SaRK laager 1946

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SaRK laager 1946

Postitus Postitas Peeter »

Jajahh, seal oli küll kuni-80ndani kapitaalne remont. See on muideks Lutsu "Tagahoovis" prototüüp-inspiratsiooniallikas-õu, isa rääkis seda. Mäletan veel seda seal hoovis olnud pesukööki, puuriite ja seda siseõue-elu.

Lisan veel: Kaardil on garaažide asemel mingi hooneteports. Siis tundub, et on veel selle Kase tänava majade ja 80ndail alles olnud 2 barakki jääval alal olnud veel üks, see kolmas rida barakke. Päris palju hooneid. FB-s ühel vanal maalil oli kujutatud Kastani tänavat, 183 villat äärel ja ka piki Kastani tänavat. Vaade oli umbes Võru kohviku hoone teiselt korruselt vaatega Kastani 173 ja 183 vahelisele ristmikule. Pildil oli ka 175 katus, see on suht spetsiifiline kooslus. Aga see selleks, sellel pildil üle majade oli näha pikka korstent, millele ei oskanud selgitust leida. Võis asudagi lähedal kuskil praeguste garaažide kandis, kindlasti mitte enam raudteeviadukti kandis. Minu jutu peale (isa ütles), et (vähemalt üks) vangilaager oli Kase tänava taga Kastani lõpus, vastati, et seal polnud midagi, oli hoopis Näituseväljakul. Nüüd paistab, et ka see korstnaküsimus saab vastuse (vähemalt minu jaoks).
Samas on sellelt kaardilt puudu veel 80ndail alles olnud juba 1. Eesti sõjaväe väeosakaardil olnud pesuköök.

P.S. Isa rääkis kunagi, et mäletas (enam-vähem omavanust) Linnast uhke mundriga linna vahel ringi käimast...
Viimati muutis Peeter, 16 Okt, 2021 22:15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SaRK laager 1946

Postitus Postitas Manurhin »

Peeter kirjutas:Jajahh, seal oli küll kuni-80ndani kapitaalne remont. See on muideks Lutsu "Tagahoovis" prototüüp-inspiratsiooniallikas-õu, isa rääkis seda. Mäletan veel seda seal hoovis olnud pesukööki, puuriite ja seda siseõue-elu.

Neid puuriitasid seal hoovis olen ma ise aidanud laduda. Ja seda siseõue-elu sai elatud kah, kuniks naabrid juba pahandama hakkasid :mrgreen:. Pesuköök oli ka, minuarust oli see mingil ajal üldse kellelegi korteriks olnud. Kui mina seda nägin, oli välisuks juba ripakil, mingid eluruumile iseloomulikud asjad paistsid seest. Ise sisse ei hakanud minema. Ma ei teagi, mis sellest sai, võimalik, et lammutati kuuride renoveerimise käigus ära. Eks homme helistan sõbrale, saan ehk täpsemalt teada.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: SaRK laager 1946

Postitus Postitas retti »

25.augusti 1948 aasta Edasi avaldab teadaannetes et Piiskopi 8 ühiselamu kokk saab karistada antisanitaarsete tingimuste pärast.
Sama aasta 04.septembri Edasis on lugeda et karistatakse samal põhjusel ühiselamu komandanti Tatjana Afanasjevat.
Nüüd tuleks kokku sobitada SaRK/NKVD laager ja ühiselamu.
Äkki see ongi kinnitus sellele antifašistlikule koolitusele?
P.s Tehase tänava nimi võeti kasutusele 1950
Manused
P8.png
P8.png (128.28 KiB) Vaadatud 1067 korda
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist