Puutumata sõjaradadele!

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

plekkpea kirjutas:Hetkel ikkagit plaan kamraadiga üritusel kaasa lüüa. Rohelisel loomal kaane tihend vahetatud, vaja veel tagumised rattalaagrid vahetada ja põhjakaitset tuunida. Antud Orša kandist ei tea tuhkagi, seda parem tripp tõotab tullagi. Pill ise disla, lühike, lällar ka peal, uued suured rehvid all(mitte mudakad) ja külmikud-adapterid, ning muu ninn-nänn tripiks täiesti olemas. Nädal puhkustki selleks ajaks ümber vahetatud.
Tubli!
Täpsusta palun veel,kas autoks jäi siis Pajero ja umbes mitu inimest.
Lällar on muuseas hea mõte,mul on Volvol ka peal.Kolonnis sõites ei hakka vähemalt igav,saab nalja visata!
Soovitan soojalt kõigile tulijatele,ei maksa palju ja kasu on hulgi.

Hetkel seis tulijatega järgmine:
Katja; 4x4 Volvo;kokku ? inimest.
Asuur,LionRat; 6x6 Volvo;kokku 3 inimest
Partisan ; Wrangler ;kokku 4 inimest
Plekkpea; Pajero ; kokku 2 inimest

Minu poolt on soolas veel üks potensiaalne tiim koos 6x6 Volvoga
Viimati muutis ASuur, 23 Aug, 2007 8:57, muudetud 2 korda kokku.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Paieeru nehh :D ja nigu nimetasin , et koos kamraadiga.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Partisan
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 21 Juun, 2005 0:53
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Postitus Postitas Partisan »

Mul hetkel 4 inimest - seoses sellega tekib väike mure et mul oleks vaja paar kasti kellegi autosse sokutada.
Varemeist tõuseb kättemaks.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Partisan kirjutas:Mul hetkel 4 inimest - seoses sellega tekib väike mure et mul oleks vaja paar kasti kellegi autosse sokutada.
Ütleme,et mina isiklikult sellest mõttest nii kohutavas vaimustuses ei ole.
Meil on tavaliselt ekspeditsioonidel selline reegel olnud,et iga tiim kannab oma kolu ise.Varustuse optimeerimise ja korraliku pakkimise puhul ei tohiks see probleem olla.Olen näiteks ise 2000.aastal Samuraiga Tallinnast startides teinud 2000 km-se "Ladoga Trophy" läbi nii et kogu kahenädalase sõidu varustus oli kogu aega autos kaasas - nii soodes kui jõgedes.Hakkama saime ja veeresime omal rattal tagasi ka.Ja Samurai on veel hulga väiksem,kui Wrangler.
Väga suureks abiks on muuseas katuseboks - sinna mahub üllatavalt palju!
Seda kõike sai ka siin alguses välja hüütud - kõik peavad oma vahenditega autonoomselt nädal aega välitingimustes toime tulema.
Ega mul kade meel ei ole ja kui keegi tõesti leiab selle vaba ruumi,andku minna! Ainult üks meeldetuletus - kõik kaasasolev kolu peab olema korralikult pakitud ja kinnitatud! Võib juhtuda,et satume veidi tõsisemale maastikule sõitma ja korralike tõusude,languste ning külgkallete peal ei tohi kraam liikuma pääseda, sellega autosolijaid ohustades.
Minu autos näiteks saavad kõik vabad õõnsused olema täidetud tööriistadega,mis on ette nähtud ühiskondlikuks kasutamiseks (selline on tavaliselt meie retkedell komme -kõige suuremasse autosse tulevad : Generaator,Keevitus,ketaslõikur,akudrell ja paar tööriistakomplekti.)
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Katuseboks, külmik, käsitööriistade kmplekt, autos olemas. Läpparit kaasa ei hakka vedama. ÖÖbime võimalike ilmastikutingimuste juhul telgis. On kellelgi veel AM/FM lällar peal? Palju seal diisel maksab või peab soodsalt kamsameeste käest nuiama? Millal keegi hakkab viisaga tegelema, selle asja ajamisest ei tea tuhkagi :twisted: ?
Huvitun maisest rasketehnikast.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Kui Katja tagasi jõuab,eks siis kuuleb kütuse kohta lähemalt,aga ma arvan,et saab ikka jaamadest.
Oma passi plaanisin viia kuu aega enne viisa jaoks reisibüroosse,aga igaks juhuks võib selle ka üle küsida.
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Viisa tegemine on kõige lihtsam läbi turismibüroo. Aega võiks viisa tegemiseks varuda 3 nädalat. Viisaga peab kaasas olema vaucher (paber), vaucheril peab olema kirjas, et saabud autoga. Turismibüroo aitab vist ka rohelise kaardiga. Inimese kindlustust meil teha ei saa, Valgevene piiril on olemas vastavad putkad.

Käisin seal Orsha lähedal metsaserva vaatamas ka ühe suure memoriaali lähedal, kaevikuid ja punkriauke oli küll. Rohi oli kõrini, metalli ei paistnud seetõttu. Teejuht ütles, et näitab positsioonidele tee kätte, aga sinna metsa tema ei lähe (kardab õhku lennata). Rinne oli seal 3 aastat.

Muuseumi mehed andsid infot parematest muuseumidest, kus peaks käima, metsas asuvatest muuseumidest ei rabanud nad midagi.
Valgevene sõbrad lubasid leida "arheoloogi" (musta), eks näis.
Kahjuks ei saanud ma uurida detektorite ja kaevamise seaduslikkuse üksikasju. Poisid lubasid uurida järgi.
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Benssu on ikka jaamades saada, hind on meist veidi odavam vist. Kamsamehed kardavad ehk vangi minna kütuse varastamise eest... röövkalapüügi eest saab 5 aastat näiteks.

Enese upitamiseks lisan, olen nüüd 2X üle Dnepri ujunud. Kenasti läänest itta ja tagasi. Samas kohas kasutati Katjushat 41 aastal esimest korda relvana. Tulistati üle Dnepri Orsha raudteesõlme (tegemist on tähtsa sõlmega):
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Leidsin vanu poste lugedes kellegi külalise Jüri jutu:

PostitusPostitatud: 22 Märts 2004 1:19 am
Kas teate, et Valgevenes on juba ligi 10 aastat olemas väeosa nimega "üksik otsingupataljon" (vene k: ... Otdelnõi spetsialnõi poiskovõi bataljon) [отдельный специальный поисковый батальон]? Ma ei tea, kui korralikult seal need väljakaevamised riigi kontrolli all käivad, ent vähemalt ei ole seal jäetud asju saatuse (=hauarüüstajate) hooleks nagu meil. Selle poolest ma Luka�enkat isegi austan...
Гив Ми Мани
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

gnadenlose kirjutas:Leidsin vanu poste lugedes kellegi külalise Jüri jutu:
PostitusPostitatud: 22 Märts 2004 1:19 am
Kas teate, et Valgevenes on juba ligi 10 aastat olemas väeosa nimega "üksik otsingupataljon" (vene k: ... Otdelnõi spetsialnõi poiskovõi bataljon) [отдельный специальный поисковый батальон]? Ma ei tea, kui korralikult seal need väljakaevamised riigi kontrolli all käivad, ent vähemalt ei ole seal jäetud asju saatuse (=hauarüüstajate) hooleks nagu meil. Selle poolest ma Luka�enkat isegi austan...
katja kirjutas: ... Teejuht ütles, et näitab positsioonidele tee kätte, aga sinna metsa tema ei lähe (kardab õhku lennata). Rinne oli seal 3 aastat...
Tundub,et riiklik "Otdelnõi spetsialnõi poiskovõi bataljon" on kohalike seas tuntud oma tõhusa demineerimistöö poolest! :wink:
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

küsimus

Postitus Postitas johnbull »

:scratch:
Viimati muutis johnbull, 01 Veebr, 2010 16:25, muudetud 1 kord kokku.
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Tuletan meelde,et "üritus" on väikese grupi ajaloohuviliste ekskursioon Suure Isamaasõja lahingukuulsuse paikadesse.Igaüks "kooskõlastab" ennast "organites" viisat taotledes niikuinii.Kellega ja kuidas peaks ennast veel kooskõlastama?
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Jätke nüüd, mis kooskõlastus, ega me ei lähe "arheoloogilisi kaevamisi" läbi viima. Selleks pole meil luba, ega ka aega. Samuti ei kavatse me läbi viia agitatsiooniüritusi :lol: :shock: :cry:
Partisan
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 21 Juun, 2005 0:53
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Postitus Postitas Partisan »

Andke palun mingit infot VIISADE kohta .
Varemeist tõuseb kättemaks.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Partisan kirjutas:Andke palun mingit infot VIISADE kohta .
katja kirjutas:Viisa tegemine on kõige lihtsam läbi turismibüroo. Aega võiks viisa tegemiseks varuda 3 nädalat. Viisaga peab kaasas olema vaucher (paber), vaucheril peab olema kirjas, et saabud autoga. Turismibüroo aitab vist ka rohelise kaardiga. Inimese kindlustust meil teha ei saa, Valgevene piiril on olemas vastavad putkad.
Partisan,täpsusta palun,mis infot veel vajad!?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist