I:Tööpakkumine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tööpuudusest ja muust hullust...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hetkel peaks Eestis töötajate arvu vähenemise tõttu palgad tõusma, et saabuks uus tasakaalupunkt
Eelmine kord saabus see "tasakaalupunkt" lihtsalt kinnisvaramulli lõhkemisega, kui saabus hetk, et kohalike ülemakstud ehitajate ehitatule ei leidunud enam ostjaid. Natukese aja pärast leidis märkimisväärne osa neid ennast töötukassast, osa Soomest ja osa töötamast poole väiksema palga eest ning imeväel langesid ehitushinnad sinna, mis vastab töö tegelikule kvaliteedile/tasemele.

Et Eestis tuleb maksta enamvähem oskuslikule töölisele sama palju kui arstile või insenerile, pole päris normaalne. Soomes see päris nii pole, oled tööline (ehitaja, autojuht, bussijuht), siis üle 2 tuhande bruto sa suurt ei teeni ja kogu lugu. Arst teenib samal ajal 4 tuhat pluss. Mis ongi normaalne.

Ehk see Eesti tööliste palgataseme "tasakaal" on tegelikkuses Soome tööjõuturu välismõju.
Täna on tekkinud seis, et tööline enam labidat kätte võtta ei viitsi, kopp kaevaku (ja pofik, kasvõi torud ja kaablid pooleks).
Eestis ei tohiks töötuse määr mitte mingil juhul alla 10% langeda, vastasel juhul puudub töölisel igasugune mott end vaos hoida.

Mulle masuaeg meeldis, tuleb tunnistada - töövõtjad tegid tööd korralikult, sest järgmist tellimust oli sinult hädasti vaja. Töölised tegid tööd korralikumalt, sest oht töötukassasse sattuda oli kole suur, Soomes oli samuti langus ja tööd oli vähe - järelikult sai keskenduda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Tööpuudusest ja muust hullust...

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Teemaalgatajale niipalju,et head töölist on raske leida.
Olin kunagi sellises seisus,et pidin oma Fucking International Enterpraise ( FIE)lõpetama ja kuna tööd enam polnud mis raha oleks sisse toonud,seadsin sammud päästva- Tööbüroo poole. Lootsin sealt saada tööd. Maainimese mitterikutud mõtlemisvõime puhul eeldasin,et lähen sinna ja saan TÖÖD. Tegelt tuli aga välja,et seal öeldi peale kõikide paberite täitmist: "Hakake nüüd aktiivselt tööd otsima!" Nu ...... siia ma ju tulin selleks,et tööd saada.... Puhas huumor! Mõttetu asutus. Järsku on vahepeal asjad muutunud? Ja ma olen ülekohtune.
See on vana jutt aga kordamine on tarkuse ema.

Ps. Mul endal on tööd kodus talus niipalju,et võin ennast surnuks töötada.

Edu!
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Tööpuudusest ja muust hullust...

Postitus Postitas Walter2 »

Kui võtad end Töötukassas arvele ja hakkad riigipoolset igakuist toetust saama, siis on sul ka kohustused (aktiivne tööotsimine, koolitustel ja täiendõppel käimine vms.). Esimesele uksest sisseastujale koheselt sobiva töö etteandmine on ulme (kui sa just labidamehe vm. lihttööga nõus ei ole), teoreetiliselt mitte võimatu aga äärmiselt vähetõenäoline.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tööpuudusest ja muust hullust...

Postitus Postitas Lemet »

Konkreetsetele ametikohtadele plaaniti vahepeal vist isegi Ukrainast juhte otsima hakata, pidama jäi asi minu teada adekvaatse taustinfo hankimise taha- päris igaühele suurt autot koos vedajavastutusega ei tihka kah kätte anda. Küll on aga järjepidevalt kammitud sedasamast Töötukassat, seda erilise eduta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Tööpuudusest ja muust hullust...

Postitus Postitas ivanorav »

Lemet kirjutas:Konkreetsetele ametikohtadele plaaniti vahepeal vist isegi Ukrainast juhte otsima hakata, pidama jäi asi minu teada adekvaatse taustinfo hankimise taha- päris igaühele suurt autot koos vedajavastutusega ei tihka kah kätte anda. Küll on aga järjepidevalt kammitud sedasamast Töötukassat, seda erilise eduta.
Olen suur seikleja ja söidelnud ka maailmapidi ringi. Alguses oli jah plaan, hakata rekajuhiks, oo milline romantika! Soomes. n.n. "töös-öppimise" lepingu alusel.
Önneks ei osutunud valikutuks ja oligi hea. Nüüd tagantjärgi vaatan neid rekajuhte/rekaparke, täissitutud peldikuid, seisan koos nendega järjekorras check-innis.
Silme ette tulevad mälupildid autobahn-i avariidest, löhkenud rehvid jne-jne. Aga on ka midagi lohutavat, meenuvad litsid Ventspilsi sadamas ja muidugi "Kaunase mäed." :lol:
See amet nöuab veel öppimist, tuleb hästi tunda orienteerumist, PEAB olema tehnilist taipu ja köige peale kaamli kannatust!
Söidan aastas reisiautoga aastas 7000-8000 km-t ja mulle sellest aitab. Jätkan sita loopimist, autokooli asemel öpin öigusteadust edasi ja miks ma peaks üldse oma mugavustsoonist ennast välja ajama? Isegi kui pakutakse 1/3 suuremat palka, ei teeks ma ameti vahetust, teen lihtsalt 1/3 vörra rohkem tööd.Meievanustel meestel on juba kogemused ja kvalifikatsioon, mida müia.
Aga uus ja tugev sugupölv lolle-laisku-saamatuid kasvab peale, kahkuks pead sa Lemet valima nende seast. :cry: Vöi kellegi üle meelitama.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Tööpakkumine

Postitus Postitas Veiko Palm »

Austatud kaasfoorumlased!

Vahendan kaitseministeeriumi tööpakkumist
http://www.cv.ee/toopakkumine/kaitsemin ... tml?full=1
Otsitakse heas mõtte relva- ja sõjatehnoloogiahullu. Foorumit lugedes saab aru, et sellistest inimestest Eestimaal puudust pole. Miks mitte proovida?
Merle
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mär, 2016 16:50
Kontakt:

Tööpakkumine adrenaliin.ee tiimis

Postitus Postitas Merle »

Adrenaliin.ee otsib oma meeskonda instuktorit/üritustekorraldajat

Instruktori ülesandeks on ürituste korraldamine (airsoft, paintball, õuelaser, matkad, seiklusmängud jne): suhtlemine klientidega, instruktaazi läbiviimine ning ohutuse tagamine üritustel.
Nõudmised kandidaadile:
• Autojuhilubade olemasolu ja oma auto kasutusvõimalus
• Inglise, soome, vene keele oskus tuleb kasuks
• Hea suhtlemis-ja kehtestamisoskus, algatus-organiseerimisvõime.
• Tehniline taip
Tööaeg on põhiliselt nädalavahetustel, kuid ka aeg-ajalt tööpäevadel. Töö sobib hästi ka põhitöö või kooli kõrvalt


Küsi julgesti lisainformatsiooni:
infoo@adrenaliin.ee
tel. 55 41 666
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Otsin inimesi tiimi UAV arenduse peale.

Postitus Postitas TangoViktor »

Hei!

Ajame siin teist aastat juba ühte uav ettevõtet. Seega otsime tiimi inimesi juurde, kellel on eelnev kogemus UAV/UAS süsteemide arendamise/ehitamisega näiteks hobitasemel, või omab muud moodi kokkupuudet ning tunneb ennast mugavalt programmeerimises, projekteerimises või muus osas, millega ta arvab, et suudaks ja tahaks panustada.

Kellel on huvi, sellega saab pikemalt rääkida.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
IAPublic
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Mai, 2022 11:31
Kontakt:

Re: Ukraina aitamine

Postitus Postitas IAPublic »

Moderaatorid võivad vajadusel ümber tõsta sobivamasse kohta, postitan töökuulutuse Ukraina aitamiseks.

Üks meie välispartneritest otsib laias skaalas nõukogude päritolu militaartehnika (ratas-roomik) remondi ja hoolduse kogemustega inimesi tööks EL-s (NB! väljaspool EV piire). Arvatavasti on tegemist kas vigastatud tehnika remondi ja hooldusega või tehnika modifitseerimisega. Kui omad vastavat kogemust ja soovid järgmised kuud-aasta töötada rahvusvahelises meeskonnas, siis palun saada oma CV soovitavalt inglise keeles (vajadusel sobib ka emakeel) emailile info@instigo.ee ja märgi ära milliste süsteemidega Sa oled tuttav.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist