Sinimäed 2015

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Sinimäed 2015

Postitus Postitas Viiskümmend »

Meie tänapäeva "vaikiv ajastu" algas tõenäoliselt Lennart Meri lahkumisega, peale seda on tooni andnud enamasti võimalikult vähe rääkijad ja kohmakad kommunikatsiooniskeemid. Täna olemegi ju nn. "kõnekate piltide" ja lühikeste sõnumite/säutsude ajastus. Sellega tuleb lihtsalt kohaneda, midagi hullu nüüd küll lahti ei ole :)
volksturm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Veebr, 2015 10:19
Kontakt:

Re: Sinimäed 2015

Postitus Postitas volksturm »

Hr. Herem, üritus oli igati väljapeetud, ma ei usu, et Helme sõnavõtt oleks seda paremaks teinud, ka mitte Rõivase või Ilvese kohalviibimine, mitte igatahes minu jaoks.
Muide kui ma aastaid tagasi käisin esimest korda Grenaderimäel üksinda kõndimas, siis oli see tõesti mingi pühalik ja eriline tunne, mis mind valdas tol korral, nagu oleksid need tuhanded mäel olevad langenud kuidagi mõjunud psüühikale....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sinimäed 2015

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olgu siis täpsustuseks öeldud: Mul ei ole Sinimägede ürituse vastu siiralt mitte midagi halba öelda. Minu meelest normaalne üritus, kuni ... tegeletakse ajaloolise sündmuse meenutamisega ja võitlejate austamisega. Minu arvates on need ülikõvad sõdurid. Sinimägede lahingut analüüsitakse tänaseni mõnes välisriigi sõjakoolis. Muuhulgas tehti seda veel mõned aastad tagasi Uus-Meremaal!
Aga pidev valitsuse kirumine teemal, et nad ei austa ... see ei anna suurt midagi.
Ma ei tea, kes täpselt korraldas seekordse ürituse, kuid on loomulik, et korraldaja otsustab, kes saab sõna ja kes mitte. Olgu isik pealegi väärikas. Ma olen isiklikult osalenud nii II MS rindemeeste, metsavendade, kui Vabadussõjas osalenute mälestusüritusel. Maitse asi, kuid üsna nõme tundub, kui üle poole sõnavõtust kulub tänase "viletsa" olukorra kirjeldamiseks ... seda eriti siis, kui ajaloolised faktid vildakaks jäävad.
Foorumlase MOA nimetamine kriitikuks tuli tema eelmisest ehk esimesest teemast - Ajakirja Sõdur artiklist, mis olevat täis valesid. No ja Sõdur on ju ühe riigi institutsiooni häälekandja.
Ma loodan, et seda teemat nüüd minu pärast ei suleta :oops: ... nagu ei suletud vist ka pagulaste teemat "ainult ühe kodaniku (Heremi) kaasakiitmise pärast".
Volksturmile siiski ka üks küsimus: Kui Sa seal kohal käisid, siis oskad kommenteerida, kas oli üritusel ka tõrvatilga mekki?
Vaata Martin, sellega on kahe otsaga värk.
Ühte otsa juba kirjutasin - mina nt panin Pihkvas alanud Kohveri protsessi, FSB uue vastuluureülema (kes on hakanud vanu asju ringi tegema) ja valitsuse suhteliselt madala profiili hoidmise praegu ühte patta - selle taga on/võib olla lihtsalt ratsionaalne kaalutlus. Võib-olla (kordan võib-olla) on väljund see, et Kohver saab sümboolselt 2 aastat ning vabaneb tegelikult mõne kuu pärast mingi järjekordse "hea tahte žesti" raames.

Teisalt - (kehtib eeldustel, et mingeid muid tähtsamaid teemasid samal ajal käimas pole) tähendab riigijuhtide poolne Sinimägede ürituse teema süsteemne ignomine seda, et pildile pääsevad igasugu Helmed jne, kes suudavad sellest üritusest tõsta enda tähtsusega võrredes ebaproportsionaalset kära. Sestap on ju selline reegel, et kui tahad vabaneda tülikast marginaalist pildil, siis kaaperda tema teema. Ehk siis VV ja RK tasemel mitteosalemine tähendaks normaaloludes seda, et kasutamata jääb ka võimalus seda üritust kuidagi rahulikumasse sängi juhtida.

Üldiselt vaenu külvamine WWII mõlemal pool sõdinud veteranide vahel ning sinna selge joone vahele tõmbamine on ka idanaabri nn lähivälismaa lõhestuspoliitika üks komponent.
Miks mitte võtta see kont Kremli hambust ära, kutsuda sinna ka vastaspoolel sõdinud, vaadata Frontline etendust, jagada mõned tänumedalid ja minna rahulikult laiali? Minu kadunud vanaisa sõdis nt Eesti korpuses ja pole küll täheldanud mingit patoloogilist viha saksa väes sõdinute vastu. Küll aga oli näha, kuidas idanaaber ussitas sel teemal, saates ka mõned aastad tagasi midagi küsimata Putini allkirjaga tänukaarte ja mõne aasta takka mõne odava "jubileika" medali kah. Sedasi, kaunis odavate ja lihtsate meetoditega lihtsalt hoidakse rahvustevahelise vaenu süsi hõõgumas ja kahjuks oleme ise selleks nishi lahtiseks jätnud.

Ka kas me tahame seda või ei taha, Sinimägede teema ignoreerimine jätab kasutamata võimaluse seda üritust omale sobivasse voolusängi juhtida. Miks mitte panna sellele peale korralik riigipoolne finantseering (kasvõi EL abirahadega mingi muuseumi vms tegemisega) ja lihtsalt ning elegantselt eemaldada sellelt kerge natsivärving, mida sinna mõnede tegelaste osalemine kahtlemata annab? Aga kordan - mina ei kritiseeri praegu midagi ega antud oludes (vt punti "esiteks") me ei tea ju tagamaid...
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Sinimäed 2015

Postitus Postitas trafomees »

Sinimägede ürituste korraldus on paaril viimasel aastal ka kõvasti alla käinud.
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Sinimäed 2015

Postitus Postitas mangust »

Meenutame palavat suvepäeva https://www.youtube.com/watch?v=kXQIFd0TM0w

riigitelevisioon,alates 6:33 http://etv.err.ee/v/paevakajasaated/akt ... cbda87a571

Enne üritust asetati EKV poolt pärg (Eesti rahva nimel )sibulapeenrasse "Eesti rahvas mälestab langenuid " ,foto nr.4. http://rus.delfi.ee/daily/virumaa/foto- ... d=71993353

veel lugemist http://www.hot.ee/ajalugu000/ajaleht_15.pdf siin mainitud kuidas Grenaderimäelt pärg "spizdili"
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist