Saaremaa Karujärve ja Muhu Piiri raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Kapral Karu kirjutas:
EOD kirjutas:Karujärve/Dejevo ajaloost niipalju, et enne õhutõrjet paiknes seal tankipolk.
Minu teada on seal asunud mitte üksnes polk, vaid enamik 11. kuulipilduja- ning suurtükidiviisi ning hiljem (8.58-9.60) 132. motolaskurdiviisi väeosi (vähemalt 2 polku ja üksikpataljone-divisjone).
EOD kirjutas:80. aastatel seadsid "partisanid" seal toimunud kordusõppustel üles 75. kompleksi patarei, mis oli just tehaseremondist tulnud. ... 200. kompleks paiknes tagumisel territooriumil, kuhu "partisane" ei lastud.
Kas Sa tead, kus täpsemalt selle kompleksi positsioonid olid, ja mis aastal? Kas Dejevos olid ka S-75 ja S-125 tehnilised divisjonid? Kas Sulle ütlevad midagi kutsungid "Granat" ja "Vesna"?
Ma vabandan, et nii võhik olen, kuid miks pidid Saaremaal baseeruma tankid ning suurtükid (iseliikuvad, ma eeldan) :?: Ma saan aru õhutõrje seniitraketiväeosadest, sest õhupiir ju kusagilt sealt jooksis, kuid milleks tankid?
Ning kui seal olidki tankid, siis enamik ehitisi peaks (niipalju, kui neid järel on) olema garaazhid? Seega rakettide stardiplatsidega ümbritsetud garaazhide kogumik :?:
Veelkord, vabandust, kui küsimused liig rumalad on :oops:
PS. Kas sealsed raketid kandsid ka tuumalõhkepäid? Kui jah, siis peaks seal lisak muule olema ka tuumalõhkepeade hoidla.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Mul ka küsimus ,kas punasest tellised hooned 39.aastast vöi vanemad?
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Castellum »

Sündmused arenevad...
http://www.postimees.ee/?id=429049

Artiklist jääb mulje, et võõraste äraminekul jäi baas tervena maha. Kas oligi nii? Kas siis korra mainitud inveteerimisest keegi ehk oskab midagi ütelda?

Endel Püüa koostatud suures Saarema 20. sajandi militaarpärandi loetelus (ja kaitsealla minemise ettepanekus) ma Karujärve asju justkui ei mäleta...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Vähemalt Muhus teostasid rüüstamist kohalikud, äraviidud aknad ja eterniit mädaneb praegugi mõnel tüübil aia taga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist