äkki keegi oskab fotot kommenteerida?

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Arnold Evert

Postitus Postitas stilett »

Evert Arnold 290807 + 190389 E Kilingi-Nomme ltn



Jälle Vello Salo andmed 1938 aasta seisuga, miks ei saanud EW leitnant sõja jooksul tõusta hauptmanniks? Muuseas nagu minu isagi.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Arnold Evert

Postitus Postitas LoCo »

stilett kirjutas: miks ei saanud EW leitnant sõja jooksul tõusta hauptmanniks? Muuseas nagu minu isagi.
ma ei ole väitnudki, et ei saanud tõusta ;)
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

Kas mingi solvumise pisik on asjatult sisse pugenud.Kirjutasin ma midagi solvavat või riivavat???
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: ???

Postitus Postitas LoCo »

stilett kirjutas:Kas mingi solvumise pisik on asjatult sisse pugenud.Kirjutasin ma midagi solvavat või riivavat???
ei mingit solvumist :D ma sain su kommentaarist vist valesti aru, kui kirjutasid "miks ei saanud EW leitnant sõja jooksul tõusta hauptmanniks?".. ega me liivakastis ei ole, et ma peaksin solvuma millegi peale ;) aitäh sulle su panuse eest foto identifitseerimisel.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

!

Postitus Postitas stilett »

Kõik korras.Vastu võetud! Alati nõus aitama!
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Arnold Everit´ist on ähmane foto ka raamatus `Suvesõda Viljandimaal 1941´ ja natuke juttu ka tema tegutsemisest 41 aasta suvel.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

2H kirjutas:Arnold Everit´ist on ähmane foto ka raamatus `Suvesõda Viljandimaal 1941´ ja natuke juttu ka tema tegutsemisest 41 aasta suvel.
Kas sarnaneb siis minu fotoga?
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Tegemist kapten Arnold Evertiga. Sakala ÜJP rühmaülem, KL Sakala Maleva instruktor, Põltsamaa malevkonna õppepiirkonna instruktor ja malevkonna pealiku kohusetäitja 1935. aastal. Hea pilt on veel Jõgevamaa KL raamatus lk 107, kus leitnant Arnold Evert istub kõrvuti leitnant Alfons Rebasega (Tarvastu malevkonna õppepiirkonna instruktor ja hilisem Sakala maleva laskeinstruktor).
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Aitäh!
Huvitav oleks teada, mis üksuses kapten Arnold Evert Saksa armees teenis. Pildi tegemise ajal (29.I.1943 ) oli ta Saksa armees juba mitu aastat teeninud (Lindid Talvekampaania eest ning Idarahvaste autasu).
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Sooviksin pisut täpsustada Aleksi postitust, kuna sarnaseid näpukaid tehakse teadmatusest ka teistes postitustes sageli.
Tegemist kapten Arnold Evertiga. Sakala ÜJP rühmaülem, KL Sakala Maleva instruktor, Põltsamaa malevkonna õppepiirkonna instruktor ja malevkonna pealiku kohusetäitja 1935. aastal. Hea pilt on veel Jõgevamaa KL raamatus lk 107, kus leitnant Arnold Evert istub kõrvuti leitnant Alfons Rebasega (Tarvastu malevkonna õppepiirkonna instruktor ja hilisem Sakala maleva laskeinstruktor).
Teenistulikest vajadustes lähtudes viidi A. Rebane KV Ülemjuhataja käskkirja Nr.228 (21.oktoobrist 1935) alusel Soomurongirügemendist üle KL Sakalamaa Malevasse alates 25.10.1935. Edasi kaks tsitaati dokumentidest:

KL ülema KK nr.76, 26.novembrist 1935.a. §4.
“Määran leitn. Alfons Rebase Sakalamaa maleva noorema - instruktori ametikohale, arvates 25.oktoobrist s.a.”

Sak.M.plk.KK nr 65,25.aug.1937
“Korraliselt puhkuselt tagasi ilmunud maleva nooreminstruktor A.Rebane lugeda kohal ja ametikohuste täitmisel 25.augustist s.a.”

1937. aastal olid Sakalamaa malevas instruktoriteks:
ltn. Mandri, kpt. Mõttus, ltn Evert ja ltn. Rebane.
(Sak.M.T. Nr 15, 1937,lk. 254 (FOTO))


Malevas oli üks vaneminstruktor, ülejäänud olid nooreminstruktorid. Vaneminstruktoriks oli kapten Theodor Mõttus.

Kirjutasin vahest ehk liiga pikalt, kuid parem rohkem kui vähem. Tahtsin tähelepanu juhtida "nooreminstruktori" ametile juba seetõttu, et kõikvõimalikest A.Rebase elulugudest võib seda sama näpukat leida.

Kahtlustan, et ka kapten Arnold Everti ametinimetusega on samad lood ...

Vabandan, et Teid teemast kõrvale kallutasin.

terv
o
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Tänan kolleeg Oleegi täpsustuste eest. Andmed, mis kirjutasin sain eelpool nimetatud raamatust. Muide - samal pildil koos Everti ja Rebasega ka leitnant Mandri ja kapten Mõttus.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist