eestis tehtud sõjafilmid ja seriaalid

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

eestis tehtud sõjafilmid ja seriaalid

Postitus Postitas Error404 »

Kas keegi viitsib panna viite eesti sõjafilmide teemat arutanud lehele foorumis? Ma surfasin paar päeva tagasi siin ja leidsin selle aga enam ei leia. Päris lootusetu juba, sest otsingusõnadega ei ole ma suutnud leida seda lehte enam :?
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

pane otsingusse filmid ja sa peaks leidama, muidu kui tuled siia (et juttu jätkuks) siis peaks esimesle lehel ka kohe olema :D
Kui sa loomulikult seda mõtled
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Lisan ka selle lingi, millelt saab kuulata laulu eesti parimast sõjafilmist, mille lavastas Jüri Müür.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... urisinelis
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

"Elu tsitadellis"
Käimas on II maailmasõda, Saksa okupatsiooni lõpp Eestis ja Punaarmee tulek. Kui Nõukogude võimu esindajad lubavad professor Miilase suure unistuse projekti (mis hõlmab soode kuivendamist) teoks teha, väljub vana teadlane oma "Tsitadellist".
http://www.zone.ee/aef/Elu%20tsitadellis/index.html
"Kutsumata külalised"
Film "Kutsumata külalised" kõneleb välismaise salaluure tegevusest, püüdes organiseerida spionaaži- ja diversiooniakte Nõukogude Baltikumi territooriumil. Agendid ei leia elanikkonnalt toetust. Kuigi Riikliku Julgeoleku töötajad teevad välismaa salaluurajate rühma kahjutuks, kutsub filmi finaal valvsusele ja saavutatuga mitte rahulduma, sest vaenlane otsib uusi võimalusi meie rahuliku elu segamiseks.
"Jäljed"
Film "Jäljed" on teos inimsaatustest Eesti külas esimesel sõjajärgsel kümnendil. Filmi kangelased on endised sõjasõbrad, kes olid kandnud oma õlul Isamaasõja ränka raskust ja osutusid nüüd olema uuel rindel - kollektiviseerimise rindel.
"Roosa kübar"
Lühifilm. Draama.
"Hullumeelsus"
"Hullumeelsus" on tragikoomiline film fašismihullusest, mis ähvardas Dürrenmatti "Füüsikutest", kus tegevus samuti toimub vaimuhaiglas, on selles filmis kõik hullud tõepoolest haiged. Filmiloojad on tahtnud näidata fašismi olemust, tuua esile asjaolud, mis murravad inimese hingejõu.
"Väike reekviem suupillile"
1972. aasta üliõpilased Jaan ja Heiki ületavad ajajõe. Teisel kaldal ootab poisse 1944. aasta sügis okupeeritud Eestis.
"Tagasipöördumine ellu" Leonhard Merziniga peaosas, Ita Ever, Paul Rinne. Mosfilm 1971. Ahto Levi "Halli Hundi päeviku" ekraniseering.
"Tuli öös"
E.Raua jutustuse ainetel.
Saksa okupatsiooniaeg...
"Metskannikesed"
Sõjalis-patriootiline seiklusfilm imperialistide agentide ja nende käsilaste ühest tabamisoperatsioonist sõjajärgses Eestis.
http://www.zone.ee/aef/Metskannikesed/index.html
"Tuulte pesa"
Film murrangulistest sõjajärgsetest aastatest eesti külas.
"Reekviem"
Filmi sündmustik hargneb 1944.a. suvel, mõni päev enne Eesti vabastamist fašistlikust okupatsioonist ning selle dramaturgilises keskmes on orelimeister Jaan Prii ja tema perekonna saatus sõjasündmuste keerises.
http://www.zone.ee/aef/Reekviem/index.html
"Ohtlikud mängud"
See on kolme Tallinna koolipoisi mehistumislugu, kes fašistliku okupatsiooni viimasel sügisel päästavad haavatud nõukogude luuraja.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Reekviem oli ärakeelatute hulgas, peaosades olid I.Linna, S. Luik, A. Üksküla, T.Kark- Orelimeistrist, kes sõda oma õue peal näha ei tahtnud. TPI filmiklubis 80-date teisel poolel nähtud.Ja võiks vist jällegi vaadata.
Ja siis veel Telefilmi toodang, ka seal oli paar head filmi.Paraku pealkirjad jällegi ajahägu taha kinni jäänud. Heino Mandri kahe rinde vahel arstina keldris last vastu võtmas ja "Hennessy" konjakiga käsi pesemas on meelde jäänud...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
punker
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 13 Juun, 2005 19:51
Kontakt:

Postitus Postitas punker »

Pimedad aknad. Toodetud kunagi kuuekümnendatel Eesti telefilmi poolt. Praegu käib antud filmi restaureerimine ja taashelindamine. Kuna antud filmi eestikeelne koopia oli hävinud, siis loetakse eestikeelne tekst uuesti sisse.
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

"Ma langesin esimesel sõjasuvel" saab filmiks

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=253 ... 071107&a=1
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

xawa kirjutas:"Ma langesin esimesel sõjasuvel" saab filmiks


Lootuse ja hirmuga jään ootama seda filmi. Lootusega seepärast, et sellest väga heast raamatust saaks ilmselt ka väga hea filmi, aga hirmuga seetõttu, et ei usu sellega hakkama saamisse.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Ma langesin esimesel sõjasuvel

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

xawa kirjutas: 
"Ma langesin esimesel sõjasuvel" saab filmiks 

 


Lootuse ja hirmuga jään ootama seda filmi. Lootusega seepärast, et sellest väga heast raamatust saaks ilmselt ka väga hea filmi, aga hirmuga seetõttu, et ei usu sellega hakkama saamisse.
Omapärane, omapärane. :shock: :shock:
See raamatuke on ju tegelikult ere omaaegse ideoloogia kandja, missugune kohe mitte kuidagi tänasesse päeva sobima ei peaks.
Kas tõesti võiks oletada järgmisena riiklikult finantseeritud kunstilist filmi, näiteks hävituspataljonlaste kangelaslikest kaitselahingutest 1941.aastal?
Paistab sedapsi. :twisted: :twisted:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Re: Ma langesin esimesel sõjasuvel

Postitus Postitas Error404 »

hillart kirjutas: Omapärane, omapärane. :shock: :shock:
See raamatuke on ju tegelikult ere omaaegse ideoloogia kandja, missugune kohe mitte kuidagi tänasesse päeva sobima ei peaks.
Kas tõesti võiks oletada järgmisena riiklikult finantseeritud kunstilist filmi, näiteks hävituspataljonlaste kangelaslikest kaitselahingutest 1941.aastal?
Paistab sedapsi. :twisted: :twisted:
Olen lugeneud seda raamatut kunagi ammu. Sellest saaks võibolla hea filmi kui seda kõvasti töödelda - või natuke grillida - ehk siis kommunism välja. tegelastest oleksid 5-10 Eesti vabatahtlikku, kes koos sakslastega asuvad idarindel palgasõduritena teenima - Poliseipataljonlased vms. Tegevustik lahkaks nende liitumise põhjusi, flashbacke võiks olla meeste enne sõjaaegsest elust, selline psühholoogiline sõjadraama. 5-10 mehest jääks ellu 1-2. Filmi peategelane rühmavanem langeb aga tema läbi käiks jutustus edasi. Asi lõppeks kuskil 50ndatel siberi vangilaagrites vms.
Film võiks olla inglise keelne, korraliku eelarvega jne. Ja võiks olla naaberriikide kinos vaatamiseks. Selline mõte selle raamatu kommunismist vabastamiseks :lol:
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Ma langesin ...

Postitus Postitas hillart »

Oi, oi, oi! Kuid sellisel juhul poleks ju üleüldse enam selle raamatu põhjal tehtud filmiga tegu, sest kandev idee ja isegi tegelaskujud oleksid hoopistükki ära muudetud. :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Krt,ma pidin vene kroonus peaaegu peksa saama, kui seda raamatut neile tõlkisin. Fašist nagu ma olin...Oleks veel film ka olnud.... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Ma langesin esimesel sõjasuvel

Postitus Postitas OveT. »

hillart kirjutas: See raamatuke on ju tegelikult ere omaaegse ideoloogia kandja, missugune kohe mitte kuidagi tänasesse päeva sobima ei peaks.

See on üks väga hästi ja inimlikult kirjutatud raamat.
Kui ma seda loen, siis ideoloogiat ma ei märkagi, see taandub tähtsusetuks (kuna ta ongi tähtsusetu, sest lisatud on teda niipalju, kuipalju oli vajalik, et raamat sai sellel ajal ilmuda).

Samamoodi "ere ideoloogia kandja" on Paul Kuusbergi "Enn Kalmu kaks mina", millest vändati sotsialismiaja viljastavates tingimustes senini ületamatult parim eesti sõjafilm "Inimesed sõdurisinelis".
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

See on üks väga hästi ja inimlikult kirjutatud raamat.
Kui ma seda loen, siis ideoloogiat ma ei märkagi, see taandub tähtsusetuks (kuna ta ongi tähtsusetu, sest lisatud on teda niipalju, kuipalju oli vajalik, et raamat sai sellel ajal ilmuda
Ideoloogia on seal täiesti olemas, ajalugu tõlgendatakse valesti.
Oleks jube, kui noored kes seda filmi vaataksid arvaksid, et asjad olid kunagi nii.
Samamoodi "ere ideoloogia kandja" on Paul Kuusbergi "Enn Kalmu kaks mina", millest vändati sotsialismiaja viljastavates tingimustes senini ületamatult parim eesti sõjafilm "Inimesed sõdurisinelis".
Mis teeb selle filmi parimaks?
Samasugune punaarmee kiitmine nagu teised tolleaegsed N-Liidus vändatud suurteosed.
Tüüpiline eestlane punaarmees ei olnud ju selline nagu kujutab seda eelpoolmainitud raamat ja film.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist