Kõmmaste mets

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
pelle
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Jaan, 2014 21:55
Kontakt:

Re: Kõmmaste mets

Postitus Postitas pelle »

Ma olen Rummu karjääri tagant kolanud aga mingi varjend pole kuulnud, eks kevadel kolan uuesti.
Küsimus, kuidas täpselt nimetakse neid tanki või soomuki pesasid, vahel on ka suurtüki pesa. Kas neil olid
kindlad mõõdud, sügavus, pikkus ja laius, kui sõdurid neid kaevasid. Näiteks Pirital Metsakalmistu taga metsas nägin vast kolme sarnast pesa,
seega veel imelikus kohas.
Kõmmaste metsa kohta, kuna rebase farm läheduses olnud kunagi, siis jäin mõttesse,tol ajal polnud looma laiba
põletusahjusid, kui rebastelt nüliti karusnahk maha ja siis kuhu laibad läksid, kas uuele ringile rebastele söödaks
või maeti maha?
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kõmmaste mets

Postitus Postitas Peeter »

No meie lahingumasinal "Ossal" oli samuti "okopp" ette nähtud. Koosseisus kolm operaatorit, vodiila ja siis ohvitserist kompleksi komandör. Ja siis ävardati kah, et kui vaja (ja ka õppustel), siis peate lihtsalt ise oma kambaga oma kompleksi maa sisse kaevama. Et auk peab olema selline, et BAZ-5937 sõidab ühest otsast sujuvalt sisse ja asub siis niiöelda vööliinini maa sees ja välja ulatub ainult töötav APU (antenno-puskavoje-ustroistvo). mingi kümme meetrit pikk, kolm lai ja nii 1.50-1.80 sügav. Töövahendiks labidad. Ja et ööbida saab ainult sellises augus, milles ja mille lähedal pole saatjaid sisse lülitatud. Muidu juhtub lihtsalt nii, et ei pruugigi enam olla midagi matta. Nii, et kes ellu tahab jääda, siis labidad kätte ja kaevama! Raske õppustel, kerge lahingus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kõmmaste mets

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Rasketehnikat sisse kaevata NSVL-s küll tõsimeeli keegi ei plaaninud - eks meeskondade arvel tehti lolli nalja.
Isegi tankidel oli ette nähtud "kaevikusahk" (see oli osadel tankidel), et kaitses kiiresti kaevikud sisse lükata.
Isegi kaevikuliinide kiireks rajamiseks olid masinad, keegi ei eeldanud, et peale rünnakut vehib jalavägi 72 tundi järjest oma MPL-50ga kaevata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kõmmaste mets

Postitus Postitas Peeter »

Ma tean seda, Trumm.
Kasutaja avatar
parimmax
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 28 Mär, 2007 20:25
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kõmmaste mets

Postitus Postitas parimmax »

Et leida kinnitust et mu mälu mind ei peta ja siin segast ei peksa, käisin Rummu karjääri taga ära, veendumaks et ei näinud luulusid. Kuna tol korral sees ei käinud siis tegin seda nüüd... Tegin ka mõned pildikesed: https://www.dropbox.com/sh/yhzbpkv4he08 ... lnhza?dl=0
Alati laskevalmis!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist