Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

A4, mille takistajaks NIMBY rahvas on? Kuskile on jäänud aatomi elektrijaam püsti panemata NIMBY tõttu? Kui tuulikute aka "nende kuradi veskite" rajamisest rääkida siis ka pole eriti kuulda olnud va. nüüd see Risti rahva teema. Kirjutad võbolla mis sinu BY-s on, mida sa mehiselt tolereerid ühiskonna hüvanguks? Tohmanitest poliitikute dekaad+ kestnud ja jätkuv mõttelaiskus ja sellest johtuvad valed otsused on meid siia toonud, mitte mõni talumees, kes seisab oma õiguse eest suveõhtul õues õllet libistada või magamistoas akent avada, ilma tuulikulabade vihinata, 4 realise maante ulgumise või ohtike jäätmete prügila haisemiseta.


Tuleks kuulmist kontrollida, üks näide on kõige esimene avamere tuulepark Hiiumaal

http://www.hiiumeretuulepark.ee/blogi/r ... e-tegemist

Riigikohtu otsus on aastaarvuga 2018, enne seda võis veel 1-2 aastat olla madalamate kohtute kurnamist.
Ühesõnaga, viis viimast aastat on lihtsalt trollitud.
http://www.tuuleliit.ee/voitlus-tuulepa ... uure-vola/

Antud MTÜ pidi ühendama endas Hiiumaal mereäärseid suvilaid omavaid Tallinna inimesi, kes ei taha silmapiiril tuulikuid näha - nii lihtne see ongi.

Olen päris kindel, et analoogne trollimine ootab ees ka seda Liivi lahe tuuleparki. Ikka leidub keegi, kes on "hingelt looduskaitsja" ja kelle arust segavad tiivikud kalade paaritusrännet.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:...

Antud MTÜ pidi ühendama endas Hiiumaal mereäärseid suvilaid omavaid Tallinna inimesi, kes ei taha silmapiiril tuulikuid näha - nii lihtne see ongi.

Olen päris kindel, et analoogne trollimine ootab ees ka seda Liivi lahe tuuleparki. Ikka leidub keegi, kes on "hingelt looduskaitsja" ja kelle arust segavad tiivikud kalade paaritusrännet.


Selle kalade rände kohta ei oska midagi arvata, kuid esteetiliselt ma ei saa sellest oigamisest aru. IMHO on tuulikud täitsa kenad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Need Hiiu tuulikud on planeeritud rannast 12+ km kaugusel, mingeid erilisi aistinguid ei teki.
Seda kiunu lükkavad eelkõige tagant kohalikud surfiärimehed ja Tallinna suvilaomanikud, kes oma suvila väärtuse üle muretsevad.
Sellest ka suur salatsemine antud ühingu liikmete teemal.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Need Hiiu tuulikud on planeeritud rannast 12+ km kaugusel, mingeid erilisi aistinguid ei teki.
Seda kiunu lükkavad eelkõige tagant kohalikud surfiärimehed ja Tallinna suvilaomanikud, kes oma suvila väärtuse üle muretsevad.
Sellest ka suur salatsemine antud ühingu liikmete teemal.
Mine jaluta Kloogaranda, vaata üle lahe Paldiski tuuleparke (palju vähem palju pisemad tuulikud mitte eriti lähemal ja siis räägi aistingutest)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Dr.Sci kirjutas:...Mine jaluta Kloogaranda, vaata üle lahe Paldiski tuuleparke (palju vähem palju pisemad tuulikud mitte eriti lähemal ja siis räägi aistingutest)


Nii ... tehtud. Mis edasi? Ilusad tuulikud, mis neil viga on?
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Hukatus »

Olen ka pakri tuulikuid näinud nii Kloogarannast kui ka mujalt, väga tore on olnud. Mis nüüd edasi teha, kuidas järgmiseks toimida?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Mina olen ka neid tuulikuid näinud ja SAMAL ÕHTUL ca 12 paiku tekkis imelik unisus, pidin magama minema.
Järgmine päev sõin lõunaks kanakoiba kartulitega ja PEALE SÖÖMIST KADUS ISU.

Ma arvan et need tuulikud tuleks jala pealt maha saagida.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Hukatus kirjutas:Olen ka pakri tuulikuid näinud nii Kloogarannast kui ka mujalt, väga tore on olnud. Mis nüüd edasi teha, kuidas järgmiseks toimida?
Tõepoolest.... kui ei pea iga päev vaatama... aga inimesed harjuvad muidugi kõigega, või kolivad ära. Sest reostus on reostus, olgu siis visuaalne või valgusreostus.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Virtsu vana lennuvälja servas asuvad propellerid tekitavad küll madalsageduslikku undamist (ei tahaks veel öelda et vibratsiooni aga ega palju puudu pole..) ning nädalavahetus nende läheduses garanteeris tervele perele peavalu ja halva enesetunde. Rohkem ei taha katsetada. EE ja omanik on ka miskit mõõtnud kuid seni tulemusteta (e. kui kohe ei tapa siis kõik ok..).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AndresTy »

Peale tuulikute nägemist tekkisid mul vaktsiinitüsistused....
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Teate, ma vist pean omi sõnu sööma...
Ma pigem oleks nõus istuma omaenese kulul 6 kuud Kloogarannas rannas ja vaatama tuulikuid, kui tegelema ükskõik mis raha eest olmeliste inseneeria probleemidega või nende lahendamiseks järelkasvu tekitamisega ükskõik millise reaalse raha eest. (Ulmeliste pakkumiste osas võtaks järelmõtlemise aega ja siis ka 1 objekt korraga ja suhtlus tava/inimposti teel, ilma mingi Teamsi, telefoni, Skype, sms-i jms ta)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Walter2 kirjutas:Virtsu vana lennuvälja servas asuvad propellerid tekitavad küll madalsageduslikku undamist ...


Igasugu heli on muidugi vibratsioon. Aga kõnealused meretuulikud on 12 km kaugusel. Nii hea kõrvakuulmisega pole ükski suvila omanik.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas AMvA »

gooligan kirjutas:kui kõik ümbritsevad riigid suudavad arendada nii tuuleenergeetikat kui omada radaripilti toimuvast. Meie ei suuda. Midagi on valesti tehtud.
Nagu enne mainisin, siis Leedus saadakse vägagi suuri ja võimsaid tuuleparke otse Kaliningradi piirile luua. Meie ei saa.
Mina ei oska öelda, kas Leedu vabatahtlikult loobub radaripildist Venemaa-suunal või on tal teistsugused radarid. Seda oskavad ehk teadjamad kommenteerida.

Fakt jääb faktiks - alates hetkest kui radariprobleem on ilmnenud, pole suudetud Eestisse juurde ehitada ühtegi uut tuuleparki. Parimad tuulekohad, kuhu saaks kiirelt uusi parke rajada, asuvad enamuses Ida-Virumaal... Justkui Eesti oleks ainuke NATO-riik kellel ühine piir Venemaaga ja paneb meid nii erilisse seisu, et siin sellise energeetikavaldkonna arendamine võimatu.

Praegune energiahind paljuski tol ajal tehtud otsuste alternatiivkulu.

Kui me otsime radarid teadmisega, et antud lahendus ei võimalda arendada tuuleenergeetikat, siis oli see lihtsalt kehv läbikaalumata otsus.

Sõnajalad jm elukunstinkud ei puhu üldse pilli. Samamoodi pole keegi tõsisematest tegijatest suutnud midagi rajada.

Samal ajal. Möödnud nädalal oli Soomes läbi aegade tuuleenergia tootmise rekord. Ja parke rajatakse suure hooga juurde... Saab ka talvel tuuleenergiat toota suurtes kogustes.
https://www.fingrid.fi/sahkomarkkinat/sahkomarkkinainformaatio/tuulivoiman-tuotanto/

Sa oled endale loonud mingi narratiivi, et parimad tuulepargi asukohad on Ida-Virumaal ja nüüd taod seda trummi kuni selle nahk katki läheb.
Tegelikult on kõik tõsised tegijad üritanud rajada meretuuleparke, kuid nende rajamine on kahjuks kohalike omavalitsuste ja inimeste vastuseisu tõttu toppama jäänud.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

Kapten Trumm kirjutas:Olen päris kindel, et analoogne trollimine ootab ees ka seda Liivi lahe tuuleparki. Ikka leidub keegi, kes on "hingelt looduskaitsja" ja kelle arust segavad tiivikud kalade paaritusrännet.
Nagu ma oma rannakalurist õemehe jutust aru saanud olen ,siis mitte tiivikute vaid merekaablite pärast kardavad .Need on planeeritud täpselt risti räime rändeteedega ja rannakalurid kardavad et kala ei tule enam Pärnu lahte sisse.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Dr.Sci kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Need Hiiu tuulikud on planeeritud rannast 12+ km kaugusel, mingeid erilisi aistinguid ei teki.
Seda kiunu lükkavad eelkõige tagant kohalikud surfiärimehed ja Tallinna suvilaomanikud, kes oma suvila väärtuse üle muretsevad.
Sellest ka suur salatsemine antud ühingu liikmete teemal.
Mine jaluta Kloogaranda, vaata üle lahe Paldiski tuuleparke (palju vähem palju pisemad tuulikud mitte eriti lähemal ja siis räägi aistingutest)

Ja mis aistingud siis tekivad?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist