NL väeosade numbrid, asukohad

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
olef
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Dets, 2009 19:49
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas olef »

Tere jah.
Leiad palju numbreid siit: https://et.wikipedia.org/wiki/NSV_Liidu ... 4ed_Eestis :google:
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas kristjan82 »

Küsin sellepärast ,et sügisel kolasid seal endeised sõjaväelased ringi. Tulid venemaalt oma endisaegset teenistuskohta vaatama , rääkisid oma mingist plogist kuhu pidid oma vanu fotosi ka Laagri osast juurde panema. Kuna mul oli paintballi üritus vastikute inglise kapitalistidega siis ei saanud pikalt jaurata . Nüüd ma siis proovisin leida midagi aga tulutult :(
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas Kapral Karu »

kristjan82 kirjutas:Tere, kas keegi oskaks öelda Laagri sõjaväeosa numbri? Üritaks otsida pilte jne
03115, 03116, 70104, 03467.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas Standartenführer »

Kahjuks ei saanud viidata sellele, millele tahaks, aga on selge see, et NL sõjavägi polnud päriselt mitte m-gi hullem kui igasugune teine, ehk siis kui sa oled töll, siis lappi lükkad ka EKVs ja nii ta on..... selle 473lk "Eesti mees ja Nõukogude Armee vms" lugedes on ilmne, et kui oled tavaline lammas ja lased ennast alla lasta siis seda tehaksegi, aga normaalsed mehed nii ei lase. Pole see mitte m-gi kui oled ise mees, tegelikult.... Paras oleks neil "ise ära antud asju tsurkadele" praegu küsida?`, tglt ei andnud ju, vaid võeti, ja kuna sa ei julgenud midagi teha nagu rott. Ja selline oli elu. Pasa süsteem. Oleks võinud enda eest seista, seda fakti sealt läbi ei kuma. Ja mis seal salata, et mingil hetkel alati nuga ei saa anda aga miks siis rääkida nagu peaaegu....? Ma oleks vähemalt rusikavõitlust tahtnud näha aga igas meeste seltskonnas kus sa oled, proovitakse sind alla lasta, kui sa tasemel ei ole. Ja selleks pole vene armee mitte m-gi nii palju karmim kui kõik muud... vaid eesti meeste enda h*ijaks....raamatus on julged mehed pannud kirja asjad, aga päriselt........? Sittagi see nii näotu oli, ja kui olid parem siis hoopis sulle tulid asjad mis nad rääkisid "justkui ebavajalikuks" elemendiks. Täielik ablomm...

Liiga detailne anatoomia tekstist (küll aastaid hiljem) eemaldatud, avalik foorum siiski.

E.T.
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas morsevend »

kalleb kirjutas:
ibra kirjutas:http://wikimapia.org/#lang=en&lat=54.40 ... olgorukovo Siin aga oli mingi väeosa, kus olid ainult laskemoon ja relvad ja oli meie naabruses, ning ohvitserid kutsusid baasaks. Sealt pidime sõjaolukorra tõttu raketid saama. Jutud käisid, et seal pidi maa all rohkem olema ,kui maa peal. Selle paari aasta jooksul sai sealt kusokiga mingid korrad käidud, aga mina seal muud ei näinud, kui männimets ja üsna tihe teedevõrk. Kuskil platsil nägin ka tohutult konserveeritud kahureid. Isikkooseisu oli vist vähe paistis karauul ja mingid tuletõrje vahtkonnad.
ma arvan et see oli baza hraneniija , ühes sellises Kaliningradi omas olin kunagi paar päeva komandeeringus

sellistes baasides olid jah raketid nii õppe kui ka lahingu omad ja enne laskmisi käisid nad neid alati ära toomas , topeltkarauul pandi kohe rakettide juurde kui pargis olemas olid
Selline väeosa asus meie kõrval kõrge kiviseina taga. Nimetati saksa tähtedega PRTB. Oli eriti salajane. Hoidis meie jaoks raketipäid, mida tõsteti MAZ-537 kraanaga.
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: NL väeosade numbrid, asukohad

Postitus Postitas alax »

Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist