see filmis olev episood), mis mõtet olnuks seda siis võltsida? On jah kentsakas, aga samas näidatud oleks, polnuks neid jutte mis siinsamaski. :D

Seda enam, et sõbrad sugulased võeti kohe letti, tuletan meelde.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Lemet »

Küll aga teostati see see osa tseremooniast nii käpardlikult et irvitamist oli terves Eestis ja ilmselt Venemaalgi 


Matustel viibis hulgaliselt riigijuhte, valitsuste liikmeid ja diplomaate- Briti välisminister Francis Pym, USA valitsusdelegatsioon eesotsas Bush vanema ja riigisekretär Schultzigs, sealhulgas ka CIA direktor   William Casey ja Rahvuliku Julgeoleku nõunik  William P. Clark, Lääne-Saksamaa president, mõlemad Trudead Kanadast etc, etc- lühidalt rahvast, kel polnud NL ja seal toimuva vastu mingeid soemaid tundeid ja kes oleks ilmselgelt vähimagi põhjuse korral selle ämbri suurima mõnuga venelastele kaela kallanud, olnuks selleks vähimgi alus. Aga mida pole, seda pole...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas vanahalb »

Ma kujutan ette et koha peal see nii hull ei tundunudki kui pildist vaadata. Saluut kõlab saluudi moodi, ei lenda mingi vares või Breznevi hing samal hetkel silme eest mööda jms.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Peeter »

Sa häh ajad lihtsalt meelega kiusu. Mina ei ole kuskil öelnud, et seal ridade kaupa redigeeriti vmt. Mina kirjeldasin videot, mida nii mina, kui paljud tolleaegsed nägid, st ebanormaalseid kirstu hauda laskmise hetki. Paljud nägid neid TV-s, ja kuna tegemist oli äärmiselt ebatavalise olukorraga, siis jäi see neile meelde. Ja nad kõik on öelnud seda, ja me kõik teame, et see lõik koheselt "kadus". Seda lihtsalt rohkem pole näidatud. Mis materiali aastakümneid hiljem ringelda lastakse ja kes mida ütleb, vat selle autentsuses vmt pole mul midagi öelda. Ju siis Kompartei, või Glavlit või KGB või kes-iganes pidasid selle hetke kasvõi ühekordsetki kordusnäitamist "Nõukogude ideoloogia levitamise ja/või nõukogude inimese kasvatamise ja moraali" seisukohast ebasündsaks. Igaljuhul on need autentsed esimesed kaadrid kadunud. Punkt.
Kuna sa hakkasid siin kujundama järgmis(t)ele põlvkonn(ale)(dadele) täiesti iseloomulikku seisukohta, et "meie oleme esimesed targad, enne meid elasid ainult saamatud lollikesed", siis pidasin vajalikuks sekkuda ja kirjeldada analoogTV-signaali edastamise, muundamise, töötlemise ja muud ringhääliguga seonduvaid standardeid ja tehnilisi nüansse. Rõhutan veel kord, et jutt käib ANALOOGedastusest ja selle nüansssidest. St jutt käib ajast "enne teie aega", mitte "enne meie aega", Ajast kui teie põlvkonna arvates tehti televisioonigi veel kirjanduslikus väljenduses kivikirvega. Aga tehti ja saadi hakkama tolle aja võimalustes. Ja kui sa neid asju ja nüansse ei tea, siis ei maksa kohe üleolev olla, arvesta lõdvalt, et kohe on tulemas peale põlvkond/põlvkonnad, kes arvavad samamoodi, et ega SINA ISE, HÄH, tegid vist enamus asju veel kivikirvega ja küsivad sinu käest, et "Kuidas vanasti küll elati?".... :write:
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas AMvA »

Mina vaatasin kah seda otseülekandes. Minu mäletamist mööda käis see kolakas ja sai siis ka teistega sellest räägitud, aga kuna sellest on nii palju möödas, siis ma enam pead panti ei paneks.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas häh »

Ei aja kiusu ja ma kirjutasin, millega ma algul õppisin. Superiga monteerima ja linti lõikama (Mez, loomulikult), nii analoog, kui üldse olla saab. Edastusstandardid ei puutu siin asja, vaid võimalused, mis reaalselt eksisteerisid. Saadi välja lõigata, oleks võimalik asendada isoga, oleks võimalik asendada taaslavastusega. Videos mingit tänapäevases mõttes pilditöötlust teha polnud võimalik, seda oleks pidanud filmi vahenditega tegema. See hüpersuper quad oli varastatud 60ndate tehnoloogia laias laastus (Amphex). Seda linti vaatad, siis näed, kuidas iseloomulik moonutus on veidi edasi. (Segmenteeritud pilt, lindi jama korral läheb kaader horisontaalis neljaks).
Helitöötlus käis kümnendi keskele välja analoogis. Siis hakkas vaikselt digile üleminek. Kõige tavalisemat split cut mikserit pidi käsitsi keberneerima, sa räägid lihtlabane heli. :)

Ja räägiks asjast, mingid standardite kirjeldused EI ole montaaži ja töötluse võimalused. Milles ma eksin, kui ütlen, et 1982 pidi uut heli makilindil tegema? Või et pildist ei saanud objekte niisama välja? Minuarust on see praegu suvaline plärtsumine ja ei enamat.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Peeter »

Selleks olid ka juba siis eraldi video- ja audio- inseneeria ja insenerid. Ja ilmselgelt oli videoinseneeria oluliselt keerukam ja vastutusrikkam võrreldes heliinseneeriaga. Juba videoinseneeria seadmete "kogutonnaž" :twisted: ja spetsiifilisus oli oluliselt suurem võrreldes heliinseneeria seadmetega. Või väidad ikka veel, et heliseadmed olid keerulisemad kui videoseadmed? Või isegi , et "samakeerulised"? Kui nii jätkad, siis tundub, et TV-tehnikas on vähemalt analoogajastu teadmised sul küll lünklikud.
P.S. Lugesin su postitusest nüüd, et õppisid puldis telekunsti tegema, aga jah, see ei pruugi anda sulle tõepoolest signaalistandardite ja signaalitöötluse tehnilist alust ja tausta, kui ise ei viitsi juurde õppida, või pole tehnilist huvi kuidas asi tegelikult tehniliselt ikka toimib. See kes puldis eebleid liigutab ja nuppe/klaviatuure sõtkub, see inimene tavaliselt tõesti ei teagi kuidas ja millistest komponentidest koostati/koostatakse edastatav signaalipakett, tänapäeval siis andmepakett. Tal pole tavaliselt halli aimugi miks kasutati/kasutatakse R-Y ja B-Y signaali, kuidas sellest G tuletatakse, kui pikk tohtis/tohib ajaliselt olla üks telerida ja selle sees reakustutusimpulss, kui pikk on kaadrisünkroimpulss ja millistel niivoodel edastatakse selles või reaimpulsis info jne. Seal on veel küllalt standardiseeritud nüansse enne kui jõuame sõlmeni milles võetakse helikanal, moduleeritakse ja lisatakse seejärel juba formeeritud videosignaali juurde. (Muideks on küllalt veel neid, kes HDMI-d ei kasuta, ja nende signaalikesed digiboksist telekani kulgevad siiani neid samu standardeid kasutades). Tema pani/paneb oma puldiasju kokku ja ei pruugigi teada milline seade ja/või tehniline töötaja sellega veel tegeles/b. Ja millistel põhjustel need seadmed/sõlmed kogu süsteemi toimimiseks kõik vajalikud on/olid. Aga oki siis.

P.S. Ma juba kord selgitasin, et standardikirjeldusi kasutasin selleks, et näidata milline tehniline tase pidi olema, kui sooviti ühelt standardilt teisele üle minna. Näiteks pidid seadmed selleks olema suutlikud ühe sekundi jooksul lõigata 50 korda välja konkreetsed igas poolkaadris konkreetses kohas olevad õiged 63,5 mikrosekundised ajahetked, ja asendama need teistega, säilitades samas sünkro. Täpselt samuti olid seadmed, mis võtsid vastu "jänkipildi", eemaldasid sealt iga kuuenda kaadri (ca 15,5% infost), seejärel "venitasid" alles jäänud 0,84 sekundit uuesti 1 sekundiks, lisaks töödeldi ümber muud signaalid. Ja seda tehti vajadusel reaalajas, või ka vajadusel/soovil suvaliselt valitud viitega (nt spordiülekanne jooksis 10 min nihkega, et nõukogude moraalile ebasobilikke asju soovi korral mitte edastada). Ja see ei olnud migi kosmosetehnika vaid lihtsalt ringhäälingutehnika. Jah, mina liimisin kah laua peal linti kokku, aga see ei tähendanud, et suured onud Ostankinotes ja kes-teab-kus-veel liimisid, või siis milliste seadmetega ja mida nemad "liimisid".
Ja veelkord P.S. ma räägin sellest Ljonja aukuviskamisest seda mis oli, ja ei taha üldse arvustada seda, mida nüüd tagantjärgi ringi lehvitatakse, selle autentsuset ei tea ega taha ma midagi öelda.
Viimati muutis Peeter, 10 Mai, 2021 11:18, muudetud 1 kord kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas AMvA »

Siin on nüüd küll läinud võrdluseks kellel pikem on. Analoogvideo montaazhiga vähe pistmist.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas häh »

Äkki vastad?
Või noh, ma vastuse juba sain. Sa ei tea. Aed ja aiaauk.
:)

P.S. jah, nii naljakas kui pole, heli on mõnes mõttes keerulisem. Siin on muid "konkse" ka, kui seadmete kaal.

P.P.S. mul pole pikkusega või selle puudumisega probleeme. Üsna haledalt kukkuti sisse neh.

Peace
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:Siin on nüüd küll läinud võrdluseks kellel pikem on. Analoogvideo montaazhiga vähe pistmist.
Jah, tema üritab selgitada, et võimekust ei olnud siis isegi mitte õigeks montaažiks. Sellest algas ka minu selgitus milline tehniline võimekus ka siis ringhäälingutehnikal siiski ka tol ajal oli. Aga sellega ei tehtud tõesti montaaži. Aga tehnoloogia ja võimekus sellise tehnika näol signaalitöötluseks oli nii maailmas, kui ka NSVL-is olemas, selles ei maksa kahelda..

Ja veelkord, sellega ei taha ma teps mitte öelda, et Ljonja matusevideot juba siis võltsiti. Lihtsalt üks jupp "kadus ära".

P.S. Kui kogu teemast jääb meelde ainult ilukirjanduslik väljend "seadmete kogukaal", siis on vist lugemis- ja analüüsimisoskusega probleeme.
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas häh »

Räägi palun sellest tehnilisest võimekusest. Funktsionaalne lugemisoskus?
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Jaanus2 »

Panen oma mälestuskillu ka. Kolakas käis ja siis keegi seda saluudiga ei seostanud. Kaks meest lasid kirstu hauda ja haud paistis olevat vooderdatud mingite kilpidega, ei olnud nii nagu meitel kombeks - selge et siis koliseb. Järgmisel päeval kirjutas ajaleht, et "vaikselt lasti kirst lahkunuga hauda".
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Lemet »

Ja veelkord, sellega ei taha ma teps mitte öelda, et Ljonja matusevideot juba siis võltsiti. Lihtsalt üks jupp "kadus ära".


Kas saaks täpsemat osundust, millises ajahetkes see "üks jupp" puudub?

https://youtu.be/1ZyDTIt3xE4
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Noh, siis kui Brežnevi matused olid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sa ei kujuta ette, kui suur % NSVL lähiajaloost põhineb ebateadusel.
Nomeklatuurne tsiviilkaitse ja nii edasi. Inimlikku rumalust asendab efektselt vandenõuteooria või lihtsalt popid väljamõeldised.
Mina pakuks välja, et Ljonja ärkas kirstus üles ja virutas kirsasaapaga vastu kirstukaant, kuhu te mind toppisite, matt tvojuu.... :wall:

Ma siiski arvan, et Lääne-Saksamaa ja GB üritasid NSVL-ga mitte muhku norima otse hakata, sest konflikti korral oleks just need riigid hävitatud seninägematus ulatuses. Seepärast ei hakanud keegi mingite Ljonja matuste ignoreerimisega tüli tekitama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: EiTahaÖelda, Google [Bot] ja 19 külalist