Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
hmm
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 28 Jaan, 2010 16:35
Kontakt:

Postitus Postitas hmm »

Some kirjutas:Hmm... Vaat see mõttearendus oli tase! Ma ei saanud muhvigi aru
Ma pean hakkama vähem jooma...
Teiseks... mu needus on väga keeruline mõtlemine ja veel segasem väljendamine.
Vabadus on piiratud paratamatus...
Kui tõde üldse olemas on, on see võitluse küsimus.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ma pean hakkama vähem jooma...
Kui selle tulemusel langeb kirjapandava sisu, siis soovitan hoida sama joont. :scratch:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

hmm kirjutas:Paistab, et lihtne sõna "sõda" on kui punane rätik... Seega kas ongi vahet kuidas kurja nimetada? Samas kas inimesed peavadki kõike mõistma või on neil õigus mõista seda, mida nad tahavad mõista. Liigne pimeda nurga selgitamine võib tekitada paanikat ja lüüa sassi nende praegused illusioonid.

Ärge nüüd ärrituge, tõesti.
Soovin ainult avada silmi, et riikide vahel toimub pidev võitlus teatud (kellegi, millegi, vajaminevate jne...) huvide pärast. Huvide saavutamise nimel kasutatakse kõiki vahendeid, mis tulude-kulude suhtes on aksepteeritavad.
Ajaloos oli pidev sõda ühiskonnas aksepteeritav. Sotsiaalses ühiskonnas muutus jõuline sõjategevus taunivaks asjaks, sest aina rohkem hakkasid massid kaasa rääkima poliitilises kontekstis ja lähikondlaste massiline verine surm ei olnud enam aksepteeritav.
De Jure ja De Fakto... ka need on minu jaoks liiga kitsad mõisted (aga see on minu arvamus ning ei pretendeeri puhtale tõele)

Seda filosoofilist jura siin ajada on ehk tõesti üleliigne aga kui rääkida sõjategevusele reageerimisest siis on vaja arusaada mis on sõja olemus.
Ma ei ütlegi, et Corvus valet juttu räägib - ei kõik see, mis ta öelnud on kõik õige aga ma ei piiritleks seda teemat.
Kõik postitused, mis siia kribatud, on ühel ja teisel viisil asjaga seotud ja õiged, vajalike tingimuste olemasolul, ning mahuvad sõjaohu raamidesse.

Sõjaohuga võitlemiseks tuleb alustada tervet ühiskonda tugevdavatest toimingutest alustades laste kasvatusest, majandusest, kuni TT relvade hankimise ja paigutamiseni välja.
Saada aru milline on sõjaoht, tuleb analüüsida kõiki valdkondasid ning igale valdkonnale määralteda nivoo, mida ületades suureneb sõjaline oht ning ühiskond tajuks seda kui SÕDA.
Ja kas sõjaline oht on ainult vägivaldne tegevus?

Samas anname endale aru, see teema on liiga suur ja lai, et mahutada siia foorumisse.

Vahest ma tunnen ennast kui ufoloog täppisteadustes.
Minu arust oled oma idde küll siin selgeks teinud. Ja mis peamine- postis on mõte täitsa olemas. Siia ütlekski juurde, et mis mõte on neil TT relvadel kui maa rahvast tühjaks jookseb ja rahvastik vananeb. Vb 200a pärast oleme omal maal marginaliseerunud ja lihtsalt sulandume Venemaa koosseisu.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siin sõna võtvate peavoolu esindajate mõtteviis on lausa "national security issue".......kuna teooria ütleb, et pole mõtet, siis järelikult sündmust ei järgne. Oh kui palju on läbi aja vastase eest eeldatud (loe: soovmõeldud) ja vastu näppe saadud.
Sõjaohuga võitlemiseks tuleb alustada tervet ühiskonda tugevdavatest toimingutest alustades laste kasvatusest, majandusest, kuni TT relvade hankimise ja paigutamiseni välja.
Aamen to that.

Paraku vaadates igasugu matiraidmate sõnavõtte, jääb mulhe, et sõjaohuga võitlemiseks tegeleme (vähemalt tahaks tegeleda) kõige muuga, jättes selle va relvastatud vastupanu tahaplaanile.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

hmm kirjutas:...Teiseks... mu needus on väga keeruline mõtlemine ja veel segasem väljendamine.
Sa oskasid kirjutada minu mõtted üles täpsemalt kui ma ealses oleks suutnud.

Mina teen sellest kaitsetahtsest veel "pikemad" järaldused.

Kui sa keeruka mõtlemise ja väljenduse alal tahad midagi öelda siis mina olen oma loomult ületamatu, (Napoleoni kompleks :) ). Sina oled kui maavärina Richteri skaala analoogias 7 palli Wrangeli skaalal, tubli tulemus.

Asja tuuma tabasid suurepäraselt. Oleks mul annet, kirjeldaks ka omi mõtteid sedasi.
S-2
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Apr, 2007 11:45
Kontakt:

Re: Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Postitus Postitas S-2 »

Kas ei vajaks hoopis riigikaitsemudeli muutmist?

1. Kutselised üksused vähemalt olemasolevas mahus.
2. Kohustuslik riigikaitseõpetus koolides (tüdrukud-poisid al 9.kl - riviõpe, teooriad, al 10.kl relvaõpe, täpsuslaskmine)
3. Ajateenistus meeskodanikele (vabastamine tervislikel põhjustel), ilma mille läbimiseta ei saa astuda (kutse)keskharidusest kõrgema astmega kooli (va vabastatud). Kestus 2 aastat. 12-kuud väljaõpe, 12-kuud lahingteenistus. Vabatahtlik ajateenistus naistele.
4. Reservteenistus ajateenistuse läbinutele ja riikkaitseõppe läbinud naistele (riigikaitse õppe kordamise laager).
5. Kaitseliit.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Postitus Postitas USP »

Punkt 3 "kaks aastat" on selgelt ülepingutatud. Meil pole ju kavas sõdureid põllutöödel kasutada? Pigem asendaks selle teise aasta naiste kohustusliku mõnekuulise väljaõppega.
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Re: Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Postitus Postitas BackInAction »

Herr S-2, minu vastused sinu küsimustele.

1. Kutselised üksused vähemalt olemasolevas mahus.Nõus, mingil määral isegi suurendada, scoudis vähe mehi, kui vaatada kõrvalt iganädalast brigaadirivistust
2. Kohustuslik riigikaitseõpetus koolides (tüdrukud-poisid al 9.kl - riviõpe, teooriad, al 10.kl relvaõpe, täpsuslaskmine)Mingil määral nõus, kuid relvaõpe 12.klassis. Samuti lisaks juurde NATO test kehalise kasvatuse õppekavasse, sooritamine kohustuslik ainult poistel. Tüdrukud võivad seda teha aga ei pea kui ei taha.
3. Ajateenistus meeskodanikele (vabastamine tervislikel põhjustel), ilma mille läbimiseta ei saa astuda (kutse)keskharidusest kõrgema astmega kooli (va vabastatud). Kestus 2 aastat. 12-kuud väljaõpe, 12-kuud lahingteenistus. Vabatahtlik ajateenistus naistele.Nõus, et vabastamine tervislikel põhjustel, kõrgemasse kooliastmesse mitte lubamine ajateenistuse läbimata on jama, see ei tule kasuks, pigem soodustada sissesaamist ajateenistuse läbimise alusel. Pikkust ei toeta pigem 11kuud kõigile.Tihustada aega ja väljaõppet, et ei oleks niisama "tühjalt passimist". Lahingteenistus võiks olla lühem, mingi 3 kuud, seda siis kui erialad on omandatud ja SBK läbitud. PS! Lahingteenistuses olemine ei tohi segada õppustel olekut. Vabatahtlik ajateenistus naistele- pooldan, et kompenseerida meeste aastakäigust ülenevat puudujääki. Tean, et infra ei võimalda rohkem poisse võtta väkke, aga see on lihtsalt JOKK vastus probleemile.
4. Reservteenistus ajateenistuse läbinutele ja riikkaitseõppe läbinud naistele (riigikaitse õppe kordamise laager).EI poolda, sest Kaitseliidus nad saavad sama asja teha ja hoida ennast "vormis" riigikaitsealal.
5. Kaitseliit.100 prossa nõus, aga arendada kõvasti Kaitseliitu. Testida valmisolekut nii VG-de, JvKo, kui ka sisekaitsekompaniide osas ja ka LuRde suhtes. Rohkem väjaõppekvaliteedi tõusu ja varustuse parandamist igas mõttes.
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Postitus Postitas hillart »

Samuti lisaks juurde NATO test kehalise kasvatuse õppekavasse, sooritamine kohustuslik ainult poistel. Tüdrukud võivad seda teha aga ei pea kui ei taha.
Vabatahtlik ajateenistus naistele- pooldan, et kompenseerida meeste aastakäigust ülenevat puudujääki.
Millest sellised naisinimesi diskrimineerivad , paistab et lausa juurdunud , arusaamad?
Aga see on juba laiem küsimus. Just-kui naisinimesed polekski täisväärtuslikud EV kodanikud? Mingid poolinimesed?

Muidugi, kui juba mõned üritavad küsimust etteantud kriteeriumidest lähtudes (ehituslikult erinevad inimkehad, naisinimeste mitteosalemine relvastatud riigikaitses) interpreteerida, siis võiks põhiseadusesse võrdse kohtlemise põhimõttest lähtudes sisse kirjutada (aga põhiseaduse muutmine on lähimineviku näite valguses ülimalt lihtne) naisinimestele kohustuslikuks näiteks kuni 30. eluaastani sünnitada vähemalt 1 laps (proportsioonis ajateenistuse kestvusega meesinimestelke). Õiglus peab riigis valitsema! :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist