Peeter Suure merekinduse kaart

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
lagedi
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 16 Jaan, 2010 16:16
Asukoht: lagedi
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas lagedi »

ma ise jäin ka mõtlema, et ega muu ei saa olla kui astangu. tabasalu mäealune läbi kolatud ja seal oleks silma hakanud need asjad
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2193
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Soobel »

Tech kirjutas:jah teeme pilte ka, sober tegi ka video.
huvitav mis eestis veel kohti on kus vesi on ja sisse sukelduda annaks? nagu ehitused voi käigud, koopad veeall voi vett täis?
Kas neid kunagi kuskil näha ka saab? Linki?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas ivalo »

Blindaažiga nr.2 asi selge, aga seal on ju neid veel?
Kas teistesse ei pääse?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas oliver »

Lähme teeme ühe ringkäigu, ma just täna käisin seal lõuna ajal jeebiga sõitmas. Ühes või kahes käigus olen sees käinud, üks poolelijäänud on eriti huvitav, aastaringselt jäätunud põrandaga.
vax
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 14 Juun, 2005 14:24
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas vax »

Huvitav oleks nr.5-te see teistest eemal, huvitav oleks teada, kas sinna vähemalt hakati tunnelit tegema või oligi see mõeldud eraldiseisvana.
[url=https://mapsengine.google.com/map/edit? ... j2L2q5JtVA]Peeter Suure Merekindluse interaktiivne kaart[/url]
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas taara »

oliver kirjutas:Lähme teeme ühe ringkäigu, ma just täna käisin seal lõuna ajal jeebiga sõitmas. Ühes või kahes käigus olen sees käinud, üks poolelijäänud on eriti huvitav, aastaringselt jäätunud põrandaga.
Kui jutt on sellest Astangu omast, siis see koobas on lahe jah. See oli umbes 50 pikk ja lõppes püstloodis seinaga. Lõpp kaardus paremale ära. Lapsepõlves sai seal kolatud kõvasti.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Castellum »

vax kirjutas:Huvitav oleks nr.5-te see teistest eemal, huvitav oleks teada, kas sinna vähemalt hakati tunnelit tegema või oligi see mõeldud eraldiseisvana.
Arvan, et hakati. Tegin ise ühele kaardile (põhi on kamraad ademoxi tehtud - siin kohal suured tänud hea põhja eest!) oma hüpoteesi, mille kandev idee on idapoolse veeäravoolutunneli suund. Selle ja sümmetriapõhimõtte järgi saab kena kujundi koostada:
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?i ... 513&size=o

Roosa on idapoolse veeäravoolutunneli kanjon, kollane on minu fantaasiatunneli joon.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
vax
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 14 Juun, 2005 14:24
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas vax »

Roosa pole pelgalt vee-äravoolu tunnel vaid idapoolne peasissepääs. Samasugused on nii Pääsküla kui Humala (ja võimalik, et veel kusagil).
[url=https://mapsengine.google.com/map/edit? ... j2L2q5JtVA]Peeter Suure Merekindluse interaktiivne kaart[/url]
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Castellum »

vax kirjutas:Roosa pole pelgalt vee-äravoolu tunnel vaid idapoolne peasissepääs. Samasugused on nii Pääsküla kui Humala (ja võimalik, et veel kusagil).
'Veel kusagil' on kindlasti Irus ja Vitis, arvan, et ka Allikul. Aga ma pisut kahtlen selles peasissepääsus - Irus suubub Pirita jõkke, Vitis vesitõkestuskraavi (ja sealt Vääna jõkke), Allikul arvatavasti oleks ka vesitõkestuskraavi, Humalas sohu (mul on kaardi peal nimi Uuga soo, aga kohalikud seda nime ei tundvat), V-Posti mõlemad kraavi ja sealtkaudu Vääna jõkke, Pääskülas Pääsküla ja Keila jõkke (siin veel pealetungisuunas) - kohe mitte ei ole peasissepääsu moodi...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Castellum »

Castellum kirjutas:Vitis vesitõkestuskraavi (ja sealt Vääna jõkke)
Vabandust, Vitis ikka vesitõkestuskraavist Viti peakraavi, mitte Vääna jõkke...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
vax
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 14 Juun, 2005 14:24
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas vax »

Klõpsisin täna veidi pilte Nõmme turu tagusest Vanaka nõlvani viivast raudteeharust.
Peateelt lähtuv pöörang:
Pilt
Pilt

Peagi kaob raudteetamm liivaluidetesse:
Pilt
Pilt

Tagasivaade peateele:
Pilt

"Kauss":
Pilt
Pilt

Panoraam kausi keskelt:
http://static3.nagi.ee/i/p/789/1/19725439c2f569_o.jpg

Raudteetamm jätkub teisel pool kaussi...
Pilt

...kuni Vanaka servani:
Pilt

Vaade Vanaka poolt:
Pilt

Vaade peateelt:
Pilt
[url=https://mapsengine.google.com/map/edit? ... j2L2q5JtVA]Peeter Suure Merekindluse interaktiivne kaart[/url]
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Wrangel »

Jutt on enne esimest maailmasõda planeeritud asjaga. Ma olen pikalt vaikinud sel nn väljapääsude teemal, kuid nagu näha siis inimesed on nii kapslis, et ei märka oma sitta ennem kui nina sinna sisse vajutad. Lisaks veele "voolas" nende kanalite kaudu välja ka ründegaas. See kui sama tunnelit sai ühtlasi kasutada ka muuks on hea.

Sihuke tunne tekib, et keegi siinsetest pole isegi punkris tuld teinud. Kust see tule tegemiseks vajalik O2 siis tuleb kui uksed kinni, pühast vaimust või?
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Castellum »

Wrangel kirjutas:Jutt on enne esimest maailmasõda planeeritud asjaga. Ma olen pikalt vaikinud sel nn väljapääsude teemal, kuid nagu näha siis inimesed on nii kapslis, et ei märka oma sitta ennem kui nina sinna sisse vajutad. Lisaks veele "voolas" nende kanalite kaudu välja ka ründegaas. See kui sama tunnelit sai ühtlasi kasutada ka muuks on hea.

Sihuke tunne tekib, et keegi siinsetest pole isegi punkris tuld teinud. Kust see tule tegemiseks vajalik O2 siis tuleb kui uksed kinni, pühast vaimust või?
Iseenesest oleks tore, kui Sa edaspidi ka pikka vahet peaks, kui Sul midagi asjalikku pole ütelda...

Tule oma pilvest välja, loe oma postitus veelkord läbi ja ürita endale aru anda, mida Sa üldse kommenteerisid?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure merekinduse kaart

Postitus Postitas Wrangel »

Sina aga vahelduseks loe teema pealkiri läbi ja siis mõtle kas õhust raskem ründegaas on teema sisuks või mitte.
Impiger
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Juun, 2009 23:46
Kontakt:

Postituse stiilist

Postitus Postitas Impiger »

Ma soovitan Wrangelile ja mõnele teiselegi oma postitust alustada lühikese, kasvõi ühelauselise sissejuhatusega, millest ta rääkida kavatseb. Näiteks käesoleva teema pealkiri on "Peeter Suure merekindluse kaart", ometigi kirjutatakse siin üsna erinevaist asjust. Kui hüpata sisse nö teiste jutu vahele, võib tekkida arusaamatusi. Ja ikkagi - isegi arusaamatuste korral ei tasu minna labaseks. Selleks on siinne kirjutajaskond liiga soliidne. Vähemasti peaks olema.
Impiger
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist