Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Larry »

Kas Eesti tegi vea, kui ei ostnud kaitseväele esmalt tanke vaid hankis hoopis jalaväe lahingumasinad?
Esmaspäeval kell 14.05 väitlevad tankide hankimise ja kaitseväe teistegi prioriteetide üle reservkolonelleitnant Leo Kunnas ning Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja kolonel Peeter Tali.

Saatejuht on Arp Müller. Kuula 14. märtsil kell 14.05, kordusena kell 19.05.
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Roamless »

Oh jumal, kui Tali läheb sinna esinema, nagu ta paraadi kommenteerib, siis on oodata Kunnase poolt tema kiiret põrmustamist, sest Talil kipub see sõjatehnika kahjuks juba aastaid ületamatuks komistuskiviks olema. Kaitseväel on ju meiegi foorumis esinevaid tunduvalt tugevama argumentatsiooniga ja väitlusvõimega esindajaid.
Unforeseen consequences
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Martin Herem »

kol Talil on minu teada ka vähemalt üks eelis - ta on õppinud tankistiks.
Paraadil tehnika ja üksuste kirjeldamist, saame me täna hinnata vaid Peeter Tali soorituste põhjal. Ma ei usu, et Kunnas (või näiteks mina), sellega palju paremini hakkama saaksin.
Aga ootame huviga.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Lemet »

Millal Tali tankistiks õppis? TRÜ ajakirjandusteaduskonnas?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Kasutajanimi »

"kui plaan oli osta jalaväe lahingumasinaid siis ei osta tanke"
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin tahtis öelda, et Tali oli NArmee ajateenistuses tankist..

Iseasi muidugi, pallu see talle siin nüüd (väitleja)väärtust lisab :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Kasutajanimi »

"kui tanke on kohe vaja siis suurendavad riigieelarvet" - nüüd on hea koht välja tuua, et soodsalt pole tanke leida iga põõsa alt...

e: eelarvet, kaitse-eelarvet, mida iganes - ma üritan samal ajal tööd ka teha
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Fucs »

Hr. Tali võimekus teemaks mõeldud aega teemaväliselt sisustada ja täis rääkida oli muljetavaldav.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Lemet »

Huvitav, et väidet, nagu poleks EKV suuteline hoobilt majutama ja taristuga tagama 30-40 liitlaste tanki, võttis Tali saate lõpuminutitel lausa isikliku solvanguna. Pidada kohe ja hetkel võimalik olema. Tea, kas on Tali ebakompetentne või on seda mitmed lugupeetud kaasfoorumlased, kes on aastaid väitnud, et nimelt seepärast meil suuresti tanke polegi, et taristu jms on puudu ja selle loomine hoomatavas tulevikus võimatu...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Fucs »

Lemet kirjutas:Huvitav, et väidet, nagu poleks EKV suuteline hoobilt majutama ja taristuga tagama 30-40 liitlaste tanki, võttis Tali saate lõpuminutitel lausa isikliku solvanguna. Pidada kohe ja hetkel võimalik olema. Tea, kas on Tali ebakompetentne või on seda mitmed lugupeetud kaasfoorumlased, kes on aastaid väitnud, et nimelt seepärast meil suuresti tanke polegi, et taristu jms on puudu ja selle loomine hoomatavas tulevikus võimatu...
Meil on võimekus eriti kriitilisel hetkel need tankid vastu võtta (siis asendab polügooni ja taristu lihtsalt lahinguväli)
Meil pole võimekust hetkel neile siin rahu ajal tegevust leida ja õppustevõimekusega kindlustada.
Meil minu teada pole veel hetkel isegi "võimekust" neid CV-sid koos ScP-ga Tapale kolida.
"Võimekust" selles mõttes, et neid pole kusagile normaalselt panna. Aga aega veel on natukene. :wink:
Viimati muutis Fucs, 14 Mär, 2016 15:10, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Lemet »

Ma ei usu, et Kunnas (või näiteks mina), sellega palju paremini hakkama saaksin.
Nuuuu...ma olen piisavalt sinisilmne arvamaks, et lkf Herem aastatepikkuse harjutamise tulemusena oleks siiski suuteline EKV tehnikat eristama pisut paremini, kui seda teeb Tali...
Viimati muutis Lemet, 15 Mär, 2016 12:24, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Lemet »

Meil on võimekus eriti kriitilisel hetkel need tankid vastu võtta (siis asendab polügooni ja taristu lihtsalt lahinguväli)
Meil pole võimekust hetkel neile siin rahu ajal tegevust leida ja õppustevõimekusega kindlustada.
Austet kaasfoorumlane ikka saadet kuulas? Nimelt rahu ajal nende mahutamisest ja väljaõppevõimalustest ju jutt oligi....päris viimastel minutitel
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Fucs »

Lemet kirjutas:
Meil on võimekus eriti kriitilisel hetkel need tankid vastu võtta (siis asendab polügooni ja taristu lihtsalt lahinguväli)
Meil pole võimekust hetkel neile siin rahu ajal tegevust leida ja õppustevõimekusega kindlustada.
Austet kaasfoorumlane ikka saadet kuulas? Nimelt rahu ajal nende mahutamisest ja väljaõppevõimalustest ju jutt oligi....päris viimastel minutitel
Jaa, kuulasin küll.
Ma räägin sellest, mida hr. Tali oma kiire lõpujutuga ILMSELT mõtles, kui teatas, et on võimekus need 30-40 tanki siin vastu võtta (mulle tundus nii).
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Larry »

Tali vilunud meediainimesena rääkis pidevalt end korrates varem kätteõpitud stamplauseid, kulutades selleks silmapaistvalt palju saateaega. Kui siis saatejuht Kunnaselt midagi küsis ja too talle omaselt aeglaselt, iga sõna hoolikalt kaaludes vastama asus, siis võttis Tali osavasti poolelt lauselt jutujärje üle ja rääkis taas mitu minutit sellest, mida ta varem juba öelnud oli. Pakun, et Tali rääkis saates u. 2/3 ajast, vbla isegi 3/4 ja Kunnas pmst ei saanudki saates midagi erilist öelda.
Veider oli kuulata, kui Tali asjade maksumusest rääkides sõnas, et lisaks masinatele tuleb teha kulutusi ka taristu rajamiseks ja saate lõpus oponeeris saatejuhile, et meil on siin liitlaste tankide vastuvõtuks tingimused olemas... Kas on siis tingimused olemas või ei ole?
Kunnase mõtetest (nendest, mida vaatamata Talile õnnestus saates kuulda) jäi minu jaoks kõlama mõte, et tänases julgeoleku- ja kaitseressursside seisus oleks olnud optimaalne lahendus soetada nii tanke kui lahingumasinaid paar kompaniid.
Samuti pidas ta ajafaktorit eriti kriitiliseks, kuna olukord on suht plahvatusohtlik ja meil ei ole siin aega rahulikult 10 aasta perspektiivis plaane teha/ samas tempos rakendada, sest olukord muutub sellest kiiremini ja plaane on vaja kiiresti sellest lähtuvalt korrigeerida/ ümber teha.

Veel ühe minu jaoks kahtlase asjaoluna jäi Tali jutust kõrva kriipima jutt, et me liigume lahinguamsinaid ostes edasi lihtsamalt keerukama suunas. Samal ajal rõhutas Tali pidevalt, kui übermoodne ja kaasaegne see lahingumasin on. Kas tõesti on Leo2A6/ A7 veel keerulisem, kui CV9035, või on nad siiski võrreldaval tasemel oma keerukuses?

Kokkuvõtteks ühinen mõne eelkirjutaja arvamusega, et Tali võime teemast/ küsimusest kõrvale libiseda ja saateaega tappa on silmapaistev.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Täna Vikerraadios: Reporteritund: Tankide hankimine

Postitus Postitas Lemet »

Jumal olgu kiidet järelkuulamisvõimaluse eest. Isand Fuchs, jutt oli nimelt praegu ja kohe liitlaste vastuvõtuks tingimuste olemasolus. Mitte mingis kriitilises olukorras.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist