"1944"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

1944 film

Postitus Postitas 1661 »

Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: 1944

Postitus Postitas Tapper »

Eesti sõjafilm.
Noh üllatage krt võtaks.
Väga ootan, pettumus ilmselt garanteeritud :oops:
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 1944

Postitus Postitas Manurhin »

Kahe ja poole milli eest ikka juba midagi ootaks. Eriti kui arvestada seda, et ka praktiliselt ilma eelarveta on võimalik hea tahtmise korral midagi teha, pean silmas filmi "Ühe metsa pojad". OK, rekvisiitidest viimatimainitu puhul pole mõtet rääkida (kui see kena K98 koopia välja arvata), aga üldmulje polegi väga paha.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

"1944"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

http://kultuur.postimees.ee/3090471/aja ... -leppimist

..tõestada ei suuda aga sisimas tunnen, et midagi kivasti ülekeskmise on valmis saanud :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas herman30 »

Väga huvidav. Tulen Tallinnasse järgmisel nädalal, siis peab küll kino minema.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas Lemet »

Eile enne "Veelausujat" ( muideks, soovitan soojalt, film austraallasest, kes sõidab peale Esimest Maaimasõda Türki oma kolme sõttajäänud poega otsima) näidatud treiler näikse isand Borja arvamust kinnitavat. Nagu ka filmitegemises osalenute endi kitsamas ringis mahaöeldu- pärus asine asi olla valminud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
T11ger
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 14 Apr, 2010 18:43
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas T11ger »

Täna hommikuses saates "Hommik Anuga" on pikk intervjuu Elmo Nüganeniga, taustal head fotod filmist. Hetkel arhiivi pole veel üles pandud, kuid ilmselt homme juba on, kordust näitab järgmisel laup. Hea, soe, asjalik. Ja mitte ainult sellest filmist.
http://etv.err.ee/l/saated
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas John »

Päriselu läbi teinud veteranid ei paista ka väga kriitilised olema:
Ajaloofilmi «1944», mis kinolinadele jõuab nädala pärast, näidati eile Tallinnas Coca-Cola Plazas esimest korda nimelt nii Saksa kui ka punaväes võidelnud eestlastest sõjaveteranidele. Saamaks teada nende reaktsioone filmile.

Postimees+ tasulised lood
Oled raamatukogus ning sulle on Postimees+ uudised tasuta!
«Sa oled tubli töö teinud,» lausus viimases maailmasõjas Eestit pealetungiva Punaarmee eest kaitsnud sõjaveteran eile režissöör Elmo Nüganenile. «Ausalt öelda arvasin ma, et teid on rohkem,» ütles Nüganen ja raputas mõnekümne kohale tulnud veterani ees mõtlikult pead.

Siiani elus ilmasõja veterane on Eestis sadu. Noorim neist on 88-aastane. Ajaloo- ja sõjafilm «1944» jutustab nende meeste kunagistest pealesunnitud valikutest – kes pidi tõmbama selga Saksa, kes Vene vormi.

«Kui teile tundub selles filmis midagi, siis pärast saate seda siin julgelt meile välja öelda,» lubas Nüganen. «Me ei anna selles filmis hinnanguid. Meie soov on, et Eesti ühiskond pärast selle filmi nägemist ei laguneks.»

Tema kõrval seisnud stsenarist, erukolonelleitnant Leo Kunnas võttis veel vabandada, et lahingustseenid Sinimägedes ja Sõrve poolsaarel pole autentsed, sest ohtrate plahvatuste saadetud sündmusi sai filmida vaid kaitseväe keskpolügoonil.

Sinimägedest Sõrvesse

Ning siis see algas. Tund ja nelikümmend minutit lugu, mis härdama südamega filmisõbral kindlasti ka pisara silmast välja võlub. «Minul tuli küll pisar silma,» tunnistas lõputiitrite kadudes tagareas istunud keskealine daam valjult.

Enamik veteranidest istus samal ajal mõtlikult. Režissöör Nüganen tõusis esireast püsti ja ootas saali reaktsioone.

«Sa oled tubli töö teinud. Igaühele meist on selles filmis midagi, ja kes teisiti arvab, tõstku saalis käsi,» kostis esimesena sõna võtnud ja Saksa vormis punavägede vastu võidelnud mees ning vaatas saali poole. Ükski käsi ei kerkinud.

«Ainult et lõpp on filmis välja ütlemata jäänud,» nentis ta, pidades silmas seda, mille eest eestlased võõrriikide vormis tegelikult sõdisid.

«Ei, kindlasti oli see hea film,» tõusis tagareast püsti endine soomepoiss, Emajõe ääres juba Saksa vormis Eesti vabadust kaitsnud Edgar Sinisalu (90).

Eaka mehe sõnul tundus vaid üks koht filmis näidatust talle ebausutav. See, kuidas eestlastest punaväelased Avinurme lahingus hukkunud Saksa vormis eestlased koos omadega ühte hauda matsid.

«Kust see idee tuli?» küsis Sinisalu. «Porkunis käituti vangidega teistmoodi ja sõideti neist tankiga üle.»

«Äkki ma tegin siis ikkagi halva filmi?» julges Nüganen kahelda.

«Ei, film on korralik,» vastas Sinisalu. «Väga hea alguse ja lahingustseenidega.»

Eks tegijad kohendasid filmis näidatut vastavalt võimalustele, täpsustas stsenarist Leo Kunnas. «Sinimägede lahingud üksi nõuaks juba kümneosalist sarja. Sõrve lahingud vähemalt viit osa. Meie pressisime need nüüd siia ühte filmi,» rääkis ta.

Filmis näidatavat Avinurme lahingut, kus teele seatud varitsuses kohtuvad ootamatult Sinimägede rindelt lahkunud Saksa vormis eestlased ja Emajõe suunalt peale tungivad Nõukogude vormis Eesti laskurkorpuse mehed, sellisel lokaalsel kujul päriselt aga ei toimunudki, tunnistas Kunnas.

«Samasugune kokkupõrge toimus veidi eemal Assamalla kandis, kus mehed said aru, et nende vastas on eestlased, ja seetõttu taandusid,» selgitas ta.

«Ma ei ole üldse kindel, kas Tallinna vallutamise päeval, kohe esimesel päeval rahvusringhääling raadios kõlas,» julges kahelda ajaloolane Küllo Arjakas.

«Jah, kõlas. Me kontrollisime selle enne üle,» kinnitas Nüganen.

«Ei, muidu on korralik film. Viimased kümme minutit päästavad asja ära, siis tekib õige tunnetus,» nentis Arjakas.

71 aastat ajas tagasi

Ehkki film jaguneb võrdselt kaheks, näidates sõda nii punaväelase kui ka Saksa sõduri vaatenurgast, ei kippunud ükski laskurkorpuses võidelnud veteran eile valjult sõna võtma. «Ma olin selles sõjas liiga vähe, ainult Kuramaa lahingutes,» vabandas end minekule seadev laskurkorpuse veteran Herbert Sikk. «Aga filmiga võib täitsa rahule jääda. Sisu kohta ei ütleks ma midagi halba, olukord oligi niisugune – keeruline.»

Teisel pool rindejoont seisnud Edgar Sinisalu arvates on erinevalt teistest filmidest just «1944» tabanud kõige paremini ära laskurkorpuses teeninud punaväelaste meeleolu. «Minu meelest hästi õnnestunud film,» lausus ta.

«Hea meel on, kui veteranide muljed on positiivsed. Nagu üks veteran mulle mainis, oleks ta filmi vaadates nagu ajas tagasi sattunud. Vanad tunded tulid meelde,» tõdes stsenarist Kunnas. «Loodetavasti arvavad teised vaatajad samamoodi.»
http://pluss.postimees.ee/3090931/1944- ... -kinosaali

EDIT: Igatahes endal saab esimene kinoelamus olema peale "Interstellar"-it
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas hummel »

Muljed on päris head.

Repliike...

Ikka Tõeline sõjafilm. :mrgreen:
Madin algab kiiermini, kui arvata oskaks - ei jää aega sisse elada!
Peaks arvutama, kui suur osa episoodidest ja minutitest on mitte-action.
Hea töö lahingustseenidega.
Punaarmees koos eestlastega teeninud lihtsad venelased on head.
Juudid on pigem halvad.
Alkohol on sõjamehe sõber.
Kõnepruuk on "tsenseerimata".
"Fäänsi filmides" kohustuslikku tatipanekut nagu ei märganudki.
Eesti talu-vanainimesed on piiratud silmaringiga.
Kes polükal sagedamini käinud, siis tuttavat on.
Vahepeal tehakse ikka tiba nalja ka.
Kes ajalugu ja olustikku vähem tunneb, peaks filmi ehk 2x vaatama, et huvitavatest detailidest lõpuni aru saada.
Arvutiefektid on muu filmiga võrreldes minu nägemusel üsna ebaõnnestunud - ebarealistlikud.
Mereväe-mereajaloo konsultant? Lahinguotstarbelistelt laevadelt lastakse reeglina peakaliibri kogupaukudega.
Isiklikult natuke segab kirja-heietus vahepeal. Vb oleks võinud olla ka juurde lavastatud. Alles vist lõpus sain aru, miks oli sellega vaatajat segadusse aetud.
Film oli nii huvitav, et alles hiljem hakkasin mõtlema, et kas punaväe ametikohta nimetati ülemaks või ikka komandöriks?
Siiski, kuigi on püütud tasakaalustada, kardan, et putinistidele-šovinistidele-drezaavnikele see film loomulikult ei pruugi meeldida, kuna "natsidest" paremaina pole neid küll kujutatud.

Aga vaatama tuleks kõigil igal juhul minna. Edu 8)
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas Heiki »

Arvutiga joonistati lennuk, laevad ja purustatud Tallinna majad. Ei ole jah kõige õnnestunum. Lennuk on liiga aeglane ja pöörab ebaloomulikult järsult (olen elusa JAK-52 manööverdamist harjunud nägema Harju Maakaitsepäevadel ja Valga Milfestil) ja laev on Sõrve rannale nii lähedal et tanki laskeulatuses. Aga ilmselt selleks et keskmine vaataja saaks üldse aru et tegemist on sõjalaevaga. Elusat lennukit mis oleks välimuselt midagigi meenutanud, ei õnnestunudki lennuulatuse raadiuses leida ja IL-2 otsustati joonistada.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas Heiki »

Soovitan kõigil hankida filmi raamatu. Seal räägitakse kuidas võtetel midagi tehti, miks tehti ja on ka kõigi tegelaskujude "elulood".
Kopeerin siia Taska Film kutse:

Olete väga oodatud 19. veebruaril kell 16 Solarise keskuse Apollosse, kus esitletakse filmiraamatut "1944", mille on koostanud Leo Kunnas, kes ka esitlusel raamatust lähemalt räägib ja autogramme jagab.
„1944ˮ filmiraamat toob teieni filmi kaadritaguse maailma. Filmi tegemist meenutavad režissöör Elmo Nüganen, stsenarist Leo Kunnas, kunstnik Kalju Kivi, operaator Rein Kotov jt.
Lisaks filmitegijate meenutustele pakub raamat ülevaate 1944. aasta sõjasündmuste ajaloolisest taustast ning selle peegeldusest filmis. Lugeda saab muuhulgas nii Sinimägede lahingust, operatsioonist „Asterˮ kui ka lahingutest Sõrve säärel.
Eraldi peatüki raamatust moodustab filmi tegelaskujude tutvustus. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega ning lisatud on kokkuvõte inglise, soome ja vene keeles.
Raamatu on välja andnud Taska Film OÜ.

Pilt
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: "1944"

Postitus Postitas Yks »

Vaadatud. Minu subjektiivsel arvamusel on lõpuks ometi "Inimesed sõdurisinelis" saanud endale tõiseltvõetava järje. Omas ajas on ta täna õnneks palju otsesema ja selgema sõnumiga. Ja muidugi ei hakka me selle filmi vaatamise järgselt ümisema ka šlaagreid a la "Nii pikk, nii pikk on võitlejal...".
Kas filmil mõjub usutavalt? Jah mõjub! Seda, et milline on lennuki kaldenurk, või et kas päriselus meeskond KP positsioonil tõesti vaid ühe karbitäie lintidega passis, see on kökimöki. Mitte ainult, et keskmine kinokülastaja, vaid pakun, et 90% ei pööra sellistele detailidele tähelepanu.
Ilmselgelt on lõpuks ometi "Nimed Marmortahvlid" nimelise üllitise häbi maha pestud ja juba iseseisev Eesti on taas saanud endale korraliku ja mõtlevapaneva sõjafilmi, mida pole häbi ka teistele näidata. Kannatab täiesti välja võrdluse soomlaste eepiliste "Talvesõja" või "Tundmatu sõduriga"
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas Larry »

Nii, film nähtud ja minu arvates ülikõva! Ma pean ennast üle keskmise suureks militaarhuviliseks, palju vastavaid raamatuid on loetud, asju lähedalt nähtud ja ka ise tehtud - ja mind ei jäänud konkreetselt mitte miski häirima! Lahingud olid realistlikud, varustus ja riietus igati ehe. Ma annan endale aru, et absoluutset perfektsust või nö. tõepärasust pole mõtet otsida, tahtmise korral leiab ikka midagi norida. Kaevikud liiga terved, venelasi liiga vähe, saksa sõduri käes SVT- 40 täpsuspüss, täielik taustavaikus (sõjahäälte puudumine) lahingute vahel jne jne, aga need asjaolud ei häirinud mind, suures pildis oli kõik väga ok. Kaeviku rullimine nägi välja just selline agressiivne ja intensiivne jõhkrutsemine, nagu see tegelikult ongi. Ka snaipritegevus oli normaalne - ei olnudki kõik peatabamused. Minu üks lemmikepisoode oli autasustamine :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Kiirelt püüan siin meenutada, et kas Sõrve episoodis saksa kuulipildur kellelegi pihta ka sai - vist ei saanud? Sõrve episoodis oli väga vinge tankitegevus, jõuline ja ehe. Arvutiga loodud asjad mind ei häirinud - eks lennundus- ja meresõjaspetsid võivad siin täpsemalt kommenteerida, aga mind kui nende teemade võhikut eriti ei häirinud. Ka üleminekud ühest episoodist teise, ühelt sõdivalt poolelt teisele, üldine stoori ja kõik see - minu arust oli väga hästi kokku pandud, ilusti jooksis see "eesti mehe/ rahva lugu aastal 1944". Pea olematud olid filmist filmi esinevad klišeed, ainsana suudan meenutada väikese tüdruku päästmisele sööstmist. Muide sama tüdruk esines vist mitmes episoodis? Õnneliku lõputa sõjafilmid on minu arvates eriti mõjusad. Kokkuvõttes - meil pole selle filmi puhul midagi häbeneda, olen väga rahul ja läheks iga kell uuesti vaatama! Krt, tõesti kõva film on valminud, soovitan.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: "1944"

Postitus Postitas Yks »

Jah Larry. Nagu selle väikese tüdruku, nii said lõpuks kõigi saatused, mis mingil hetkel kuskil kohtusid või olid juba kaudselt kohtunud, kokku ühes Estonia pst. korteris. "Eesti on nii kuradi väike", parafraseerides filmi tegelast, Eesti juurtega Siberi kütti...
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: "1944"

Postitus Postitas BlancoNegro »

Larry kirjutas:... Ma annan endale aru, et absoluutset perfektsust või nö. tõepärasust pole mõtet otsida, tahtmise korral leiab ikka midagi norida. Kaevikud liiga terved, venelasi liiga vähe, saksa sõduri käes SVT- 40 täpsuspüss, täielik taustavaikus (sõjahäälte puudumine) lahingute vahel jne jne, aga need asjaolud ei häirinud mind, suures pildis oli kõik väga ok...
Vabandust, aga ei saanud teisiti - SVT-40 oli vägagi popp sakslaste seas.

http://www.gewehr43.com/battle6.html

Pilt
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist