Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas uusmario »

Kuid tundub, et probleem võis olla hoopis alade puudulikus märgistamises.
(hiljem ilmunud sildid jms..)
Äkki just see asi pani KV-ge arvet kinni taguma??
http://www.kmin.ee/et/klooga-harjutusvali

KaMin kodulehelt tundub, et ala detailplaneering pole veel kinnitatud, st et ala ilmselt ei saa veel märgistada, kuna see nurk kus see tee asub on eravalduses, kuuludes nähtavasti üsna mitmele erinevale omanikule. vaata http://www.kmin.ee/files/kmin/img/files ... onised.pdf ; http://www.kmin.ee/et/klooga-harjutusva ... planeering ja maa-ameti kaartidelt http://geoportaal.maaamet.ee/

Põhimõtteliselt on Kinnitusraamatus tasulise teenusega võimalik ka maa omanikud kindlaks teha
https://kinnistusraamat.rik.ee/detailpa ... 009%3a0179 Urba
https://kinnistusraamat.rik.ee/detailpa ... 001%3a0522 Metsajõe
https://kinnistusraamat.rik.ee/detailpa ... 001%3a0522 Jõekääru
Viimati muutis uusmario, 28 Sept, 2012 22:29, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Standartenführer »

Huvitav lugu iseenesest. Praeguse seletuse järgi pole mingit võimalust, et kuul saanuks sinna jõuda aga fakt on, et sinna on ennegi kuulid jõudnud, sest midagi ju politsei leidis. Nüüd oleks paras olnud seda leitud kuuli kõrvutada kasvõi terve pataljoni torudega aga seda võimalust vist Eestil pole? Ressurs ja raha paneb paika, inimese väärtus on ikkagi mingid kopikad.

Muuseas mina usun küll, et see kuul on lennanud kaugemalt kui 3-400m nagu siin keegi arvab. Nende uute japside (ja mitte ainult japside) plekid on nii kuradi õhukesed, pole ime et sedasi läbi tuleb.
Nende KV laskmistega on ennegi nii olnud, et moon suvalises suunas vihisenud. Kord ma olen olnud tunnistajaks kus granaadiheitjast lasti sihtmärki ja tekkis imelik rikošett, granaat lendas üle u.15m kõrguse valli ja kõrge kaarega selle taha metsa - ülemused vaatasid teineteisele otsa ja pauku ei käinud. Muidugi see ei saanud kaugele lennata aga ikkagi, granaat jäigi leidmata.
Eks keegi ikka tegi mingi paugu seal, ma arvan...MG põrutab 1200 peale niiet tapab. Või võib tappa. Kui keeegi seeneline oleks selle PN näidatud kuuli saanud pähe, siis oleks olnud korras, ma arvan. Niiet karm värk, ilma naljata.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas uusmario »

Huvitav lugu iseenesest. Praeguse seletuse järgi pole mingit võimalust, et kuul saanuks sinna jõuda aga fakt on, et sinna on ennegi kuulid jõudnud, sest midagi ju politsei leidis. Nüüd oleks paras olnud seda leitud kuuli kõrvutada kasvõi terve pataljoni torudega aga seda võimalust vist Eestil pole? Ressurs ja raha paneb paika, inimese väärtus on ikkagi mingid kopikad.
Keegi ei ole väitnud, et MG-3 kuul sinna ei jõua. Mg-3 maksimaalne tuleulatus 0-1,5. meetri kõrguselt lastes on ca 1650.meetrit (+/-50m).Küll aga ei saa kuul 1500.meetril selliselt rikošeti minna.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas pagan »

Videoklipis see scoutspataljoni esindaja mainis laskjate ja auto vaheliseks vahemaaks 2500 meetrit. Mis see vahemaa siis täpselt oli?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Standartenführer »

uusmario kirjutas: Keegi ei ole väitnud, et MG-3 kuul sinna ei jõua. Mg-3 maksimaalne tuleulatus 0-1,5. meetri kõrguselt lastes on ca 1650.meetrit (+/-50m).Küll aga ei saa kuul 1500.meetril selliselt rikošeti minna.
Ma rohkem mõtlesin seda, et laskmise suund just ei olnud see, mis kuuli sinna oleks saanud lennutada, mitte seda, et füüsiliselt kuul sinna ei jõua, kui see juba torust välja põrutatud on.

Pealegi ei paistnud ka PNis nähtud jooniselt laskesektorit vaadates asi nii, et see auto nii kaugel oleks olnud, et 2500m. Ja isegi kui oleks olnud, on ka siis mingi võimalus, et kuul sinna jõuab. Nimelt olen näinud olukorda kus sõdur tõstis jao jantrite laskmisel harkjalalt relva kaba ülesse, vajutas päästiku alla ja vinnastas. Ise olin kõrval aga ei jõudnud midagi öelda. Ta oli segaduses, sest kogu aeg oli tambitud, et Negevit ei tohi pärast tühjalt laadimist lihtsalt tühilasta, et rikkuvat lukku (ajas relvad segamini vms). Ja mees tegi seda õppusel kruusasel pinnal, juhtus siis nii, et valang käis torust välja maha, järgi jäi väike lohk ja kuulid lendasid tundmatus suunas, teadmata nurga all kuhugi metsa, kus olid ka talud ja teed. Ja vasakul käel olid lähedal söögijärjekorras olnud kaasajateenijad. Õnneks keegi pihta ei saanud ja olukord pärast moonalugemist, jätkus. Kuigi lasud läksid välja laskesektorist.
Käsu peale "relv ohutuks" on ka moona lennanud suvalises suunas enne ja pärast meid.
Ma usun, et see on KV kuul. Lihtsalt kahju et uurimine on selline, kehv.
45kraadise nurga all lendav kuul on tappev, on kindlaks tehtud et kui lased otse õhku siis ainult kaotab kuul kogu oma kineetilise energia, iga teise nurga all on see küsitav.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Standartenführer kirjutas: Ma usun, et see on KV kuul. Lihtsalt kahju et uurimine on selline, kehv.
Sa võid ju uskuda mida iganes - vaevalt see siin kedagi huvitab :twisted:

Point on hoopis selles, et on hulka muid variante (nagu EOD väga hästi välja tõi), mis kõik on vähemalt niisama uskumistväärt 8) 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas metssiga »

Standartenführer kirjutas:Nende KV laskmistega on ennegi nii olnud, et moon suvalises suunas vihisenud. Kord ma olen olnud tunnistajaks kus granaadiheitjast lasti sihtmärki ja tekkis imelik rikošett, granaat lendas üle u.15m kõrguse valli ja kõrge kaarega selle taha metsa - ülemused vaatasid teineteisele otsa ja pauku ei käinud.
Ah kohe pauku ei käinudki?? Vaata, poisu, see oli kipspea, mitte lahingugranaat
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas mart69x »

Küsimus tekib, et mis oleks siis saanud kui mees oleks läinud KOHE peale plõksu kuulmist metsas autost välja ja avastanud kuuliaugu ?? Mis oleks olnud siis kaitseväe arvamus??
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tõendamise osas on ju küsimus kaheastmeline
1. tõendada, et auto pihta sai Kloogal
2. tõendada, et kuul on KV poolt lastud

Jutt, et kuuli tabamusest käib väike prõksuke, mis on sarnane teelt lennanud kivikesega, on juba iseenesest jura.
Proovige lüüa samasuur auk läbi auto poritiiva nt teravaotsalise haamriga, kas käib väike plõks?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas mart69x »

Trumm

Autos mängib ka muusika ja inimesed vestlevad ning teeolud sellel teel võivad tekitada igasugu hääli. Ise küll autoga sõites ja kuuldes mingit kõlksu, praksu kuskil kruusateel ei jookse autost välja ning ei hakka kuuliauku otsima.

irw@haamer
Löö trummipulgaga vastu trummi ning lase 7,62 kuul vastu trummi - vaata mis hääl tuleb.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas oliver »

Läheme teispoole laskevälja piiret piiksutama? Kui kuule leiame kasvõi ühe võib vist salaküti või juhusliku paugutaja välistada?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Kapten Trumm »

rw@haamer
Löö trummipulgaga vastu trummi ning lase 7,62 kuul vastu trummi - vaata mis hääl tuleb.
Huvitav küll, ilmasõja aegsed lahinglendurid räägivad oma memuaarides, kuidas vastase kuulud plaksudes läbi lennuki kere lendasid ja kuidagi suutsid nad seda kuulda läbi mootori põrgulärmi ja kõrvaklappide. Isegi Endel Puusepa raamatus kui mälu ei peta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas ivanorav »

Just-just, isegi teravama körvaga laskja kuuleb tiirus, kas kuul tabas märklehte vöi ei!
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Standartenführer »

metssiga kirjutas:
Standartenführer kirjutas:Nende KV laskmistega on ennegi nii olnud, et moon suvalises suunas vihisenud. Kord ma olen olnud tunnistajaks kus granaadiheitjast lasti sihtmärki ja tekkis imelik rikošett, granaat lendas üle u.15m kõrguse valli ja kõrge kaarega selle taha metsa - ülemused vaatasid teineteisele otsa ja pauku ei käinud.
Ah kohe pauku ei käinudki?? Vaata, poisu, see oli kipspea, mitte lahingugranaat
Need olid näidislaskmised. Ära proovi mulle mingeid kärbseid pähe ajada... :evil:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Juhtum Kloogal eilses Pealtnägijas

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tee kuidas tahad - ikka on s***.
Tõmbad harjutusväljale okastraadi ümber- paha, ei saa marjul, seenel ja prügi metsa viimas käia (näide - Männiku).
Lased inimestel vabalt liikuda ja piirdud teede-lippude-infotahvlitega - ikka paha, kesse viitsib lugeda, meie ikka läheme (enam kui kord seenemutid sealt kuulipüüdja juurest välja ilmunud).
Igas mõttes paha asi.
Järelikult tuleks KV kaotada, et isikuvabadus täiuslik oleks, saaks viimasedki metsad ära lagastada.
Egas sellest pole mõtet rääkida, et kui lastakse (MG-3 valangud kostavad Kloogal ikka päris mitme km taha), veel vähem tuleb käia sissepääsus infot lugemas, tuleb lihtsalt pressida autoga metsa ja pärast ajada juuksekarva lõhki, kas oli silt ja kas oli laskevälja territoorium või mitte.

Saaks veel feisbookis miitingu käima tõmmata.... 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist