Utšebka

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Esimene päev sõjaväes (utsebkas, väeosas).

Postitus Postitas ghost »

Sai siis saabutud Gaissinisse rongiga vist 4 juulil 86. kusagil kella nelja paiku hommikul. Jaamas võttis vastu hirmus palavus. Sealt kõndisime väeossa - utsebkasse, kus meid mingisse saali magama pandi. Hommikul oli äratus ja söömine sööklas, millest midagi erilist vist küll alla ei läinud. Seejärel lebotasime lõunasöögini kurilkas ohtralt suitsu tehes, lobisedes ja veel viimaseid normaalseid toiduvarusid hävitades. Peale lõunasööki hakati juba meie vastu huvi tundma. Käidi ja pandi nimed kirja, küsiti, kes mida oskab jne. Siis koguti meid kokku ja saadeti sauna. Kaasa anti sõdurile kohane varustus, mille pidime pärast selga ajama. Erariided, millistega sai tuldud võis koju tagasi saata, kes viitsis. Mina enda räbalaid, selle vääriliseks ei pidanud. Selga aetud vorm oli sile ja paljas, ilma igasuguste tunnusmärkideta. Ja jälle tagasi juba tuttavasse kurilkasse. Sealt hakati meid õhtu eel jupi kaupa laiali jagama. Nii sattusingi kolmandasse roodu vastloodud kuuendasse rühma. Roodus jagati välja mundri külge õmmeldav nänn ning aeti kõik kräsupead juukseid ajama. See töö läks kohe hooga käima, kuni mingi ohvitser sisse kargas ja käratas, et mis kiilaspäid te siin teete, suuremal osal juba juuksed pähe kasvanud ja nii suurt kontrasti pole vaja. Seega piirdus minu soeng tavalise siilisoenguga. Seejärel sai asutud juba kauem kohalolnud eestlastest poiste näpunäidete järgi paguneid õmblema. Ja nii oligi see päev õhtusse veerenud ja saabaste tallamine või täie hooga käivituda.
Gaisinis otsiti poolvabatahtlikuse alusel neid, kes soovisid sinna jääda. Eelnevad luureandmed väeosades komandeeringus käinute käest ütlesid aga, et väeosas olemine on kordi parem, kui kogu aeg mööda nööri joosta.
Melitopolisse saabusin hommikupoolikul. Rongijaamast vaatasin, et teisel pool raudteed mingi väeosa nagu tellitud. Ronisin siis üle raudtee ja otseteed väravasse. Seal vaadati mu pabereid ja öeldi et see küll nüüd õige koht ei ole. Saatmiskäsule oli pandud diviisi staabi andmed ja nii ma asusingi seda otsima oma konarlikus vene keeles täiesti võõras linnas, mille suurusest mul aimugi ei olnud. Kes otsib see leiab. Staabis vaadati mind kui ilmutust ei tea kust ja vormistati mingid paberid ja saadeti sõjaväelinnaku poole teele. See tähendas tuldud teed mööda tagasiminemist. Varsti olingi tagasi väravas kuskohast ma mõni tunni eest lahkusin. Näitasin neile staabist antud uusi pabereid. Seekord tundus kõik nagu õige olevat. Igatahes helistati kusagile ja paluti mul oodata. Mingi aja pärast tuligi väga ebasõdurliku välimusega seersant. Au andmise asemel teretas väravas olnud ohvitsere, kes omakorda vastu teretasid ning seletasid, et siin see teie uus inimene ongi. Nii algas teine etapp teenistusest, suht imelikus kohas, VTA-s....
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

umbes sama nagu eelkirjutajal ,eesti poisid löödi utsebkas kõik erinevatesse üksustesse et nad omavahel rääkida ei saaks

kiilaks pügamine jm pervode lõbustused
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas susi »

Minu naborist jäi Gaissini 6-ndasse roodu üks Rapla nägu seeruks. Aare nimeks.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

utsebkas oli 6 patareis ehk püsikoosseisus ka üks eestlasest nooremseersant,dembel juba,Võru mees

meie naboorist keegi eestlastest utsebkasse seersandiks ei jäänud,küll aga mingi pooltotakas Lasnamäe venelane kes hakkas prapporiks
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas ghost »

Kui eelpoolnimetatud Raplast pärit noormees oli seal ka 86 aastal, siis on järgnev lugu tema kohta käiv.
Lasnamäele pidi meile Gaisinist saatjad vastu tulema, aga kuna üks saatjatest oli Raplast ja tavaline ajateenija, siis viitsid nad natsa kaua aega tsiviilmõnusid nautides, jõudmata õigeks ajaks sinna kuhu vaja. Nii me siis läksime Tallinnast Gaisini poole teele mingi kohapealt organiseeritud kapteni saatel. Seltskond, kes koosnes ühest prapporist ja eestlasest seersandist jõudsid meile teekonnal järele Kiievis (või oli see veel hiljem, täpselt ei mäleta). Prappor üritas kaptenist lahti saada, aga see ei õnnestunud ja nii tuli tal Gaisinis arvatavasti aru anda asjaoludest, millised takistasid tal õigeks ajaks Tallinna jõudmast ja ise meiega kohale saabumast. Suurem tobedus aga on see, et osa Gaisini poole saadetud poistest tuli Rapla sõjakomissariaadist, samal ajal, kui meie tulevased saatjad kusagil sealsamas kainenesid.
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas susi »

tema
Kasutaja avatar
flak40
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 29 Aug, 2007 10:03
Asukoht: Kulna
Kontakt:

Postitus Postitas flak40 »

Minu teekond nõukaarmeese algas päris lustlikult:krt...3korda sai orja turul Lasnamäel oldud :shock: ,4 korral võeti ja sõit algas Karpaatide poole(Tallinn-Riia-Lvov-Tshernavtsõ) ,mägi linnas kus meid rongi pealt maha peksti suure sõimuga.Ukrainlasest ohvede jaoks olid baltiiskie kõik türklased :evil: .Paljud eesti poisid ei saanud ju mõhkagi neist kuradi ahollide mölast aru.Jama aga tekkis siis kui tõlkisin poistele mida ahollid meie kohta käravad. Me pundis oli igavest pikka kasvu saaremaa vend ja temal igatahes viskas see möla kopsu üle maksa :twisted: ja äigas ühe korraliku tou leitjohale pikki kõrvu, too lendas Urali alla kägarasse ja enne kui püsti sai küsis saarlane:" kas sai aru ka mille eest sai?".Letnandil nägu kaame :x ja pobiseb auto all :"Jobanõi turtsõ" :cry: ,siis ei pidanud minu närv ka enam vastu ja astusin letjohale vaiksel käe peale ja sisistasin läbi hammaste:"Mõ is Estland a ne is Turtsõ!","Ponjal,rasnitsu panimaješ a?" :twisted: .
Vana noogutas ja rohkem me tema käest ei kuulnud ühtegi piuksu :? kuni jõudsime kohaliku orja turu peale ja sealt hakati meid kambakesi igale poola laijali jaotama.Sealt ma sattusinki teenima oma esimest 6kuud motoriseeritud jälavae utsepkasse. :roll:
"Ersten rein und Letzten raus!"
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

1986 a kevadel oli sama teekond
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
Kõrvaltvaataja
Liige
Postitusi: 236
Liitunud: 23 Okt, 2005 20:43
Kontakt:

Tapa utšebka

Postitus Postitas Kõrvaltvaataja »

Oleks huvitav teada, kas siin foorumis on osavõtjaid, kes 70/80'ndatel läbi käinud Tapa insener tehnilisest utšebkast, väeosa number 67665?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mul üks tuttav oli seal utsebkas,pärast saadeti sapöörivägedesse
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Samboris, nii raketšikute kui ka insenervägedes oli 80-81 Tapa utšepkas olnud vendi
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervit.

Mina olin Tapal, 1980 aasta kevadest sama aasta sügiseni, edasi saadeti Ukrainasse.

Urmas.
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Olin Tapal 1981 6-kuud kevadest sügiseni. Eriala BAT-M. Edasi oli 1,5 aastat Saksamaal samal masinal dessantbataljonis.
Kotkarist
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Juul, 2008 8:30
Kontakt:

Tapa utšebka

Postitus Postitas Kotkarist »

Mul on kaks tuttavat, üks neist kunagine klassivend ja teine kolleeg, ajateenistuse aeg 1989-91.
Discendo Vincemus
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

Dva soldata, mudaka, zamenjaut - MDK.
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist