11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
costa
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Mär, 2008 16:29
Kontakt:

11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas costa »

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldavad neljapäeval, 11. septembril kell 10.30 kuni 16.30 seminari Ukraina kriisi puudutavatel teemadel

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema kolonel Martin Heremi sõnul on õppeasutuste kui riigikaitselise rakenduskõrgkooli kohustus Ukraina temaatikat uurida ja selgitada. „Kuigi põhjalike taktikalis-tehniliste järelduste esitamisega peame veel veidi ootama, on meil Eestis konflikti üldpildist ja sõjategevusega kaasnevast üsna hea ülevaade. Selle seminari korraldamisega tahame anda panuse kogu Eesti ühiskonna teadvustamisse,“ sõnas kolonel Herem.

Seminari esimese ettekande konflikti strateegilistest eesmärkidest ja poliitilisest olukorrast teeb välispoliitilise kuukirja Diplomaatia peatoimetaja Kaarel Kaas. Sõjalise operatsiooni õiguslikust taustast annab ülevaate KVÜÕA riigi- ja rahvusvahelise õiguse dotsent René Värk.

Pärast lõunapausi räägib konflikti sõjalisest operatsioonist endine kaitseväe juhataja erukindral Ants Laaneots. Seminar jätkub leitnant Andrei Šlabovitši ettekandega õhuvahendite ja õhutõrje kasutamisest Ukraina konfliktis. Infosõjast ja propagandast räägib Ukraina kriisi näitel Vallo Toomet Kaitseväe peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakonnast ning viimase esinejana kirjeldab majandussantsioonide mõju KVÜÕA ühiskonnateaduste dotsent Viljar Veebel.

KVÜÕA planeerimisjaoskonna ülema major Kalle Kõlli sõnul tuli ettepanek seminari korraldamiseks õppuritelt, kes soovisid saada terviklikku ülevaadet Ukrainas toimuvatest sündmustest. „Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tegelevad tavapärase õppetöö kõrvalt ka riigikaitse valdkonna päevakajaliste probleemide arutamise ja uurimisega,“ põhjendas Kõlli seminari toimumise vajalikkust.

Huvilistel on võimalik jälgida seminari otseülekandena interneti vahendusel aadressil http://bit.ly/1weMk2V Huvipakkuvaid ettekandeid on võimalik hiljem samalt aadressilt järele vaadata.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti rahvusliku sõjateaduse nurgakiviks, tehes oma partneritega koostööd globaalselt. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

10:30 Sissejuhatus kolonelleitnant Vitali Lokk (KVÜÕA õppeosakonna ülem)
10:35 Strateegilised eesmärgid ja poliitiline olukord Kaarel Kaas (kuukirja Diplomaatia peatoimetaja)
11:20 Paus
11:30 Sõjalise operatsiooni õiguslik taust René Värk (KVÜÕA riigi- ja rahvusvahelise õiguse dotsent)
12:00 Lõunapaus
13:10 Sõjaline operatsioon kindral Ants Laaneots
14:10 Paus
14:30 Õhuvahendite ja õhutõrje kasutamine leitnant Andrei Šlabovitš (sõjakooli 9. keskastmekursuse kuulaja)
15:00 Infosõda ja propaganda Ukraina kriisi näitel Vallo Toomet (KVPS strateegilise kommunikatsiooni ülema asetäitja)
15:40 Paus
15:45 Majandussanktsioonide mõju Viljar Veebel (KVÜÕA ühiskonnateaduste dotsent)
16:20 Kokkuvõte kolonelleitnant Vitali Lokk (KVÜÕA õppeosakonna ülem)
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas John »

Väga hea seminar. Pm militaar.neti Ukraina mammutteemade 6h-ne kokkuvõte ilma sisseimbunud vene propa ja isiliku hülgemölata. Lisaks muidugi ka palju detailsem sõjaline info. Saab ka salvestatud versioone tagantjärgi vaadata.

Endal on ainult 13.00-16.20-nese sektsiooniga probleem: slaidide osa vilgub pidevalt musta pildi ja slaidi vahel.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas Fucs »

John kirjutas:Väga hea seminar.
:?:

Mis mõttes hea?
Meie tulevased ohvitserid said teada (kui nad seda tõesti enne ei teadnud mingil põhjusel) pms kahte asja, mis on tõesti hea teada:
*lahingusse ärge minge kunagi ilma reservita ja
*venelase õhuvõimekuse piiramisel on vaja vähemalt keskmaa ÕT süsteeme

Kuhu jäid Ukraina sõja poolte taktikaliste operatsioonide pädevad analüüsid?
Edukad vs läbi kukkunud operatsioonid? Osalenud üksused, nende väljaõpe, relvastus ja moraal?
Raskerelvade vs kergerelvade olulisus/ebaolulisus vs tõhusus/ebatõhusus sellistes konfliktides?
Õhuväe tegevuse tõhusus/ebatõhusus?
Soomusüksuste tegevuse tõhusus/ebatõhusus?
Mis on tõhusad tankide, soomukite, kopterite, lennukite, suurtükiväe jne vastu UKR sõja kogemustele tuginedes?
Täpisrelvad ja täpislöögid, tõhusus/ebatõhusus?
Luure ja luurevahendite tõhusus/ebatõhusus?
Mida on meil õppida VF armeest Ukraina sõja näitel?
jne.

KVÜÕA võiks kutsuda Ukrainast UKR vabatahtlike pataljonide komandörid loenguid pidama.
priitM2
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 16 Mär, 2014 18:46
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas priitM2 »

Seminar lahja jah.
Tõenäoliselt on üks põhjus täpse info puudumine. Selleks et analüüsida peavad sündmuste detailid kronoloogiliselt hästi teada olema. Üks asi on seda siin foorumis arutada, hoopis teine asi sellest analüüsivat ettekannet teha. Samuti nõuab jooksvalt asjaga kursis olemine tohutult aega. Alati jääb üles küsimus-kas see mida ma tean on objektiivne pilt. Kindlasti on osadel foorumlastel operatiivinfo osas tugev eelis-töötatakse läbi väga suur infohulk. Ma ei tea mis töö see küll olema peab mille kõrvalt 24/7 ennast kursis hoida.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas John »

priitM2 kirjutas:...Tõenäoliselt on üks põhjus täpse info puudumine. Selleks et analüüsida peavad sündmuste detailid kronoloogiliselt hästi teada olema. Üks asi on seda siin foorumis arutada, hoopis teine asi sellest analüüsivat ettekannet teha...
Täpselt. Lisa siia veel mõlemal pool käiv propaganda mis võimendab ning moonutab pilti veelgi. Palju õnne siis detailse lahingpraktikat puudutava analüüsi tegemisega tuginedes objektiivsetele andmetele. Konkreetse seminari eesmärk tundus olevat rohkem kompaktse ülevaate andmine koos empiirilise analüüsiga Ukraina konflikti arengust ja erinevatest aspektidest. Seega kõike arvesse võttes mina küll ei näe põhjust vingumiseks: kui midagi muud ei saanud siis vähemalt viidi ohvitserihakatised ühele pulgale üldteadmiste osas. EDIT:Tavakuulajana sai küll üht-teist uut teada, eriti kui sageli oled pikki perioode militaar.netist eemal ja tagasitulles ei ole enam mõistlik vahepeal juurde genereeritud kümneid lehekülgi läbi lugeda.

Fucs: Sõjakool võib kutsuda aga ma tõsiselt kahtlen, kas praegustel segastel aegadel oleks Ukraina lahingpraktikaga paguni kandjatel aega tulla esinema. Neil on ilmselt tähtsamad asjad pooleli.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Peeter
Liige
Postitusi: 2586
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas Peeter »

Jälgisin alates Laaneotsast kuni Toometini. Hommikust poolt ei näinud. Ütlen siin välja, et see, mida mina nägin oli minu arvates kokkuvõtteks kesine. Laaneotsa sõnavõtust ei hakanud midagi erilist uut silma-kõrva. Tuli kuiv konstanteeringute rida. Tagantjärgi võttes ma isegi tema kallal nii ei norikski: vana sõjamees rääkis konkreetse jutu ja kogu moos. See, et mina ootasin temalt sündmuste analüüsi, erinevaid strateegiaid, erinevate poolte nägemiste (nägemuste) ja käitumise analüüsi, on juba puhtalt minu nägemus. Aga mainin siiski ära, et minu arvates oleks võinud selle kuiva faktijutu varem mõne "lihtsama" mehe poolt ära rääkima ja jätma meie "raskekahurväele" võimaluse sellelks nn "analüüsimiseks" (kes siis veel kui mitte tanki-Ants).
Järgmiseks tuli õhutõrjuja (olen ise teeninud PVO SV-s ZRK-de ja RLS-de operaatorina ja remondimehaanikuna) Kiire osaline ülevaade asjade kulust. Kes mitte midagi ei tea, sellel võib-olla tõesti huvitav, aga see ju Kaitseväe õppeasutus mitte mingi filoloogia või peda?
Minu arvates ikka "eriliseks kinoks" võiks lugeda Vallo Toometi esinemist. Kui võtta arvesse, et tegemist on KVPS strateegilise kommunikatsiooni ülema asetäitjaga elik siis riigi-sõjaväe-sõjaja strateegilise propagandaülema asetäitjaga (analoogina nn Goebelsi asetäitja), siis suisa pärl. Kui seda on võimalik kuskilt kordusest näha, siis vaadake. Sellist esinemist nimetatakse lihtsalt ette valmistamata esinemiseks. Tulemus sõltub selles, kas esinejal on esinemisoskusi ja kas ta MIDAGIGI on viitsinud üle vaadata, või tuli lihtsalt vana rasva ja vanade slaididega. See meenutas situatsiooni Tartus toimuvatelt messidelt, kus Tallinast nädalavahetuseks "maale matside juurde Kapa-Kohilasse" mineja leidmiseks visatakse näppe ja see kaotanu siis seisab seal oma stendi kõrval sellise näoga, et "mul tegelt teist ja teie üritusest jummala savi!" . Videot ei viitsitud omale pulgale kallutada lootes jutu käigus seda "sinutoobist" demoda- nii heli, kui pildi kalad, lõpuks mitmendal katsel hangus see siiski poole pealt üldse ära. Selle peale hakkas esineja kokutama ja kaotas järje. Kulus päris mitu minutit, enne, kui Toomet esinejana uuesti mõttelõngale sai, seejärel loobus video üritamisest ja hakkas poinit vahetama. Noh slaid nagu ikka, aga jutt kõrval ikka nõrga. Eeldasin, et esineb propagandakunn ladusa jutu ja suutlikusega igasuguste tehniliste vmt kaigaste kodaraisse pildujate kiuste säravalt esineda ja kursantidele midagi esitama/veenma/selgitama/tõestama/sütitama/vmt suutelist kõnet kuulda, aga nägin hoopis hüplikku, hoopis ise kuulajatele vastuseta küsimuse viskavat lektorit. Samatobedalt kõlas ka mõttelõnga katkedes Toometi poolt esile toodud fraas : oookeii. Hääletoon oli selline, et "no mida ma siis veel teile räägiks?. Kui minusugune "mees võsast" niimoodi esineks, siis poleks see juttu väärt, aga KVPS STRATEEGILISE KOMMUNIKATSIOONI ÜLEMA ASETÄITJA? Muideks ma olen samalaadses olukorras olnud ja sunnitud kunagi ühe sellise esinemise kokku panema rooli taga olles oma peas teel Tartust Tallinasse. Esinesin puhtalt jutuga, sest abivahendeid suuliselt ju ei loo.
Märgin veelkord, et see on ainult minu arvamus selle põhjal, mida nägin, hommikust osa ei tea üldse.
Ja IT-alane saamatus on veel puhtalt organiseerijate bläkk.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas Fucs »

OK. Võtan oma vingumise tagasi 8)
Väidetavalt oli üheks pealiskaudsuse põhjuseks ka asjaolu, et seminar oli avalik ja strateegia alased (õppe)loengud ei ole avalikud.
Peeter
Liige
Postitusi: 2586
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 11.09 KVÜÕA seminar UKRAINA teemal veebist jälgitav

Postitus Postitas Peeter »

Minus tekitab nõutust väide, et pealiskaudsuse põhjuseks on seminarist ülekanne. Kas sõjakooli kursantidele siis on tõesti sellisest üritusest tolku? Kas nende silmaring ja teadmised olukorrast maailmas on tõesti nii nõrgad, et vajavad sellist päevapikkust pealiskaudset seminari? Ma mäletan, et meil ajateenijailgi olid pidevad poliittunnid, kus käsitlesime olukorda maailmas, ajalehti, programmi vremja ja loomulikult parteikonverentse. Loomulikult ülistati seal ohtralt NSVL-i, aga tegemist oli ikkagi "üldhariva ja maailmast info saamiseks eraldatud loengutega". Teeb murelikuks, kui meie tulevaste ohvitseride teadmised olukorrast maailmas, antud juhul siis Ukrainast, mis just meie jaoks võivad osutuda võimaliku tuleviku näitajaks, on nii pinnapealsed, et vajaksid sellist seminari. See peaks olema juba ammu oma kursuse/grupi kaupa läbi võetud ja hekseldatud, ja seda tunduvalt põhjalikumalt kui sellise "infotunni" raames. Ja kui see olekski olnud suunatud tavainimestele, siis oleks võinud KV leida vähemalt korraliku tehnikatiimi, mitte sellist "põlveotsasnikerdatud" ülekannet presenteerida.
Ja Vallo Toometist veel- ta on nii palju teles ja kst veel kus esinenud, et tema kogenematust on ikka raske uskuda, pigem oli tegu ikka labase hoolimatusega ja ülejala ettevalmistusega.

Võib-olla tõesti kui ma poleks teemaga kursis ja poleks siin militaaris Ukr-teemade igapäevane jälgija, siis kiidaksin takka. Korduvalt jooksis läbi, et esinemised on koostatud militaar.neti, vkontakte, twitteri, mordakniga jmt materialide alusel. Aga praegu jääb mul ainult tõdeda, et ma lootsin rohkemat.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist