Rene Toomse: Eesti ja sõjaoht?

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Õppusi nimega Kavkaz on N. armee sealkandis suvisel ajal pidanud vähemalt 80ndatest alates. Seostada seda sõjaga on jabur. Gruusia pani lihtsalt strateegilisse ämbrisse.
Ei, ma üritan luua reaalsemat pilti kui siin kilkavate osade ametkondade noorte asjameeste hõisked,...
Ma olen nõus, et Gruusia pani atrateegiliselt ämbrisse aga ...
Vahel ma mõtlen, et sina Trumm oled kellegi palgal. Rääkida reaalse pildi loomisest ja ainult iniseda, seda üsna tihti teemadel, milles sa üsna kindlalt kodus ei ole - :roll:
Grusiinid olid juunis-juulis vähemalt ajakirjanduses arvamusel, et venelased tulevad kallale. Strateegiline ämber seisnes aga Gruusia enda esimeses sammus. Mõtle nüüd ise, kui seda soodustas desinfo GRU-lt, et nüpeldage osseete, me tegelikult sõjaliselt eri sekku?
Aga mingit kuudepikkusi ettevalmistusi Gruusia invasiooniga toime tulekuks Venemaa ei vaja.
- kindlasti tuleb sise- ja välispoliitiline areen ette valmistada. Mis sa arvad, kui palju aega läheb Zapad, Kavkaz, Vostok vms õppuse ettevalmistamiseks? Logistiliselt. On sel mingit vahet sõjaga? On küll, sitaks rohkem träni on vaja.
Selles kontekstis tasuks vaadata ka teema algatuses olevat Toomse kirjutist. Sa oled sellest ka ise kriitiliselt siin kirjutanud, et puuduvad katteväeosad.
- ole hea ja kirjelda oma katteväeosi. Ja selgita nende vajadust ja võimalusi tänases poliitilises/majanduslikus olukorras
Mitte ainult. Meil peaks olema ka alalised "katteväeosad", mida vastasel üllatada ei õnnestuks. Scoutspataljonil on piirile 250 km sõita, ei maksa arvata, et vastane laseb sel segamatult juhtuda. Paldiski pudelikaela on lihtne tekitada. Selleks võiks olla näiteks moodsate kantavate TT ja ÕT relvadega KL kohalikud võitlusgrupid, kelle nänn on hajutatud. Kes lasevad kiiresti õhku paar silda, panevad paarkümmend tanki põlema ja tõkestavad edasise kiire edenemise. Sellised väeosad olid meil 1939 olemas.
- kus asuvad su kaitseliitlased? Kas ta töötab ja elab samas kohas? Silla õhkulaskmine, nii et ei parandaks 1h jooksul, võtab aega rohkem kui tunni. Millal su mehed ettevalmistustega alustavad? Ja kelle loal ... millise seaduse alusel? See nina all silla õhkimine on 90% ilukirjandus. Kas meil olid ikka sellised väeosad 39 olemas? Sama hästi võin ma öelda, et tänase operatiiv-taktikalise tempo juures ei jõuaks need 39a "üksused" midagi teha. Strateegiline/poliitiline tempo peaks aga tänastele üksustele aega andma.
Pahane olen ma aga seepärast, et sul puuduvad tänasele riigikaitsele alteratiivid. Täpsemalt sinu teada olevale riigikaitsele. Ma olen jumala kindel, et nii sinu kui sinu "gurude" (K, T, M) teadmised on laia silmaringiga rühmaülema tasemel.
Ja miks ma tõmblen? Sest sinu näol on siin foorumis tegemist vaieldamatult arvamusliidriga. Seda foorumit loevad aga oluliselt väham informeeritud inimesed ja sina kujundad nende arusaama.
Nüüd võid jätkata mind tähele panemata. Vähemalt olen kaalude teise kaussi ka midagi pannud ... ja kergem hakkas ka :lol:
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

kindlasti tuleb sise- ja välispoliitiline areen ette valmistada.
Meie kontekstis paistab "areen" olevat mõnes jaos täiesti tasemel ette valmistatud...

http://eesti.ca/?op=article&articleid=32522
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

soesilm kirjutas:
Õppusi nimega Kavkaz on N. armee sealkandis suvisel ajal pidanud vähemalt 80ndatest alates. Seostada seda sõjaga on jabur. Gruusia pani lihtsalt strateegilisse ämbrisse.
Ei, ma üritan luua reaalsemat pilti kui siin kilkavate osade ametkondade noorte asjameeste hõisked,...
Ma olen nõus, et Gruusia pani atrateegiliselt ämbrisse aga ...
Vahel ma mõtlen, et sina Trumm oled kellegi palgal. Rääkida reaalse pildi loomisest ja ainult iniseda, seda üsna tihti teemadel, milles sa üsna kindlalt kodus ei ole - :roll:
Grusiinid olid juunis-juulis vähemalt ajakirjanduses arvamusel, et venelased tulevad kallale. Strateegiline ämber seisnes aga Gruusia enda esimeses sammus. Mõtle nüüd ise, kui seda soodustas desinfo GRU-lt, et nüpeldage osseete, me tegelikult sõjaliselt eri sekku?
Aga mingit kuudepikkusi ettevalmistusi Gruusia invasiooniga toime tulekuks Venemaa ei vaja.
- kindlasti tuleb sise- ja välispoliitiline areen ette valmistada. Mis sa arvad, kui palju aega läheb Zapad, Kavkaz, Vostok vms õppuse ettevalmistamiseks? Logistiliselt. On sel mingit vahet sõjaga? On küll, sitaks rohkem träni on vaja.
Selles kontekstis tasuks vaadata ka teema algatuses olevat Toomse kirjutist. Sa oled sellest ka ise kriitiliselt siin kirjutanud, et puuduvad katteväeosad.
- ole hea ja kirjelda oma katteväeosi. Ja selgita nende vajadust ja võimalusi tänases poliitilises/majanduslikus olukorras
Mitte ainult. Meil peaks olema ka alalised "katteväeosad", mida vastasel üllatada ei õnnestuks. Scoutspataljonil on piirile 250 km sõita, ei maksa arvata, et vastane laseb sel segamatult juhtuda. Paldiski pudelikaela on lihtne tekitada. Selleks võiks olla näiteks moodsate kantavate TT ja ÕT relvadega KL kohalikud võitlusgrupid, kelle nänn on hajutatud. Kes lasevad kiiresti õhku paar silda, panevad paarkümmend tanki põlema ja tõkestavad edasise kiire edenemise. Sellised väeosad olid meil 1939 olemas.
- kus asuvad su kaitseliitlased? Kas ta töötab ja elab samas kohas? Silla õhkulaskmine, nii et ei parandaks 1h jooksul, võtab aega rohkem kui tunni. Millal su mehed ettevalmistustega alustavad? Ja kelle loal ... millise seaduse alusel? See nina all silla õhkimine on 90% ilukirjandus. Kas meil olid ikka sellised väeosad 39 olemas? Sama hästi võin ma öelda, et tänase operatiiv-taktikalise tempo juures ei jõuaks need 39a "üksused" midagi teha. Strateegiline/poliitiline tempo peaks aga tänastele üksustele aega andma.
Pahane olen ma aga seepärast, et sul puuduvad tänasele riigikaitsele alteratiivid. Täpsemalt sinu teada olevale riigikaitsele. Ma olen jumala kindel, et nii sinu kui sinu "gurude" (K, T, M) teadmised on laia silmaringiga rühmaülema tasemel.
Ja miks ma tõmblen? Sest sinu näol on siin foorumis tegemist vaieldamatult arvamusliidriga. Seda foorumit loevad aga oluliselt väham informeeritud inimesed ja sina kujundad nende arusaama.
Nüüd võid jätkata mind tähele panemata. Vähemalt olen kaalude teise kaussi ka midagi pannud ... ja kergem hakkas ka :lol:
Aga paku siis lahendus välja. Kritiseerida sa teiste kommentaare ilmselgelt oskad. Selgelt oled mõista andnud, et sul on kõrgem riigikaitseline pädevus, kui enamus selle foorumi liikmetel. Milles probleem? Jaga oma säravaid teadmisi. Zapad 2012 tuleb järsku üle piiri. Mis toimuma hakkab? Kuidas reageerime? Kuidas tuleks selliseks tsenaariumiks riigikaitseliselt ette valmistuda? Ootame huviga. . . ja ma ei mõtle midagi hetkel irooniliselt, sest mulle tõesti pakub see huvi.
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

Kapten Trumm kirjutas:Kahtlemata oleks Vene response näiteks septembri lõpus olnud nõrgem ja võtnud päevi aega.

Aga mingit kuudepikkusi ettevalmistusi Gruusia invasiooniga toime tulekuks Venemaa ei vaja. Ei vajanud 1984 ega vaja praegu. Nad suudavad üllatavalt kiiresti liigutada ja fast response vägesid on neil piisavalt, näiteks VDV diviisid-brigaadid, kohapeal olevad motolaskurväeosad ning Sevastoopolis asuv merejalaväebrigaad+laevastiku eskaader.

Selles kontekstis tasuks vaadata ka teema algatuses olevat Toomse kirjutist. Sa oled sellest ka ise kriitiliselt siin kirjutanud, et puuduvad katteväeosad. Ka mina arvan, et me oleme mugavalt ennast häälestanud sellele, et aega on küll. See ei pruugi tõsi olla, sest vene motolaskurbrigaadid on üldiselt meist kaugelt kõrgemas valmiduses ja mööda raudteed (Pihkva raudteesõlme tähtsust 1939 kontekstis oled ka ise rõhutanud) liigutatakse neid päris kiiresti. Mulle tundub, et me hindame VF võimalusi siin kõvasti alla.
Miks ma räägin kogu aeg, et naabri suuremate õppuste ajal peaks ka Eesti oma sõjalist valmisolekut tõstma
Mitte ainult. Meil peaks olema ka alalised "katteväeosad", mida vastasel üllatada ei õnnestuks. Scoutspataljonil on piirile 250 km sõita, ei maksa arvata, et vastane laseb sel segamatult juhtuda. Paldiski pudelikaela on lihtne tekitada. Selleks võiks olla näiteks moodsate kantavate TT ja ÕT relvadega KL kohalikud võitlusgrupid, kelle nänn on hajutatud. Kes lasevad kiiresti õhku paar silda, panevad paarkümmend tanki põlema ja tõkestavad edasise kiire edenemise. Sellised väeosad olid meil 1939 olemas. Täna midagi võrreldava tulejõuga ei ole. Ja alusdokumentidest ka ei nähtu, et sellega tegelemist vajalikuks peetakse. Ja väikeüksus (kelleks VG on) ei ole eriti relevantne jõud, kui ta kasutab tüüpilise suurüksuse allüksuse tabelrelvastust. Ta vajab erilist hitting power'it ja täna on see võimalik osta. Siin pole vast vaja seletada, milline on Carl Gustavi ja Javelini "eriefektide" vahe vastase jaoks. Kõige kohutavam on see, et päris tähtsad isad ajavad ka siin juttu, et Toomse on loll ja selliseid asju pole vaja, küll me avastame ja küll me jõuame. Smart enemy hits exactly where you think you are safe - kelle sõnad need olid?
Ja olemegi jutuga tagasi teemas "mõne tunniga tankid Toompeal". Olgem ausad, kui VF otsustab üllatusrünnaku kasuks ja tõest esimesed soomusnooled tungivadki sügavale ei ole see siiski jätkusuutlik, sest nii mobiliseeritud KV üksused kui ka KL kulutavad sellise sööstva noole tagala ja varustusesooned nõnda ära kulutada, et see rünnak takerdub. Teiseks, mida tund edasi seda negatiivsemaks jõusaldo üllatusründaja suhtes muutub. Samas nüüd võid sa ju vastata, et ahaaaa... tagalas on suured reservid kohe ootamas, et peale lennata jne. AGA just nende suurte reservide ja varustuse koondamine ei saa 99.99% juhtudest meie luurele nähtamatuks jääda, mis lubabki enne rünnakut omaltpoolt reservistid relvile saada ning mingeid ülikalleid pidevas valmisolekus 1939 tüüpi üksuseid ei ole vaja. Kokkuvõttes meie oponendil on kaks valikut:

a) tõesti teha vb märkamatusk jääv (oluliselt täiendavaid üksusi ja varusid mitte ringi paigutades) rünnak, mille sõjaline väärtus on kaheldav.

b) sooritada ettevalmistatud ja olulisi jõude koondav pealesööst, mis ei saa lihtsalt märkamatuks jääda.


Mis puudutab sinu teooriat, et soomlased ostsid AtoG ründerelvi kalli raha eest just selletõttu, et kardetaks mingit soomusnoole üllatusrünnakut, siis siin tahaks küll viidet näha. Pigem on seda põhjendatud selles suunas, et see takistab konfliktis VF suurte mehhaniseeritud kolonnide koos kasutamist kitsas ründelõigus ning sunnib neid seega hajutatumalt tegutsema, mis suurendab soome kergejalaväe üksuste võimalust sedasi hajusamalt tulnud vaenalst kulutada ja läbimurdeid peatada või viivitada. Ja viimasesse soomlased ka usuvad - vaadates kasvõi nende NALW (ca 1700-2500 ühikut) ja teiste kergete jalaväe AT relvade hankeid. Kaugeks analoogiks kirjeldatule on ju see, mis juhtus 888 puhul Gruusia tankivägedega, kus on hette heidetud, et nende efektiivus Gruusia vägede rünnakufaasis jäi tagasihoidlikuks, sest neid kasutati hajutatult ja väiksemates gruppides- aga seda tehti just selle pärast, et kardeti Vene õhuväge.

Arvestades meie väikest sõjateatri suurust arvan, et meie puhul on sama efekt saavutatav kaugmaa tankitõrje laialdase rakendamisega (siit ka minu vaimustus Archeri ja BONUSe suhtes), mis sunnib taas vaenlase kolonne enam killustuma ja annab võrdsematel aluse võimaluse nende vastu astuda kergejalaväel, kes võiks olla jao tasandil NLAW ja rühma tasandil siis näiteks Javeliniga relvastatud. Sama taktikalist eesmärki teeniks ka MRLS-ide hange ja kaarrtulevõimekuse suurendamine ja muidugi soomlaste eeskujul ka mõistliku suurusega õhuvägi.

Mingisse müütilisse KL-i Hummerisse, mille katusel on Spike-ER raketid + 50 ühikut rakette teises Hummeris ootamas ma väga ei usu- Spike-ER on sedavõrd kallis relv, et ka soomlased on seda suutnud vaid näpuotsaga rannakaitse jaoks osta (hinnalt pigem sinna Hellfire kanti jääv ehk 250 000-500 000 USD per lask). Lisaks eeldab see, et sinu kirjeldatud situatsioonis seda relva nii kindlalt ja külmavereliselt kasutataks olulises mahus läbitud õppelaskmisi- mis arvestades selle relva hinda on ulme.
Viimati muutis Tiam, 04 Juun, 2011 13:13, muudetud 2 korda kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Kuidas jõuavad üllatusrünnaku puhul vaenlase tagalat kulutama "mobiliseeritud KV üksused"? Hetkeseisuga on küll jäänud mulje, et KV mobiliseerimine isegi rahuaja tingimustes(rääkimata ootamatu sissetungi tingimustest tekkivast segadusest) on selline üle tavasureliku mõistuse ja arusaamise poolmüstiline üritus, mida kuue-kaheksa tunniga mingilgi kombel polevat võimalik läbi viia. Umbes selle ajaga peaks soomuskolonn Narvast Tallinnani küündima. Isegi kui tee peal kolm-neli neist põlema lastakse ning kolm korda niipalju tehniliste rikete tõttu tee äärde jäävad. Tankitõrjerelvi minu teada KL kodudes pole...Ilmselt tuleb siiski arvestada vaid hetkel tegevteenistuses olevate kutsealuste ning skautidega. Seda enam, et praeguses paljulubavas ühiskonnas üles kasvanud meestest võtavad paljud mobilisatsiooni väljakuulutamisel kardetavasti lähtuda uuemast rahvatarkusest, mis väidab tarka mitte tõttavat...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

Mis puutub sellesse 2012 Zapadisse- siis siin on olemas lihtne vastukäik. Viime KV teenistuse alguse jaanuarile ning lõpu septembri algusesse. Sedasi ei teki ka õppivate noorte jaoks seda "surnud aega" teenistuse alguse / lõpu ja õpingutesse tehtava pausi alguse / lõpu osas. Seega on meil Zapad 20XX toimumise perioodiks olemas ajateenijate aastakäik, kellel on korralik kool juba seljataga ning kes on üsna lähedal oma lõpuõppusele "Augustitorm vms". Teine võimalus korraldada kaitseväeteenistusse kutsumist 2x aastas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

a) tõesti teha vb märkamatusk jääv (oluliselt täiendavaid üksusi ja varusid mitte ringi paigutades) rünnak, mille sõjaline väärtus on kaheldav.
b) sooritada ettevalmistatud ja olulisi jõude koondav pealesööst, mis ei saa lihtsalt märkamatuks jääda.
Ja on ka variant c), kus olukorrale b) järgneb hämming, otsustamatus, argus, kapitulantlus kas üksinda või kombineerituna. Ehk siis ei järgne mobilisatsiooni. Kuna Toompeal kardetakse eskaleerumist.

Mobilisatsioon on üks selline asi, mis on vägagi märgatav ja mille algus võib vastasel tekkida isu haarata initsiatiiv ning lüüa veel tühjendamata ladude, kogunemispunktide, staapide jne pihta.

Kui aga igas 15st malevast läheb metsa 4 autot, mille kasti on hoolega presendiga kinni kaetud, ei panda seda tähelegi, sest KL malevates sõidetakse alatasa metsa vahet ja ka nädalavahetusel. Võibolla tehakse seda mõne liikme abiga saadud tsiviilautodega. Maleva pealik teeb mõned mobiilikõned, mida pealt ei kuule keegi. Vastane neid elementaarsete julgeolekunõuete täitmise korral ei märka ning see liigutus ei teeni eskaleerumise huve.

1. mida väiksem üksus, seda raskem on seda märgata
2. mida kergema tehnikaga üksus, seda kiirem deployment - jah, kõige kiirem on alati kergjalavägi.
3. mida rohkem õnnestub mobilisatsiooniprotseduuride väliselt asju korda ajada, seda vähem võimalik on tegevuse avastamine (ja vastasel järgmise sammu motiivi teke).
4. kerge üksus, mis on relvastatud nii, nagu suurema üksuse koosseisus (kus enamik võimekusi antakse ülalt juurde), ei ole üksi (st märkamatu ja kiire deploymentiga) aga teab mis tulejõuga.
5. kerge ja väike üksus saab kontakti suure ja soomustatud üksusega lihtsasti üle elada siis, kui a) nende käsi on pikem kui vastase otsetule ulatus b)nad suudavad end õhust turvata c) nende tulejõud on piisav põhimõtte järgi one shot - one tank kill.

Algatuseks võiks iga võitlusgrupi koosseisu tekitada TT raketijao kahe Milani ja hunniku rakettidega. Kindlasti tõhusam kui kustidega varitseda.
Ja varustada nad Manpadsidega. Esialgu kasvõi Grom'ide või muu sellisega (2 seadet per VG).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

KT eksib. Sellist üksust ei saa paberil liigitada ja tema tegevust planeerida. See ei lähe mitte. Kõik peab olema juhitav.
Tiam
Liige
Postitusi: 489
Liitunud: 31 Aug, 2008 3:25
Kontakt:

Postitus Postitas Tiam »

Kapten Trumm kirjutas:
a) tõesti teha vb märkamatusk jääv (oluliselt täiendavaid üksusi ja varusid mitte ringi paigutades) rünnak, mille sõjaline väärtus on kaheldav.
b) sooritada ettevalmistatud ja olulisi jõude koondav pealesööst, mis ei saa lihtsalt märkamatuks jääda.
Ja on ka variant c), kus olukorrale b) järgneb hämming, otsustamatus, argus, kapitulantlus kas üksinda või kombineerituna. Ehk siis ei järgne mobilisatsiooni. Kuna Toompeal kardetakse eskaleerumist.

Mobilisatsioon on üks selline asi, mis on vägagi märgatav ja mille algus võib vastasel tekkida isu haarata initsiatiiv ning lüüa veel tühjendamata ladude, kogunemispunktide, staapide jne pihta.
Nõus! Variant c on võimalik- aga sellisel juhul olemegi rahvusena / riigina nii saamatud ja selgrootud, et me ei vääri seda iseseisvust, mis meile on antud. Mina aga usun, et meil on kõigis mobilisatsiooniga seotud ametiasutustes + KV-s/KL-s piisavalt kompetentsi, et mobilisatsioon paindlikult ja kiiresti läbi viia, kui luureandmed üheselt viitavad sellele, et mingi agressioon on peatselt algamas. See, et selle võimega ei ole avalikuse ees hoobeldud või mingeid plaane avalikuks tehtud ei tähenda, et selle jaoks poleks tegelikuses olemas plaane või selle peale ei oleks mõeldud. Kõik ei peagi Postimehes kirjas olema.

Samas ei ole ka mobilisatsioon kui protsess selline ON / OFF tüüpi asi- aeganõudvamad suuremad sammud saab suhteliselt suures saladuses (ilma poliitiliste komplikatsioonideta) läbi viia: varustuse laiali jagada, kasvõi hämada sellega, et korraldada mingid erakorralised paarituhande mehega RÕK-id ja avalikusele esitada seda, kui peaproovi või kuiva trenni mobilisatsioonist, KL üksused juhistada ja ette valmistada konkreetsete ülesannetega, et täismobilisatsioon omakorda kiiremini toimuks jne. Ehk olekski vaja neid "olulise suurusega" mõneti ootamatult toimuvaid RÕK-e korraldada, kasvõi selles mõttes, et nii saaks ilma paanikat külvamata ja "konflikti eskaleerumisele kaasaaitamist" kartmata teatud esimese osa mobilisatsioonist alati selle vabanduse kattevarjus läbi viia.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Qtec kirjutas:
toomas tyrk kirjutas:Selle postituse peale ma küsin, et milleks meile siis ajateenistus? Äkki aitaks tõesti professionaalsest armeest, pluss vabatahtlik kaitseliit :twisted:

Alaline kiirreageerimisvõime garanteeritud :write:
Milleks on vaja lahmida seinast-seina?
Milles seisneb lahmimine?

Ma nagu eeldan, et kui diskussioonipartner ütleb välja A ja B, siis ta oskab ka arvutada kogusumma, mis võrdub A+B.

Kui väikesed mobiilsed kaasaegsete tanktõrjerelvadega võitlusgrupid suudavad pidurdada võimaliku vastase edasiliikumist niivõrd, et selle aja jooksul on võimalik Eestis läbi viia mobilisatsioon, koguda kokku piisav jõud vastase riigipiiride taha tõrjumiseks jne...

Kas siis veel lühema aja jooksul ei oleks võimalik kaugelt siia "suunata" NATO NRF, õhujõud jms?

Siis ju tekib küsimus - milleks on vaja meie oma mobilisatsioonivõimet?

Ja ärge nüüd tulge jälle rääkima, et Eesti on NATOs doonorriik, kes jagab teistele julgeolekut ning ise jäetakse hätta...

Disclaimer: Ja see postitus on mõeldud just valemi A+B=C selgitamiseks, mitte minu isiklike seisukohtade jagamiseks.
nokkloom
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 03 Nov, 2008 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas nokkloom »

Peaks tunnistama, et ka endal tekkis küsimus, et mis selle ajateenistuse mõte on, kui väikeüksus Oraga saab kogu rünnaku edukalt kinnipidada ja ära nullida?

Tunduks väga olevat nagu kuldse kuuli lahendus. Ostame piisavalt Orasid ja Odasid ning ongi riigikaitsega kõik korras.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Ma ei ole just mingi eriline militaarspets ja erinevalt enamus kaasfoorumlastest, leian, et Eestil peaks olema ka tavapärane klassikaline reservvägi (koos tankide, lahingmasinate, hävitajate, suurtükkide jne). Mida ühel või teisel põhjusel lombakal kombel meil siin juba viimased 20 aastat ehitatakse. Eks tasapisi on areng edasi toimunud, kuigi ülimalt valuliselt ning aeglaselt ning sellistest vabandusest, me alustasime nullist, võiksime juba lahti saada, sest 20 on juba liiga suur number ning muudab kasutajat naeruväärseks. Kuid küsimus on selles, kas meile antakse edaspidi aega , et sama teosammul edasi ennast aretada. Kui läheb hästi, nagu seni, siis nagu poleks hullu. Aga kui ei lähe? Millega sellisel juhul oma senini lombakas süsteem vähegi tööle saada, mis on antud juhul ka puhtalt ellu jäämise eelduseks. Ma ei usu 110% lõpuni sellesse, kasutame vaid väikeüksuseid ning anname neile kõvad relvad, strateegiasse. Sest vaatame tõele näkku, 4-5 väikeüksust suudavad eesmärgipäraselt liikuvat soomuskolonni vaid aeglustuda. Aga vot sellesse ma usungi, et korraliku relvastuse ning juhtimise puhul, oleks see meie päästerõngas, mis takistaks piisaval määral vaenlast, kuni me enda ülejäänud lonkava süsteemi töövõimeliseks saame. Kui see tehtud, siis tekib ka mingi lootus, et ühel hetkel jõuab siia ka selline asi nagu NATO.

Millega me suudaksime praegu reageerida ning kui kiiresti? Meil on vaja midagi või kedagi, mis tekitaks vaenlasele piiri ületades hiljemalt juba teisel tunnil tõsisemaid kaotusi, et tekiks viivitus kasvõi teed blokeeriva tossava tanki eemaldamiseks. Jälle tunnike võidetud jne.
Siia rolli sobiks suurepäraselt Scoudid, kui nad juhuslikult hoopiski kuskil Paldiskis ei baseeruks. Lisaks, ega see väga ei aitaks, kui vahetame asukoha Viru pataljoniga ära, sest mis saab Võru suunast? Kuid asi seegi. Kuid veelgi parem, kui me suudame viia oma Kuperjanovi ning Viru pataljoni tasemele, kus nemab suudaksid piisavalt kiiresti reageerida ning oleksid piisavalt paindlikud ning samas suutelised paindlikult taktikat muuta vastavalt olukorrale st. ilmselgelt on olukord, kus mop tegemata ning selja taga tühjus üks asi ning teine asi, kus selja taha on tekkimas reaalsed abijõud (väikeüksuste ning viivituslahingute taktikalt üle minek konvetsionaalsemale taktikale jne).
Juhin tähelepanu, et mina räägin esimese ja teise päeva üle elamisest. NATO NRF jõude jm ei liiguta sa nende päevadega ka parimal tahtmisel siia. Saati siis lahingusse.

Sai selline pikk ja diletantlik jutt kokku soperdanud. Vabandust, kuid iga postituse lugemine pole kohustuslik. Seepärast julgustasingi kaasfoorumlast Soesilma avaldama oma arvamust või plaani, mis kõrgete professionaalide arvates töötaks ning mis ei eeldaks, et me näeme kõike piiri taga toimuvat piisavalt varakult ning kus meil ei ole näpunipsuga võluväel koheselt saadaval NATO abijõude.
Viimati muutis Qtec, 05 Juun, 2011 19:04, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

See teemaarendus juba vist kord oli siin. Olen oma arvamuse juba välja öelnud.

Mõned täpsustused.
- Ekspressis ilmutatud google kaart VF sõjaväebaasidega ei ole korrektne. Mõni asi on puudu, mõni üle. Reaalselt neid lennuüksusi meie piiri taga enam nii palju ei ole. Küll on aga lisaks siginenud 1 uut tüüpi motolaskurbrigaad ("Läti kütid") Vladimirskisse, mis ilmselt pole veel päris lahinguvalmis. Kokku võiks naabrimehel olla päevapealt rakendatavaid sõjajõude valmis hinnanguliselt näit u 10 000 hinge (sh 6-8 lahingpataljoni), u 300 soomukit ja tanki, vähemalt 50 suurtükiväesüsteemi. Tegelikult on seal seda rahvast ja kola muidugi rohkem, kuid võiks arvata, et niipalju suudaks kohe välja käia.
- Vähemalt 1 pataljoni või polgu taktikaline grupp oli 2008 Kavkaz-õppuselt peale selle lõppemist juba tagasi Pihkvasse jõudnud. Miks see niiviisi ära saadeti, ei tea, kuid 24h peale häire andmist oli nimetet üksus juba tagasi ja tegutses edukalt lahingus, hävitades näiteks sööstläbimurdega D-30 patarei positsioonil ja neutraliseerides samasse sattunud taanduva jalaväepataljoni kolonni.
- Kui 1991 saabusid 76. diviisi allüksused Lätist õppustelt, said nad olla Pihkvas päeva. 1 polk sõi eeldatavalt õhtusöögi ära ja paisati seejärel praktiliselt ad hoc Tallinna peale, kuhu jõudis juba järgmise päeva lõunaks, kui mälu ei peta. Lõuna-Eesti kaitseliitlastel olnud polgu tulek praktiliselt ette arvestatud, kuid teha ei jõudnud nad midagi (äkki oligi hea tagantjärele mõeldes) - asi käinud nii kähku.
- Vene sõjaväereformi üks eesmärke on teatavasti, et kõik RA väekoondised oleksid ühtlasi alaliselt lahinguvalmis, mis tähendab, et nad võivad linnakud maha jätta ja tegevusse astuda mõningate tundide jooksul. Kuna aga suurem osa allüksusi on komplekteeritud ajateenijatega, võib arvata, et üle 75% väekoondisest nad korraga ikkagi välja panna ei suudaks.
- Mäletamist mööda ei olnud venelastel põhilahingupiirkondades märkimisväärset ülekaalu isikkoosseisus, kuid nad tegutsesid initsiatiivikalt ja otsustavalt. Pigem oli neil ülekaal lahingutehnikas.
- Ohuallikana näeksin kopteripolgu dislotseerimist Pihkvasse ja samuti uusi nö dessanttanke Sprut-SD. Loomulikult Lugas paiknevad huvitavad mänguasjad. Meie poolt on minuarust kõige ebamugavamas seisus Võru garnison. Kui Pihkvas õhtupoolikul mingile polgule häire anda, siis enne uue päeva hommikut oleks nad ilmselgelt oma 100 lahingumasina ja 1000 mehega Võrus. Samaefektiivne vastutegevus on võimalik juhul, kui see on läbi planeeritud ja lisaks ka praktiliselt läbi harjutatud. KL kokkukogumise peale ma seejuures väga ei panustaks. Pigem juba koos olevate ajateenijate reageerimisvõime peale.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

hummel kirjutas:Meie poolt on minuarust kõige ebamugavamas seisus Võru garnison. Kui Pihkvas õhtupoolikul mingile polgule häire anda, siis enne uue päeva hommikut oleks nad ilmselgelt oma 100 lahingumasina ja 1000 mehega Võrus. Samaefektiivne vastutegevus on võimalik juhul, kui see on läbi planeeritud ja lisaks ka praktiliselt läbi harjutatud.
Tõenäoliselt.....Toimib ka vastupidi. Kui Võru garnison õhtul minema hakkab, on nad hommikul Pihkvas. Isegi kaugemal.
Kuid mis edasi...
Sõda on midagi rohkemat, kui lihtsalt mingi ühe väeosa liigutamine.
Nagu ülal öeldi, "sitaks rohkem kraami on vaja"..
Rääkimata poliitilisest foonist....
Majanduslikest mõjutusvahenditest..
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

hummeli teemaarendusele lisaks üks sõjaväeringkonna üksuste loend. See ulatub juba Moskvani välja ja ma ei ole kindel, et meil tasuks siin piirduda ainult nö vahetult piiri taga asuvate arvestamisega. Mis on nüüd seis arvuliselt juba õhudessandiga?

http://www.ryadovoy.ru/forum/index.php/ ... 478.0.html

tommy, poliitiline foon ja majandus ei huvita enam siis, kui relvad rääkima hakkavad. Hea oleks teada palju neid rääkivaid "suid" siis ka meie naabruses on. Peale 888 ennustati ka, et Vene majandus kukub nüüd embargode tõttu kokku, kuid neid märke oodatakse tänaseni. Loomulikult tehti poliitilisel rindel kõva tööd enne ja pärast relvade rääkimist ning paistab, et see kandis vilja.

soesilm:
Ma olen jumala kindel, et nii sinu kui sinu "gurude" (K, T, M) teadmised on laia silmaringiga rühmaülema tasemel.
Ma võin vaid aimata, et K on Kunnas ja T on Toomse ja M on nagu Martin (Hurt?), kuid tahaksin küsida, et mis tegeliku tasemega on maaväes Sirel, Rebane, Tamm, Murulaid jt, kellele mõnede kalkulatsioonide järgi peaks alluma brigaadid? Pataljon? Nagu Sun Tzu ütles
It is said that if you know your enemies and know yourself, you will not be imperiled in a hundred battles; if you do not know your enemies but do know yourself, you will win one and lose one; if you do not know your enemies nor yourself, you will be imperiled in every single battle.
Tänasel päeval ei ole meil ei õigeid brigaade ei ohvitseride ega varustuse poolest, on vaid ambitsioonid. Borja mainis Kevadtormi teemas ka hankeid, ilma milleta see brigaadindus võib seisma jääda. Hurt tegi oma suu lahti selles küsimuses. Tuleb oodata, et keegi nüüd ka vastaks tehtud kriitikale ja annaks vastuse kui jätkusuutlik on meie tänane visioon. Seni võiks tegeleda jõukohasemate ning samas veenvate lahendustega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist