Tondi kasarmud 2007

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tondi kasarmud 2007

Postitus Postitas Mercher »

Mõtlesin, et sellest objektist pole siin, vähemalt minu teadmist mööda, eriti räägitud, seega käisin seal nüüd ära ja klõpsisin mõned pildid, mida näeb siin. Kahju, et nii hilja selles suhtes ärkasin, kui enam eriti midagi pildistada pole. Kuna nooruses elasin selle ilmatusuure sõjaväeosa, mis hõlmas endas nii tankipolku (nn Matrossovi polk), piirivalveväeosa kui ka minule teadmata väeosa (mis asus praeguse EKV (teadmata) väeosa ning Teabeameti territooriumil kõrval, siis sai põnnina juba siis seal uudistamas käidud, kui nõukogude armee veel sees oli. Loomulikult hoogustus meie tutvumine antud territooriumi ning hoonetega veelgi peale sõjaväe lahkumist, kuid ega siis tol ajal polnud minusugusel marakratil mingisugust fototehnikat olnu jäädvustamiseks :cry: .
Meenutustest veel niipalju, et lapsepõlvest on jäänud meelde tankide, soomustransportööride ning kõikvõimalike raketimasinate edas-tagasi siiberdamine mööda Järve tänavaid õppustele Järve metsa ning tagasi. Asfalt oli igatahes mõnikord üsna ära äestatud, mida siis keegi (ilmselt sõjaväelased) mõnikord parandamas käis.
Kuid mitte see pole oluline, vaid see, millises mahus ning struktuurilises ülesehituses tol ajal seal armee pesitses. Oskab keegi täpsemaid andmeid selle kohta tuua (väeosa nr.-d, arvuline koosseis, ethnika)? Praegune Falck´i (nüüd uue nimega vist Group 4 Securiour) peamaja oli ilmselt mingisugune ohvede peamaja. Selle kõrval, praeguse parkla kohal, oli mingisugune maa-alune punker või staap, kus sai lapsepõlves uudistamas käidud ning kus oli mäletamist mööda mingisugune suuram ruum sellise elektroonilse kaardi moodi puldiga. Mis too olla võis?
Mõnes postituses olen ma avaldanud oma siirast kurbust selle üle, et taolised objektid kohe-kohe ajalooks kadumas on. Tondi objekt on ideaalne näide sellest. Vanemad (tsaari-aegsed) ehitised küll on leidnud endale uue kasutuse (ülikool, korterelamud, äripinnad, Falcki peamaja). Kõik uuem arhitektuur (kui nõuka-aegset nii võib nimetada) - garaazhid, muud hooned - on aga maatasa tehtud.
Seega, kahju, et ei tulnud oma 5 või 10 aastat tagasi selle peale, et jäädvustada neid. Ega praegu on üsna keeruline juba ette kujutada, mis kus oli - keset väeosa territooriumi jookseb Tammsaare tee pikendus ning laiutavad Tondi Selver, Tammsaare ärimaja, K-Rautakesko, Viking Motors jne.
Aga mis seal ikka, vaadake pilte ja püüdke ette kujutada, mis seal kunagi oli. Abiks ka Maa-ameti vanad mustvalged aerofotod.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Ma õnneks tulin selle objekti jäädvustamise peale juba 2005 aastal, siis kui garaažid veel alles olid ja kasarmud räämas. Mõtlesin ka alles, et peaks vahepeal uue pildistamise ringi seal tegema, kuna taastamine käib juba teist aastat.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Väeosa juurde kuulus ilmselt ka ohvitseride elumajadest linnak Järve ja eriti Tuisu tänava piirkonnas. Mul on au ühes neist stalinlikus stiilis majas elada.
Гив Ми Мани
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist